2017 Şubat Anneleri

Gunaydin kizlar. Dun verem asisi vardi. Hemsire de rota asisi yaptiracak miydin dedi. Bende bugun muydu dedim gecen ay soylemesi gerekiyormustu soylememis :KK11: dun de esim yoktu bende kararsiz kaldigim icin almadim acikcasi asiyi. Esimde dun aksam almis gelmis asiyi. Az once aile hekimligine gittim yapmadi hemsire. Ya dun yapilacakti ya da 1 ay sonra dedi. Sizinde oyle oldu mu ya :işsiz:
@mete58 kesin cevabi verir sanirimHoppa

Evet canım öyle olması gerekiyor. Ya diğer aşılarla aynı gün ,ya da arada 1 ay olmalı.
Ben bugün yaptırdım rotayı.
Aşıları 65 günlükken yapıldı. Bugün ise 98 günlük.

Bebegimle hala disari cikamiyorum:KK1: disaridan korkuyo sanirim. Daha hazirlarken yikiyor ortaligi.oysa havalar duzeldi.evde durmak istemiyorum hic.:KK61:
ya bizimkide öyle. Biraz yürümek istiyorum hep arabada durmak istiyo benim kızım. Acaba havaya mı insanlaramı yabancı bilmiyorum ki çok sıkılıyorum. Kızımda çarşının ortasında hep çığlık bi çay bahçesine oturalım dedik. Yok :KK12:eve geliyorum mışıl mışıl uyuyo ya

Anne olmak çok güzel bişey yaa :anne: :21: Çok şükür..:emir_bebek:
çok güzel heleki baytaniyeyi üzerinden çekiyorum kollarıyla ayaklarıyla al diyo beni fal taşı gibi gözleriyle gülüyo sesler çıkarıyo.ayyy çok tatlı bunlarr :dua:iyi ki varlar

Günayduuuuuunnnnnnn :halay::halay: nabiyonuuzzz çıldırmış anneler :KK48::KK48:
günaydınnnlarr efenimmm:KK25:uyuttum kızımı ortalığı tooarlamaya çalışıyom.beyefendi iki gün yardımcı oluyo üçüncü gün benim söylememi bekliyo. Ütü yapıyo diyelim ütü masasını ortalıkta bırakıyo. Sofrayı toplarken mutfak allaha emanet:KK35:iğne atsam yere düşmez. :KK51:o derece dağıtıyo.kızım dursa yaparım ama oda koştur koştur halletmeye çalışıyorum.tam düzene giricez inşallah:dua:artkkk bende oturup :kahve:keyfi yapmak istiyom

Ya kızlar ben ilk kez kimyon denedim. Ve kimyon dışında farklı bişey yemedim.kızım üç gündür kakasını yapmamış. Gaz sancısından ağlamaktan kararıyo yavrucak:mad:birde bu sabah gazı çok kötü kokuyordu. Hatta artk kakasını yapmş sandım o derece ağır kokuyordu.bi baktım kupkuru:KK57:o koku neydiki öyle.? Acaba kimyon iyi gelmedimi

kolik senin kizda bizdede durum aynen boyle isiklarda durdukca aglama yonunden ama memeci degil emzik aliyor asiri istahsiz kuzum anne baba zayif olunca bize cekti demekki

kiz nerelerdeydin sen

ooo grubumuzun ikizlerinin annesi hosgeldin

elif yok diycektim yazmissin bile grubun çılgın annesi
Hahayyy aklın yolu birmis demekki :KK70: yok kız çılgınlığı :KK23::KK22::p

ya bizimkide öyle. Biraz yürümek istiyorum hep arabada durmak istiyo benim kızım. Acaba havaya mı insanlaramı yabancı bilmiyorum ki çok sıkılıyorum. Kızımda çarşının ortasında hep çığlık bi çay bahçesine oturalım dedik. Yok :KK12:eve geliyorum mışıl mışıl uyuyo ya

çok güzel heleki baytaniyeyi üzerinden çekiyorum kollarıyla ayaklarıyla al diyo beni fal taşı gibi gözleriyle gülüyo sesler çıkarıyo.ayyy çok tatlı bunlarr :dua:iyi ki varlar

günaydınnnlarr efenimmm:KK25:uyuttum kızımı ortalığı tooarlamaya çalışıyom.beyefendi iki gün yardımcı oluyo üçüncü gün benim söylememi bekliyo. Ütü yapıyo diyelim ütü masasını ortalıkta bırakıyo. Sofrayı toplarken mutfak allaha emanet:KK35:iğne atsam yere düşmez. :KK51:o derece dağıtıyo.kızım dursa yaparım ama oda koştur koştur halletmeye çalışıyorum.tam düzene giricez inşallah:dua:artkkk bende oturup :kahve:keyfi yapmak istiyom
Olacak inş olacak canım valla benim ogluş a şuan binlerce şükür diyorum geçen haftalara bakarak düzeldi biraz daha Allah a şükür dün mesela ekstra kurabiye bile yaptım bu benim büyük bi lüks tü ne zamandan beri yemeği zor yiyodum :KK70:

Olacak inş olacak canım valla benim ogluş a şuan binlerce şükür diyorum geçen haftalara bakarak düzeldi biraz daha Allah a şükür dün mesela ekstra kurabiye bile yaptım bu benim büyük bi lüks tü ne zamandan beri yemeği zor yiyodum :KK70:
Ohhhhh misss :KK66: 68 kilo olmuşum şaka gibi. Kurabiye bende çok severim ama dikkat ediyorum bu aralar yaz geliyo daha 8 kilo fazlam var. Bu göbekte zaten içler acısı:KK30:

Canım nasıl oldu bebeğin? Benim kızım da aşıyı ağır geçirdi sürekli ağladı susmadan uykusundan bağırarak uyandı oyundan kucaktan anlamadı hiç sürekli kucağımda hoplattım 4-5 gece de beraber uyuduk göğsüme yasladım ben de sırt üstü yattım ancak o şekilde uyudu yavrucak. Çok zordu ama ebe de dr da calpol ver 3 saatte bir dedi. İlk gün 4 kere verdim 2. 3. Günler iki kere verdim sonra vermedim 4. Gün normalleşti 5. Gün düzeldi iyice. Ama huysuzluk aşıdan miras kaldı bize malesef.... sizi takip etmemesi endişelendirici çocuk hastanesinin acili varsa içim rahat etsin diye götürürdüm ben olsam... inşallah iyidir şimdi kuzucuk.

Canımmmm öyle deme süt vaaar :KK66: ben sağarım 39 cc bile çıkmaz ama bebeğimin boğazında kalır emerken :))) bol bol emzir ve Facebook'ta emzirme sorunları ve çözümleri diye bir sayfa var oraya üye ol yardımcı oluyorlar sağolsunlar. Emzirmek sütü arttırmanın tek yolu

Kız ben de adet olmuşum gibiyim. Az az koyu kırmızı şeyler geliyor. Doğumlar yakındı adetler de mi yakın oldu yoksa :KK70:

Benim az az koyu renkli geliyor. Kurtulamadık doktordan desene :KK70:

Canım benimki gece deliksiz uyuyor ama gündüz burnumdan getiriyor. Bunaldım artık :KK43:

Bana da ebe söylemişti sağlık ocağındaki. Ama çok uyamadım

Prospektüste emziren anneler dikkatli kullansın süte geçiyor yazıyordu ben de içmedim. Ebe söylemişti iç diye. Dr gidersem soracağım
Çok şükür 2.gün geçti ama hala ara ara sıcrıyor ve huysuz inş düzelir

Arkadaşlar bebeğim 66 günlük ama 2 ayda 1300 gr almış kilo az alıypr gibi emziriyor um günde 2 3 defa da 90 cc mama veriyorum kv yumurta sarısına başlamış aranızda başlayan varmı böyle seylere

Ohhhhh misss :KK66: 68 kilo olmuşum şaka gibi. Kurabiye bende çok severim ama dikkat ediyorum bu aralar yaz geliyo daha 8 kilo fazlam var. Bu göbekte zaten içler acısı:KK30:
Ben 51 le hamile kaldım 56 ya düşmüşum :) ayrıca kurabiye yide şey için yaptım biz bugün MaHlass MaHlass ve M muhendiseylul le buluscaz :) M muhendiseylul un misafiri olcaz :)

Arkadaşlar bebeğim 66 günlük ama 2 ayda 1300 gr almış kilo az alıypr gibi emziriyor um günde 2 3 defa da 90 cc mama veriyorum kv yumurta sarısına başlamış aranızda başlayan varmı böyle seylere

Yapmayın gözünüzü seviyim 2 aylık bebeğe ne yumurtası ya .. yanlış anlama ama eskilerin her yaptığı doğru değil biraz akıl süzgecinden geçirip yapalım nolur.. bi de yumurta yani.. en alerjen besinlerden biri.. sarısı 8.aydan önce beyazı 1 yaşından önce verilmiyor.. nasıl bu kadar gözü kara olup bu kadar risk alabiliyorsunuz?

Gunaydin kizlar. Dun verem asisi vardi. Hemsire de rota asisi yaptiracak miydin dedi. Bende bugun muydu dedim gecen ay soylemesi gerekiyormustu soylememis :KK11: dun de esim yoktu bende kararsiz kaldigim icin almadim acikcasi asiyi. Esimde dun aksam almis gelmis asiyi. Az once aile hekimligine gittim yapmadi hemsire. Ya dun yapilacakti ya da 1 ay sonra dedi. Sizinde oyle oldu mu ya :işsiz:
@mete58 kesin cevabi verir sanirimHoppa

Bizim doktorumuz öyle ypamadı pazartesi rota olduk perşembe verem yok öyle birşey dedi

X