2017 Şubat Anneleri

Senin koca bence sopalik şuan ona karar verdim :sinirli::sinirli::sinirli: göbek olayına da korse kullanmiyomusun canım ben kullanıyorum benim de baya sarkikti sanki biraz daha toparlandı gibi ama tabi tam olarak değil ona da zaman lazım bence dene istersen korseyi ben bı beden daha küçük almayı düşünüyorum şimdi iyice sıksın diye
Valla korse m var ama komple askılı onuda her lavaboya gittiğimde indir çıkar zor oluyor diye çıkardım kavaboya zor gidiyom bide onla uğraşamazdım bele kadar olan korselerden almam lazım

Turuncu bi haftalığına oglanlari degisekmi :) sen benim oğlanı düzene oturt o ara ben senjm oglanla dinlenmiş oliyim enerjik oliyim :) gerçi senin oğlan benimki gibi olabilir ama o arada :confused::confused:

Hahaha...:KK48:
Çok tatlısın :))
Yakın olsak birbirimize destek olurduk ne güzel..

bende esime begeniyomusun cok mu kilo almisim diyorum. boyle iyisin sisman degilsin diyor. ilk dogumda nasil yildirdiysam adami. biliyor spor aletlerine spor salonuna para harcayacagimi, parayi car cur etmeyeyim diye iyisin diyor hep :)

Ben bugün çıtlatmaya başladım spor salonu işini :))
İki çocuğa bakabilir miyim bilmiyorum diyor. Ben nasıl bakıyorum dedim.:sinirli:
Sütünü sağar bırakırım dedim. Sonra konuşalım dedi kapattı. Bakalım ne olacak :))

Benim bebeğimde 8.00 gibi uyanıyor dediğin gibi alt değişimi emme oyun derken 9.00 oluyor bence bunun 2.çocuğumuz olmasıyla çok alakası var diye düşünüyorum insan ne ile karşılaşacağını bilince sorun gelmeden çözüm hazır oluyor aslında uyku gelmeden sinyallerni veriyor bebekler ilk oğlumda bunu göremiyordum ve uyumayan sürekli ağlayan bir bebek

Kesinlikle 2.ci çocuğu büyütmek çok keyifli geliyor bana.
1.ci de tecrübesizlik çok yoruyordu dediğin gibi..

Ben kızımı TuRuNCu TuRuNCu nun oğluna vercem :KK53:

Ya canım benim niye bu kadar üzülüyorsun ki benim karnım da berbat hem kıllı hem yukardan aşğıya inen kapkara bir çizgi var hem göbek deliğimin içi kapkara hem çatlak dolu hem de sarkmış ve cıvık cıvık :KK53::KK53: mümkün olduğunca karnıma bakmıyorum baksam da sonra kızıma bakıyorum ki moralim düzelsin :KK66:

Sen iyi ol bebeğin de iyi olsun huzur dolsun yuvanız :) bebek arabası varsa koy oğluşunu bir parka git bir yürüyüş yap hava soğuksa bile sar sarmala çık valla. Hiç olmadı markete git. Zaten karnı tok altı temiz olunca arabada uyuyorlar :KK66: nefes almak iyi gelir

Kızımı severken kakasını yesinler poposuna kurban olsunlar diyorum kızım kıs kıs gülüyor :KK70: benimki laf vurma ama sen iyi cevap vermişsin :super:

Tatlım benim 42. Güne kadar açık renkli hafif hafif geliyordu dr olur dedi sonra geçti çok şükür

Canım benim kızım da çok huysuz. Bir derdi yoksa uykusu vardır dedim gerçekten de uyuyamayınca huysuz oluyor. Valla duacıyım senin oğluşa huzur bulsun inşallah

Sen doğurduğun günü saymıyor musun? Kızım 14 şubat sabaha karşı doğdu 4.25 te ben 14 şubatı da sayıyorum onun için

Biz bi düşünelim bu konuyu :KK48:
Eşim oğluşlara olan düşkünlüğüme kızıyor bazen :))
Şimdiden uni.için şehir dışına filan göndermem diyorum.:KK53:

Maşallah size. Enfeksiyondan sonra benim bebişim de huzurlu mutlu bir bebek oldu çok şükür:) zaman geçtikçe nasıl da güzelleşiyormuş her şey. Oyun halısı aldık haftasonu, onda 20 dk kadar durdu. Kendi çapında vurmaya çalışıyor o kadar rahatlattı ki beni. Beni görünce gülüyor falan. İçim gidiyor:)

Canım ya bu kadar karamsar düşünme. Eşinle konuş istersen iletişiminiz nasıl bilmiyorum ama. Sütün azalmasın bak dikkat et psikolojine. Erkekler böyle düşüncesiz olabiliyor bazen. Kendini dışarıya ver bence. Bebekle sana çok iyi gelir. Bak ben şu an kahve içmeye geldim yürüyüş yapıp. Öyle iyi geldi ki. Eve dönesim bile yok:)

Yok artık ya. Ağzından öpülür mü biz kıyamıyoruz.

Sinyalleri ben de yavaş yavaş çözmeye başladım alışıcam daha da inşallah:) ama bizimki hep kaka yapmaya uyanıyor. 4 saatte bir. Kvalidemler takmış bu çocuk ishal çok yapıyor diyor. Günde 4 kere bazen 5 kere yapıyor. Normal değil mi ki acaba?

Benim 33. Günde bitmişti ama adetim başlamıştı tam 40. Günde. Senin de öyle olabilir. Kırmızı kan olarak değil leke olarak gördüm çünkü

Size de maaşallah canım :)
Bizim de abiden kalan oyun halımız var.
Anneannenin evinden getirip kuracağım bu hafta. Umarım biz de beğeniriz..
Şuan ana kucağının oyuncaklarıyla aşk yaşıyoruz :))

kizlarbebislerinizn gozleri ne renk? benimki mavi donermi daha?

Bizimkinin gözleri aqua.
İlk oğlumun gözleri de böyle O yüzden bizimki dönmez gibi..

Kızlar emzirmek gebelikten gerçekten koruyor mu? Korunma yöntemi olarak ne düşünyorsunuz?
Yok canım güvenme emzirmeye..
Korunma olarak eşim korunuyor şimdilik.

Hahaha...:KK48:
Çok tatlısın :))
Yakın olsak birbirimize destek olurduk ne güzel..

Ben bugün çıtlatmaya başladım spor salonu işini :))
İki çocuğa bakabilir miyim bilmiyorum diyor. Ben nasıl bakıyorum dedim.:sinirli:
Sütünü sağar bırakırım dedim. Sonra konuşalım dedi kapattı. Bakalım ne olacak :))

Kesinlikle 2.ci çocuğu büyütmek çok keyifli geliyor bana.
1.ci de tecrübesizlik çok yoruyordu dediğin gibi..

Biz bi düşünelim bu konuyu :KK48:
Eşim oğluşlara olan düşkünlüğüme kızıyor bazen :))
Şimdiden uni.için şehir dışına filan göndermem diyorum.:KK53:

Size de maaşallah canım :)
Bizim de abiden kalan oyun halımız var.
Anneannenin evinden getirip kuracağım bu hafta. Umarım biz de beğeniriz..
Şuan ana kucağının oyuncaklarıyla aşk yaşıyoruz :))

Bizimkinin gözleri aqua.
İlk oğlumun gözleri de böyle O yüzden bizimki dönmez gibi..

Yok canım güvenme emzirmeye..
Korunma olarak eşim korunuyor şimdilik.
Kayseri deydin dimi sen valla orda olsam yakani birakmazdim :) az sana bırakıp nefes alırdım senin pozitif likle oğlum da ben de rahat ederdik biraz :)

Valla korse m var ama komple askılı onuda her lavaboya gittiğimde indir çıkar zor oluyor diye çıkardım kavaboya zor gidiyom bide onla uğraşamazdım bele kadar olan korselerden almam lazım
Benim tayt gibi canım öyle al şimdi bende bı küçüğü alırsam belden olanı alcam yada yine böyle tayt gibi alcam bacakları da toplar belki

TuRuNCu TuRuNCu ilk bebiste emmedigi halde sutun nasil devam etti? Bu yeme icmeler beni etkilemiyor cok su içtigm günlerde bile azalmaya devam ediyor gece uykularimiz da fena değil dinlenebiliorum sadece uykuyu sevdiğim için zorlaniyorm az geliyor stres desem emzirme konusu haricinde stres faktorum yok onu da her zaman kafaya takmyorum ara ara dank edio aklima kendimi motive etmeye de calisiyorum ama anlamadm bu isi:110:

Bende bi göbek var :KK43: sanki 2 aylık hamileyim
Kız deme öyle benim de öyleydi hatta annem hala hamilesin gibi diyodu :KK57: gittikçe azaldı korse de biraz daha toparladı sanki sende kullan geç olmadan rahatsız da etmiyo artık dikisler fln iyileşince

Dogdugu gun 0 mi??? Bn sayiyom vala o gunu de hatta o hunu sayarak 30.gun diye hastaneye gittim oglumun yasina 1 ay 1 gunluk yazmislar o da nasil oluosa bgn farkettim
Bende hastaneden çıkarken 5. Gün kontrol e getireceksin dedi kız ben ptesi doğum yaptım cuma mı yani dedim yok doğduğu gün 0 gün sayılır ctesi dedi tatlım bende onun dediğine göre dedim

TuRuNCu TuRuNCu ilk bebiste emmedigi halde sutun nasil devam etti? Bu yeme icmeler beni etkilemiyor cok su içtigm günlerde bile azalmaya devam ediyor gece uykularimiz da fena değil dinlenebiliorum sadece uykuyu sevdiğim için zorlaniyorm az geliyor stres desem emzirme konusu haricinde stres faktorum yok onu da her zaman kafaya takmyorum ara ara dank edio aklima kendimi motive eteye de calisiyorum ama anlamadm bu isi:110:

Canım ben hastane tipi çift başlıklı pompa kullandım ve 3 saatte bi sağdım düzenli.5.ci ay'a kadar düzenli devam etti süt miktarım. Sonrasında sağma aralarını açınca sütte azalmaya başladı.
Yani iyi bir pompa ve düzen şart.
Şuan iyi bir pompayla 2 saatte bir sağsan ve bunu devam ettirsin tekrar toparlanır bence

TuRuNCu TuRuNCu ilk bebiste emmedigi halde sutun nasil devam etti? Bu yeme icmeler beni etkilemiyor cok su içtigm günlerde bile azalmaya devam ediyor gece uykularimiz da fena değil dinlenebiliorum sadece uykuyu sevdiğim için zorlaniyorm az geliyor stres desem emzirme konusu haricinde stres faktorum yok onu da her zaman kafaya takmyorum ara ara dank edio aklima kendimi motive etmeye de calisiyorum ama anlamadm bu isi:110:
Çok kafaya takiyosun da ondan bak mesela ben hiç şuana kadar süt um yetiyor mu vs diye düşünmedim istedikce emzirdim doymadigini düşündüğüm de en son çare mama verdim aman aman bi süt um olduğunu da sanmıyorum ama artik mama bile vermiyorum çok nadir 2_3 güne bir fln belki veriyorum doyuyor demekki ki çiş li bez sayımız yüksek kaka da yapıyo var mı yok mu yetiyor mu diye düşünürsen olanı da gider

X