2017 Şubat Anneleri

Vay beee altın değerinde tavsiyeler bak bilmediğimiz şeyler öğrendik :KK70:

Bizim bir komşu vardı ikizleri vardı kadının da hiç uyumazlardı yapardı anasonu bir biberon dolusu içirirdi :KK53: valla mis gibi uyurdu zavallı uşaklar :super:
Aynen kaydedin bu notları sonra bizim uşak böyle şöyle demeyin yanlışi burda yapiyomusuz biz :KK70:
Ayyy yazık kız yapmam öyle de aman uyumasin ne ediyim alıştım gariiii :) dünde benim koca beni sıkıntısız bi şekilde az gezdirdiydi biraz daha enerjikim :KK48: geçer elbet bu günlerde bakam :işsiz:

Benimkide altını açınca hapşırıyo hemşireye sordum üşüdüğü için hapşırmaz toz kaçıyodur dedi
canım normalde de hapsurur toz olsa zannetmem öyle olduğunu çünkü sadece alti açıkken oluyor

Canım hem emmiyor hem uyumuyorsa zor olur :KK43: sen bitki çayları içiyor musun? Ben aşırıya kaçmadanbrezene veriyorum o gecelerde rahat yatıyor emiyor hem de uyku arasında. Huysuzlaştığı an vermezsem almıyor sonra benim kız da :KK43:

Maşallah oğluşa :) bence doyuyor annesi

Polar tulum giydiriyorum hazır bir kundağı var kalın ona sarıyorum hava çok soğuksa pusetin üstüne battaniye örtüyorum

Var var hem de nasıl :)

Valla canım ben 3 günlüktüm unutup nohut bile yedim hiçbirşey olmadı :KK66: şimdi de sadece süt içmiyorum o gerçekten etki etti malesef
aynen canım bi kaç gündür gece uyuyor 5-6 saat o rahatlattı beni ama su emmeme ve gündüz uykusuz huzursuzluğu iyice yordu bitki çayı olarak tarcin rezene yada papatya bi ara içiyordum şimdi onu birak su içmeye vakit bulamıyorum bugün kucağımda mutfağa gittim iki kez akşam üstü burnu tikandı hapşırdı hatta öksürüp incecik üstüyle terledi

Misafirlerim vardı akşam bebek görmeye geldiler bana bı kaç tavsiyeleri oldu paylasiyim hemen süt için bol su icecekmisim gaz için gazsız şeyler yiyip bebeğin ayak altına masaj yapcakmisim sıcak tutcakmisim karnını ovup yüzüstü yatırıp sırtını da ovcakmisim heeee bide kucağa alıştırmışim böyle yanmışım napcakmisim :bicak::bicak:bence sizde uygulayın bu tavsiyeleri bende denicem :lülülü::lülülü: özellikle süt için çok su içme olayını işe yararsa size de haber veririm sizde icersiniz emi annişler :confused::confused::confused:
woooooww canim sen yeni annesin bilmezsin zaten 2 aydir bebek allaha emanetti desene

Aradım ya. Diyor ki biz sizi aricz. Niye öyle diyorlae
Herkesin sistemi farklı belki onlar sayı verip aşıyı öyle açıyorlardır aşının içinden 20doz çıkar ona göre arıyor olabilirler ama bu diğer aşı günlerinizi de etkiler 4ve 6 .ayı birde sizin dr ve hemşireniz değilmi çalışan onun yerine bakan başkadı değil yani

Bugün aşı olduk sonunda! Şimdilik iyi. Koluna yapmadı aşı gelmemiş dedi.haftaya yapacakmış.bide d3 ü kullanma artık dedi.kafasına baktı erken kapanmış dedi.ne demek. mete58 mete58 nedir bu
Mesajlara anca baktım bebeklerde ilk 6ay bıngıldağın kapanmasını istemeyiz d3vitamini kemik gelişimini hızlandırdığı için bazen kesmek gerekir önümüz yaz bol bol güneş aldırın vücuduna 6.aydan sonrada dr danışarak devam edebilirsiniz

canım normalde de hapsurur toz olsa zannetmem öyle olduğunu çünkü sadece alti açıkken oluyor

aynen canım bi kaç gündür gece uyuyor 5-6 saat o rahatlattı beni ama su emmeme ve gündüz uykusuz huzursuzluğu iyice yordu bitki çayı olarak tarcin rezene yada papatya bi ara içiyordum şimdi onu birak su içmeye vakit bulamıyorum bugün kucağımda mutfağa gittim iki kez akşam üstü burnu tikandı hapşırdı hatta öksürüp incecik üstüyle terledi

woooooww canim sen yeni annesin bilmezsin zaten 2 aydir bebek allaha emanetti desene

Canım arkadaş doğru söylemiş bence. Bende tozdan olduğunu düşünüyorum, bizde de oluyor. Kıyafeti giydirip çıkarırken ister istemez tozutuyor hemen hapşırıyorlar. Altına serdiğimiz alt açma bile pamuklu bi süre sonra o da toz çıkarıyor görmesekte.. iyice kıpır kıpır benim kız artık el ayak koşuyor resmen altını açınca ondan hapşırıyorlar bence..

Kizlar ya bebegim 48 gunluk. Bugune kadar kuru bakliyat yemedim hic. Kadir tugcuyu okuyinca gaza gelip aksam yedim ama tabagima kimyon attim
Acaba gaz sikintisi yasar mi bu gece. Bir de sizler ne kadar sure beklediniz gaz yapan yiyecekleri yememek icin?
Beni baz alma ama yiyorum ben mecbur sadece mercimek çorbası sabahla kadar nöbet tutturuyor bize

mete58 mete58 hayırlı akşamlar birşey danışacağım. Biz bugün 2 ay aşımızı olduk. 2.30 gibi son bir saattir katılarak ağlıyor. Bebek arabasına koyduk sokak sokak geziyoruz. Carpol verdik bekliyoruz. Normal midir bu kadar ağlaması. Yaşlar gelerek çığlık atarak ağlıyor kıpkırmızı oldu
Koluna uygulanan aşı huzursuzluk yapabilir ama bu boyutta bir rahatsızlığa neden olurmu bilemiyorum ama bu dönem gaz sancısı hava değişimi herşey bu şekilde ağrı yapabilir ateşini takipte kalın bacağına yapılan aşı yerlerini kontrol edin (şişlik kızarıklık sıcaklık gibi) 6saat sonra 2.kez calpol verebilirsiniz ve ya dr yazdığı fitil varsa o daha etkili bir çözüm olur

Çok takip ettiklerinide düşünmüyorum en azından bizim burda olanlar öyle.

Arada veriyorum.

Bekliyoruz hala :KK43:
hadi gözün aydın canım, umarim sizdede sorun olmaz.Zaten dr bize ilk aşıda ateş olmaz 2.dozlarda çok ateş olurmuş.Bıngıldak erken kapanmış o zaman sizde.D3 kafatasında olusan o açıklığı kapatmak ve kemiklerinin güçlenmesi için veriliyor.Erken kapandığında daha vermeye devam edersen beyin zarar görebiliyor bu yuzden damlayi kesiyorlar canım.
Aşıları zorunlu olarak bakanlığın önerdiği aralıkta yapmak zorundalar yapmazlarsa uygun mazeret sorar bakanlık mazereti kabul etmezse maaşından keser :duduk:

Misafirlerim vardı akşam bebek görmeye geldiler bana bı kaç tavsiyeleri oldu paylasiyim hemen süt için bol su icecekmisim gaz için gazsız şeyler yiyip bebeğin ayak altına masaj yapcakmisim sıcak tutcakmisim karnını ovup yüzüstü yatırıp sırtını da ovcakmisim heeee bide kucağa alıştırmışim böyle yanmışım napcakmisim :bicak::bicak:bence sizde uygulayın bu tavsiyeleri bende denicem :lülülü::lülülü: özellikle süt için çok su içme olayını işe yararsa size de haber veririm sizde icersiniz emi annişler :confused::confused::confused:
Çılgın seni süper fikir vermişler hemen deneyelim

bayanlar uzun zamandır okuyamadım umarım herşey yolundadır..neler kaçırdım bi özet geçseniz keşke:-) 77 günlük olduk ve benm akıntım devam ediyordu..iki gün önce kontrole gittim vagihex fitil verdi..emzirirken kullanılıyormuş..daha önce kullanan var mı acaba :110:

Yaniiiiiiii :lülülü::lülülü:

Canım arkadaş doğru söylemiş bence. Bende tozdan olduğunu düşünüyorum, bizde de oluyor. Kıyafeti giydirip çıkarırken ister istemez tozutuyor hemen hapşırıyorlar. Altına serdiğimiz alt açma bile pamuklu bi süre sonra o da toz çıkarıyor görmesekte.. iyice kıpır kıpır benim kız artık el ayak koşuyor resmen altını açınca ondan hapşırıyorlar bence..
benim cadı da öyle istiyor ki hep açık kalsın oynasın neşesi gülmesi ayaklarını iyice kaldırması çok hoş demek tozmuş alt açma da pamuk haklı olunabilir o zaman canım

TuRuNCu TuRuNCu oyy masallah kuzuya.. ilk kontrolde bana da doktor kilosu fazla falan demişti adam sarılık konusunsa da korkutmustu beni zaten o doktora ikinci gidisimdi pek memnun kalmasamda ikinciye giderek ona son bi sans vermistim:) bir ay kontrolune gittigimizde bi sıkıntı olmadi kiloyla ilgili olsa bile Loveali Loveali nin dedigi gibi bebek iyce hareketlenince gidiyor e bi de erkek cocugu zaten... bobreklerinize de cok sevndim. Rabbim tum bebislerimize saglik sihat versin insallah..

ayyy bende korktum ya internetten araştırınca iyice beynim sulanıyo:KK17:korktum. İki aşı ayağına yaptı. Haftaya da koluna verem aşısı yapacakmış.:dua:inşallah iyi olur
Insallah canim.Bizde hala bekliyoruz bir biz kaldık aşı olmayan 74 günlük olduk hala bekliyoruz.
Aşıları zorunlu olarak bakanlığın önerdiği aralıkta yapmak zorundalar yapmazlarsa uygun mazeret sorar bakanlık mazereti kabul etmezse maaşından keser :duduk:
Çok takip etmiyorlar zaten.Kessinler maaslarindan aklı başına gelsin.90 günlük olunca vurulursa mi verem savasa mi goturmek gerekir?Sizi tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum diğer kızlarında, benimde tek mesajımı atlamadan tek tek cevapliyorsunuz.Cook tesekkur ederim.
bayanlar uzun zamandır okuyamadım umarım herşey yolundadır..neler kaçırdım bi özet geçseniz keşke:-) 77 günlük olduk ve benm akıntım devam ediyordu..iki gün önce kontrole gittim vagihex fitil verdi..emzirirken kullanılıyormuş..daha önce kullanan var mı acaba :110:
Hamileyken arkadaslarim kullanmisti.

Bizimde bugün dü aşı mız ebeyi aradım gitmeden ptesiye kaldı ellerinde sınırlı olduğu için bugün acmicaklarmis ne tuhaf iş bu kadar bebe aşı olmak için bekliyor ama sağlık bakanlığı aşı vermiyo sonra bizim sağlımiz onlar için değerli oluyo :KK64:

X