2017 Şubat Anneleri

Kizlar ya oglumu ayagimda salliyorum. Uykuya dalarken surekli donmeye calisiyor emzigini eliyle tutuyor. Surekli kipirdaniyor. Gece yataginda da yapiyor uykudayken 2 gecedir. Noluyo sizcr
Benimkide öyle canım hatta kulaği ağriyor sandık götürdük çok şükür bişey çıkmadı. Kafasini gömüyordu resmen halada öyle

Yavrusu hem sut hem mama icen anneler bana bi yardimedin.mamayi ne sıklıkta veriyirsunuz.biberonlami veeiyorsunuz memeyi birakma girisimi oluyor mu bu konuda endiseliyim napicam hic bilmiyorum:KK17:

Yavrusu hem sut hem mama icen anneler bana bi yardimedin.mamayi ne sıklıkta veriyirsunuz.biberonlami veeiyorsunuz memeyi birakma girisimi oluyor mu bu konuda endiseliyim napicam hic bilmiyorum:KK17:
Canım ben ilk ay günde 2&3 kez veriyodum sonra 2-3 güne bir fln vermeye başladım bu ara yine doymuyo galiba illa akşam 7-8 gibi kolik saatinde istiyo 60 yada 90 CC veriyorum onu da biberonla ama benimki hastaneden beri biberon emzik alıyor şükürler olsun maşallah barekAllah beni de bırakmadı hatta hastanede kaldı yine bırakmadı eve gelince emme isteği varsa bırakmıyor sanırım

Kizlar ya oglumu ayagimda salliyorum. Uykuya dalarken surekli donmeye calisiyor emzigini eliyle tutuyor. Surekli kipirdaniyor. Gece yataginda da yapiyor uykudayken 2 gecedir. Noluyo sizcr
Benimki de bı haftadir fln öyle tavana bakiyo kafayı iyice geriye doğru itiyo yada dönmeye çalışıyor bende anlamıyor noluyo :) ama sanırım artık etrafı keşfediyorlar :)

Amiinn.Geçmiş olsun canım ne güzel annesine kek yapmış:) bebek ağlarken bana eşimde bazen uyu dinlen diyorda yapamam diyorum,hiç öyle rahat olamam
Aynen kuzum ağlama sesini duyarken insanın içinden gelmiyor ki
Loveali Loveali olabilir kuzum ben inanıyorum benim çocuklar öyle en azından yemesine uykusuna bir sohbet açılsın kuduruyorlar...
Şimdi mesela emzik emmez dün kaybettik emzikleri şuan deli gibi aranıyor boş biberon verdim lansinohun hırslı hırslı emiyor eşim sinirden sütün mü azaldı Alayımmı mama dedi anlamadım gözler yarı kapalı biberonu alınca çığlık çığlığa nöbetçi eczane bulup bir emzik daha aldırayım boş biberondan da gaz dolacak karnı

Oglum hep oyun oynamak istiyor esim uzanip dinlenmek istiyor ben bebekten firsat buldukca yemek is yapmak istiyorum cildirmamak elde degil.sabir ya rabbii
Geçecek inş bir iki çocuklu daha bizde bugün çıldıranlardanız biberon alırsan araştır anne memesine yakın olan alki meme ve biberon geçişlerini anlamasın biz lansinoh aldık avent kullanan da var benimki almayanlardan biberon emzik ama lansinohu aldı hatta boş boş emiyor şuan

Aynen kuzum ağlama sesini duyarken insanın içinden gelmiyor ki
Loveali Loveali olabilir kuzum ben inanıyorum benim çocuklar öyle en azından yemesine uykusuna bir sohbet açılsın kuduruyorlar...
Şimdi mesela emzik emmez dün kaybettik emzikleri şuan deli gibi aranıyor boş biberon verdim lansinohun hırslı hırslı emiyor eşim sinirden sütün mü azaldı Alayımmı mama dedi anlamadım gözler yarı kapalı biberonu alınca çığlık çığlığa nöbetçi eczane bulup bir emzik daha aldırayım boş biberondan da gaz dolacak karnı
Canım benim biberon da lansinoh ve bazen emzik emmez onu verince susar o biberon da var bişey demekki :) valla bilmiyom da bişey oldu dalamiyo bı turlu uykuya emdi kaka yi güzelce yaptı hatta doymadimi diye mama da verdim ama derin uykuya dalamiyo bu akşam tuhaf oldu :KK43:

Geçecek inş bir iki çocuklu daha bizde bugün çıldıranlardanız biberon alırsan araştır anne memesine yakın olan alki meme ve biberon geçişlerini anlamasın biz lansinoh aldık avent kullanan da var benimki almayanlardan biberon emzik ama lansinohu aldı hatta boş boş emiyor şuan
Sadece ucunu çıkarıp versen canım

Merhaba kizlar uzun bir suredir yazamiyordum zeynebin hayatimiza girmesiyle oglum bambaska bir cocuga donustu taniyamaz olduk.asiri saldirgan oldu kiskanclik krizleri geciriyor zarar vermeye calisiyor yaomaktan hoslandigi hicbirsey yapmiyor.oysa o kadar dikkatli davrandik yaninda sevmedik boslamamaya calistik sevmesinde opmesinde ozgur buraktik...bu arada ben de mahvoldum tabi napcagmi sasirdim ev isleri bebek yemek oglum derken bitiyorum resmen.sizlere sorum su olacak kizim 2.600 dogdu 3.ayda 5300 gr oldu kaka sayisi gunde bir cisli bez sayisi 4 ama cok agir bi cis degil yani dolu dolu degil ve memelerim.cok da dolmuyor sanki.ne yapmaliyim mama denemeli miyim
Şimdi fırsat bulabildim hepimizin ki etkilendi benim ki büyük olmasına rağmen bize çok hırçın kardeşini çok sevsede normal bir süreç bu durumu Nasıl atlatabilirsiniz konusunda bir bak istersen bir süre baba yada sen sadece büyüğe odaklanın 5 dk olsa parka çıkın bir gün ansızın biri çıkageldi ve çocuk bunu hazmetmeye çalışıyor ister istemez :KK43:
Kilo alımınız çok güzel daha 6 ay olmadan iki ye katlanmış maşallah 6 aya kalmadan Akranlarını yakalarda 5.8 üçüncü ayda ortama diye biliyorum ama sizin persentebilınıza göre Bebek hayat gelişimi güzel

memelerin yumuşak olması sütünüz olmadığı anlamına gelmiyor benim de öyle biz ikinci doğum yapanlarda bu terbiye olma olayı daha çabuk gerçekleşti sanırım dr muz ön sütünüz az demekki son süte daha fazla ulaşır dedi bir gün sonunda bir margarin kadar çiş yapması doyduğunu gösterir diyorlar. Sağıyor musunuz birde pompa süt miktarını tam göstermese de sağdıcınızı gece içirebilirsiniz bu ay ben uykuda emzirdim gündüz az emiyor diye en azla kilo aldığı ay oldu...

Tam uyuyacaktım bir fırsat bulup tak kapı kayinbabam ve görümcelerim telefon açamiyorlar gelmeden önce nefret ediyorum ya:kızgın: Allahtan ela uyumuştu içeri koymadım mutfağa geçirdim zorla uyuttum dedim oh elleşemediler kızıma :) ama yine kaldım uykusuz:işsiz:

Sinirden başım ağrıyor eşim yüzmeye diye sabahın köründe gitti oğlum kapının önünde oynuyordu tablet götürecekmiş izin vermedim yıktı geçirdi oda diye birşey kalmadı çok sinirim bozuldu ya kırdı döktü bir saat sonra ben akılsızım diye ağlıyor annemi üzdüm diye 5 te beyimiz geldi şuan öyle sinirlerim bozuk ki sakinleşemedim çıkıp gidicem kız var ağlarsa. Onu da alsam hava esiyor

Sakin ol canım...
Benim oğlumda çok hırçınlaştı. Dediği olmadığı zaman hemen bağır çağır ağlamalar başlıyor. Bu aralar da kapı çarpmalar başladı. Erken giriyorlar ergenliğe valla.. :)
Özellikle haftasonları beylerin program yapmaları daha çok kızdırıyor insanı. Ben hafta sonunu iple çekiyorum valla. Yüküm yarı yarıya hafifliyor hiç değilse..

Kızım sapıttığı için daha göremedi kuzum sakin Zaman'da gösteririm :KK66:

bugün ailecek kimseyle görüşmeme kararı aldık dün ikisine de çocuksuz aile gibisiniz dediler bugün çocuklara bir hal oldu biz kavga ettik...

Canım nazar çok kötü gerçekten
Dün de benim küçük oğlan nazara geldi. Annemin evine 2 temizlikçi kadın geldi. Birinin çocuğu olmuyormuş ve benim oğlanı görünce nasıl seveceğini şaşırdı. Sürekli yanına gidip laf atmalar ,bana gelip ne güzel oğulların var demeler...
Neyse eve geldiğimizde durup dururken çocuk çığlık çığlığa ağlamaya başladı.
İnan doğdu doğalı bu kadar ağlamadı yavrum. Ameliyat sonrası bile böyle çıldırmadı. Korkudan ne yapacağımızı şaşırdık. Sonradan nazar olabileceği aklıma geldi ve hemen nazar dualarını okudum. İnan dualar bitince sakinleşip gülücük atmaya başladı yavrum...
O yüzden birileri bir şey söylerse hemen oku yavrularını. Çabuk etkileniyorlar..

Oglum hep oyun oynamak istiyor esim uzanip dinlenmek istiyor ben bebekten firsat buldukca yemek is yapmak istiyorum cildirmamak elde degil.sabir ya rabbii

2 çocuklu annelerin özeti...
Katılıyorum..

Benimki de tuhaf oldu bu akşam 9 gibi uyurdu şuan uyumuyor bı turlu resimleri her yere gönderdim ondan midir nedir :bicak:

Canım nazar göz ile yayılan kötü enerji demek. Ekran karşısından nazar değmez :KK66:

Canım bazen böyle huzursuz olabiliyorlar. Bizimki gece uykuda bile dönme çalışmasında..:)

Arada bir çok huzursuz olunca veriyorum mama ama düzenli değil. 2-3 günde bir biberon oluyor.
Anne göğsüne yakın biberon kullanıyoruz..
Emmeyi hiç bırakmadı..

Sakin ol canım...
Benim oğlumda çok hırçınlaştı. Dediği olmadığı zaman hemen bağır çağır ağlamalar başlıyor. Bu aralar da kapı çarpmalar başladı. Erken giriyorlar ergenliğe valla.. :)
Özellikle haftasonları beylerin program yapmaları daha çok kızdırıyor insanı. Ben hafta sonunu iple çekiyorum valla. Yüküm yarı yarıya hafifliyor hiç değilse..

Canım nazar çok kötü gerçekten
Dün de benim küçük oğlan nazara geldi. Annemin evine 2 temizlikçi kadın geldi. Birinin çocuğu olmuyormuş ve benim oğlanı görünce nasıl seveceğini şaşırdı. Sürekli yanına gidip laf atmalar ,bana gelip ne güzel oğulların var demeler...
Neyse eve geldiğimizde durup dururken çocuk çığlık çığlığa ağlamaya başladı.
İnan doğdu doğalı bu kadar ağlamadı yavrum. Ameliyat sonrası bile böyle çıldırmadı. Korkudan ne yapacağımızı şaşırdık. Sonradan nazar olabileceği aklıma geldi ve hemen nazar dualarını okudum. İnan dualar bitince sakinleşip gülücük atmaya başladı yavrum...
O yüzden birileri bir şey söylerse hemen oku yavrularını. Çabuk etkileniyorlar..

2 çocuklu annelerin özeti...
Katılıyorum..

Canım nazar göz ile yayılan kötü enerji demek. Ekran karşısından nazar değmez :KK66:

Canım bazen böyle huzursuz olabiliyorlar. Bizimki gece uykuda bile dönme çalışmasında..:)

Arada bir çok huzursuz olunca veriyorum mama ama düzenli değil. 2-3 günde bir biberon oluyor.
Anne göğsüne yakın biberon kullanıyoruz..
Emmeyi hiç bırakmadı..
Geçti cnm ama şimdi de vijdanımla başbaşayım ilkkez poposuna vurdum hiç bu kadar çileden çıkmamıştım ki sakin bir yapım var kapı çarpmalar bizde de var eşime çocuğu da götürebilirdi diye kızdım dün ailcek bizimle ilgilendi dışarı çıktık hava aldık iyi geldi ama işte yaşanacakmış demekki bugün birde kız huysuz olunca birikti benim... Nazara bende inanırım hatta memlekette bir komşumuz var o gelince bebekleri yan odaya saklarlardı yengelerim halamlar maşallah dese de kadından sonra çatlıyordu çocuklar ağlamaktan Rabbim korusun yavrularımızı tüm yaratılanların kötü enerjisinden

Sadece ucunu çıkarıp versen canım
Uyudu Koreli damadım üzmesin annesini vazgeçeriz bak :):) çıkarıp verdik en son markete gitti eşim kapalıydı mama emzik alayım diye süt sağdım gayet çıktı da bir 30 cc içti bayıldı derdi açlıkta değilmiş anlamış olduk

X