2017 Şubat Anneleri

Aşılarla ilgili aylık toplantı yapıp kararlar alır bakanlık bu ay sadece 9.ayda yapılan kampanya kızamık aşısı kalktı rotavirüsü ve meningokok aşısını takvime eklemek içinde çalışma devam ediyor diye biliyorum ama henüz karar yok
Ya beni daha çağırmadılar sağlık ocağından.70 günlük olduk.

Kızlar bugün aşılarımızı olduk şimdilik fena değil durumumuz 3 gün banyo yok 59 cm 5600 olmuşuz kilo alımı iyi dedi çocuk doktoruda bişey demedi emziğe alışdırmamı söyledi ağlamasını sakinleşdirmesi açısından merak ettiğim bişey var ben 3 numaralı beze geçmelimiyim bana küçük geliyo gibi geldi sizler geçdiniz mi bebeklerinizin kilosu kaç 3 numara kullanan anneler

Çok geçmiş olsun allah şifa versin canım tez zamnda iyileş inşallah

Rabbim acil şifa versin cnm çok zor Bebek olunca inş oğluş sen iyileşene kadar inş sakin olur
Sağolun kizlar inşallah bebeğe geçirmeden iyilesir im. Çok sukur ağır geçmiyor ama yine de zor oluyor bebekle ilgilenmek.
Bi süredir giremedm kızlar gecmisten basladm okumaya anca:) bisileri kacirmaym dedim:) biz 50 gune yaklasiyoruz. Biliosunuzdr ilk günden beri emmeme problemimiz var hic bi sekilde tuttramadk memeyi bi kana kana süt icmedi yavrum tutsa bile bıraktı silikon uc kullandm keyf icin ya da uyumak için biraz da nezaketen tuttu onunla:) ilk hafta gunluk toplam 300-350 cikan sagmadigmda kiyafetimi islatan bir gogsumden sagarken digerinden akan goguslerimden eser yok.. sagmaya ve sut yapan yiyecek içenleri firsat buldukca almaya calisorum..bir sagimda tek gogusten 100 cc cikaran anneler ne sanslisin bn günlük 100ccyi bulamiorum bile mama ile büyüyor yavrum iki damla da olsa süt alsin diue uğraşıyorum sadece.napalim bizim kismetimiz de buymus ama en azindam bir gun söyle guzel guzel emzirebilsem diye çok isterdim..gecen gun profesyonel destek de aldim iki günlügune arkadasim egitimli bu konida hatta emzirme destekli sistem denedik olmadi.. bn de olmayinca olmuor demek ki diyorum artik..en azından bebeğim huzurlu uyumlu keyifli bir bebek sagligi da yerinde cok sukur. . Bunu dusunup sukretmek gerekiyor galiba..
Herkese sevgiler... bol sütler...
Canım sıkma canini olmuyorsa olmuyordur. sen arada denemelerine devam et sadece ve sagmayi da bırakma. olanı biberonla da olsa ver mutlaka tamamen kesilmesin.

Kızlar bugün aşılarımızı olduk şimdilik fena değil durumumuz 3 gün banyo yok 59 cm 5600 olmuşuz kilo alımı iyi dedi çocuk doktoruda bişey demedi emziğe alışdırmamı söyledi ağlamasını sakinleşdirmesi açısından merak ettiğim bişey var ben 3 numaralı beze geçmelimiyim bana küçük geliyo gibi geldi sizler geçdiniz mi bebeklerinizin kilosu kaç 3 numara kullanan anneler
BBence artık geç ben 15 gun once geçtim oğlum şu an 5800 gr. Boşuna sıktırmaya gerek yok bacağını. Sızma da yapabilir fazla kaldığında. ben artık geceleri çiş varsa almıyorum çok dolu değilse tabi. 3 numara ideal uzun süre çiş için.
EEmzige kesinlikle alistiramiyorum ben dün dandik bi meme alayım belki onu tutar dedim yok. Ne avent ne nuk hiçbirini almadı. 1 dk emip ağzından atıyor. Ben de pes edicem herhalde.

Can'ım maşallah bebişine ne güzel birşey çıkmamıştı kalça usg sinden darısı bizlere olsun. D vitamini olarak hangisini kullan dedi bir önerisi oldu mu? Markete gittim diğer gönderi de yazamadım iyi Dilek'lerimi :KK66: :)
Bu arada joie nin Bebek arabasına bayıldım tek elle açılıyor iki gündür park market çıkıyoruz bakalım uyuyor ama abisine iyi geliyor
Sağol canım Allah razı olsun d vitamini bişey demedi kullaniyomusun dedi evet dedim sağlık ocağının verdiği var işte onu kullanıyorum

BBence artık geç ben 15 gun once geçtim oğlum şu an 5800 gr. Boşuna sıktırmaya gerek yok bacağını. Sızma da yapabilir fazla kaldığında. ben artık geceleri çiş varsa almıyorum çok dolu değilse tabi. 3 numara ideal uzun süre çiş için.
EEmzige kesinlikle alistiramiyorum ben dün dandik bi meme alayım belki onu tutar dedim yok. Ne avent ne nuk hiçbirini almadı. 1 dk emip ağzından atıyor. Ben de pes edicem herhalde.
Çok sağol kararsızdım ama geçicem az kaldı zaten 3 numara aldırcam artık bide emzikden vazgeçme pes etme ver hergün yeni bişey keşfediyolar öğreniyolar farkına varıyolar alır bi gün belki

Napcam ben kızlar,gittim kanzdan geçen araba aldım rainer marka 400 tl. Ne anlıyorsam artık evimiz asansörlü ama tam aşaği inmiyor bir kat var merdiven falan,araba 10 kiloymuş:KK43: meğersem daha hafifleri varmış.bende minyon bişeyim geçen çıktık tüm enerjim tükendi. Of söylenemiyorumda eşim zaten meraklı bana laf söylemeye. Götürsem adam geri almazda ya
Edit:firmayı aradım araba kullanılmamişta olsa alamayiz
Değiştiremeyiz dedi. Onu satın dedide nerde satcam

Son düzenleme:
Bi süredir giremedm kızlar gecmisten basladm okumaya anca:) bisileri kacirmaym dedim:) biz 50 gune yaklasiyoruz. Biliosunuzdr ilk günden beri emmeme problemimiz var hic bi sekilde tuttramadk memeyi bi kana kana süt icmedi yavrum tutsa bile bıraktı silikon uc kullandm keyf icin ya da uyumak için biraz da nezaketen tuttu onunla:) ilk hafta gunluk toplam 300-350 cikan sagmadigmda kiyafetimi islatan bir gogsumden sagarken digerinden akan goguslerimden eser yok.. sagmaya ve sut yapan yiyecek içenleri firsat buldukca almaya calisorum..bir sagimda tek gogusten 100 cc cikaran anneler ne sanslisin bn günlük 100ccyi bulamiorum bile mama ile büyüyor yavrum iki damla da olsa süt alsin diue uğraşıyorum sadece.napalim bizim kismetimiz de buymus ama en azindam bir gun söyle guzel guzel emzirebilsem diye çok isterdim..gecen gun profesyonel destek de aldim iki günlügune arkadasim egitimli bu konida hatta emzirme destekli sistem denedik olmadi.. bn de olmayinca olmuor demek ki diyorum artik..en azından bebeğim huzurlu uyumlu keyifli bir bebek sagligi da yerinde cok sukur. . Bunu dusunup sukretmek gerekiyor galiba..
Herkese sevgiler... bol sütler...
Canım benim de tek gogsumden o kadar süt çıkacağını tahmin etmiyorum kii oğlum hastane de yatarken sagarken bile cikamiyodu ama takilmiyom pek her istediğinde veriyorum 3 haftada 750 Gr almış aynen sağlığı yerinde olsun napcaksin hep dedim ya sana o da öyle büyücek demekki sağlıklı olsunlsr yeter ki

Canım ben 2 haftadır fln geçtim 2 küçük geliyodu Molfix kullanıyorum 4-9 3 nosu da 6000-6100 fln kilomuzda şuan

Napcam ben kızlar,gittim kanzdan geçen araba aldım rainer marka 400 tl. Ne anlıyorsam artık evimiz asansörlü ama tam aşaği inmiyor bir kat var merdiven falan,araba 10 kiloymuş:KK43: meğersem daha hafifleri varmış.bende minyon bişeyim geçen çıktık tüm enerjim tükendi. Of söylenemiyorumda eşim zaten meraklı bana laf söylemeye. Götürsem adam geri almazda ya
Face te 2. El ürünler al sat olayı fln var bi bak istersen canım yada belki burda kk da da öyle biseyler olabilir sonuçta burda herşey var :) biraz zarar edersin belki ama hepten elinde kalmasından iyidir bence 200-250 TL ye fln bastonlar var onlardan alabilirsin zaten yaz geldi bana arkadaş vermişti baston çok pahalı bisey değil ama bugün Dr sonrası 3-4 saat dolaştık onunla iyi oldu

Dr sonrası dolaştık eşim ve oglusumla biraz bana da iyi geldi sanırım :) ogluş ta uyudu genel olarak kolik olduğu için arabayı ve dışarıyı seviyo :) mağazalarda biseyler baktım iki kez alt değişimi ve emzirme yaptım :) iyi oldu biraz daha iyiyim sanırım :)

Face te 2. El ürünler al sat olayı fln var bi bak istersen canım yada belki burda kk da da öyle biseyler olabilir sonuçta burda herşey var :) biraz zarar edersin belki ama hepten elinde kalmasından iyidir bence 200-250 TL ye fln bastonlar var onlardan alabilirsin zaten yaz geldi bana arkadaş vermişti baston çok pahalı bisey değil ama bugün Dr sonrası 3-4 saat dolaştık onunla iyi oldu
Bakiyim canım Bi mune ablaya sorayım,Bebeğe gelen çeyreklerden bozdum,içim yanıyor vala elimde kalırsa eşimin dilinden kurtulamam. Ben çok yoruldum dışarda :KK43:( süremedim sırtım kırıldı resmen

Bakiyim canım Bi mune ablaya sorayım,Bebeğe gelen çeyreklerden bozdum,içim yanıyor vala elimde kalırsa eşimin dilinden kurtulamam. Ben çok yoruldum dışarda :KK43:( süremedim sırtım kırıldı resmen
Tabi canım az para değil bide esin dillendirirse daha kötü olur dediğim gibi satabilirsen baston tarzı uygun yollu bişey al gayet rahat yani :KK66: hem face bak hem de mune ye dediğin gibi sor o bilir inş halledersin

Kızlar numune damlalarım geldi denemek isteyen olursa çok da hızlı göndermişler
Damla eczanede var. Bende kullandim. Bir haftadan sonra duzenli kullanimdan sonra artis oluyor ama bebegin emmesi onemli yada sagmak lazim. Dmmeyince azaliyor yine. Butur seyleri eczaneden guvenilir yerddn alin bence . Ne kadar maliyet bilmiyorum ama.

Tutumlu anne, Facebook'ta, burada hatta letgo da çok da hızlı satarsın. Eşim letgo ya fazlalık ne bulursa koyuyordu onun interaktifliği daha fazla

X