2016 üçüz anneleri :)

kızlar rahim ağzıma tekme yiyorum bazen çıkacaklar die ödüm kopuo normal mi bu durum siz de de oluo mu? ben de artık hep kötü rüyalar görüyorum şu iki hafta sağ salim bi geçeydi Allahın izniyle

kızlar rahim ağzıma tekme yiyorum bazen çıkacaklar die ödüm kopuo normal mi bu durum siz de de oluo mu? ben de artık hep kötü rüyalar görüyorum şu iki hafta sağ salim bi geçeydi Allahın izniyle
Aynısi bende de oluyor doktora soyledim çok normal baskı var dedi bebeler büyüdükçe daha çok hissediyorum ben:anneadayı::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:bide şuan otururken resmen deprem oluyormuş gibi sallanıyorum icerden :KK49:gece uykularimin hayrı yok nefesim daralıyor çok sık uyanıyorum :uykucu: bende yarın nasipse 32 olucam az kaldı artık heyecan dorukta :confused: İnşallah sende görürsün bu haftaları bazen 30 lu haftalar bana hayal gibi gelirdi ama geçiyor işte hadi bakalım hayırlısı :KK9:

Aynısi bende de oluyor doktora soyledim çok normal baskı var dedi bebeler büyüdükçe daha çok hissediyorum ben:anneadayı::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:bide şuan otururken resmen deprem oluyormuş gibi sallanıyorum icerden :KK49:gece uykularimin hayrı yok nefesim daralıyor çok sık uyanıyorum :uykucu: bende yarın nasipse 32 olucam az kaldı artık heyecan dorukta :confused: İnşallah sende görürsün bu haftaları bazen 30 lu haftalar bana hayal gibi gelirdi ama geçiyor işte hadi bakalım hayırlısı :KK9:
Ayy inşallahhh maşallah size de :) darısı bize olsun Allahım..

Maaşallah ikinci hedefede ulaştınızbende dr a gittim biri 28 biri 29 biri 30 haf çıktı sonuç olarak ben şuan kaç haftalığım anlamadım..enfeksiyon çıktı bendede yine fitil kullanıyorum akciğer iğnelerimide bugün yaptırcam inş kızlar.şeker yüklemeside tekrar yaptırdı 50 lik şükür iiyi çıktı.öyle işte bizim..

Maaşallah ikinci hedefede ulaştınızbende dr a gittim biri 28 biri 29 biri 30 haf çıktı sonuç olarak ben şuan kaç haftalığım anlamadım..enfeksiyon çıktı bendede yine fitil kullanıyorum akciğer iğnelerimide bugün yaptırcam inş kızlar.şeker yüklemeside tekrar yaptırdı 50 lik şükür iiyi çıktı.öyle işte bizim..
kendi gününe göre kaç haftalıksın cnm, benim de bazen biri bi hafta öne geçio da doktor sen onu dikkate alma kendi haftanı say dedi

doğum çantası hazırladınız mı kızlar? bana daha erken gibi :) yani gönülden geçen en az 32 haftayı görmek.. ama annem kıyafetleri yıkayım gecelik al falan dior.. neler almak gerek ?
Bencede hazırla anı bir durumda kafan rahat olur ay şunumu alayım demezsin ben28. Haftada hazırladım gecelik koydum 2 tane 1tane sabahlık pijama tercih etmiyorum çünkü 2. Sezeryan im olacağı için biliyorum pijama altını giymek çok zor zaten insan donunu toparlayamiyo :KK31:gecelik rahat işte çorap terlik tarak emzirme sudyeni en önemli ped göğüs pedini de koydum sağma makinası hatirladiklarim bunlar

doğum çantası hazırladınız mı kızlar? bana daha erken gibi :) yani gönülden geçen en az 32 haftayı görmek.. ama annem kıyafetleri yıkayım gecelik al falan dior.. neler almak gerek ?
Bebeklere de ben pramature 5 li set aldım herbireine bi tane bataniye pramature bebek bezi ıslak mendili gerçi bizimkiler hastaneden taburcu olmucaklar kuvez olayı var yinede bebek çantamı da hazırladım işte çantada craft aldım sirt cantasi şeklinde bide süt saklama poseti aldım belki sütüm gelir sagarim diye bizimkilerin yatağı yok bide steril makinası almadık yatak şimdilik 1 park yatakta uyusunlar dedim 3 tanede ev tipi ana kucağı alırım gündüzleri onda.uyurlar diye düşünüyorum sen yatak aldın mi

Bende yavaş yavaş hazırlıyorum.biberon,emzik,süt sağma makinesi,prematüre takım,battaniye ince ve kalın,kendime pijama takımı, ped,çorap,çamaşır falan koydum çantaya. Yıkadım kıyafetleri biberonları falan kaynattım hazır olsun nolur nolmaz diye.daha çok eksiğim var yatak, ana kucağı, bebiş banyo malzemelri... ama onlarıda doğunca alırız inş diye düşünüyorum canım benim hazırlıklarım böyle :KK54:

hımm pazartesi kontrolüm var 26+5 olcam pazartesi inşallah.. ben de başlayım bari.. korkuödan cesaret edemiom :KK43: Annem yeni doğan hastsne çıkışı almış anne küçük doğacaklar diom kabul etmek istemio :) prematüre takım almak lazım.. ayy şu günler hızlıca sağ salim geçsin nolur...Allahım merhamet et bize

dün e bebekten internet ğzerinden bişeyler alarak bismillah dedik.. sğt sağma makinesi, göğüs pedi, göğüs kremi, süt saklama poşeti, biberon deterjanı, kıyafet deterjanı, tek kullanımlık kilot, emzirme sütyeni, prematüre bez, pamuk bez gibi şeyler aldık.. biberonları önce alalım dedik sonra indirime girmesini bekleyelim dedik.. büyük olarak alıncak park yatak, sterilizasyon makinası, biberon ve ana kucakları var... biberonla, sterilizasyon mak alınırda diğerleri doğumdan sonraya kalır.. kendime netten grcelik baktım hiç içime sinmedi.. :KK43: alamadım, prematüre brbek kıyafetide yok nette sanki.. kızlar 28. haftadan sonra ciddi kilo artışı oluo mu? programda fazla kalori almanız gerek dio sma ben gene yiyemiom :KK43:

dün e bebekten internet ğzerinden bişeyler alarak bismillah dedik.. sğt sağma makinesi, göğüs pedi, göğüs kremi, süt saklama poşeti, biberon deterjanı, kıyafet deterjanı, tek kullanımlık kilot, emzirme sütyeni, prematüre bez, pamuk bez gibi şeyler aldık.. biberonları önce alalım dedik sonra indirime girmesini bekleyelim dedik.. büyük olarak alıncak park yatak, sterilizasyon makinası, biberon ve ana kucakları var... biberonla, sterilizasyon mak alınırda diğerleri doğumdan sonraya kalır.. kendime netten grcelik baktım hiç içime sinmedi.. :KK43: alamadım, prematüre brbek kıyafetide yok nette sanki.. kızlar 28. haftadan sonra ciddi kilo artışı oluo mu? programda fazla kalori almanız gerek dio sma ben gene yiyemiom :KK43:
Hayirli olsun iyi yapmışsın prematüre kıyafetler sınırlı malesef bende ızmirdeki büyük bir bebek mağazasından aldım 1 takım kilo işini dert etme ama bazı yiyecekleri iştahını olmasada yemelisin ben hergün ceviz fındık yiyorum bunlar çocuklara kilo olarak geri dönüyor

Slm canim, ayni benimkiler gibi onlarda koltukta yatmayi seviyorlar benimde oglum cok fena bu ara mama degisikligi yaptik oda kabiz yapti yardimsiz kaka yapamiyor zeytinyag suruyorum dizleri karnina dogru itiyorum zor bela yapiyoruz kakayi cok sukur ablam geldi simdi biraz rahatim ama 2 hafta kalip gidecek sonrada is basi yapmam lazim hala ortada bir bakici yok ne yapacagim bilemiyorum ben bile bakarken bu kadar zorlanirken bakici nasil bakicak ki Allah yardimcimiz olsun...
3 çocuğa bakacak birini bulman gerçekten zor iyi para vermen lazım annen kayınvaliden falan yokmu?

Ayy rabbim yardımcınız olsun gerçekten okadar zormuu,bende doğum yapınca kendim bakmayı düşünüyordum bakamazmıyım acaba:110:
Şimdiden korkutmak istemezdim ama o kadar zor belki baştan kucağa falan alıştırmazsanız yani bir düzen oturtursanız daha kolay olur ama bizde malesef olmadı her seslerinde koşuldu,tek bakan var sonuçta

kızlar bizim kontrolümüz iyi geçti şükür :) bebişler 1 kg olmuş doktor iki hafta sonra yapalım iğneyi dedi.. şu iğneler de bi yapılsaydı inşallah sağ salim rahatlıycam.. 32 yi görelim inş en az...
İyi hadi sevindim 28 haftalık misin bende bugün aşı oldum tetenoz çok yoruldum rahim im zorluyor belim ağrıyor hayırlı olsun inş

İyi hadi sevindim 28 haftalık misin bende bugün aşı oldum tetenoz çok yoruldum rahim im zorluyor belim ağrıyor hayırlı olsun inş
yok cnm 27 haftalığım henüz.. doktoruma sizi de anlatıom :) bana yüzün çökmüş senden gitmiş dedi kilo, yiyemiom ki.. biraz çabalıycam yemeye bakalım.. tetenoz olmadım ben olmuycam..

yat kalkma hiç .. tabi senin bi bebeğin daha var, daha zor, ama daha önce doğum yaptığınız için rahim daha kolay genişliyormuş.. daha avsntajlısın :KK66:
Benimkisi biraz koca bebek 10 yaşında :halay:annemin yanında kalıyoruz zaten ailecek onda sorun yok annem hem bana hem de ona bakıyor ta ı bebisler gelince nasıl olcek bilmiyorum o_Odün az bi yürüdüm ki sağlık ocağı arka sokakta sanki bebekler çıkacak gibi rahmine baskı yaptılar bende yattim zaten şimdi daha iyiyim

X