2017 Şubat Anneleri

Selamlar yine yeniden :KK200:
Günün sorusu ailelere,arkadaşlara gebeliğinizi söylediniz mi? (Eşiniz hariç)
Söylediyseniz Nasıl söylediniz (sürpriz vs)
Söylemediyseniz ne Zaman söylemeyi uygun buluyorsunuz?

ben ablama söyledim saolsun anında yengem dahil herkese söylemiş:) üstelik ben öğrendiğimde 4 haftalık bile değildi..çok erken öğrendi herkes.

Arkadaşlar günaydın 6 haftalık hamileyim 3 üncü bebeğime yaşım 34 açlık şekerim 126 çıktı kolesterol fırlamış aşırı derecede kansızlık problemim var yarın ilk kontrole gidicem çok korkuyorum 2, çocuğumdada diyabetik şekerim vardı ama bu daha yüksek çıktı inşallah bebeğime bişi olmaz

kızlarr ben çok kötüyümmm midem bulanmakla bulanmamak arası tükürüğümü yutarken midem bi bulanıyo sonra 5 dakkika geçiyo doktora perşembe gidicem erkenemi alsam bu şekilde ruh gibiyim :KK43:(

çok şükür keseyi ve kalbi gördük bizde :dua:darısı tüm bekleyenlerin başına 6+2 imiş doktorumun dediği ama kalp atışını duymadık sadece oluşmuş dedi doktorum bir sonraki randavumuda 3 hafta sonraya verdi kalbi görup sesi duymayan varmı kızlar ?
Evet ben gordum ama dr dinlemeyi henuz tavsiye etmedi bir bucuk ay sonra ya randevu verdi

Kızlar çıldırmak üzereyim 24+.. Saattir bişey yemiyorum akşam yemiştim azcık.. Çıkardım aşırı halsizim suda içmiyorum acil de serum takmadılar ne yapmam lazım sosyal hayatımı etkiledi başım da çok ağrıyor. Ve sürekli aglıyorm gerçekten inann cok zor durumdayım
Serum neden takmadılar ki :-/ metpamid ya da emedur al canım istersen biraz hafifletiyor bende kahvaltı etmeye çalıştım kustum gene bi muz yedim şimdi onla duruyorum allah yardımcımız olsun

Canım,

Kalp atışını duymuşsun gözün aydın ben de cuma günü duydum kalp atışını çok şükür mucizevi bir şeye şahit oluyor insan inanılmaz mutlu bir olay. Lazer bence yaptırmayın benim kardeşim sağlıkçı asla tavsiye etmiyor benim gittiğim merkezde gebeyken seansları yapmıyor ara verdim ben de
Sagolasin canim benim,senin de gozun aydin. Harika bisey yaaa o anda dunya durdu sanki... bu cuma kendi doktoruma gidicem hem bi de daha duyayim hem esim de duysun diye sabirsizlaniyorum.
Ya aslinda bu surecte sir agda olsada baya azalir diye dusunuyorum lazere baslamamis arkadaslarin bile. Eger kanitlanmamis birseyse yaptirmanin anlami yok,degmez o riske.

Gebelik takvimini kişisel bilgilerinde hamilelik takvimi kısmı var. O kısımda muhtemel doğum tarihini aralarında - yazarak girebilirsin. Boş gebelik belirtilerini yazmak istemem, burdaki çoğu arkadaş ben dahil kalp atışlarını duymadık. Kimsenin kafasını karıştırmak istemem. Umarım hepimiz kalp atışlarını duyup, sağlıkla kucaklarımıza alırız bebişleri inşallah.

Kızlar merhaba ben hala yatıştayım. sürekli yapmaktan Rüyalarımda kendimi sürekli hareket halindeyken görüyorum:halay::KK53:

:halay:

hiç korkma canım. her kadında bulantı olacak diye bir şart yok. yani bulantı varsa iyidir yoksa kötüdür diye birşey yok. ama bulantı varsa gelişim vardır demek oluyor. yoksa hamilelik kötü demek değil kesinlikle. bazı bünyeler güçlü oluyor. çok kadın var hamile olduğunu bile anlayamıyor epey uzun süre. haberleri duyuyorsunuzdur. hele de kilo varsa. bulantın olsun diye dua da etme sakın. hazır iyi hissediyorsun. :) kendini zora koşma. tadını çıkar.
Cnm diger gebeligimde de hic olmadi 2.5 aylikken dusuk yaptim ne bilim sanki mide bulantisi olsa varligini hissedicem gibi .

hiç öyle deme canım :) benim de bulantılarım birkaç gündür olmaya başladı. ve maalesef iğrenç bişey :KK43: inşallah sende hiç olmaz ama sanırım 7-9. haftalar arası oluyor daha ziyade
Cnm dedigin gibi belki yeni oldugu icin oyledir daha keseyi goremedim o yuzden biraz diken ustundeyim . Tesekkur ederim cnm

Ben de seninle aynı durumdayım canım. Yani arada bulanıyor ama öyle çıkaracak kadar değil. Ben de kendimi bayağı mide bulanmalı, iştah kesilmeli falan bi hamileliğe hazırlamıştım ama bizim de böyle yapacak bir şey yok :dondurma:
Yalnız midesi bulanan bundan şikayetçi, bulanmayan niye bulanmadi diye dertleniyor. Ne olacak bu halimiz :rolleyes:
Aynen oyle cnm. Sadece ilk zamanlar mide yanmasi vardi orda zaten surekli yeme istegi yapiyordu :) su an oda yok bakalim hayirlisi

Ailelere soyleyip kalp atisini dort gozle bekleyenlerdenim ben de cok korkuyorm duyamamaktan sizin bos gebelikte degisiklik olarak karsilastgnz bir durum var miydi merak ettm
Arkadaşım boş gebelik geçirdi ama onun rahim ağzında yara vardı doktor bu etmeden gebe kalamazsın deyip antibiyotik başlattı onu kullanırken hamile kalmış sürekli kanaması vardı hiç durmuyordu ve hep yatıyordu. 8. Haftaya kadar beklediler Bebek oluşmadı

TuRuNCu TuRuNCu bu arada bende kaynanamlara söylemedim hala.
Geçen hamileliğimde boş boş konuşuyorlardı erkek olsun adı bilmem ne olsun nitekim kaybettim bebeğimi,oyüzden söylemiyorum açıkçası:)

Çoğunuz bi lekenleme yasadiniz size uzulurken bende yok çok şükür diyodum dün akşam bi iki damla bende de geldi hemen Dr a gittim baktı bizim için kese içindeki bebek ve kalp atışı önemli dedi şuan hepsi de çok iyi göründüğü gibi dedi kalp atışını tekrar dinletti çok şükür dün ilk kez o kadar yurudum dolaştım biraz AVM de sanırım yorgunluktan oldu pikniğe gitcektik Dr iptal edin ve dinlen dedi ama gittik orda bisey yapmadım ayaklarımı uzatıp oturdum ama baya yorgun hissettim kendimi o korku bana yetti inş bi daha yasamam :dua::KK17:

Herkese gunaydin kizlar. Iyisinizdir umarim. Sabah bulantilari ve tiksinme beni bitiriyor resmen. Gun icinde meyve salata falan yiyip gecistiriyorum ama sabah kahvalti resmen olum. Bir de calisiyorum, hem enerjim dusuyo hem suratim degisiyo. Is arkadaslarim artik neyin var iyi misin demeye basladi. Sizin sabah icin cozumleriniz var midir? Cunku ancak zorla kraker yiyebiliyorum 2-3 tane :KK43:

Aynen canım ben de öyleyim yumurta falan ağzıma suremiyorum kahvaltı olayı bitti tamamen :KK43: zorla çubuk kraker var sadece

Öğleden sonra biraz iyi oluyor midem o zaman yumurtaya pul biber karabiber kimyon atıp birazcık yiyebildim sadece :KK12:

selam bayanlar bize dua edin. Sabah doktora geldin 5+6 günlüğüz daha. Kesenin etrafında ciddi kanama varmış. Beni yatırdı. Kan uyumazlığı var eşimle iğne yapılacak dedi. Düşükle sonuçlanabilir dedi. Üstten alttan ultrasyona baktı. Ultrasyon sonucunda fetus aktivite saptanmadı yazıyor ! iui mi iyi olacak mı bilmiyorm nolur çok dua edin

Çoğunuz bi lekenleme yasadiniz size uzulurken bende yok çok şükür diyodum dün akşam bi iki damla bende de geldi hemen Dr a gittim baktı bizim için kese içindeki bebek ve kalp atışı önemli dedi şuan hepsi de çok iyi göründüğü gibi dedi kalp atışını tekrar dinletti çok şükür dün ilk kez o kadar yurudum dolaştım biraz AVM de sanırım yorgunluktan oldu pikniğe gitcektik Dr iptal edin ve dinlen dedi ama gittik orda bisey yapmadım ayaklarımı uzatıp oturdum ama baya yorgun hissettim kendimi o korku bana yetti inş bi daha yasamam :dua::KK17:

Geçmiş olsun inşallah bir daha olmaz :KK43:

X