2017 Şubat Anneleri

kızlar amma da yazışmışsınız ya valla saatlerdir bişey kaçırmayayım diye tüm sayfaları okudum. 4-5 gündür yoktum. Allah'tan internetim sınırsız yoksa kaçırdığım bişey var mı diye üzülecektim.

çiş yapsa da değiştiriyor musun canım altını? ben yaklaşık 1.5 aydır geceleri kaka yoksa değiştirmiyorum ki çok nadir gece kaka yaotığı. az bi mızırdanmaya hemen alıp emziriyorum tekrar uyuyor.

benimki de öyle ama uykusunun hafif olduğunu hiç düşünmedim. böyle ani çat çut tak tuk tarzı seslerde uyanıyor. bizim parkeler ses çıkarıyor ona uyanıyor bi de benim kemiklerden ses geliyor çıt diye onlara uyanıyor. yalnız ortam seslerinde pek uyanmıyor. bazen arkadaşlarla sohbet ediyoruz bazen odada televizyon açık oluyor hiç uyanmıyor. bana da çok ilginç geliyor bu durum.

canım gündüz ne kadar iyi uyursa gece o kadar iyi uyuyor bebekler daha önce de söylemiştim. bi de ağlar ağlamaz hemen almıyorum ben biraz daha sallıyorum pış pışlıyorum beşikte devam ediyor uykuya. biz genelde 9 civarı uyanıyoruz bazen 11i bile bulduğu oluyor ama saat 7den sonra saat başı mızmızlanıyor. salladığım halde bir süre uyumuyorsa alıyorum artık kucağıma. önceden hemen gider kucağıma alırdım ya da konuşurdum artık o hatayı yapmıyorum. hem büyüdükçe de düzenleri oluşuyor. çok şükür senin haline de baya kolayladın.

ben de düşünüyordum ama nedense hiç özel çekim yapmadım. oğlum büyüyünce arkadaşlarında gördüğünde kızacak bana:sinirli: belki bi dahaki ay başlarım.

ben de 2 kez yaptım içim gitti. uzun bir süre kendim kesemedim arkadaşlarımdan rica ettim ama nereye kadar dedim sonra her zaman arkadaşlar olmuyor tırnak uzayınca kendini çiziyor. sonra nerde hata yaptığımın farkına vardım. bebeğin arkasına geçip tırnağı makasa alıp alamadığımı kontrol ede ede zarar vermeden kesebiliyorum. önceden ön taraftan yapmaya çalışıyordum hata yapıyormuşum. hep uyurken daha rahat kesildiğini söylerler ama benim oğlum uyurken de ellerini çekiyor sürekli. ben sohbet ederek kesiyorum.

benim oğlum aventinkini çok fazla sevmedi. çok açken alıyor sadece galiba az geliyor süt. bende pompanın(lansinoh) biberonunu veriyorum onu daha çok seviyor.

benim oğlumda da sanki konak var gibi. saç dipleri açık sarı renkte kabuk bağlamış gibi ama çok belli olmuyor. unibaby kullanıyorum doğduğundan beri. ben musluk suyuna geçtiğim için olduğunu düşünüyorum. 2 ay boyunca arıtıcıdan kullanıyordum banyo suyunu ama artık alışsın musluk suyuna diye musluktan alıp kullanıyorum. 2-3 haftadır kafasındaki sarılık var ama bi ilerleme de olmadı. mustelanın hangi şampuanını sipariş verdin ben de bi bakayım belki şampuan değişimi iyi gelir.

ben de bunu düşünüyorum bi kaç haftadır. oğlumla sürekli konuşuyoruz ama hep aynı şeyler farklı şeyler de duysun istiyorum. beni de etiketle hangi kitabı alırsan.
Bende unibAby kullaniyorum ama memnun değilim.bu canım trendyoldan istedim

Eklentiler

• IMG_4957.PNG
    IMG_4957.PNG
    139,2 KB · Görüntüleme: 52
Heyet raporu almak zor olabilir bu dönemde. Süt iznini toplu kullanmak için dilekçe verebilirsin, benimkini hesapladılar yaklaşık 100 gün gibi oldu, o süre bitince de 40 gün yıllık iznim var onu kullanıcam
süt izni toplu kullanılabiliyor mu bunu bilmiyordum. öyle bir şey varsa duyduğum en güzel haber olacak:KK68:

İki çift laf etmeyi bende özledim gerçekten.. hep bi koşturmaca.. Başbaşa rahat rahat bişeyler yapabilmek lüks oldu malesef..

Bi de iki çocuklu olduğunu düşün ...:KK45:
Oynatmaya az kaldı :işsiz:
Baba maça gitti...:KK11:
Çocukları aldım benim yatağa yatırdım. Büyük oğlan uyudu ,küçük yarım saat meme emip uyandı. Şimdi alttan alttan telefonun ışığından bana bakıp laf atıyo:KK12::KK36:
Ben ise çok yorgunummmm:uykucu:

Son düzenleme:
Kizlar kandiliniz mübarek olsun.ben de kac gundur zor giriyorum int.e takip edemedim sizi herkes iyidir inşallah.ben iki cocukla hic biseye yetisemiyorum biraz da yasin etkisi var cabuk yoruluyorum.ikinciyi dusunenlere fazla ara vermemelerini tavsiye ederim.ne kadar erken o kadar enerji yuksek oluyo.

Bi de iki çocuklu olduğunu düşün ...:KK45:
Oynatmaya az kaldı :işsiz:
Baba maça gitti...:KK11:
Çocukları aldım benim yatağa yatırdım. Büyük oğlan uyudu ,küçük yarım saat meme emip uyandı. Şimdi alttan alttan telefonun ışığından bana bakıp laf atıyo:KK12::KK36:
Ben ise çok yorgunummmm:uykucu:

Bunu düşünemiyorum:KK47:
Hatta ben ikinci çocuğu düşünemiyorum.. yani şu an 31 yaşındayım zaten.. e hemen yapmayacağıma göre bi 4-5 sene geçse 35-36 oluyor, o yaştan sonra da buna enerjim ve sabrım olacağını düşünmüyorum nedense.. herkesin kardeşi olacak diye bişey yok bence.. kardeş şart diye düşünenlerden değilim.. varsın eloş da tek çocuk olsun:anne: Allah siz 2 çocuklulara gerçekten kolaylık versin çok ama çok zordur eminim.. :KK64:

Ege52 cim o bebişinin kafasındaki sarımsı şeylere biz kerme diyoruz.genelde geç geç yıkanan bebeklerde olur ya da şampuan kalmışsa olur.banyo yapmadan önce zeytin yağı sürüp biraz ovala o zaman gider.bi kaç yıkamada deneyebilirsin

fillingtheblanks fillingtheblanks sen cok yasa cnm:) bilmiordum bn bu sut iznini toplu kullnma olayını cok mantikli..bnm idarecimin de böylesi daha cok işine gelir sanki...zaten ise gitmek için hazrlan git gel yolda vakit kaybi bi de annem bakacak onları da bnm eve suruklemis olacagim en azindan boyle 3 ay otelemis oluruz ayni sekilde bn de izinlerimi kullanmadm onlari da kullanicam. memursun sanirim sen de? dogum iznin hangi gun bitiyor? bi de resmi tatiller bayram vs. onlar sayilmior dimi?

süt izni toplu kullanılabiliyor mu bunu bilmiyordum. öyle bir şey varsa duyduğum en güzel haber olacak:KK68:

Süt iznini toplu kullanabilirsiniz ama amirin iznine tabi. Ben akademik personelim akademik yıl içinde kullanmamdansa yazın toplu olarak kullanmam idarenim daha çok işine geldiği için dekanımız bana toplu kullandırıyor. Sizin de çalıştığınız kurumda her gün saat olarak veya haftada bir gün gitmeyerek kullanmanızdansa toplu kullanıp bitirmeniz amirinizin işine yarıyorsa kullandırır. Benim normalde 8 mayısta doğum iZnim bitiyordu şimdi süt izni ve yıllık izinle eylül sonuna kadar izinliyim. Resmi tatil bayram vs düştüler hesaplama yaparken.

Bende unibAby kullaniyorum ama memnun değilim.bu canım trendyoldan istedim
sagol canım bi bakayım ben de.

Ege52 cim o bebişinin kafasındaki sarımsı şeylere biz kerme diyoruz.genelde geç geç yıkanan bebeklerde olur ya da şampuan kalmışsa olur.banyo yapmadan önce zeytin yağı sürüp biraz ovala o zaman gider.bi kaç yıkamada deneyebilirsin
geç geç derken tam anlamadım. şampuan kalmış olabilir diye düşünüyorum ben de. çünkü üşümesin diye çabuk çabuk yıkıyoruz iyi durulamamış olabiliriz teşekkür ederim.

sagol canım bi bakayım ben de.

geç geç derken tam anlamadım. şampuan kalmış olabilir diye düşünüyorum ben de. çünkü üşümesin diye çabuk çabuk yıkıyoruz iyi durulamamış olabiliriz teşekkür ederim.
Mesele 10 gün de bir yıkamayı geçerse olabilir

kızlar amma da yazışmışsınız ya valla saatlerdir bişey kaçırmayayım diye tüm sayfaları okudum. 4-5 gündür yoktum. Allah'tan internetim sınırsız yoksa kaçırdığım bişey var mı diye üzülecektim.

çiş yapsa da değiştiriyor musun canım altını? ben yaklaşık 1.5 aydır geceleri kaka yoksa değiştirmiyorum ki çok nadir gece kaka yaotığı. az bi mızırdanmaya hemen alıp emziriyorum tekrar uyuyor.

benimki de öyle ama uykusunun hafif olduğunu hiç düşünmedim. böyle ani çat çut tak tuk tarzı seslerde uyanıyor. bizim parkeler ses çıkarıyor ona uyanıyor bi de benim kemiklerden ses geliyor çıt diye onlara uyanıyor. yalnız ortam seslerinde pek uyanmıyor. bazen arkadaşlarla sohbet ediyoruz bazen odada televizyon açık oluyor hiç uyanmıyor. bana da çok ilginç geliyor bu durum.

canım gündüz ne kadar iyi uyursa gece o kadar iyi uyuyor bebekler daha önce de söylemiştim. bi de ağlar ağlamaz hemen almıyorum ben biraz daha sallıyorum pış pışlıyorum beşikte devam ediyor uykuya. biz genelde 9 civarı uyanıyoruz bazen 11i bile bulduğu oluyor ama saat 7den sonra saat başı mızmızlanıyor. salladığım halde bir süre uyumuyorsa alıyorum artık kucağıma. önceden hemen gider kucağıma alırdım ya da konuşurdum artık o hatayı yapmıyorum. hem büyüdükçe de düzenleri oluşuyor. çok şükür senin haline de baya kolayladın.

ben de düşünüyordum ama nedense hiç özel çekim yapmadım. oğlum büyüyünce arkadaşlarında gördüğünde kızacak bana:sinirli: belki bi dahaki ay başlarım.

ben de 2 kez yaptım içim gitti. uzun bir süre kendim kesemedim arkadaşlarımdan rica ettim ama nereye kadar dedim sonra her zaman arkadaşlar olmuyor tırnak uzayınca kendini çiziyor. sonra nerde hata yaptığımın farkına vardım. bebeğin arkasına geçip tırnağı makasa alıp alamadığımı kontrol ede ede zarar vermeden kesebiliyorum. önceden ön taraftan yapmaya çalışıyordum hata yapıyormuşum. hep uyurken daha rahat kesildiğini söylerler ama benim oğlum uyurken de ellerini çekiyor sürekli. ben sohbet ederek kesiyorum.

benim oğlum aventinkini çok fazla sevmedi. çok açken alıyor sadece galiba az geliyor süt. bende pompanın(lansinoh) biberonunu veriyorum onu daha çok seviyor.

benim oğlumda da sanki konak var gibi. saç dipleri açık sarı renkte kabuk bağlamış gibi ama çok belli olmuyor. unibaby kullanıyorum doğduğundan beri. ben musluk suyuna geçtiğim için olduğunu düşünüyorum. 2 ay boyunca arıtıcıdan kullanıyordum banyo suyunu ama artık alışsın musluk suyuna diye musluktan alıp kullanıyorum. 2-3 haftadır kafasındaki sarılık var ama bi ilerleme de olmadı. mustelanın hangi şampuanını sipariş verdin ben de bi bakayım belki şampuan değişimi iyi gelir.

ben de bunu düşünüyorum bi kaç haftadır. oğlumla sürekli konuşuyoruz ama hep aynı şeyler farklı şeyler de duysun istiyorum. beni de etiketle hangi kitabı alırsan.
Çiş çok yaparsa alıyorum canım rahatsız etmesin diye zaten çok yapmış olursa o da rahatsız oluyor degisiyom bende ama eğer toksa bende hemen almıyorum sallıyorum :) kötü günlerde evet çok şükür geçiyor inş :)

Kızım çok fena pişik olmuş poposu değil boğum yeri bez mi sürttü kan akmış resmen en fazla üç saat kalmıştır bezi huysuz diye sinirlenmiştim çok üzüldüm :KK43: inş geçer unibaby sürdüm ama

Kızım çok fena pişik olmuş poposu değil boğum yeri bez mi sürttü kan akmış resmen en fazla üç saat kalmıştır bezi huysuz diye sinirlenmiştim çok üzüldüm :KK43: inş geçer unibaby sürdüm ama

Geçmiş olsun trosyd krem çok iyi geliyor :KK66:

bn de

bn de dogum yaptigim hastaneye gideym diorum kaç günlük isteyeceksn kafin dogumcudan abcak heyet kurtarr 4 haftayi

Yarın gideceğim bakalım. Aynen heyet lazım 4 haftaya gerçi parça parça verseler de kabul

Yuh dediğine baktım 90 lira alacağı da garanti değil kuzum benim lansinohun pompam vardı jeton üç ayda ancak düştü ona uç alıcam denemek için

Aynen çok pahalı meret lansinoh ya da avent alıyormuş bebekler genelde ama benim kız hiç alacak gibi durmuyor eds ile ya da kaşıkla besleyeceğim sanırım ben :işsiz:

:KK45:4. Ay bitiminde benim gibi ek gıdaya geçecek olan ve araştırma yapan var mı arkadaşlar:KK54:

İlk 6 ay sadece anne sütü öneriyorlar canım 6 ay bitiminden sonra da 2 öğün ek gıda ile başlanıyor. Erken başlamak bağırsak sorunlarına yol açabilir dikkat etmek lazım

:KK45:4. Ay bitiminde benim gibi ek gıdaya geçecek olan ve araştırma yapan var mı arkadaşlar:KK54:
beeenn ama 5 ayda falan gecicem galiba mamayla mi besleniosunuz siz de? bn henuz araştırma yapmadm doktordan liste alicam bi de diyetisyen arkadasmm soe bisi demisti en iyisi yogurtla baslamak meyve purelerini daha sonra ilk basta sekerli yerse tuzlu seyleri kabul etmrei daha zor oluo diye..

X