2017 Şubat Anneleri

Canım lactamil iki çeşit biri süt diye belirtiliyor diğeri de çay içinde rezene anason vs varmış onda süt artırır yazıyordu yanlış okumadiysam diğerinde dediğin gibi yaziyo galactago da numune istemiştim iki gündür kullanıyorum dediğin gibi dünden beri goguslerim çok dolgun olmasa da mesela sağı emzirirken solda acı hissediyorum süt gelisidir heralde bu dimi ? Takviye almam lazım sol göğsüm iyice sönmeye başladı sanki çok takilmiyom sagmakta istemiyorum az miktar çıkarsa bozulurum stres yaparım yapim buna müsait biliyosun :) galactago alcam ekstra milk tea yada lactamil in o çayını düşündüm ama milk tea içinde de galactagog maddesi varmış o yüzden kafama daha çok yattı

CAnım tahmin ediyorum ki bebeği genellikle tutması daha kolay olduğu için sağ göğsünde emziriyorsun.. sol göğsünün sönük olması bu yüzden.. bebek ne kadar emerse göğüs o kadar uyarılır ve süt üretir, solu da sağ ile aynı oranda vermeye çalış farkı göreceksin. Çünkü emzirilmeyen göğüste süt üretimi yavaşlıyor. Hatta bir süre sonra duruyor. Bir süre sola yoğunlaş nasıl şiştiğini göreceksin..

CAnım tahmin ediyorum ki bebeği genellikle tutması daha kolay olduğu için sağ göğsünde emziriyorsun.. sol göğsünün sönük olması bu yüzden.. bebek ne kadar emerse göğüs o kadar uyarılır ve süt üretir, solu da sağ ile aynı oranda vermeye çalış farkı göreceksin. Çünkü emzirilmeyen göğüste süt üretimi yavaşlıyor. Hatta bir süre sonra duruyor. Bir süre sola yoğunlaş nasıl şiştiğini göreceksin..
Yok kuzum onu biliyorum tersime gelmiyo rahat emzirebiliyorum solumu da hatta önce sol dan başlıyorum hep emzirmeye ama daha sönük hastane de yatarken sagiyodum ya o zaman da ondan daha az çıkardı hep şimdi biraz daha sönük oldu ama emerken de cuk cuk ses çıkartıyor yada acı hissi oluyo ama sertleşme olmuyo sağdaki kadar daha fos duruyo

Ha
Can'ım maşallah bebişine ne güzel birşey çıkmamıştı kalça usg sinden darısı bizlere olsun. D vitamini olarak hangisini kullan dedi bir önerisi oldu mu? Markete gittim diğer gönderi de yazamadım iyi Dilek'lerimi :KK66: :)
Bu arada joie nin Bebek arabasına bayıldım tek elle açılıyor iki gündür park market çıkıyoruz bakalım uyuyor ama abisine iyi geliyor
Hangi modelini kullaniosun cnm bnde air luxx var ama üzerine puseti takiyoruz oule de zor oluo.acaba artik pusettsz oturabilir mi

Canım lactamil iki çeşit biri süt diye belirtiliyor diğeri de çay içinde rezene anason vs varmış onda süt artırır yazıyordu yanlış okumadiysam diğerinde dediğin gibi yaziyo galactago da numune istemiştim iki gündür kullanıyorum dediğin gibi dünden beri goguslerim çok dolgun olmasa da mesela sağı emzirirken solda acı hissediyorum süt gelisidir heralde bu dimi ? Takviye almam lazım sol göğsüm iyice sönmeye başladı sanki çok takilmiyom sagmakta istemiyorum az miktar çıkarsa bozulurum stres yaparım yapim buna müsait biliyosun :) galactago alcam ekstra milk tea yada lactamil in o çayını düşündüm ama milk tea içinde de galactagog maddesi varmış o yüzden kafama daha çok yattı

Lactamilin çayını da kullandım ben. İki poşeti yarım litre suya demleyip içiyordum. İçtikten sonra göğüslerde dolgunluk oluyordu ama keramet su da mı yoksa çay da mı bilemiyorum :))
Üstelik çok bereketsiz olup hemen bitiyor.
Sen şu naturpy milk tea'yi bi dene bakalım galactago ile. :KK66:

Şunu da söyleyeyim. Beni az çok takip ediyorsun. İlk 1.5-2 ay süt az diye kutu kutu humana'lar ,malt içecekleri ,süt damlaları kullandım ama en iş'e yarayanlar uyku ,huzur ,su ve bol emzirme dörtlüsü :KK66:

Ben yaklaşık 3 haftadır hiç bir şey kullanmıyorum. Elimden geldiği kadar bu dörtlüyü uygyluyorum ve sonuç doktorun mamayı bırakma tavsiyesi :KK66:

Lactamilin çayını da kullandım ben. İki poşeti yarım litre suya demleyip içiyordum. İçtikten sonra göğüslerde dolgunluk oluyordu ama keramet su da mı yoksa çay da mı bilemiyorum :))
Üstelik çok bereketsiz olup hemen bitiyor.
Sen şu naturpy milk tea'yi bi dene bakalım galactago ile. :KK66:

Şunu da söyleyeyim. Beni az çok takip ediyorsun. İlk 1.5-2 ay süt az diye kutu kutu humana'lar ,malt içecekleri ,süt damlaları kullandım ama en iş'e yarayanlar uyku ,huzur ,su ve bol emzirme dörtlüsü :KK66:

Ben yaklaşık 3 haftadır hiç bir şey kullanmıyorum. Elimden geldiği kadar bu dörtlüyü uygyluyorum ve sonuç doktorun mamayı bırakma tavsiyesi :KK66:
İşte sende beni takip ediyosun canım :) malum benim oğlum un halleri bu 4 luden ancak su ve bol emzirmeyi yapabiliyorum emzirmeyi mecburum çünkü sürekli meme istiyo o yüzden otomatikman uygulamış oluyorum onu ama işte diğer ikisi uyku ve huzur malesef :KK43: 24 saat içinde uyuyabildigim sadece nerdeyse 12-3 arası gece sonrası hep yarım saat fln aralıklarla uyaniyo bak sabah 7 den beri şuan hala tam bi uykuya dalamadi 15 dk ancak o yüzden benim de uyku şansım olmuyo gün içinde de boyleyiz uyudu deyip uzanmaya çalışıyorum ama hemen uyaniyo :KK43: o yüzden huzursuzluk stres te oluyo tabi bunun için ek biseyler istiyorum bende gören hep gözaltıların çökmüş noldu sana diyo :KK43:

Evet canım biliyorum. O yüzden galactago ve milkteayi dene dedim :KK66:

Ben en çok milkplus içeceğin faydasını gördüm ama tadı iğrenç ötesiydi.
Annelik her şeyi yaptırıyor işte :)

Kızlar lactamil ve milk tea arasında kaldım süt artırıcı ek bişey istiyorum lactamil kullanan tereyagli ekmek tereyagli ekmek sendin heralde dimi canım iki çeşidi var bitki çayı olanı mı kullaniyosun milk tea içinde de galactogog iceriyomus ve @Alyasena sanki bende az bi fark oldu galactago damlayla o yüzden milk tea mı alsam bilemedim galactago da almayı düşünüyorum bi el atın da sipariş veriyim :)
Canım ben lactamil ve humana steel içiyorum ama pek yararı yok gibi sütüm aynı

Kızlar lactamil ve milk tea arasında kaldım süt artırıcı ek bişey istiyorum lactamil kullanan tereyagli ekmek tereyagli ekmek sendin heralde dimi canım iki çeşidi var bitki çayı olanı mı kullaniyosun milk tea içinde de galactogog iceriyomus ve @Alyasena sanki bende az bi fark oldu galactago damlayla o yüzden milk tea mı alsam bilemedim galactago da almayı düşünüyorum bi el atın da sipariş veriyim :)

Evet canım ben bitki çayı olanını kullanıyorum içinde 16 tane var 10 tl çabuk bitiyor. Ama içerik olarak güzel rezene anason ısırgan falan var hatta ben bazen kızıma da bir ç kaşığı verdiğim oldu rahatlattı :KK66: hem rezene ve anason içiyorum hem lactamil içiyorum belki ondan iyi uyuyor artık. (Her ne kadar geç uyusa da)

Valla benim ilk çocuğum ama söylüyorum yetişemyorum diye. Gelecek olanlarda gelmiyo. Mevlüt yaptım herkes geldin sonradan kimse gelmesn dedim :)))))

İyi demişsin valla benim anne ve kv var yine yetişemiyoruz :KK70:

Kuzum hassasiyetini ve endişelerini çok iyi anlıyorum ama biraz rahat olmaya çalış.
Sakınan göze çöp batar biliyorsun.
Bebeğinin sosyal gelişimi için farklı yüzlerde görmeye ihtiyacı var. Sadece bebeğin kucağında olduğu kişi hasta olmasın yeter.
Biz evde sabahları spor saati yapıyoruz.
Oyun havası açıp dans ediyoruz. Kucakta uçakcılık oynuyoruz. Anneanne-dede-dayı-teyze içinde büyüyor.
Hele kardeşinin yani büyük oğlumun yaptıklarını görsen :))
Ana kucağında bebeği uçurma çalışmaları bile var sıpanın:)
Sana bunları sen de yap diye değil ama azıcık daha rahat ol diye anlatıyorum..:)

Birde asıl sorun eşinin ailesini sevmiyor olman. O yüzden bu kadar kızgınsın ama insan eşini evlenirken seçiyor ama aileyi seçemiyor işte..
Bir ata sözü vardır "ya bu deveyi güdeceksin ,ya da bu diyardan gideceksin " diye...
Rahat olmaya çalış :)

Lactamilin sadece süt kalitesini arttırdığını duydum. Zaten reklamlarında da sütü arttırır diye bir slogan yok.
Galactagoyu 1.5 aydır düzensizde olsa kullanıyorum ve farkettiğim kullandıktan 1 saat kadar sonra göğsümde süt sızısı hissetmem. Sağmadığım için o an artmışmı bilmiyorum ama sızladığını hissediyorum.
Son olarak kanıtlanmış olarak anne sütünü tek arttıran şeyler malt içecekleriymiş.

Evet dediğin doğru sevmediğim için herşey gözüme batıyor. Ama sevdiğim akrabaları var onlar da böyle davranınca insan tuhaf oluyor.

İstiyorum sosyal bir çevrede yetişmesini ama eşimin ailesi aşırı sosyal. Yani asla bir ev düzenleri olmamış çocukların okul zamanı bile kv kp komşuda gece yarılarına kadar otururlarmış köfteler çaylar yapılırmış o yüzden de çocukların içinde tek okumuş olan eşim. Biz de tam tersiydik annem babam hayatını bize endekslemişti ödevimiz yapılmadan bir yere gitmezdik uyku saatimiz gelmeden evde olurduk.

Mesela dün bir doğum gününe gittik. Kızımın huysuzlanacağını anladım eşime ve kv ye kalkalım hadi diyorum otur otur diyorlar evin içinde 50 kişi vardı 10 tanesi çocuk balon patlatıyorlar top oynuyorlar zavallı yavrum heralde gürültüden korkup ağlamaya başladı susturamadım. O arada birileri geliyor yok gazı var yok bu aç sen buna mama ver diyip duruyor :KK43:

Apar topar gittik arabaya bindik yine ağlıyor yavrum sesi gitti artık :KK43: söylendim durdum kalkalım dedim kalkmadınız çocuk ne hale geldi diye.

Esas korkum çocuğumun bunların gezip tozması akraba ziyaretleri günleri bilmem neleri arasında kaybolması :KK43: günlük rutinleri ile sosyalliği arasındaki dengeyi kuramayacağız diye korkuyorum. Şimdiden alışsın eşim ve ailesi diyorum ama alışmaya niyetleri Yok gibi... Biraz da aşırı duygusal davranıyor olabilirim :KK43:

Kızlar benim sağ göğsümden sola göre 2 kat süt gelirdi normalde ama son bir kaç gündür sağ taraf çok sert ve sanırım yine düğümlenmiş daha önce öyle olunca makine ile sağıyordum iniyordu şimdi ne makine nede bebek cekince iniyor :KK43: Oğlumu ne kadar zorlasamda tam kuvvetli çekmiyor çünkü mama takviyesi yapıyorum ve biberon kolayına geldi emmiyor eskisi gibi sütüm zaten az daha da azalmasınsdan korkuyorum önerdiğiniz bir şey var mı ne yapmalıyım?

Evet canım ben bitki çayı olanını kullanıyorum içinde 16 tane var 10 tl çabuk bitiyor. Ama içerik olarak güzel rezene anason ısırgan falan var hatta ben bazen kızıma da bir ç kaşığı verdiğim oldu rahatlattı :KK66: hem rezene ve anason içiyorum hem lactamil içiyorum belki ondan iyi uyuyor artık. (Her ne kadar geç uyusa da)

Evet dediğin doğru sevmediğim için herşey gözüme batıyor. Ama sevdiğim akrabaları var onlar da böyle davranınca insan tuhaf oluyor.

İstiyorum sosyal bir çevrede yetişmesini ama eşimin ailesi aşırı sosyal. Yani asla bir ev düzenleri olmamış çocukların okul zamanı bile kv kp komşuda gece yarılarına kadar otururlarmış köfteler çaylar yapılırmış o yüzden de çocukların içinde tek okumuş olan eşim. Biz de tam tersiydik annem babam hayatını bize endekslemişti ödevimiz yapılmadan bir yere gitmezdik uyku saatimiz gelmeden evde olurduk.

Mesela dün bir doğum gününe gittik. Kızımın huysuzlanacağını anladım eşime ve kv ye kalkalım hadi diyorum otur otur diyorlar evin içinde 50 kişi vardı 10 tanesi çocuk balon patlatıyorlar top oynuyorlar zavallı yavrum heralde gürültüden korkup ağlamaya başladı susturamadım. O arada birileri geliyor yok gazı var yok bu aç sen buna mama ver diyip duruyor :KK43:

Apar topar gittik arabaya bindik yine ağlıyor yavrum sesi gitti artık :KK43: söylendim durdum kalkalım dedim kalkmadınız çocuk ne hale geldi diye.

Esas korkum çocuğumun bunların gezip tozması akraba ziyaretleri günleri bilmem neleri arasında kaybolması :KK43: günlük rutinleri ile sosyalliği arasındaki dengeyi kuramayacağız diye korkuyorum. Şimdiden alışsın eşim ve ailesi diyorum ama alışmaya niyetleri Yok gibi... Biraz da aşırı duygusal davranıyor olabilirim :KK43:
Aynen eşimin ailesi bir düzen disiplin yok varsa yoksa gezme tozma boş lak lak

Evet canım biliyorum. O yüzden galactago ve milkteayi dene dedim :KK66:

Ben en çok milkplus içeceğin faydasını gördüm ama tadı iğrenç ötesiydi.
Annelik her şeyi yaptırıyor işte :)
Tamam canım deniyim bunları bakalım aynen ya herşeyi yapmaya çalışıyoruz mama vermek istemiyorum ama sanırım akşama doğru süt iyice azalıyor ve açlığı da çoğalıyor bi kez mama veriyorum 60 lik daha sakin geçiriyoruz ama onu da vermek istemiyorum süt geliyo çok şükür ki kilo alımı iyiydi o yüzden işte takviye yapiyim da gitmesin iyice gelsin :)

Ama biri geleceği zaman beneğim inadına durmuyo hazırlık yapacam diye yıpranıyorum bende bebeğimde o gece hiç susmadan ağlıyo uğraşamam kimseyle millette gelecğei zaman haberli geliyoki pasta börek yemek için milletin derdi çocuk bakmak olsa gelir 1 saat çocuğu bakar kahvesini içer çeker gider

Deniyim onu da deniyim :) gunboyu doğru dürüst bişey yiyemiyorum bari bunların hepsini alıp iciyim :) hem ekstra su da içmiş olurum :)

Canım ben lactamil ve humana steel içiyorum ama pek yararı yok gibi sütüm aynı
Bende mamsel stell tea almıştım humana ile aynı içeriği ara verdim kullanmıyodum bi kaç gündür başladım yine milk tea deniyim bakalım bi ne olacak :)

Ama biri geleceği zaman beneğim inadına durmuyo hazırlık yapacam diye yıpranıyorum bende bebeğimde o gece hiç susmadan ağlıyo uğraşamam kimseyle millette gelecğei zaman haberli geliyoki pasta börek yemek için milletin derdi çocuk bakmak olsa gelir 1 saat çocuğu bakar kahvesini içer çeker gider

Tabi canım ama millet hizmet bekliyorsa sorun vardır. Benim arkadaşlar geldi Annem ve kv yi çağırmadım insanlar kendi evleri gibi çay kahve yaptılar bulaşıkları yıkadı gittiler :KK70: öyle olunca sorun olmuyor

Deniyim onu da deniyim :) gunboyu doğru dürüst bişey yiyemiyorum bari bunların hepsini alıp iciyim :) hem ekstra su da içmiş olurum :)

Tabi ki :KK53:

X