Bebek Beslenmesi 2017 haziran/ temmuz anneleri klasik yöntem ile ek gıdaya başlayacak olanlar gelin birbirimizi bilgi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Merhaba benim 7 aylık oğlum var mayıs başında işe başlayacağım şuana kadar azar azar herşeyi tattırdım ama hiç ögün yapma gereği duymadım doyuyordu bide tattırmayı çok yaparsam emmeyi kesitordu korkumdan ögün yapamadım ama şimdi 8 saat ayrı kalıcaz ve süt sağma pompaları ile sadece 20 ml kadar sağabiliyorum bu 8 saat benim yoklugunda nasıl doyurabilirim lütfen yardım edin

Canim anne sütü azsa meyve suyu ve pureleri corbalar irmikli mamalar yapip verebilirsin

Peki 8 saatlik ayrılıkta sadece ek Gıda olmaz dimi
Canım sütünü sag biraz mama da ver tabi süt yerine ek gida 1ogun veya 2ogun olarak ver birinde meyve birinde corba olsun mesela bebegin küçük mama takviye olsun mutlaka

Ha bu arada mutlaka yoğurt ver bebegine
Yumurta sarisi da ver sabahlari
Artik kim bakacaksa tembih et

Sütünüzü sağdıkça miktar artabilir. Memeler sağılmaya alışmadığında az geliyor. Eğer yetersiz gelirse onu devam sütüyle tamamlayın. Sadece ek gıda bebeğinizi çok zorlar şu an. Meyve suyu da şeker olduğu için bebeğe bir faydası yok sütün veya formül mamanın yerini tutmaz. Normalde bile önerilmiyor meyveyi posasıyla yemeleri faydalı.

Gündüz mama ve ek gıdayla bir de sağabildiğiniz kadar sütle beslensin akşam da her fırsatta emzirin. Siz de gün içinde sık sık sağabilirseniz belki zamanla miktar iyice artar. Salı gününe kadar her fırsatta sağmanızı öneririm 1,5-2 saatte bir. Belki en azından bir öğünü çıkartabilirsiniz. Kolay gelsin.

Hanimlar bebeklerine kendi ekmek yapan varmi tam bugday unundan tarif verirmisiniz ??
Malzemeler

• 3 su bardağı tam buğday unu
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1/2 su bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı instant maya
  • 5 yemek kaşığı yoğurt
Hazırlanışı

Tüm malzemeler karıştırılarak yumuşak kıvamlı bir hamur elde edilir.
İstenen şekil verilerek önceden ısıtılmış 180 derece fırında altı hafif pembeleşinceye kadar pişirilir.

Canım bu tarifi deneyebilirsin istersen

Tesekkurler sen yaptinmi canim

Ha bu arada mutlaka yoğurt ver bebegine
Yumurta sarisi da ver sabahlari
Artik kim bakacaksa tembih et
Çok teşekkür ederim ben ek gıdaya hiç geçmemişim onu farkettim oğlum çogu şeyi yiyebiliyormuş çok mutlu oldum ya kendimi çok mutsuz hissediyordum ne yapacagımı bilmiyordum ama yorumları okuyunca içim çok rahatladı

Çok teşekkür ederim meyveyi emzikle veriyordum yoğurt veriyordum ve püre yemiyor bebek çorbaları içmiyo bize yaptıgım çorbalara bayılıyor ama

Çok teşekkür ederim meyveyi emzikle veriyordum yoğurt veriyordum ve püre yemiyor bebek çorbaları içmiyo bize yaptıgım çorbalara bayılıyor ama
Benimkiler de tatsiz seyler yemiyorlar tamm bi gurme oldular maşallah

Tuz ve salça koymuyorsanız yesin afiyetle. Benim kızım da pek sevmedi ona özel yaptığım sebze yemeklerini. Ben de sadece buharda haşlayıp verdim sebzeleri onda sorun yaşamadık.

Merhaba hanimlar hic sesiniz cikmiyor ek gidayla araniz nasil gidiyor ben kizlara kahvaltiyi sevdiremedim gitti gun icinde zaten pek birseyde yemiyorlar siz neler yapiyorsunuz nasil yediriyorsunuz

Merhaba hanimlar hic sesiniz cikmiyor ek gidayla araniz nasil gidiyor ben kizlara kahvaltiyi sevdiremedim gitti gun icinde zaten pek birseyde yemiyorlar siz neler yapiyorsunuz nasil yediriyorsunuz
Biz artik mama yemiyoruz canim kahvaltı da yumurta bazen balik yogurt zeytin peynir tahin pekmez veriyorum

Selam canım, aynı dertten bende muzdaripim benim kizimda kahvaltıyı su aralar pek severek yemiyor.
Kaynamış yumurta ve yanında lor ,ceviz ,ev yapımı bebe bisküvisi ,ceviz ,pekmezi peynir altı suyu da islatip veriyorum ama ilk günlerdeki gibi yemiyor ya da
Lorla omelet yapıyorum ,muz ya da avakodayla veriyorum.
Bir kaç gundur yoğurtla veriyorum.
Güzel öneriler varsa yazarsanız döneriz

Ben artık çoğu şeyi veriyorum ama bizimki de hiç severek yemiyor peynir yumurta yoğurt üflüsünden nefret ediyor kahvaltı hiç yok deliricem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…