2017 Şubat Anneleri

Valla bence bu işin kızı erkeği yok. Nasıl alıştırdığınıza bağlı . Benim kızı şubatın karlı günlerinden beri kısa kollu çıtçıtlı üzerine normal ince tulumlardan giydiriyorum. Battaniyeye de hiç sarmadım yelek de hiç giydirmedim. (Uyandığında da giydirmedim) gece de tek kat battaniyeyle yatıyo. Hava ısındığından beri onu da incelttim. Yani demem o ki ne kadar sarar sarmalarsanız ona alışır ve koruyamadığınız ilk anda da hasta olur. Pazar günü dışarıya da montsuz çıkardım mesela ben.. sakınan göze çöp batar .. çok sarmalamamak lazım. Kayınvalideciğim de her gördüğünde üşür üşür üşür dedi ama bana dinletemedi malesef:)

Valla bence bu işin kızı erkeği yok. Nasıl alıştırdığınıza bağlı . Benim kızı şubatın karlı günlerinden beri kısa kollu çıtçıtlı üzerine normal ince tulumlardan giydiriyorum. Battaniyeye de hiç sarmadım yelek de hiç giydirmedim. (Uyandığında da giydirmedim) gece de tek kat battaniyeyle yatıyo. Hava ısındığından beri onu da incelttim. Yani demem o ki ne kadar sarar sarmalarsanız ona alışır ve koruyamadığınız ilk anda da hasta olur. Pazar günü dışarıya da montsuz çıkardım mesela ben.. sakınan göze çöp batar .. çok sarmalamamak lazım. Kayınvalideciğim de her gördüğünde üşür üşür üşür dedi ama bana dinletemedi malesef:)

Benim kv beni donlemiyor. Donlemedigi gbi de kafami karistiyor. Usur usur diye. Evet bebegimi joruyamadigim ilk anda hasta oldu. Hava socak oldigu halde balkona gunese cikartmadi kadin beni korkuttu usur diye

Aynı gün doğumlu bizim sipalar zaten :) ve aynı dediğin gibi yapıyor. Yüzünü gözünü çizdi kaç kez başparmağını bulamayınca sinirden :))
Heee aynimiyiz 13 Şubat mıydın sende :) çok tatlı emiyor ama nasıl büyük bi zevk alıyo emerken çekiyorum yine sokuyo :)

masallah canim grubun en buyuk bebeklerinden biri seninki demekki boy kilo degerleriniz nasildi ve goz dibi muayenesinin amaci neymis
.

bende kendim bile oyle oluyor 54 kiloyum resimlerdeki yanakları goren tombik saniyor uzun boyluyum ustelik

masallah canim grubun en buyuk bebeklerinden biri seninki demekki boy kilo degerleriniz nasildi ve goz dibi muayenesinin amaci neymis

bende kendim bile oyle oluyor 54 kiloyum resimlerdeki yanakları goren tombik saniyor uzun boyluyum ustelik

Evet canim kizim 1 subatta dogmasi gerekirken 20 ocakta dogdu.3 ayda 3 kilo aldi kizim boyuda 12 cm uzadi. Gozdibi muayenesini sistemik bircok hastaligin erken teshisi icin yaptiklarini sooyledi anormal bi bulguda goz druna yonlendirecegini soyledi. Bizimki normal cikti

Aynen canım bende nerdeyse senin gibi giydirdim altında uzun kol citcitli ama oda öyle kalın değildi üstüne giydirdiklerim de hep normal penyedir hıc öyle kadife polarli şeyler giydirmedim ve yelek te arada bir banyo sonrası fln di ve bende hiç battaniye ye sarıp sarmaladim benimde yan komşu sürekli battaniye ye takikti her gördüğünde battaniye yle al üşür o üşür diyodu :) kırmayıp atiyodum üstüne sonra yine bildiğim gibi devam :) bizim arkadaş var bebeği yaşını 2 ay geçti geçen sene yazın işte 5 aylık flndi pikniğe gittik abartısız çocuğun evde nesi varsa kışlık almış yanına o sıcakta cam acirmazdi bana gelince de heryerde kapattirirdi hatta piknik yerinde bı kadın kızım lahana gibi yaptın çocuğu demişti :KK70: ve şuan çocuk sürekli hasta kafa her gördüğümde ter içinde olurdu çünkü

Benim kv beni donlemiyor. Donlemedigi gbi de kafami karistiyor. Usur usur diye. Evet bebegimi joruyamadigim ilk anda hasta oldu. Hava socak oldigu halde balkona gunese cikartmadi kadin beni korkuttu usur diye

Başından beri kendi bildiğimden başkasını dinlemedim. İyi ki de dinlememişim.çünkü kayınvalden gelir üşür üşür der giydirir, o gider başkası gelir terler hasta olur der soyundurur.. kimseyi memnun edemezsin sonuç olarak , olan da bebeğe olur. O yüzden çocuğumla ilgili şeylere kimse karışamaz.. babası bile bi yere kadardır bana göre.. zor anlarında akıl verenlerin hiçbiri ortalıkta olmuyor anneler çekiyor derdini.. o yüzden çocuk benimse karar da benimdir. Herkes aklını kendine saklasın.. karıştırmayın bence..

Dedigim gibi ilk dogdugunda usur diye oda isisi nerdeyse 30 dereceyi buluyordu. Simdi de serin tutuyorum asi oldu atesi cikarsa diye. Simdi de usutur diye korkuyorum
Kız sende bizim arkadas gibi hamam etmişsin evi :) o da öyle evinde askılı yla gezenti o derece sıcaktı :) ama Dr larin dediği bile 22-25 arası benim ogluş bronşit ten yattı çıktı ben yine 30 derecede hiç yapmadım odayı giyinmesi de kendime goreydi bı kat fazla yanı kendim uzun kollu giydiriyosam ona da yelek takıyorum mesela sen çok yakmissin

Başından beri kendi bildiğimden başkasını dinlemedim. İyi ki de dinlememişim.çünkü kayınvalden gelir üşür üşür der giydirir, o gider başkası gelir terler hasta olur der soyundurur.. kimseyi memnun edemezsin sonuç olarak , olan da bebeğe olur. O yüzden çocuğumla ilgili şeylere kimse karışamaz.. babası bile bi yere kadardır bana göre.. zor anlarında akıl verenlerin hiçbiri ortalıkta olmuyor anneler çekiyor derdini.. o yüzden çocuk benimse karar da benimdir. Herkes aklını kendine saklasın.. karıştırmayın bence..
Hreyytttttt be yürü :KK55::KK9::KK9::KK9::KK48::KK48:

Aynen.
Sonuçta kar kış değil. Usumekten hasta olmuyor çocuk. Çok terlerse daha riskli. Şu an oda sicakligi 22 C altta ince bı pijama üstü tek kat zıbın ayaklarında önce çorabı var. Elleri ılık ense ve vücudu sıcacık.
Bağışıklık kazanmaları lazım :) bu havada da hasta olmazlar herhalde :KK17:

En güzelini yaptın canım ya ben sırf gaz yzünden hani üşütürsen daha çok gazı olur dedikleri için giydiriyorum

X