2017 Şubat Anneleri

Tsh 0.82 t4 1.12 bn çok anlamadm bunlardan :-)
Haha uzmanlık alanım, şimdi hormon testinde t3 t4 ve tsh var. Bunlardan t3 ve t4 normal ancak tsh yüksekse hipotiroidi yani tiroid hormonu az çalışıyor-bende bu var- demektir. T3 t4 normal değer aralığında değilse tsh düşükse hormon çok üretiliyor demek. Gebelikte bu değerin 2 civarı olması gerekiyor. Ben iyotlu bir şey kullanmıyorum. Tuz da iyotsuz almam gerekiyordu ama çok uymadım bu duruma, şimdi de tamamen kestim

Bir de aile hekimine git orada yaptır 3. Sonuç olsun, değerlerini yükle yardımcı olurum. Testi sabah aç karnına verdiysen yine öyle yap
Aile hekimide sonuç ları Devlet hastanesine gönderiyor muş kanları yani Üniversite araştırma hastanesi var oraya gidicem mecbur nasıl bu kdr farklı sonuç lar çıkar ona şaşırıyorum
IMG_20160623_233224.JPG
IMG_20160623_233303.JPG

kızlar cok kotuyum uc haftadır bulantı ve kusma benı mahvettı hayattan sogudum hamılelıgımın keyfını bıle cıkaramıyorum nasıl geçer bu ıllet yaaaaa :KK43::hasta::silah:

Testi tekrarla bence. Bende üç farklı hastanede yaptırdım üçüde birbirini tutmuyor. Sonuç ilaca başladım. İçim rahat etmedi cerrahpaşada endokrine gittim oda ilaca devam dedi. Kadın doğumcuda ilaca devam dedi.
Nasıl sonuçların üçüde farklı derken ikisi düşük biri yüksek yada tam tersimi

Canım bence de bi kez daha yaptir ama şu var evet ozeller de sonuçlar değişiyor kendi aralarında bile ben ilk hormon tahlili yaptırdım özelde nerdeyse kadın beni menopoza soktu hepsi tavan yapmıştı FSH lh e2 TSH hepsi öyleydi resmen menopoza girmiş hissettim kendimi sonra diğer bi hastanede daha yaptırdım hepsi olması gereken değerler deydi orası da özeldi ama sanırım labaratuvar hatasiydi o yüzden tekrar yaptir
Yani insanlarla oynuyorlar nasıl böyle farklı çıkıyor kendi sağlığım olsa bu kdr tedirgin olmıycam ama bebeğim olunca oda bana bağlı mecbur

kızlar cok kotuyum uc haftadır bulantı ve kusma benı mahvettı hayattan sogudum hamılelıgımın keyfını bıle cıkaramıyorum nasıl geçer bu ıllet yaaaaa

Kizlar benim de bulantilarim başladı. Bütün yemeklerden nefret eder oldum. Eşim de oruçlu ona da iftar hazırlamak gerekiyor çok zorlanıyorum. Çubuk kraker yiyorum bol bol besin değeri yok ama midemi bastiriyor:110:

kızlar cok kotuyum uc haftadır bulantı ve kusma benı mahvettı hayattan sogudum hamılelıgımın keyfını bıle cıkaramıyorum nasıl geçer bu ıllet yaaaaa :KK43::hasta::silah:
Zor vallaha canim ya benim de kusmam cok yok ama son 4-5 gundur tiksinme,bulanti cok fazla. 6 dan beri ayaktayim anca 1 bardak sut icebildim o da sivi diye. Cignedigim seyler agzimda buyuyo hic istemiyorum :KK43: Allah kolaylik versin.

Günaydınnn.
Hayırlı cumalar.

Günaydın annişler nasılsinz??
Keşke bebeklerimizi hissetmeye başlasak artik icimde hep bir korku var acaba orda mi diye :KK43: :)

İlk gebeliğimde 18.ci haftamda hıçkırıklarını hissetmeye başlamıştım..
Daha çok var gibi :)

Merhaba kızlar. Rabbim nasip ederse bnde şubat annesi olucamm..Allahım sağlıkla kucaklarimiza almayı nasip etsin ınş.

Merhaba. Hayırlı olsun :KK66:

kızlar cok kotuyum uc haftadır bulantı ve kusma benı mahvettı hayattan sogudum hamılelıgımın keyfını bıle cıkaramıyorum nasıl geçer bu ıllet yaaaaa

Ben kuru etimek yiyorum fare gibi :)
Meyve ve ayran da çok rahatlatıyor midemi .
Başka da tavsiye veremiyorum canım. Allah yardımcın olsun.

X