2017 Şubat Anneleri

Kizlar hepinizden Allah razi olsun,binlerce kez tesekkur ederim. Insallah duzelir insallah guzel bi haber alirim. Hani diyorlar ya kiz erkek falan hepsi hikaye... Rabbim onun yoklugu korkusunu icine dusurunce insan o kalp atisindan baska hicbisey dusunemiyo. Insallah hepimizin gebeligi saglikla ilerler.

Canım selam. Seninle aynı durum içindeyiz. Gördüm, yorum yazmak istedim. Benim de 3 gündür kahverengi akıntım var. Bazen 4-5 damla az az geliyor, bazen de biraz fazla geliyor. 3 kez acile gittim bu nedenle. Doktorlar şuan yapacak bir şey yok, sadece bekle, kırmızı kan gelirse gel. %50 hamilelik devam eder, %50 düşer dediler. Bol su içmemi tavsiye ettiler, bir de progestan verdiler. Ben de sabırla bekliyorum. İnşallah korktuğumuz şey başımıza gelmez. Ben de henüz kalp atışını duyamadım ve bebeği göremedim. Bana da cinsiyet falan şuan hikaye geliyor. İnşallah bizim durumumuzda olan herkesin sonu iyi biter. Biz de sabırla bekleyeceğiz, başka çaremiz yok.

kızlar birşey soracağım çalıştığım yerden doğum izni almayacağım işten çıkacağım özel bir durumum var o yüzden çalışmadan maaşımın bir kısmını almaya devam edeceğim.sgk süt ve çocuk başına para veriyor ya bunlardan yararlanmak için doğum izni almak zorunda mıyım? almadan başvuramaz mıyım?

kızlar sizinde ara sıra adete benzer kısa süreli ağrılarınız oluyor mu?
bende de oluyor ama azaldı geçen haftalara göre. hatta bazen adet oluyorum diye korkuyorum hala. normalde adet sancısı dediğimiz şeyler de kaslardan kaynaklanıyor. şimdi de rahim kendisine yer açıyormuş. alt karın kasık arası vs bazen çekiliyor gibi ağrıyor. kas ağrısıymış. dayanılmayacak derecede sancılar dışında normalmiş..

Şimdi benim 17 mayıs sat ama 25-30 mayıs arası hamile kalmış olabilirim. Geç döllenme mi olur benim de?

Hayır canım ben tedaviden biliyorum. Sat 16 mayıs zaten 14 gün sonra döllenme olur tabi adet döngü düzenli 28 günde bir oluyorsa. Benim düzenli olur. 28 mayısta catlatma iğnesi vurundum 31 mayısta dr kontrolde çatlamış dedi ve döllenmede ogün olmuş oluyor ki şimdi hamileyim :KK66:

Canım selam. Seninle aynı durum içindeyiz. Gördüm, yorum yazmak istedim. Benim de 3 gündür kahverengi akıntım var. Bazen 4-5 damla az az geliyor, bazen de biraz fazla geliyor. 3 kez acile gittim bu nedenle. Doktorlar şuan yapacak bir şey yok, sadece bekle, kırmızı kan gelirse gel. %50 hamilelik devam eder, %50 düşer dediler. Bol su içmemi tavsiye ettiler, bir de progestan verdiler. Ben de sabırla bekliyorum. İnşallah korktuğumuz şey başımıza gelmez. Ben de henüz kalp atışını duyamadım ve bebeği göremedim. Bana da cinsiyet falan şuan hikaye geliyor. İnşallah bizim durumumuzda olan herkesin sonu iyi biter. Biz de sabırla bekleyeceğiz, başka çaremiz yok.
Inan okurken gozlerim doldu. Iyi ki yazdin... Ilk gittigim doktor cok cok acimasiz ve hic umitsiz net dusecek demek k ki neden agliyosun dediginde dunya basima yikildi. Yemin ederim bisey olacagi yoksa bile sirf o uzuntuyle kimbilir ne kadar uzdum kendimi de yavrumu da... Progestani kac gundur kullaniyorsun? Benim 3. gununde kesti kahverengi akintiyi,saatlerini iyi ayarla tam gunde 3 kez olcak sekilde. Bir de bulantin varsa doktora soyle vajinal yoldan olani veriyorlarmis.
Insallah biz ve bizim durumumuzdaki olan herkesin bebegi sagliklidir. Sadece sipalar bizi azcik korkutmustur ve kalp atislarini goruruz,duyariz insallah.
Istersen jinekologa git mutlaka keseye bakar ona gore bisey soyler en azindan icin azcikta olsa rahat eder kalp atisini duyana kadar.

olmaz olur mu :) sanki regl olucam, birazdan kanama olucak diye korkuyorum her seferinde.

bergamotkokulu bergamotkokulu benim de oluyor canim ara ara kasik agrim ve bu aralarda bel agrim. Bende adet olacakmisim gibi korkuyorum ama kanama olmadigi surece normal diyor doktorlar. Gelde bize anlat, gelde bu belirsizlikte sabirla bekle iste ... :)

kızlar birşey soracağım çalıştığım yerden doğum izni almayacağım işten çıkacağım özel bir durumum var o yüzden çalışmadan maaşımın bir kısmını almaya devam edeceğim.sgk süt ve çocuk başına para veriyor ya bunlardan yararlanmak için doğum izni almak zorunda mıyım? almadan başvuramaz mıyım?
canım sadece çalışan kadınlar almıyorki ev hanımlarıda alıyor o paraları işten çıkış alsanda veriliyor benim bildiğim

canım sadece çalışan kadınlar almıyorki ev hanımlarıda alıyor o paraları işten çıkış alsanda veriliyor benim bildiğim
doğum parası var ya canım son 3 haftaya kadar çalışabiliyormusum sanırım sonrasında çıkmak zorunluymuş bir sitede öyle yazıyor da bilemedim

Inan okurken gozlerim doldu. Iyi ki yazdin... Ilk gittigim doktor cok cok acimasiz ve hic umitsiz net dusecek demek k ki neden agliyosun dediginde dunya basima yikildi. Yemin ederim bisey olacagi yoksa bile sirf o uzuntuyle kimbilir ne kadar uzdum kendimi de yavrumu da... Progestani kac gundur kullaniyorsun? Benim 3. gununde kesti kahverengi akintiyi,saatlerini iyi ayarla tam gunde 3 kez olcak sekilde. Bir de bulantin varsa doktora soyle vajinal yoldan olani veriyorlarmis.
Insallah biz ve bizim durumumuzdaki olan herkesin bebegi sagliklidir. Sadece sipalar bizi azcik korkutmustur ve kalp atislarini goruruz,duyariz insallah.
Istersen jinekologa git mutlaka keseye bakar ona gore bisey soyler en azindan icin azcikta olsa rahat eder kalp atisini duyana kadar.

Canım bazı doktorlar gerçekten çok acımasız. Ben 3 doktordan da neler duydum bir bilsen; "Yok düşük çok sık rastlanan bir şeymiş, çocuğumun özürlü olması daha mı iyiymiş." Hele güzel bir söz duymak için gittiğim doktor beni karşısına alıp 10 dakika düşüğün ne olduğunu ve ne kadar normal olduğunu anlattı. Tabi bu arada benim içim yanıyordu. Biz duygusal bakıyoruz onlar teknik bakıyor. 3 gündür progestan kullanıyorum. Günde 2 sefer kullan dedi bana doktor, ağızdan içiyorum. Bugün ilk kez akıntı azalmış. Benim 2 yoğun akıntım da akşam saatlerinde oldu, o yüzden biraz da korkuyla akşam saatlerini bekliyorum. İnşallah bu kez sorun olmaz. Aslında ben baya umutluyum ama bu süre içinde yaşadığım stres çocuğumu etkileyecek diye korkuyorum. Bana bir de ilk aşamada keseyi göremeyip dış gebelik teşhisi kondu, sonra keseyi gördük tam rahatladık derken bu sıkıntılar çıktı. İnşallah bebeği görüp kalp atışını duyarız da şu sıkıntılı günler geride kalır. Bizim ufaklık saklambaç oynuyor, yaramazlık yapıyor diye düşünüyorum bazen :) İnşallah ikimiz de buraya güzel haberler yazarız önümüzdeki günlerde. Sıkıntı hamilelik geçiren herkese Allah sabır versin.

X