2017 Şubat Anneleri

Benim toplamda 1300 almış 2 ayda
bizim 2. ve 3. ay yani iki ay toplami 1200 edicek canim sorun idrar yolu olabilir dedi doktor oda temiz cikti

Aynen bende kv nin bakacak olmasi dusuncesi deli ediyor.hic istemiyorum kizima onun bakmasini ama baska sansimda yok.
ben suan erteliyorum calismayi bu nedenle

Ben kucağina bile veremiyorum bana yaptiklarindan dolayı,belki çok yanlış bazılarına göre ama kızımı yaklaştirmıyorum,babaannesi olması bile canımı sıkıyor gerçekten. Hamileyken gelip bağirdiğinda kızımın karnımda irkilip tekmelediğini hatirlayinca iyice nefret ediyorum
verme kuzum gayetde haklisin brnde aynisini yapiyoeum vermiyorum gelip defalarca esim ver falan diyo istiyorlar ya emzirmeden veriyorum yada azicik huysuzlansa elestriyorum duzgun tutun kazagi toplanmasin tutmadini bilmiyor insanlar kimde olduysa incidi felan diye bide onlardaysa surat yapiyorum asla alin sevin diyede vermem kucaklarina

bizim 2. ve 3. ay yani iki ay toplami 1200 edicek canim sorun idrar yolu olabilir dedi doktor oda temiz cikti

ben suan erteliyorum calismayi bu nedenle

verme kuzum gayetde haklisin brnde aynisini yapiyoeum vermiyorum gelip defalarca esim ver falan diyo istiyorlar ya emzirmeden veriyorum yada azicik huysuzlansa elestriyorum duzgun tutun kazagi toplanmasin tutmadini bilmiyor insanlar kimde olduysa incidi felan diye bide onlardaysa surat yapiyorum asla alin sevin diyede vermem kucaklarina
Senin yöntemler süper:)) benim eşim kucağina alinca kaynanamla kayınbabamın suratı gidiyor kendi çocuklarina masraf yaptiramayacaklari için. Allahtan ayni evde falan değilim bu seferde geldiklerinde kayinbabam fırsattan istifade buzdolabimi falan kariştiriyor tam cahiller

Senin yöntemler süper:)) benim eşim kucağina alinca kaynanamla kayınbabamın suratı gidiyor kendi çocuklarina masraf yaptiramayacaklari için. Allahtan ayni evde falan değilim bu seferde geldiklerinde kayinbabam fırsattan istifade buzdolabimi falan kariştiriyor tam cahiller
bizimkiler esimi eskiye nazaran az yoluyorlar diger kaynimdan simdilik aliyorlar ama gorumce gelin olucak ordan gelen kesilince gene sararlar bide ben bilerek calismiyorum 12 mayista sozlu mulakat var fazla calisamadim ama insallah gecerim kizimla kendime harciycam hep gecen laf arasinda kv esime ev alicaksaniz kardesinin adina al ona kredi cikar siz sigortali degilsiniz dedi o laftan sonra ev alasim kalmadi esim bugun bize cikmazsa napacaz dedi bende kimse adina alamam oyle ne kirada oturur gibi farki olmuycak simdiki halimden ataninca zaten alirim atanmazsamda biraz daha beklerim calisincs ayarlarim dedim

Bal Prensim Bal Prensim canım bebeğin için 2 aylık ideal kilo 5450 imiş. Sanırım siz 4900 civarısınız değil mi ?
Takip ettiğim doktor böyle durumlarda her emzirme sonrası mama teklif edin diyor.
Mesela saat başı emzirmek yerine 2-2.5 saatte bi iki memeyi emzir ve bekletmeden mama teklif et. Yani mamayı ayrı öğün olarak değil de anne sütü tamamlayıcısı olarak vermeyi dene.
Bir de doktorun söylediği şey az da alsa aylık kilo alıyor olması. Eğer 2 ay üst üste kilo almazsa o zaman bir sorun var diyebilir diyor.
Eğer bu şekilde mamayı almazsa demek ki senin sütünle yetiniyor..
O zaman bol bol emzirmekten başka çare kalmıyor..

volkicansu volkicansu canım senin bebeğin doğum kilosuna göre orantılı gidiyor aslında. Bazı bebekler ilk ay birden alıp sonradan düşebiliyor. Benim oğlum ilk 2 ay güzel alıp 3.cü ayda düşmeye başlamıştı. İştahı da azalmıştı ama hep senin kız gibi orantılı gitti :KK66:

Kimyon böyle bir sıkınto yapmaz bebeklerin bağırsakları gelişmeye devam ettiği için dışkılama alışkanlığıda değişebilir 5güne kadar kabızlığa mudahale edilmiyor. Takip edin belki soğuk almış olabilir
Kakasını yaptı bugün ama çok değişik koktu. Yeşilimsi bi renkti. Soğukmu almış dersin bide üstüne çok terledi soğuk soğuk.

Yumurta 6.ay bitmeden kesinlikle başlanmamalı alerji yapabilir bebek sindiremez aman diyeyim 6.aya kadar ANNE SÜTÜ eğer yetersizse devam sütü ilk ek besine geçiştede yumurta asla verilmez bazen dr kont. 4.aydan itibaren meyve suyu ve yoğurda başlıyorlar ama bence gerek yok ömrünün kalanında zaten hep besin alacak neden acele edilsin ki
Sana katılıyorum. Acele edilmemeli aslında bebeğine bişeyler yedirmek heyecan ve mutluluk verici olsada 6 ayın dolmasını beklemek lazım keainlikle. Sonra bol bol bıkana kadar hergün yediricez. Azcıkk keyfini çıkaralım emzirmenin:KK66:

bizimkiler esimi eskiye nazaran az yoluyorlar diger kaynimdan simdilik aliyorlar ama gorumce gelin olucak ordan gelen kesilince gene sararlar bide ben bilerek calismiyorum 12 mayista sozlu mulakat var fazla calisamadim ama insallah gecerim kizimla kendime harciycam hep gecen laf arasinda kv esime ev alicaksaniz kardesinin adina al ona kredi cikar siz sigortali degilsiniz dedi o laftan sonra ev alasim kalmadi esim bugun bize cikmazsa napacaz dedi bende kimse adina alamam oyle ne kirada oturur gibi farki olmuycak simdiki halimden ataninca zaten alirim atanmazsamda biraz daha beklerim calisincs ayarlarim dedim
Aman sakın öyle bir hata yapma iyi demişsin,hiç güven olmaz bunlara. Ben kayinbabamın evinde oturuyorum ailem diretti onlara kiraya yollamayacaksınız diye ama işte binbir minnetle laf sokmalarla kendi evleri diye dolabimi açma cürretinde bulunuyorlar. Anneme söylüyorum kızım normal biz öyle değiliz diye milleti yadırgama diyor ama biliyorum daha fazla sinirlenmiyim diye söylüyor. Allah böyle fesat insanlarla karşilaştirmasın ben bilsem bunlar böyle canavar asla eşimle evlenmezdim çocuklarini köle olarak görüyorlar.
Geçen bana kızın sana hizmet edecek dediler ben onu hizmet etsin diye doğurmadım dedim ben onun hizmetçisi olurum,laf soktum ama anlamamişlardır eminim

Eklentiler

• IMG-20170503-WA0053.jpg
    IMG-20170503-WA0053.jpg
    62,8 KB · Görüntüleme: 85
Bal Prensim Bal Prensim canım bebeğin için 2 aylık ideal kilo 5450 imiş. Sanırım siz 4900 civarısınız değil mi ?
Takip ettiğim doktor böyle durumlarda her emzirme sonrası mama teklif edin diyor.
Mesela saat başı emzirmek yerine 2-2.5 saatte bi iki memeyi emzir ve bekletmeden mama teklif et. Yani mamayı ayrı öğün olarak değil de anne sütü tamamlayıcısı olarak vermeyi dene.
Bir de doktorun söylediği şey az da alsa aylık kilo alıyor olması. Eğer 2 ay üst üste kilo almazsa o zaman bir sorun var diyebilir diyor.
Eğer bu şekilde mamayı almazsa demek ki senin sütünle yetiniyor..
O zaman bol bol emzirmekten başka çare kalmıyor..

volkicansu volkicansu canım senin bebeğin doğum kilosuna göre orantılı gidiyor aslında. Bazı bebekler ilk ay birden alıp sonradan düşebiliyor. Benim oğlum ilk 2 ay güzel alıp 3.cü ayda düşmeye başlamıştı. İştahı da azalmıştı ama hep senin kız gibi orantılı gitti :KK66:
Teşekkür ederim deneyeceğim

Kızlar meme ucunun etrafında kabarcıklar var ya sivilce gibi uç vermiş şişmiş mastit ni oluyor çok acıyor hangi dr gitmeli enfeksiyon mu bilemedim çok emdi ondan mı?

Kızlar benim gibi olanınız var mı bilmiyorum.
Doğumdan 1 ay sonra başladı şikayetlerim. Bedenimde ki tüm kemiklerim sızlıyor ve ağrıyor.
Vucuduma dokundukça etlerim ağrıyor. Oturduğum yerden ayağa kalktığımda diz eklemlerim ağrıyor. Kendimi her geçen gün daha da yorgun ve bitkin hissediyorum. Bu yorgunluk beni aynı zamanda çok asabi yapıyor.
İlk zamanlar 2 çocuklu hayatın zorluklarındandır veya emzirmeden dolayı ağrıyordur diye düşündüm ama gittikçe ağrılarım artmaya başladı.
İnternette özellikle doğum sonrası d vitamini eksikliğinden böyle sıkıntılar olabileceği yazıyor.
Yarın sırf bu ağrılarım için kan sayımı yaptıracağım..
Cumartesi de diyetisyene başlayacağım.
Belki fazla kiloları verince de rahatlarım.

Kızlar benim gibi olanınız var mı bilmiyorum.
Doğumdan 1 ay sonra başladı şikayetlerim. Bedenimde ki tüm kemiklerim sızlıyor ve ağrıyor.
Vucuduma dokundukça etlerim ağrıyor. Oturduğum yerden ayağa kalktığımda diz eklemlerim ağrıyor. Kendimi her geçen gün daha da yorgun ve bitkin hissediyorum. Bu yorgunluk beni aynı zamanda çok asabi yapıyor.
İlk zamanlar 2 çocuklu hayatın zorluklarındandır veya emzirmeden dolayı ağrıyordur diye düşündüm ama gittikçe ağrılarım artmaya başladı.
İnternette özellikle doğum sonrası d vitamini eksikliğinden böyle sıkıntılar olabileceği yazıyor.
Yarın sırf bu ağrılarım için kan sayımı yaptıracağım..
Cumartesi de diyetisyene başlayacağım.
Belki fazla kiloları verince de rahatlarım.
Merhabalar canım yorgunluk hali hepimizde var takviye alınabilir mi diye düşünüyorum bende ama diyetii önermiyorlar genelde ilk 6 ay

X