2017 Şubat Anneleri

Allah herkese sağlıkla kucaklamayı nasip etsin yavrularumızı . 8. haftamdayım ve kısmetse şubat 1 de kucağıma alıcam bebeğimi hiçbi yakınmamyok bin şükürki rahat geçirenlerdenim ben ama hepinize özellikle sıkıntıları olan arkadaşlar için dua edicem çok üzüldüm okuyorum Rabbim hepimize evlatlarımızın kucaktan kucağa gezdiği o mutlu aile tablosunu görmeyi nasip etsin ..

Canım bazı doktorlar gerçekten çok acımasız. Ben 3 doktordan da neler duydum bir bilsen; "Yok düşük çok sık rastlanan bir şeymiş, çocuğumun özürlü olması daha mı iyiymiş." Hele güzel bir söz duymak için gittiğim doktor beni karşısına alıp 10 dakika düşüğün ne olduğunu ve ne kadar normal olduğunu anlattı. Tabi bu arada benim içim yanıyordu. Biz duygusal bakıyoruz onlar teknik bakıyor. 3 gündür progestan kullanıyorum. Günde 2 sefer kullan dedi bana doktor, ağızdan içiyorum. Bugün ilk kez akıntı azalmış. Benim 2 yoğun akıntım da akşam saatlerinde oldu, o yüzden biraz da korkuyla akşam saatlerini bekliyorum. İnşallah bu kez sorun olmaz. Aslında ben baya umutluyum ama bu süre içinde yaşadığım stres çocuğumu etkileyecek diye korkuyorum. Bana bir de ilk aşamada keseyi göremeyip dış gebelik teşhisi kondu, sonra keseyi gördük tam rahatladık derken bu sıkıntılar çıktı. İnşallah bebeği görüp kalp atışını duyarız da şu sıkıntılı günler geride kalır. Bizim ufaklık saklambaç oynuyor, yaramazlık yapıyor diye düşünüyorum bazen :) İnşallah ikimiz de buraya güzel haberler yazarız önümüzdeki günlerde. Sıkıntı hamilelik geçiren herkese Allah sabır versin.
Ya sorma yaa ben o pecetede kani gorunce nasil gittim bilmiyorum. Kendi doktorum yok diye baska bi doktorla konustum. Dedigin gibi ben ultrasona bakip kese arayip aglarken bana neden agliyosun demek ki dusuk var deyip anlatti kac dk. O kadar korkunctu ki, sende ayni seyleri yasamissin anlarsin... Teknik bakiyorlar evet ama empati diye de bisey var. Ben anne olucam diye beklerken boyle bisey yasamisim korkuyorum hem kendim hem bebegim icin o ne anlatiyo... Allah korusun yaa doktor gercekten cok cok onemli.
Insallah vallaha, aman cektirsinler sorun degil de iyi olduklarini bilelim yeter ki. Gercekten Allahim sabir versin...

kızlar birşey soracağım çalıştığım yerden doğum izni almayacağım işten çıkacağım özel bir durumum var o yüzden çalışmadan maaşımın bir kısmını almaya devam edeceğim.sgk süt ve çocuk başına para veriyor ya bunlardan yararlanmak için doğum izni almak zorunda mıyım? almadan başvuramaz mıyım?
Emin değilim ama özelde çalışan arkadaşlarım hamilelik boyunca çalışıyorlardı doğum izni zamanı gelince yani doğum öncesi 8.haftada izne ayrılıyorlardı, o parayı da o zaman hak ediyorlardı, sanırım toplu olarak alıyorlardı, hatta doğumdan sonra almışlardı diye hatırlıyorum ama emin değilim daha bilgili birileri cevaplarsa doğru olur

Allah herkese sağlıkla kucaklamayı nasip etsin yavrularumızı . 8. haftamdayım ve kısmetse şubat 1 de kucağıma alıcam bebeğimi hiçbi yakınmamyok bin şükürki rahat geçirenlerdenim ben ama hepinize özellikle sıkıntıları olan arkadaşlar için dua edicem çok üzüldüm okuyorum Rabbim hepimize evlatlarımızın kucaktan kucağa gezdiği o mutlu aile tablosunu görmeyi nasip etsin ..
Hayirli ugurlu olsun,insallah saglikla, huzurla alirsin bebegini kucagaina. Guzel dileklerin ve dualarin icin cok tesekkurler.:KK200:

Emin değilim ama özelde çalışan arkadaşlarım hamilelik boyunca çalışıyorlardı doğum izni zamanı gelince yani doğum öncesi 8.haftada izne ayrılıyorlardı, o parayı da o zaman hak ediyorlardı, sanırım toplu olarak alıyorlardı, hatta doğumdan sonra almışlardı diye hatırlıyorum ama emin değilim daha bilgili birileri cevaplarsa doğru olur
evet doğumdan sonra alıyorsun zaten ama son üç hafta çıkmak şartmış iş kanununda öyle yazıyor.

evet doğumdan sonra alıyorsun zaten ama son üç hafta çıkmak şartmış iş kanununda öyle yazıyor.
Evet hem özel çalışanlar hem devlet memurları isterlerse 8 hafta kala izne başlayabiliyorlar isterlerse de 5 haftasını doğum sonrasına aktarıp 3 haftaya kadar çalışabiliyorlar, ama sen ayrılmak istiyorsan en azında 8 hafta kalana kadar çalışıp ayrılırsaneişlerine istifanı vermeden hala çalışıyor gibi görünüp süt ve çocuk parasını alırsın doğum iznini bitince de istifanı verirsin yoksa mesela 4. Ayda istifa edersen çalışıyor görünmediğin için 2/3 parayı alamazsın diye düşünüyorum

Evet hem özel çalışanlar hem devlet memurları isterlerse 8 hafta kala izne başlayabiliyorlar isterlerse de 5 haftasını doğum sonrasına aktarıp 3 haftaya kadar çalışabiliyorlar, ama sen ayrılmak istiyorsan en azında 8 hafta kalana kadar çalışıp ayrılırsaneişlerine istifanı vermeden hala çalışıyor gibi görünüp süt ve çocuk parasını alırsın doğum iznini bitince de istifanı verirsin yoksa mesela 4. Ayda istifa edersen çalışıyor görünmediğin için 3/4 parayı alamazsın diye düşünüyorum
aynen 3 haftaya kadar kullanayım hakkımı bari

Ya sorma yaa ben o pecetede kani gorunce nasil gittim bilmiyorum. Kendi doktorum yok diye baska bi doktorla konustum. Dedigin gibi ben ultrasona bakip kese arayip aglarken bana neden agliyosun demek ki dusuk var deyip anlatti kac dk. O kadar korkunctu ki, sende ayni seyleri yasamissin anlarsin... Teknik bakiyorlar evet ama empati diye de bisey var. Ben anne olucam diye beklerken boyle bisey yasamisim korkuyorum hem kendim hem bebegim icin o ne anlatiyo... Allah korusun yaa doktor gercekten cok cok onemli.
Insallah vallaha, aman cektirsinler sorun degil de iyi olduklarini bilelim yeter ki. Gercekten Allahim sabir versin...

Yakın zamanda güzel haberler alıcaz canım, ben inanıyorum. O pıt pıtları duyacağımız anı düşünüp rahatlamaya çalışıyorum bazen. Senin dediğin gibi en büyük bayram o olacak bizim için. Sabır, sabır. :)

son 3 hafta yasakmış çalışmak
Evet son 3 hafta istesen de çalışamıyorsun mecbur ayrılıyorsun ama mantıken doğumdan sonra çalışmayacaksan yani doğum sonrası iznine ihtiyacın yoksa boşuna son 3 haftaya kadar bekleme 8 hafta kala ayrıl derim o aktarma işi daha çok doğumdan sonra çalışacak olanlara erkenden geri dönmemek için işe yarıyor

X