2017 Şubat Anneleri

Bende oazartesi asi sonrasi uyku düzeni oturtmaya baslamak istiyorum nasil yapacaksın var mi bir taktiğin?

Ben de yaşadım canım çok zor. Allah kolaylık ve sabır versin. Geçiyor merak etme. Sen pes etme sadece

Delireceğim yaaaaa :kızgın: bana da diyorlar alışsınmışş ya çocuk uyumuyor rahatsız oluyor işte.

Ben de :işsiz:

Hiç deme deli oluyorum kv desen hiç tutamıyor çocuğu yamuk yumuk. Vermesen de bak bak torunumu vermiyor oluyor. Biz bugün kına gecesine gittik aldı çocuğu milletin kucağına veriyor 50 kişi öptü yanağını sıktı elini somura somura öptü ve oturtmaya çalıştı. İnan milleti uyarmaktan çocuğun peşinde koşmaktan yoruldum. Güya çocuk seviyor gerizekalılar resmen eziyet ve taciz ediyorlar bebeği. Dili yok diye istedikleri gibi elleme hakları var sanıyorlar!!!!

Nasıl bir yöntem kullanacaksın canım?

Bennnn :KK43: :KK43:

inslalah dokulur bizim kulak ve alinda var hala

kv kp koca yuzunden cildirmaya ramak kaldi kizim da kolik napcagimi sastim canim bu arada ikizlerle birlikte ilk evlilik yildonumunuz de gecti bizimde bugun bakalim nasil olucak cadi kizla ofis acmistin kaldi mi devam edebildin ki

sanirim atak haftasi diycem de bizde biraz uzun surdu insallah sizin kisa surede gecer

gorunce agliyor agzina emzik zannedip alsa sut gelince ciglik atiyordu
bizimde oyle beni itiyordu biberonlada almiyordu ustelik o kadar zorlaya zorlaya ancak 500 gr almistir bu pazart3si belli olacak

salyalardan islak yumruklar ve kiyafetler cizilmis burun cevresi :)

ah bu kv lerden kurtulamadik gitti

zeyneple tatil nasil gecti canim

malesef bendede var

patavatsizlar benimkide hemen girer odaya musait miyim sormak aklina gelmez cocuk uyur sevmeye geldik 5 dakika alalim gorsun dedesi de vs diye baslar o kadsr terslememe ragmen

bugun gorumce isteme ve soz nisan tarzi garip birsey oldu benim kizim opulunce ciglik atiyor esimin patavatsiz ailesinden openler oldu yine cildiracaktim eve geldim kizin ustunu degistirdim yuzunu ellerini dudaklarina kadar iyice sildim oyle yatirdim
kızlar ben çok güzel düzen oturtmuştum emziriyorum memede uyuya kalıyor gibi olunca hemen gazını çıkarıp kundaklayıp beşiğine yatırıyorum. ağzına emzik. ben de yanına uzanıyorum yatağıma ve yüzünü okşuyorum kaşlarını alnını vs. bir yandan da piş piş diyorum. çok uykulu olduğu için ilk gün 5 dkda uyudu. ben sandım ki hep öyle olacak:))) 2. dişimizin kenarı göründü iğne ucu kadar, 2 gündür mahvolduk dişten dolayı. o yüzden 2 gecedir uyutamadım ben de zorlamadım zaten sürekli söyleniyor calpol vermeme rağmen sıkıntılı çok. dün mesela 8.30da yıkayıp yatırmaya çalıştım 10u geçiyordu uyuduğunda. şu dönemi bi atlatsak tekrar deneyeceğim.
tatilimiz güzel geçti çok şükür üzmedi bizi canım kızım. diş huzursuzluğumuz var 2 haftadır onun dışında olağan sıkıntılar. insan bu hayata da alışıyormuş:) halbuki öyle rahattım ki. öğlen 12den önce kalkmazdım mesela. söylene söylene 7de uyanırken göz göze geliyoruz, bana gözlernin içi gülerek bakıyor ya işte o an hafifliyor her şey. geçmiyor ama:)) olsun. şükürler olsun bugünümüze evlat ne güzel nimetmiş:KK200:

bir de bu kız bana aşık galiba. resmen aşık aşık bakıyor konuşmasam bile göz göze geldiğimizde hemen edalı edalı gülüyor. babaya gülerdi önceden ama böyle anlamlı değil. kendisi kıskançlıkta:KK45: sizlerin de böyle mi? cuma günü 100 günlük olacağız.

Aynen Ela da öyle bakıyor bana , tamam babasına da çok cilve yapıyor gülerken şekilden şekile giriyor ama ben sadece göz göze geleyim hiç gözünü ayırmadan yüzünde anlamlı bi tebessümle o kadar manalı bakıyor ki saatlerce gözlerimi ayırmamak istiyorum.. hayran hayran bakıyor resmen.. tabi bende ona hayran :)) ah annelik sen ne arabesk bişeymişsin:)

kızlar sorduğum soru uyanıkken emme süresi idi.. ortalama 3 saat demişsiniz.. fazla değilmi? Gece Uykusu ortalama 3 saat normalde ama gündüz uyanıkken daha sık istiyor :KK43: neyse bende emme süresini uzatayım 1.5 - 2 saatten önce vermiyim bari . Maşallah diyelim ilk defa en güzel dün gece uyudu .. 9 da emdi yattı ve 2 de kalkıp tekrar emdi yattı sonra 6 da kalkıp emdi ve 1 saat ara verip 7 de uyudu ve 8 de tamamen kalktı . Ben yine 1.5 saat uyanık bırakıl sallıyorum çünkü belli bir saatten sonra kucak olmazsa uyanık kalmak istemiyor . Kucakta beni ve kendini yormaktanda sallanarak uyumak mantıklı gibi ...

Canım aslında normali o ama benimki durmuyor. Aç olmasa bile memede uyuduğu için hiç 3 saat geçmedi şimdiye kadar.
Amaaan keyfi yerinde olsun da...

Bizde ilk defa bu kadar güzel uyuduk maşallah .. ama bizim gece uykuları en geç 10 da başlıyor .. hepimiz erkenden yatıyoruz . Maşallah SiZede ..
Bizimki 11i buluyor bu aralar. Dalması filan 12 oluyor. Tabi sabah 10a kadar küçük bey keyifli keyifli uyuyor ama olan bana oluyor. Büyük oğlan 8de ayakta..
Ben de biraz erkene çekmeye çalışayım uyku saatini..

Yaa ben o kıııuuugggğğ sesine bayılıyorummmmmm :))

Ayneeeen :)))

Arkadaslar bebeğimin midesi bulanıyor gibi yapıyor ve mama yerken karnından inanılmaz ses geliyor normaldesr ses geliyor ve emmw isteği azaşdı 75 günlük aynj durumu yaşayan varmı

Mama emme isteğini azaltıyor maalesef.
Midesi bulanıyor gibi olması çok yediğinden olabiliyor. Eminim kilosu da fazladır..
Karnının guruldaması gazın işareti. Özellikle biberonla emerken daha çok hava yutuyorlar. O da gaz yapıyor.
İyice çıkarın gazını..

Kızlar benim oğlum 12 de mama yiyip gece bir kez uyanıyor sonra sabah uyanıyordu.

Şimdi 12 den sonra 2-2,5 saat arayla uyanıp mama istiyor. Ki gece mama veriyorum daha tok tutup uzun uyuması gerekmez mı?

Biri bana büyüme atağı bu gecicek desin lütfen.

Şu aralar kuzular 12.ci hafta atağındalar.
Belki sizinkide öyledir.

bir de bu kız bana aşık galiba. resmen aşık aşık bakıyor konuşmasam bile göz göze geldiğimizde hemen edalı edalı gülüyor. babaya gülerdi önceden ama böyle anlamlı değil. kendisi kıskançlıkta:KK45: sizlerin de böyle mi? cuma günü 100 günlük olacağız.

Benim ki yalnız bile olsa sesimi duyunca başlıyor sırıtmaya.
Aşk böceği bunlar ya :))

Ya bu eloş çok komik bişey çıkardı memeyi eliyle sıkıp kendi kendine ağzına tıkıyo, çıkmasın diye baya bildiğin tırnaklarını geçirip tutuyo falan emerken:)) ben gülünce de şap diye bırakıp ne gülüyosun der gibi bakıp bakıp tekrar ağzına tıkıştırıyo:) büyüdü galiba bu sıpa.. :)

Kızlar benim oğlan 2 gündür çok huysuz.
Dün hiç uyumadı. Sürekli mızmız ve ağlamaklı.
Kucakta bile huzursuz. Gezdirmekten kollarım ağrıdı. Bugün de aynı şekilde ama bu defa meme ağızda uyumak istiyor öyle...
2-3 gün sonra 14.5 haftanın atağı başlıyormuş. Galiba biz bir kaç gün erken başladık. Şuana kadar bütün ataklarında çok rahattık ama bu biraz zorlayacak gibi

Her atak sonras bebekler yeni bir seyler öğreniyor. Bizim ki şuan uykuda bile dönmeye çalışıyor.
Sanırım yakındır dönmesi...

Kızlar benim oğlan 2 gündür çok huysuz.
Dün hiç uyumadı. Sürekli mızmız ve ağlamaklı.
Kucakta bile huzursuz. Gezdirmekten kollarım ağrıdı. Bugün de aynı şekilde ama bu defa meme ağızda uyumak istiyor öyle...
2-3 gün sonra 14.5 haftanın atağı başlıyormuş. Galiba biz bir kaç gün erken başladık. Şuana kadar bütün ataklarında çok rahattık ama bu biraz zorlayacak gibi

Her atak sonras bebekler yeni bir seyler öğreniyor. Bizim ki şuan uykuda bile dönmeye çalışıyor.
Sanırım yakındır dönmesi...
Kız senin bebiş huysuz değildi sakin çocuktu ne oldu ona ısır poposunu belki düzelir :)

Kızlar solomombaby siparişi verdim.
Memnunsunuz değil mi ?

Canım evet memnunum ama sıcak havalarda yapışık gezmek sıkıntı olacak gibi.. yani o yaz sıcağında sanırım kullanmayacağım. Sonbahara doğru tekrar başlarım kullanmaya..

X