2017 Şubat Anneleri

Cok gecmis olsuN canim. Sirkeli ilik suyla gargara yap bogazina iyi gelir.
Sağol cnm ya sıcak çay içdim minoset içdim ama hiç dermanım yok iyice güçsüz kaldım
Ayyy canım ya çok geçmiş olsun valla bebekle çok zor Mevla'm yardımcın olsun kuzucugun hürmetine şifa versin inş bebeğe de geçmez inş :KK43:
Sağol cnm aynen çok zor hep aklıma gelirdi hasta olursam bebekle nasıl ilgilenirim die çok zor kucağıma alcak halim yok resmen geçse çabucak ya
Canım ateşin varsa enfeksiyon kapmış olabilirsin süt ateşi olabilir göğüslerin ne durumda bol bol emzir yada pompa ile sağ yoksa o vücuttaki kırgınlık geçmiyor
Yok cnm göğüslerim normal gayer boğaz enfeksiyonu sanırım yutkundukça yırtılıyo resmen valla bugün anneme okdr ihtiycım varki hiç gücüm yok keşke gelebilecek durumda olsalar

Kızlar merhaba yine emzirirken tek elimle yazıyorum:) Biz dün doktordaydık. Aşıdan sonra toparlayamadık 4 günü geçti. Meğer kuzumun enfeksiyon tekrar başlamış.. böyle uğraşacağız herhalde 1 sene sürer dedi.. böbrek ultrasonu çektirdik 3mm genişleme çıktı.. Benim mutlu bebeğim gitti sürekli ağlayan bir bebek geldi. 66 günlük olduk. Bu ara kg larınıza maşallah. İlk 40 gün sadece 700 gr almıştı. Şimdi 25 günde 870 gr almış. Enfeksiyon sonrası biraz toparlamışız çok şükür. Daha 4930 uz ama. Neyse çok takmıyorum dr yine de mama verme dedi vermiyorum ben de
nasil bir enfeksiyon bu? gecmis olsun. bobrek benim ilk oglumunda buyuktu bi
43 günlük Bebek be kadar tombul olabilir yada sütün yaradığı Nasıl anlaşılır neymiş çocuğuma sütüm yaramıyormuş kendi torunları topaç gibiymiş :KK66: :KK66:
takma kafana. dr iyi diyorsa iyidir.
Şakagibi ya minicik şeyler parmağında oynatıyor araba da gezmek de güzelmiş motor sesi aç belki fayda eder :):):)

araba da gezmeye bile razıyım :KK66: hasret kaldık dışarıya İstanbul yine soğuk
ayni sehirde oturuyoruz :)
Kızlar çok kötü hastayım boğazımdan yutkunamıyorum kızda başladı saat 2 de allahım kalkamıyrm resmen elğn ayağın tutmuyo ateşim çıkmış başım ağrıyo zor zahmet hazırladım mamasını uyuycak gibi oldu sallaıyrm sürekli ama üşüyrmda kalkdım minoset attım terlemişim şimdi biraz daha iyi gibiyim ama serumluğum yani kıza yarın nasıl bakıcam bilmiyrm babamızın işi var sabah bidaha minoset içicem inşallah toplarım biraz daha yoksa parol istiycem
gecmis olsun. dikkat et kendine.
Aynen canım kolik annesi olmak çok zor :KK43: dün benimki iyice azitti artık dedim başka bişey mı var ama yok yani aynı saatlerde başlıyor :KK43: abimler fln geldi hiç bişey anlamadım :KK43: yeğenimin biri de tam bir kolik ti yengem diyo ki geçecek diyo ama şuan o yegenim fena olmuş 1 yaşını geçti gözler fildir fildir :KK53: ve karıştırmadigi yer kalmıyor yengem hala arkasında koşturuyor :KK48: diyorum ki kolik bebeğin ileri de hali de buysa yandım :confused:
kuzenimin çocuğu da kolikti aynen dediğin gibi şimdi çok yaramaz yerinde durmayan bir çocuk bende korkuyorum sonu öyle olacak kızımın diye
benim buyuk oglumda kolikti. simdi cok yaramaz. hem kucuge bakiip hem buyugun pesindeyim. bebekcim de kolik simdi. ilerde o da yaramaz olacak. desenize 2 yaramaz bıdıkım olacak. iyi olsunlarda yaramazlik derdimiz olsun diyorum :)
Canım arkadaşım uzun uzuna yazmışsın bizler için sağol. Öncelikle insanların cevabını çok iyi vermişsin ama zaten Ben annemlerden başka yere korkudan gidemiyorum,ağlayacak diye. Bebektir ağlar diyor annemler ama dün akşam onlarda gördü o şiddetli ağlamasını. Saçlarım hamilelikte beyazladı kuaföre gidemiyorum,onu geçtim wc bile gidemiyorum.
Arkadaşın gibi bende ağlıyorım sürekli,dün akşam eşimle ben doktor soru soruyor beraber ağlıyoruz düşün:) şu an gözlerim kan çanağı gibi.Allahım yardımcımız olsun ne diyim
gelip size yardim edesim geldi. Allah yardimciniz olsun. uzuldum simdi. benden zor durumda olanlarda varmis. benim 21 aylik bir oglum daha var hangisine bakacagimi sasirdim. bazen 2 side ayni anda agliyorlar. kucagimda 2 aayan bebegi tutup gulme krizine giriyorum. bebek bunlar aglaya aglaya buyurler diyorum. bende aglarsam olmaya
Kızlarrr ne marka bez kullanıyonuzzz
prima.

:işsiz:
Kızlar en sonunda sleepy lanet bezler bitti bugün başka bez alıcaz sizce molfix mi huggies mi?
Hediye geldiği için huggies i denedik. Ama kakasını sızdırdı iki kere. Bu sabah çişini de sızdırmıştı. Pişik olmadı ama kızarıklık oldu. Paketten tam iki adet bantları olmayan hatalı bez çıktı şaşırdım. Bunun yanında emiciligi harika ne kadar çiş yapsa da kupkuru oluyor bez. Ben memnun kalmadım primaya devam edeceğim ama memnun olan çok deneyin dilerseniz.

Kızlarrr ne marka bez kullanıyonuzzz

Prima premium care.. kesinlikle de vazgeçmeyi düşünmüyorum.. başka ne denediysem kakayı geçtim azıcık çişi bile sızdırdı aldığım paketleri bitirmedim bile. O kadar sulu kakayı bile hiç sızdırmadı prima. Gece hiç değiştirmediğim zaman bile sabaha bez çişten kocaman şişmiş olduğu halde hiç sızdırmadı.. Belki pahalı ama parasını hakediyor bence.

Ben yerel bir marketten alıyorum bezi Prima premium care ile huggies arasindaki fiyat farkı adet başına 8 kuruş. E bebekten 52 TL ye aldığım bezi yerel marketten 40 TL'ye aldim. Ya da internetten kampanya takip Edip almak mantikli. Bende primada karar kıldım.

:işsiz:
Kızlar en sonunda sleepy lanet bezler bitti bugün başka bez alıcaz sizce molfix mi huggies mi?

Yaa ben araştırdım. Bütün bezlerle ilgili şikayet var. Hangisini alacağımı şaşırdım :KK43:

Prima premium care.. kesinlikle de vazgeçmeyi düşünmüyorum.. başka ne denediysem kakayı geçtim azıcık çişi bile sızdırdı aldığım paketleri bitirmedim bile. O kadar sulu kakayı bile hiç sızdırmadı prima. Gece hiç değiştirmediğim zaman bile sabaha bez çişten kocaman şişmiş olduğu halde hiç sızdırmadı.. Belki pahalı ama parasını hakediyor bence.

Canım ben ilk iki numarayı prima aktif aldım ve çok memnundum.
3 numarayı da aldım ama bu defa ki beyaz kutu ve üzerinde pampers yazıyordu. Emiciliği ,sızdırmazlığı çok güzel ama çoook kötü koku yayıyor.
Yani koku çıkması için 1 kez bile çiş yapması yetiyor. Özellikle geceden sabah'a kadar çocuğu kucağıma aldıkça içim kalkıyor. Çok berbat yani..
Premium care deneyeyim dedim ama onunda yenilenen bezlerinden çok fazla şikayet okudum. Özellikle 3 numaradan sonra başlıyor şikayetler.
Huggies yenidoğan ıslak mendil aldım pişik yaptı. O yüzden bez'ine güvenemiyorum. Molfix hakkında da çok şikayet var.
Anlıyacağın çok kararsızım.
Siz 3 numaraya geçtiniz mi ?

benim buyuk oglumda kolikti. simdi cok yaramaz. hem kucuge bakiip hem buyugun pesindeyim. bebekcim de kolik simdi. ilerde o da yaramaz olacak. desenize 2 yaramaz bıdıkım olacak. iyi olsunlarda yaramazlik derdimiz olsun diyorum :)

gelip size yardim edesim geldi. Allah yardimciniz olsun. uzuldum simdi. benden zor durumda olanlarda varmis. benim 21 aylik bir oglum daha var hangisine bakacagimi sasirdim. bazen 2 side ayni anda agliyorlar. kucagimda 2 aayan bebegi tutup gulme krizine giriyorum. bebek bunlar aglaya aglaya buyurler diyorum. bende aglarsam olmaya

prima.
Allah razı olsun canım cümlemizin

prima.
Şuan sende boyle yazınca kesinlikle kolik lerin ilerideki halleri demekki böyle dedim :) napalim canları sağolsun :) yeğenim de öyle dün bi geldiler boy aynasini fln kaldırdık hep çekmeceler boşaltıldı iki gün daha kalsalardi vitrinleri de kaldıracaktık heralde :KK70:

Şuan sende boyle yazınca kesinlikle kolik lerin ilerideki halleri demekki böyle dedim :) napalim canları sağolsun :) yeğenim de öyle dün bi geldiler boy aynasini fln kaldırdık hep çekmeceler boşaltıldı iki gün daha kalsalardi vitrinleri de kaldıracaktık heralde :KK70:
bizde evde cekmeceleri falan bisalttik, tv yi duvara astik :) evi cocuga gore duzenledik. catallar bicaklar hep ust dolaplarda. bebegin buyudukce siz de oyle duzenlersiniz mecbur. yine bi umut belki cok yaramaz olmazlar :)

Yaa ben araştırdım. Bütün bezlerle ilgili şikayet var. Hangisini alacağımı şaşırdım :KK43:

Canım ben ilk iki numarayı prima aktif aldım ve çok memnundum.
3 numarayı da aldım ama bu defa ki beyaz kutu ve üzerinde pampers yazıyordu. Emiciliği ,sızdırmazlığı çok güzel ama çoook kötü koku yayıyor.
Yani koku çıkması için 1 kez bile çiş yapması yetiyor. Özellikle geceden sabah'a kadar çocuğu kucağıma aldıkça içim kalkıyor. Çok berbat yani..
Premium care deneyeyim dedim ama onunda yenilenen bezlerinden çok fazla şikayet okudum. Özellikle 3 numaradan sonra başlıyor şikayetler.
Huggies yenidoğan ıslak mendil aldım pişik yaptı. O yüzden bez'ine güvenemiyorum. Molfix hakkında da çok şikayet var.
Anlıyacağın çok kararsızım.
Siz 3 numaraya geçtiniz mi ?

Ya ben son noktasına kadar dolmuş premium care de bile en ufacık sızdırma yaşamazken ve buna rağmen bezin içini açıp dokunduğumda hala kuru kalıyorken yukarda bi arkadaş sızdırıyordu demiş mesela.. o zaman da diyorum ki bizimki niye sızdırmıyor o zaman ? Bebekten bebeğe mi değişiyor kullanışlılığı? Bana şu an 100 kişi prima kötü dese vazgeçmem çünkü bence çok iyi.. demek istediğim şu, şikayet var diyoruz ya belki bizde öyle olmayacak, deneyerek bulmak lazım galiba gerçekten kafa karışıyor çünkü. Mesela bende bi ara premium yerine aktif bebek aldım herr taktığım bez ilk çişi bile anında sızdırdı. Her çişte üst değiştiğimizi biliyorum bir gün boyunca.. daha az önce eşimle inceledik. Premium care in bariyerleri ile aktif bebeğin bariyerleri arasında ciddi kalite farkı var. Ve aktif bebekte bariyerin son kısmında büyük delikler var demek ki burdan sızdırıyor dedik. 90 lı koca paket i kaldırdım kenara kullanamıyorum .. 3 e Yen'i geçtik sayılır ama şimdilik bi şikayetim olmadı. Koku olayını da 1 numarada ben baya alıyordum ama çiş yapınca değil bezin kendisi kimyasal kokuyordu yine de vazgeçmedim 2 ye hızlı geçmiştik çünkü.. diğer numaralarda koku sorunu yaşamadım ama..

canım sizdede huzursuzluk oldu mu asi sonrası kac kg kac cm olmuş ela hanım

Canım huzursuzluk olmadı hatta eve geldiğimizde gülücükler saçıyodu ama akşamına ateşi 37.3 lerde gezindi gece biraz düştü sabah daha normaldi. Ama huzursuzluk yaşamadık şükür.. 5.500 olmuş 3 kilo doğmuştu miniğim , boyu da 50 cm di doğduğunda, 57 cm olmuş...

Canım huzursuzluk olmadı hatta eve geldiğimizde gülücükler saçıyodu ama akşamına ateşi 37.3 lerde gezindi gece biraz düştü sabah daha normaldi. Ama huzursuzluk yaşamadık şükür.. 5.500 olmuş 3 kilo doğmuştu miniğim , boyu da 50 cm di doğduğunda, 57 cm olmuş...
maşallah kuzuya bizdede ateş oldu ilk iki gün ara ara çıktı indi hala huzursuz

X