2016 üçüz anneleri :)

Zeytinyağını denedinmi.geçen ay üç aylık olduk bu arada doktor gaz içinde hergün bir tatlı kaşığı zeytinyağı verebilir sin dedi.ben dün üçünede bir çay kaşığı verdim mükemmel gaz çıkarttı. Kabızlığada iyi gelir.bi çay kaşığı ver bence yada mamayı birazcık duru yap
Zeytinyagini mamaya katiyordum ama hic duzenli verdim simdi duzenli verip deneyeyim bakalim yapabilecek mi olmadi ilk mamaya donerim ama oda cok pahali 450 gr 65 tl ve hemen bitiyor. Insallah ise yarar soyledikleeinde kurtuluruz su kabizliktan

üçüz hamile anneler napıosunuz? ben27+5 oldum iğnem 28+5 te yapılacak .. şu iğneyi bi yaptırsaydık bu ara sanırım çok stresliyim ağlayıp duruorum.. Siz ne durumdasınız...

Geçmiş olsun ve gözün aydın emine.bayağı kalmışsınız ama evde olmak uykusuzluğa rağmen dünyalara değer.
Bu arada gündüz nasıl uyutuyorsunuz hala cevap alamadım. Aynı odadamı.çok az az uyuyolar.gece de rayına oturmadı iki saatte bi acıkıyolar.üç saat bölünmeden uyumak çok nadir.onların odasında uyuyorum belki ondan uyuyamıyorum.mama da 75 ten aşağı iniyo yukarı çıkmıyo.tecrübeli anneler nerdesiniz

Herkese merhaba 28+5 de dogan miniklerim 49 51 ve 64 gunluk kuvoz macerasindan sonra yuvalarindalar.3 kaymakli bal adamlarim. Cok sukur bu gunumuze darisi hamilelere ve kuvoz yolu gozleyenlere. Sorular sorunlar cok ama her seye degerler bu uyku hirsizlari icin. Allah isteyen herkese yasatsin bu mutlulugu
Amiin.gözünüz aydın bende sizi merak ediyordum çok sevindim üç bebişinizinde sağlıklı olmasına. Maaşallah onlara. :nazar: :nazar: :nazar: Vakit buldukça bizi bilgilendirirmisiniz kaç kilo doğdular, erken doğdukdukları için herangi bi sağlık problemleri varmı mesela..

Herkese merhaba 28+5 de dogan miniklerim 49 51 ve 64 gunluk kuvoz macerasindan sonra yuvalarindalar.3 kaymakli bal adamlarim. Cok sukur bu gunumuze darisi hamilelere ve kuvoz yolu gozleyenlere. Sorular sorunlar cok ama her seye degerler bu uyku hirsizlari icin. Allah isteyen herkese yasatsin bu mutlulugu
Gozun aydin canim Allahim kolaylik versin

Geçmiş olsun ve gözün aydın emine.bayağı kalmışsınız ama evde olmak uykusuzluğa rağmen dünyalara değer.
Bu arada gündüz nasıl uyutuyorsunuz hala cevap alamadım. Aynı odadamı.çok az az uyuyolar.gece de rayına oturmadı iki saatte bi acıkıyolar.üç saat bölünmeden uyumak çok nadir.onların odasında uyuyorum belki ondan uyuyamıyorum.mama da 75 ten aşağı iniyo yukarı çıkmıyo.tecrübeli anneler nerdesiniz
Ya bizde de bu aralar yememe problemi başladı çok zorlanıyorum artık yemek yedirirken ben gündüzleri 3 saatte 1 geceleri de 4-5 saatte bir besliyorum ilk zamanlar alışkanlıktan uyanıyolardı emzik sayesinde oyalayarak alıştırdım şimdi 3-4 saat uyuyolar geceleri. GündüZde gecede hepsi aynı oda da canım sese alışmaları lazım yoksa ileride uyku problemi çok yaşarlar diye düşünüyorum.

Gözün aydın canım :) Rabbim sağlıklı sıhhatli uzun ömürlü hayırlı evladlar eğlesin inş. Sanada kolaylıklar nasip etsin :)

Canım mama değişikliği denedinmi? Bnmkiler aptamil 1, sma gold , conformil denediler. Sonuncuyu sevdiler. Gece ışıkları ve sesi azaltıp bol yedirmeye çalışıyoruz. uxun uyku için. Gündüz çok kötü uykuları. Bn ayrı odada uyuyorum, yatsk odam onların oldu, işgal ettiler.

inşallah sağlık problemleri yoktur ben daha yeni 28 oldum iğne henüz yapıomadı Allah bebişlerimize merhamet etsin Maşallah bebişlerinize

Bizim de uyku düzenimiz pek yok maalesef gece beraber yatıyoruz bu sayede nadiren de olsa 1-2 saat uyuyabildiğim zamanlar oluyor ilk başlarda ayrı odaları denemiştim ama çok yorucu gündüzleri pek uyumadıkları için uyuyan olursa daldığı yerde bırakıyorum malum yardımcı işine hala bir çözüm bulamadık o yüzden her saniye kıymetli
Ben golden goat kullanıyorum mama olarak çok sıkıntı olmadı sindirim olarak bide her bez değişiminde yağlıyorum mutlaka onunda rahatlatıcı etkisi var diye biliyorum

Kızlar kaçıncı aydan itibaren yiyecek taddırmaya başladınız? Biz 22sinde 4 aylık olucaz ben mama olarak hipp kullanıyorum 4. Aydan itibaren kaşık mamaları var ama ben taze şekilde kendim yapmayı düşünüyorum. Bazıları diyo 1 çay kaşığıyla taddırmaya başla herşeyden erkenmi acaba daha bilemedim.

Bu konuyu bende merak ediyorum bazı drlar 4ayda başlanabilir diyor ama bazıları 6ay anne sütü diyor hoş bizimkiler mama yiyor benimde aklım çok karışık bu konuda

Bı ay sonu yoğurta yavaş yavaş başlayayım diyorum.
Oğlumun birinde kilosu az olanda boğazda hırıltılı vardı doktora gittik.ciğerler yemiz ama aşağı inmesin diye hafif antibiyotik verdi.çok erken değilmi daha üç aylık bebek. Klamer diye bir ilaç.akşam verdim. Şimdi mama veriyorum yutamıyo.30 ml ancak yedi.antibiyotiğe erken başlayan varmıbizim gibi

Bu konuyu bende merak ediyorum bazı drlar 4ayda başlanabilir diyor ama bazıları 6ay anne sütü diyor hoş bizimkiler mama yiyor benimde aklım çok karışık bu konuda
Slm canim, bu konuyu bende cok merak ediyordum benim yegenimde premature 34 haftalik dogmustu simdi 5 aylik bugun kontrole gitmisti doktor yogurt ve corbaya basla bide pekmez ver demis insallah bizde baslariz kontrole gittigimde bende sorucam

Slm canim, bu konuyu bende cok merak ediyordum benim yegenimde premature 34 haftalik dogmustu simdi 5 aylik bugun kontrole gitmisti doktor yogurt ve corbaya basla bide pekmez ver demis insallah bizde baslariz kontrole gittigimde bende sorucam
Doğduğu güne göre mi 5 aylık yoksa tamamlanmış doğum gününe göre mi drlar tamamlanmışa göre hesaplıyor bazı şeyleri öyleyse daha çok bekleyeceğiz demektir benimkilerde 34 haftalik dogmustu simdi doğum tarihine göre 3ay olduk

Ben de aptamil 1 kullaniyorum. Bebelac denedim yemediler. Ama aptamilde kabiz yapiyor artik idere ediyoruz. Bu arada fitik cikti bebeklerden birinde acil ameliyat dedi. Ay sonu gibi olacak. Nasil bir surec acaba yaptiran var mi. Biri de su fitigi.

X