2017 Şubat Anneleri

Selam kizlar :halay: şimdi girdim foruma, bir oğlum da var 2 yaşında , şimdi de ikincisi yolda :21: oğlumun hamileliğinde buradan tanıştığımız arkadaşlarla facete gizli grup krduk, arkadasligimiz 2bucuk yıldır devam ediyor, o yüzden çok kıymet veriyorum size, eminim ki buradan da sağlam dostluklar kazanacağım :KK28: önceki yorumları okuyamadim, belki konuşulmuştur bilmiyorum, yerleşme kanamaniz geldi mi? Bende hala birşey yok da bir terslik olmasından korkuyorum
He bi de oruç tutuyor musunuz? Henüz dr uma gitmedim de size bi sorayim bakalım
Hoşgeldin, hayırlı olsun. Dün sabah iç çamaşırımda birkaç damla koyu leke vardı, o olabilir.

Bende de olmadı. Bol bol beyaz akıntı var..
Beyaz akıntı bitmek bilmiyor, sümük gibi ve sayfamımsı.
Günaydın kızlar.

Dün ilk kontrolüme gittim, 5+3 te keseciğimizi çok net bir şekilde gördük bin şükür. Kalp atışı için bayramdan hemen sonra gideceğim.
Günaydın
Ben de 5+3 te gördüm hayırlı olsun. Cuma da kalbini duyarım inşallah.
Keseyi gördük canım bebeği de gördü hersey iyi güzel dedi ama kalp atışını daha duyamadık onun içinde perşembe tekrar gidicem ınş. 6+1 de gitmiştim oysa. Ondan biraz tedirgin ınş duyariz haftaya. Ne guzel siz halletmiş sayilirsiniz darisi basima gercektenHoppa
İlla 6. Haftada atacak diye bir şey yok 8. Haftaya kadar yolu var hiç üzme kendini. Darısı başımıza, duyarız inşallah, yaşayacak ömürleri varsa.

Eminim oyledir canim simdi pek bisey farketmiyoruz gormedigimiz icin ama orda bi bebek oldugunu gorsek o kalp atislarini duysak eminim o zaman annelik duygusunu hissedicez. Allah benim gibi o sesi bekleyenlere duyursun insallah. Saglikla buyusun kuzucugun.
Amiinnn canım cumlemizinkini sağlıkla kucagimiza almayı nasip etsin aynen öyle kalp atışını duyunca daha bi farklı oldum şimdi daha çok hissediyorum anneliği orda fındık gibi bisey ve içinde bi kalp ... Rabbim nelere kadir işte çok duygusal bi an o :) inş alırız hepinizden o haberleri :KK200:

Doktor ictikten sonra bi saat sallayabilir demisti ama geri kalan zamandaki hamilelikten demek ki. Aynen sanki durup dururken yer kayiyo bosluga dusuyo gibi :)
Evet arada oluyo bende de bi anda yer kayiyo gibi oluyo şöyle bi sallaniyom geciyo :)

Cok normal canim benim bende su an en bayildigim peyniri gordugumde dayanamiyorum midem agzima geliyo. Aaa bak eger soda seviyosan mineralli sular var bicok markanin hatta meyvelileri bile var onlara bi bakar misiniz belki ise yarar?
Bana soda icemezsin dedi

Selam kizlar :halay: şimdi girdim foruma, bir oğlum da var 2 yaşında , şimdi de ikincisi yolda :21: oğlumun hamileliğinde buradan tanıştığımız arkadaşlarla facete gizli grup krduk, arkadasligimiz 2bucuk yıldır devam ediyor, o yüzden çok kıymet veriyorum size, eminim ki buradan da sağlam dostluklar kazanacağım :KK28: önceki yorumları okuyamadim, belki konuşulmuştur bilmiyorum, yerleşme kanamaniz geldi mi? Bende hala birşey yok da bir terslik olmasından korkuyorum
He bi de oruç tutuyor musunuz? Henüz dr uma gitmedim de size bi sorayim bakalım

İlk oğlumda yerleşme kanaması oldu ama bunda bir şey olmadı.
Aç kalmak bulantı yaptığı için oruç tutamıyorum. Doktorumda tavsiye etmedi.

Kızlar günaydınnnlar benim bulantılarım hafifledi sanki biraz çok şükür aç kaldıkça daha çok bulanıyormuş sanırım yerken zorla yiyorum sonra geçiyor

Evet canım aç kaldıkça daha çok bulanıyorum ben de.

Günaydın anneler :)

Birkaç gündür giremiyordum kalp atışını duyanları tebrik ederim darısı da bize inşallah :KK200:

Bu hafta geçmek bilmedi bende felaket bir mide bulantısı halsizlik ve gaz var sabah uyanıp lavaboda buluyorum kendimi :KK12:

Açım midem kazınıyor ama bulantidan yiyemiyorum kati seyler agzimda dönüp duruyor tek yiyebildigim çorba meyve süt yoğurt :KK43:

Yakında sütten de tiksinecegim az kaldı :KK53:

Sade soda içiyorum gazımı alıyor meyvelilerde katkı var diye tercih etmiyorum onun yerine Çilekli süt tavsiye ederim kızlar harika bir lezzet oluyor

Tabi hazır olanlar değil kendim yapıyorum içine de çerez oh oh :KK48:

tereyagli ekmek tereyagli ekmek ben de aynı durumdayım,bir haftadır vitamin ilaçlarımı bile alamadım.
midem arada bulanıyor, kendimi yorarsam belim çok ağrıyor. İlk öğrendiğimde ne Güzel dikkat etmiştim yediğime içtiğime şimdi havalar da sıcak olduğundan insanın canı hiçbir şey çekmiyor.

Kizlar herkese gunaydin. Bende hafif bi bas donmesi bi agirlik var. Acaba gebelikten mi yoksa progestandan olabilir mi?
O bende de var canım. Akşama doğru ve biraz acıkınca daha çok oluyor. Ama benim çok hoşuma gidiyor :) Var olduklarını bilmek hissetmek çok güzel :KK66:

merhaba canım.. bende emsey olabilir diye düşünüyorum. sizin hangi doktor acaba? birde kozyatağı central hospital var o hastane içinde iyi diyorlar. bilgin varmı? ilk olduğundan hastaneye göre doktor seçiyorum izlediğim yol acaba yanlışmı?
Centra hospitalda gayet iyi fakat ben daha once ıkı dusuk yapmıstım kurtajlarımı emseyde oldum ve cok memnun kaldım 8 ay arayla hamıle oldum bı sıkıntı yasamadım doktorlardan olsun hastahaneden olsun suan nasip olursa dogunumumu da orada dusunuyorum gayet temız ve hassasiyetlerınıze saygılı bir hastahane oldugunu dusunuyorum benim doktorumdan randevunalamam biraz zor oldu cünkü tüp bebek bolumunde oldugu için normal gebelık yasayanları almıyorlar fakat bizim ıkı dusuk oldugu için biraz naz yapınca hastasınolmayı basardık :) doktorum nesrin baştuğ

Yengem de aynı sorunu yaşadı gebeliğin ilk öğrendiğinde coumadin kullanıyordu ve hep aldırmasını söylediler çok ağladı takiii emsey de ki dr la karşılaşana kadar gayet sağlıklı bi doğum yaptı bebisi de sağlıklı çok şükür Dr undan çok memnundu riskli doğumlar üzerine baya iyiymis orası
Kesinlikle ben de risk tasıdıgım için tüp bebek bölümümde benım doktorum cok memnunum suan içimiz çok rahat :)

bugun bakacağım soğuk soğuk bişiler içmek ve soğuk duş inanılmaz rahatlatıyor.. hamileliğin 3. ayının sonuna kadar plesentanın oluşumunu tamamlamasına kadar bu halleri çekeceğiz..
birde sizdede endişe hali varmı..? inanılmaz stresliyim.. yaş 30 acaba 2li testlerim iyi çıkacakmı.. acaba bebeğim sağlıklımı.. bazen düşünmekten kendimi mahvediyorum..ve bununla nasıl başedeceğim bilmiyorum..
O kötü düşünceler bazen bana da geliyor, herkesin aklına geliyordur ama çok takılmamak lazım. Aklına geldikçe dua et. Allah'a sığın. Adak adayabilirsin ve bu illa ki kurban olacak diye birşey yok, 41 Yasin olabilir mesela. İçini ferah tut. İnşallah sağlıklı olacak bebişlerimiz :KK66:

Kızlar inanılmaz halsizim.5+5teyiz.mide bulantısı var ve daha kötü olacağım diye korkuyorum.ustune ustluk 3 yıldır kullandığım lustrali de birden bırakmak zorunda kaldım.moral 0

bugun bakacağım soğuk soğuk bişiler içmek ve soğuk duş inanılmaz rahatlatıyor.. hamileliğin 3. ayının sonuna kadar plesentanın oluşumunu tamamlamasına kadar bu halleri çekeceğiz..
birde sizdede endişe hali varmı..? inanılmaz stresliyim.. yaş 30 acaba 2li testlerim iyi çıkacakmı.. acaba bebeğim sağlıklımı.. bazen düşünmekten kendimi mahvediyorum..ve bununla nasıl başedeceğim bilmiyorum..
Insallah hayirlisiyla gececek canim bu durumlar. Bende de asiri bas donmesi ve tiksinme oluyo canim hicbisey yemek istemiyo. Sadece kraker simit ve soguk meyve.
Ben bi kalp atisini duysam yeter derken ruyamda kotu kotu test sonuclari goruyorum. Bazen sacma bi aglama endise geliyo. Dun aksam hatta acaba bende mi bi sorun var psikologla falan mi gorussem dedim. Normal galiba. Insallah 3ayin sonunda daha rahat gunlerimiz olcak,saglikli olsunda bebeklerimiz...

Slm güzel şubat anneleri. Bende geldim aranıza inşallah güzel bir hafta sonu geçiriyorsunuzdur. Bende şubat annesiyim hayırlısıyla. Haftaya doktor kontrolümüz var bakalım bebişi görebilecekmiyiz ? 1. Gebelikde 5+5 de görmüştük. İnşallah sağlıkla sıhhatli bir şekilde geçer 9 ay .yine 2 topik açılmış.aslında birleşse topikler süper olur.

X