2017 Şubat Anneleri

Benimde aynı ya emecek ya uyucak ama şu 2-3 gündur bi 10 dk fln duruyo kendi keyfi yerindeyse bez paketi fln koyuyorum yanına bakiyo oyun halısı alcam bende oyalanır biraz
Biz daha 46 günlüğüz canım belki zamanla dışarsaki şeyler dikkatini çektikçe durmaya başlar ama şuan kurulmuş saat gibi sürekli ağlıyor :KK43:((

Benimde aynı ya emecek ya uyucak ama şu 2-3 gündur bi 10 dk fln duruyo kendi keyfi yerindeyse bez paketi fln koyuyorum yanına bakiyo oyun halısı alcam bende oyalanır biraz
oyun halısı kesinlikle al başka şeyler dikkatini çekmeye başladıysa. ben hiç pişman değilim o kadar para verdiğime. keyfi yerindeyse en az yarım saat oyalanıyor. bi de heyecanlanıp bol miktarda ayaklarını özellikle hareket ettiriyor. bu da gazını çok daha rahat çıkarmasını sağlıyor.

oyun halısı kesinlikle al başka şeyler dikkatini çekmeye başladıysa. ben hiç pişman değilim o kadar para verdiğime. keyfi yerindeyse en az yarım saat oyalanıyor. bi de heyecanlanıp bol miktarda ayaklarını özellikle hareket ettiriyor. bu da gazını çok daha rahat çıkarmasını sağlıyor.
Aynen canım dikkatini çekiyor artık diyorum ya yanına bez paketini koyuyorum bazen yada bi kaç renkli şeyler bakiyo öylece o yüzden halı da durur gibi geliyor benimki sürekli bi heyecanlı zaten tepinip duruyo :KK70: eller ayaklar hep oynuyo hareket halinde :KK70: sen ne almistin canım halı ben çok pahalı bisey istemiyorum ama dikkatini de iyi çekecek bişey olsun istiyorum varmı önereceğin bisey

Aynen canım dikkatini çekiyor artık diyorum ya yanına bez paketini koyuyorum bazen yada bi kaç renkli şeyler bakiyo öylece o yüzden halı da durur gibi geliyor benimki sürekli bi heyecanlı zaten tepinip duruyo :KK70: eller ayaklar hep oynuyo hareket halinde :KK70: sen ne almistin canım halı ben çok pahalı bisey istemiyorum ama dikkatini de iyi çekecek bişey olsun istiyorum varmı önereceğin bisey
ben tiny love maymun adası aldım 179 lira vemiştim. tabi daha uygun bişey de iş görür. pahalı olması biraz da markasından. ne kadarlık bişey düşünüyorsun? ikinci elleri de var istersen bi de öyle bak. zaten bi kaç ay kullanacak.

canım normalde de hapsurur toz olsa zannetmem öyle olduğunu çünkü sadece alti açıkken oluyor

aynen canım bi kaç gündür gece uyuyor 5-6 saat o rahatlattı beni ama su emmeme ve gündüz uykusuz huzursuzluğu iyice yordu bitki çayı olarak tarcin rezene yada papatya bi ara içiyordum şimdi onu birak su içmeye vakit bulamıyorum bugün kucağımda mutfağa gittim iki kez akşam üstü burnu tikandı hapşırdı hatta öksürüp incecik üstüyle terledi

woooooww canim sen yeni annesin bilmezsin zaten 2 aydir bebek allaha emanetti desene

Beni anason rahatlattı biraz canım kendim bir anasonla rezene bir de lactamil çay içiyorum onda da anason var

Ya kızlar bugün misafirim vardı bebek görmeye geldiler 6 tane torun büyütmüş bir teyze kızımı kucağına aldı çocuğu resmen oturttu dondum kaldım bilgili de bir kadındır birşey dersem dünkü çocuk bana çocuk bakmayı öğretiyor der diye birşey diyemedim bir ablamız vardı o söyledi oturtma diye yok yok birşey olmaz dedi düzeltti kızımı ama ağlamaktan bir hal oldum birşey olmuş mudur çocuğuma :KK43:

Benim pasifliğim yüzünden herkes çocuğuma saçma sapan davranıyor :KK43:

Insallah canim.Bizde hala bekliyoruz bir biz kaldık aşı olmayan 74 günlük olduk hala bekliyoruz.

Çok takip etmiyorlar zaten.Kessinler maaslarindan aklı başına gelsin.90 günlük olunca vurulursa mi verem savasa mi goturmek gerekir?Sizi tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum diğer kızlarında, benimde tek mesajımı atlamadan tek tek cevapliyorsunuz.Cook tesekkur ederim.

Hamileyken arkadaslarim kullanmisti.
90günü geçince evet verem savaştaki test sonucuna göre yapılıyor bakanlığın prosedürü böyle önemli değil amacımız birbirimize yardımcı olmak bende elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum :)

Letgo ya da bak Can'ım :) bazılarına hediye geliyor paketiyle sıfır koyuyorlar çocuk beğenmezse elinde kalır aktivite masası ve fil almıştım topları fırlatan oğlum hiç oynamadı elimde kaldı verdiğim para da çabası

Ya kızlar bugün misafirim vardı bebek görmeye geldiler 6 tane torun büyütmüş bir teyze kızımı kucağına aldı çocuğu resmen oturttu dondum kaldım bilgili de bir kadındır birşey dersem dünkü çocuk bana çocuk bakmayı öğretiyor der diye birşey diyemedim bir ablamız vardı o söyledi oturtma diye yok yok birşey olmaz dedi düzeltti kızımı ama ağlamaktan bir hal oldum birşey olmuş mudur çocuğuma :KK43:

Canım kısa süreli bi durumsa birşey olmaz merak etme, sandığımızdan daha güçlü bebişlerimiz.. ben hep şunu düşünüyorum, karnımda iki büklüm yamuk yumuk kaldı aylarca.. normalde doğunca uzun bi süre belini doğrultamaması lazım o durumda ama maşallahları var bak.. ama rahatsız olduğun bi durumu da lütfen açıkça söyle.. konu evladımsa dünyayı karşıma alırım valla.. bişey olabilecek bi durum da olabilirdi ve son pişmanlık fayda etmeyebilirdi.. o yüzden bence başkalarının kırılmasını çok da umursamayın bence konu evladınızsa..

Letgo ya da bak Can'ım :) bazılarına hediye geliyor paketiyle sıfır koyuyorlar çocuk beğenmezse elinde kalır aktivite masası ve fil almıştım topları fırlatan oğlum hiç oynamadı elimde kaldı verdiğim para da çabası
Heee sağol bakiyim :)

Kizlar 17 nisanda doğum yapali 2 ay olmus olacak ve sezeryanla dogum yaptim, lohusa kanamam hala devam ediyor , bu normal mi ? Benim gibi olan var mi ? Damla damla geliyor acik kirmizi, bazen hic gelmiyor ama hala suruyor ?

Korkma Can'ım birşey olmamıştır Allah'ın izniyle daha önce denk gelmiştim araştırırken. Bir seferden birşey olmaz inş
https://www.nurturia.com.tr/questio...3500c6ab65/1/2-ay-oturmak-icin-erken-degil-mi

ben tiny love maymun adası aldım 179 lira vemiştim. tabi daha uygun bişey de iş görür. pahalı olması biraz da markasından. ne kadarlık bişey düşünüyorsun? ikinci elleri de var istersen bi de öyle bak. zaten bi kaç ay kullanacak.
Ya yine taksitle alacağım için 100 e kadar olabilir en fazla o da zaten 70-80 den aşağısı da yok dediği n gibi çok kullanılan bişey değil bakarım ikinci ele de

Benim kp de oturuyo geçen yaptı uyardım baba oturtma diye tutamiyo oğlum da bacaklarını kıvırıp oturma pozisyonu na geciyo az önce geldi yine oturttu korkuyom bende :KK43:

Bebek görmeye taksit taksit değil de toplu gelseler bir gören başka biriyle daha geliyor başımın üzerinde yerleri var ama kahvaltı yada akşam yemeği oluyor eğer gelenler eşliyse sırtım tutmuyor iki çocukla hazırlık zor temiz kalmıyor hiç birde oğlum çok dağınık birde çocuğun kalbini kırdım küstü yattı şuan ağlamak istiyorum ya siz Nasıl yetişiyorsunuz iki çocuklular

Kizlar 17 nisanda doğum yapali 2 ay olmus olacak ve sezeryanla dogum yaptim, lohusa kanamam hala devam ediyor , bu normal mi ? Benim gibi olan var mi ? Damla damla geliyor acik kirmizi, bazen hic gelmiyor ama hala suruyor ?
Bugün tam 60 günlüğüz daha bugün gelmedi bakalım gelecek mı yine

Gunaydin guzel anneler.sadece anne sutu veren arkadaslar su veriyomusunuz bebeklere.gerek yok diye biliyorum ben onumuz yaz hava sicak olucak vermek gerekir mi acaba?
günde 2-3 çay kaşığı verilmeli canım doktorum demişti

2 ay aşılarını yaptırmaz olaydım. Kızımın bütün düzeni bozuldu, huyu değişti, düzelmiyor:KK43: 1 haftadır gündüz uykusu grevi yapıyor. Ne yapsam uyutamıyorum, bi amuda kalkmadığım kalıyor. Sallaya sallaya uyutuyorum sallamayı bıraktığım anda uyanıyor:/ uykusuzluktan ağlayıp elini yüzünü çekiştiriyor hırsından. Gündüz uykusunu alamadığı için gece de saat başı uyanmaya başladı kuzu kuzu uyuyan çocuğum:KK43: çok üzülüyorum ve çok yoruluyorum. Gündüz beş dakika uyumuyor çişe bile zor gidiyorum. Perişanım 1 haftadır
bizim kızda huzursuz gündüz eskiden 1-2 saat uyurdu 8 gündür sıfır gündüz uykusu durduk yere ağlamalar ara ara ateş şaştım kaldım

sütümü sadece geceleri sağıyorum o da 160 cc . Gündüzleri emzirdiğim için kaç cc bilemiyorum :confused:
bir öğünde 160 alabiliyor mu kuzun canım
Bende öylr canım babasında durmuyor hep ağlıyo ya uyuyacak ya emecek ortası yok:KK43:
babası içten sevse bebek gitmez mi benimki sabırsız diye istemiyor resmen uğraşmak uyurken seviyor o bile nadir
Beni anason rahatlattı biraz canım kendim bir anasonla rezene bir de lactamil çay içiyorum onda da anason var
csnim sutum azalıyor mu makina mi gücünü kaybediyor bilmiyorum ama iyice azaldı bol diyerek kendimi teselli ediyorum kiz mamayıda almıyor hala

mbg24 mbg24 haklı canım ben o kadar uysalım biliyorsun ama kızımla ilgili cazgır olduğumu diyor herkes taniyamiyorum seni dedi eşim bile en son köydeydik çiftlikte tavuklar zararsız korkma ya dedi bende yavrusu olan tavuğu gösterdim cesaretin varsa yavrusuna dokun al eline bak o zaman başına geleceği o zararsız uysali gör dedim sonrada bende böyleyim uysallık bekleme soz konusu kızım zarar verilmesine asla izin vermem annelik tüm canlılar için güçlü olmayı gerektiriyor
Canım kısa süreli bi durumsa birşey olmaz merak etme, sandığımızdan daha güçlü bebişlerimiz.. ben hep şunu düşünüyorum, karnımda iki büklüm yamuk yumuk kaldı aylarca.. normalde doğunca uzun bi süre belini doğrultamaması lazım o durumda ama maşallahları var bak.. ama rahatsız olduğun bi durumu da lütfen açıkça söyle.. konu evladımsa dünyayı karşıma alırım valla.. bişey olabilecek bi durum da olabilirdi ve son pişmanlık fayda etmeyebilirdi.. o yüzden bence başkalarının kırılmasını çok da umursamayın bence konu evladınızsa..
tereyagli ekmek tereyagli ekmek bu arada ben istemediğim kişiler özellikle kp alacaksa karnını doyurmuyorum o an ac deyip alıyorum kisa sürede ve kesinlikle kundaksız vermiyorum bazen habersiz geliyorlar hemen odaya götürüp kundaklayıp veriyorum mecbur kalsam da
sende öyle yap canım
Bebek görmeye taksit taksit değil de toplu gelseler bir gören başka biriyle daha geliyor başımın üzerinde yerleri var ama kahvaltı yada akşam yemeği oluyor eğer gelenler eşliyse sırtım tutmuyor iki çocukla hazırlık zor temiz kalmıyor hiç birde oğlum çok dağınık birde çocuğun kalbini kırdım küstü yattı şuan ağlamak istiyorum ya siz Nasıl yetişiyorsunuz iki çocuklular
ben bir çocuk la lavaboya zor gidiyorum iki çocuklu anneler gercekten allah yardımcınız olsun bol bol güç versin sizlere

tereyagli ekmek tereyagli ekmek sağol kuzum bebeğin yükü fazla yok ama ilgi gerekiyor mutfakta hazırlık yapcam derken ilkkez bir dünya kusmuş koca koca peynir gibi parçalar vardı atleti sırılsıklamdı kimbilir ne kadar bekledi Allah korusun takılmamış saçları upuzun kusmukdu yanlar birde garibim kendi kendine o halde aguluyor birileri gelecek diye ihmal ediyorum ve son dakika kahvaltı iptal hafta içi geliriz dediler

X