2017 Şubat Anneleri

Selam yol arkadaşlarım çok yorgunum hem bedenen hem ruhen duygularımı nasıl ifade edicem bilemiyorum.Gözyaşlarım dinmiyor meleğimi cennete uğurlayıp geldim 4. Melegimde beni cennette bekliyor.Doktora eşimle birlikte büyüdüğünü görmeye gittik geçen hafta kalp atışlarını dinlemiştim şimdi gittiğimde hiç bir ilerleme olmamış minicik kalbi susmuş karnımdan baktı sonra emin olmak için alttan baktı ama ses yok .Okadar alt üst oldukki ağlayarak yattım ve aldılar.Hiçbir kanamam bir şeyim yoktu o şoka uğrattı beni nasıl kendime gelicem bilmiyorum gözyaşlarım kendiliğinden akıyor yüreğim acıyor.Allah sizlere yaşatmasın hepiniz kucağımıza alın inşaallah .Ben ümidimi yitirdim iğnede kullanıyoduk bu sefer ama olmadı.Kaderimde yokmuş ikinci bir evlat.Çok üzgünüm...

Canım benim çok üzüldüm gerçekten. Allah sabrını versin. En kısa sürede toparlanıp kendine gelirsin inşallah. Diğer evladına sımsıkı sarıl, o içini ferahlatır inşallah... Allah sabır versin.

Ay en son tuzlu ayran ictigimde cok kotu seler oldu bana hic yaramadi o :KK43: insallah cok uzun surmez inanilmaz halsizlik yapiyo yatakdan kalkamiyorjm kalktigimda da bas donmesi cok oluyo :KK43:

canım senin durum biraz zor benim arkadaşım senin gibi olmuştu ilk üç ay böyle devam etmişti kilo vermişti hatta kız. Sen bol bol istırat et ve doktoruna bu durumu söyle gerekirse serumla besliyorlar bu durumda.

Anti cmv igg pozitif ve çok yüksek çıkmış değer 81 çıkmış bi bilginiz varmı
Canım o testler toxoplazma rubella ve cmv fln daha önce bazı enfeksiyonları geçirip geçirmediğini anlamak için yapılıyor eğer geçirmediysen hamilelikte dikkat etmen gerekiyor çünkü ilk kez hamilelikte geçirmek riskli olabiliyor benim ilk hamileliğimde toxoplazma negatif o yüzden çiğ ete dikkat et sebzeleri iyi yıka gibi tavsiyelerde bulunmuştu drum, ama cmvyi bilmiyordum netten baktım o da bir tür enfeksiyon senin igg yüksek çıkmış yani daha önce geçirdiğini gösteriyor eğer igm yüksek çıksaydı ilk kez şimdi geçiriyorsun demekmiş ve ilk kez hamilelikte geçirmek riskli bir durummuş, sen yine de drun danış o daha net bilgilendirir seni ben de daha yaptırmadım onları bakalım bu sefer ne çıkacak

Merhaba hanımlar. birkaç gündür takip edemiyordum. kanaması olan arkadaşlar olmuş. içinizi ferah tutun. inşaallah bebişlrinizi kucağınıza sağlıkla alacaksınız. kendinizi düşünerek strese sokmayın. stres de çok etkiliyor. tadını çıkarmaya çalışın. o minicik bebişleri size veren Allah cc herşeyi tasarlamıştır zaten. nasipde olan önümüze gelecek. tadını çıkarmaya gayret edin. :) hepiniz inşaallah şubatta anne olacaksınız.

bende hiç bir belirti yok. daha doğrusu mide bayılması var ama bence bu durum oruçtan. :) mide bulantım olmasın inşallah. o çekilmez oluyor. şu ramazan ayını kazasız atlatayım inşaallah. dr a daha gitmedim. gitsem keseyi ancak görürüm. hele bi büyüsün. bayramdan sonra inşallah gideceğim. ama aynı zamanda diyetisyenede gitmeyi düşünüyorum. kilo almamak için gereğinden fazla. ilk ikiz gebeliğimde 20 kg almıştım. 10 kilo kendime almışım. bu kez istemiyorum o kadar alayım.

C

Ben antepteyim burda kaç hafta önceden vardı vişne hatta benim eşim kiraz yerine yanlışlıkla aldı bnde yemem diye reçel yaptım :-) bence esin bi gezsin büyük marketleri
Yaşadığımız yerde yok canım artık. Haftasonu bakarız. Aşırı sıcak ve ramazan olunca da dışarı çıkılmiyor bakalım kismet

S
Kızlar günaydın.

Sanırım hamilelik döneminin en stresli dönemlerini yaşıyoruz sanıyorum. Önce kese sonra kalp atışı sonra gelişimi sağlıkla ilerliyor mu. Annelik daha ilk andan itibaren tonlarca fedakarlık gerektiriyor sanırım.
Burada kaç kişiyiz birbirimizi hiç tanımıyoruz ama birbirimiz için endişelenip tedirgin oluyoruz dualar ediyoruz.
Pozitif olmalıyız. Birbirimizi motive etmeliyiz.
Sıkıntı yaşayan tüm anne adaylarına kolaylıklar diliyorum. Ben henüz keseyi bile görmedim. Cuma günü gideceğim. Rabbim utandırmasın ve hayırla sağlıkla kucağımıza aldığımız amanları göstersin bizlere.
Seninle hemen hemen ayniyiz . Bende daha girmedim doktora. Bugün sağlık ocagina godecem dün kan verdim onun sonucunu almaya. Haftaya cuma da kadın doğuma gideyim belki kalp atışlarını duyarız diyorum. Duyamazsak da bayramdan sonra insallah

Merhaba hanımlar. birkaç gündür takip edemiyordum. kanaması olan arkadaşlar olmuş. içinizi ferah tutun. inşaallah bebişlrinizi kucağınıza sağlıkla alacaksınız. kendinizi düşünerek strese sokmayın. stres de çok etkiliyor. tadını çıkarmaya çalışın. o minicik bebişleri size veren Allah cc herşeyi tasarlamıştır zaten. nasipde olan önümüze gelecek. tadını çıkarmaya gayret edin. :) hepiniz inşaallah şubatta anne olacaksınız.

bende hiç bir belirti yok. daha doğrusu mide bayılması var ama bence bu durum oruçtan. :) mide bulantım olmasın inşallah. o çekilmez oluyor. şu ramazan ayını kazasız atlatayım inşaallah. dr a daha gitmedim. gitsem keseyi ancak görürüm. hele bi büyüsün. bayramdan sonra inşallah gideceğim. ama aynı zamanda diyetisyenede gitmeyi düşünüyorum. kilo almamak için gereğinden fazla. ilk ikiz gebeliğimde 20 kg almıştım. 10 kilo kendime almışım. bu kez istemiyorum o kadar alayım.
Ayy ben de diyetisyene gitmek istiyorum. Nerede yaşıyorsun? Var mı bildiğin birileri?

Canım o testler toxoplazma rubella ve cmv fln daha önce bazı enfeksiyonları geçirip geçirmediğini anlamak için yapılıyor eğer geçirmediysen hamilelikte dikkat etmen gerekiyor çünkü ilk kez hamilelikte geçirmek riskli olabiliyor benim ilk hamileliğimde toxoplazma negatif o yüzden çiğ ete dikkat et sebzeleri iyi yıka gibi tavsiyelerde bulunmuştu drum, ama cmvyi bilmiyordum netten baktım o da bir tür enfeksiyon senin igg yüksek çıkmış yani daha önce geçirdiğini gösteriyor eğer igm yüksek çıksaydı ilk kez şimdi geçiriyorsun demekmiş ve ilk kez hamilelikte geçirmek riskli bir durummuş, sen yine de drun danış o daha net bilgilendirir seni ben de daha yaptırmadım onları bakalım bu sefer ne çıkacak
Canım çok sagol ilgilendiğin için dünden beri endışeliyim burada bu testleri yaptiranlar vardı ama kimseden ses çıkmadı sagolsunlar..
Igm negatif çıktı cok şükür

Selam yol arkadaşlarım çok yorgunum hem bedenen hem ruhen duygularımı nasıl ifade edicem bilemiyorum.Gözyaşlarım dinmiyor meleğimi cennete uğurlayıp geldim 4. Melegimde beni cennette bekliyor.Doktora eşimle birlikte büyüdüğünü görmeye gittik geçen hafta kalp atışlarını dinlemiştim şimdi gittiğimde hiç bir ilerleme olmamış minicik kalbi susmuş karnımdan baktı sonra emin olmak için alttan baktı ama ses yok .Okadar alt üst oldukki ağlayarak yattım ve aldılar.Hiçbir kanamam bir şeyim yoktu o şoka uğrattı beni nasıl kendime gelicem bilmiyorum gözyaşlarım kendiliğinden akıyor yüreğim acıyor.Allah sizlere yaşatmasın hepiniz kucağımıza alın inşaallah .Ben ümidimi yitirdim iğnede kullanıyoduk bu sefer ama olmadı.Kaderimde yokmuş ikinci bir evlat.Çok üzgünüm..

canım geçmiş olsun. diyecek hiçbir kelime bulamıyorum..:KK1:

Arkadaşlar ben pazar beta HCg yaptırmıştim yükselip yükselmedigine dair tekrar yaptırayım mi yakinda bir poliklinik var kasik ağrısı ve hararet dışında bir şikayetim yok siz iki gün takip olayı yaptiniz mi, direk dr mi gittiniz?

ben hala takip ediyorum :KK43:

Teşekkürler canım. . Daha doktora gosteremedim. Yaptırıp gösteren varmı diye sormak istedim o yuzden
Canım ben sonucumu dün gösterdim benimde rubella igg 500 lerde çıktı bende baya endişe ettim ama boşaymış.Doktor baktı ve hmm kızamık gecirmişsin iyi dedi...Daha önce kızamık geçirdiğim içinmiş hamilelerde yükselir bu değer dedi

bayanlar beta değeri nezamandan sonra yavaş artmaya devam eder bilgisi olan varmı ? normalde 16 haziranda değerim 6.465 kese gözükmüştü bugün tekrar yptırdım 25.652,79 daha yüksek olması gerekmiyormuydu , boş gebelik te değer düşermi kese gözüktükten sonra aklımda çılgın sorular :KK200:

Aradım sanırım bilmeyen bir vatandaş tescilcisi çıktı çünkü okulla görüşün diyor.. Çok ilginç
A aa okul bilmez ki. Genelde okul mem'e sorun der orada da bilen çıkmaz ve 147 aranır. Sgk da bilgi verebilir bir de Oray'ı arayın.

Kızlar yarın kalp atışı için doktor a gideceğim inş.. Sizce bebegim gözükür mü? Kilolu bir anneyim bazen kilodan gözükmeyebilirmiş..
Gözükmese de endişelenme 8. Haftaya kadar yolu var. Çok beklentiyle gitme görürsen sürpriz olsun

İdrar testlerinde hiç yüzüm gülmedi:):KK43:. Dr için bekliyorum haftaya cumaya aldım randevu şimdi verdim kan en azından düzenli yükselişte mi diye sürekli meraktayim kimyasal gecmisim ve düşük.olunca...
Ben adet tarihine 3 gün kala yaptırdım 15,9 çıktı bir de 3 gün geçince yaptırdım 238,4 çıktı. Bugün 11 gün geçmiş oluyor. Doktor randevum var 16:30da. Pzt devlete gittim ama ilgilenmediler karından baktı kese yok dedi

sat tarihine göre aile hekiminde hemşireler 5.haftanın içi dedi bana.. 28 şubat 2017 doğum tarihi imiş :anneadayı:
İşte benim 5+1 bugün 6. Hafta kabul ediliyor aşağıda da 6 çıkıyor ama ben 5 haftalık hamileyim diyorum

X