2016 üçüz anneleri :)

Kizlar merhaba nasilsiniz?
Benim oglanlar buyudukce zorlasiyo bakimlri hepsi kucak istiyo ugrayamiyorum o yüzden
Gecen doktora gittik her seyimiz temiz cikti cok şükür
Hani bi oglumda testislerden biri inmemis ve fitik vr demişdim ya
Cok şükür geçip gitmiş testisi de inmiş ameliyata gerek kalmadi cok sevindim darısı böyle sorunlar yasayanlarin başına inşallah

Benim oglanlar buyudukce zorlasiyo bakimlri hepsi kucak istiyo ugrayamiyorum o yüzden
Cok şükür geçip gitmiş testisi de inmiş ameliyata gerek kalmadi cok sevindim darısı böyle sorunlar yasayanlarin başına inşallah
Tahmin ediyorum bu bebisler aslında karnimizdayken daha bi uslu :KK52:çıkınca onlarda hayata uyum saglamaya çalışıyorlar sağlıkları iyi olsun da yeter diğer şeyler üçüz anneliğin fedakarlıkları bende ameliyata gerek kalmadığına sevindim sağlıkla büyütün bebislerinizi bizlerde kucağımıza alınca vakit bulamayabiliriz zaten:halay:

Slm azerin, bebislerle ugrasiyorum ne kadar zorlaniyorum bir bilsen ama herkes bu iyi gunlerin diyor emekleyince ve yurudugunde cok daha zor olacakmis o yuzden hic hayal kurmuyorum 3 yasina kadar bu tempo boyle devam edip gidecek. Bebislerinin iyi olmasina sevindim fitiginin duzelmesinede bizim ki ameliyat oldu fitiktan ara ara kontrole gidiyoruz simdilik hersey yolunda

Ayrı ayrı 75 ml veriyorum estetik .kilolarım çok canımı sıkıyp iki kilo daha almışım.çalışmıyorum ya onun da etlisi var.eve kız geliyo her işi yapıyor ben tek bebeklere bakıyorum. Onunda etkisi var. Şimdiye dek kiloyu dert etmemiştim.ettikçe daha çok yiyo insan.benim bebeklerin birinin de göbeği pörtlemişti.ağladığında hemen ona koşuyodum.öncelik ondaydı.azalmış şişlik.birininde pipi altında su fıtığı vardı oda azalmış.sünnete gelince ben de yaptırmak isterdim ama nasıl dayanıcaz hepsini aynı zamanda mı yaptırcan.üç erkekti dimiseninlide.üff bu haliyle çok zorlar bari bu gazları biteydi.bide ben sobalı evdeyim işim uaş bu sene
Bende 80ml veriyorum. Bu aralar pek iştahları yok zoraki içiyolar heralde hava değişiminden dolayı. Kiloları verirsin canım kafana takma sonuçta süt ğretimi için beslenme önemli. Valla sünnet olayını bende düşünüyorum hem havalar soğumadan hemde bebekler dönmeye başlamadan bu işi halledelim diyorum ama bakalım çünkü bunun daha dişi bilmem nesi var. Arada n çıksın istiyorum. Yaptırırsam üçünü birden yaptırırım heralde

Çok şükür azerin bizde iyiyiz bizde perşembe günü cerraha gittim dr ameliyata gerek yok dedi çok şükür 2 cm civarı olursa ameliyat yapıyoruz dedi ara ara kontrole gelirsiniz bakarız dedi. Bizimki 1cm civarında falanmış. Sonradan kendiliğinden düzelebilirmiş. Göbeğin dışarı çıkıklığı önemli değil dedi önemli olan iç kısımdaki sertliğin çapıymış. Göbeğin fırlamasının ağlamasıyla bi ilgisi yokmuş. Pazartesi fizik tedavi rabdevumuz var prematüre doğan bebeklerin kasları daha sert olurmuş ve yürümesi biraz geç olur dedi doktor o yüzden fiZik tedavi öneriyorum dedi. Aynı zamanda pazartesi rota aşısınıda yaptırmayı düşünüyorum siz yaptırdınız mı ?

Canım bende çok kilo kaybetmiştim dediğin gibi kilo almaya başladım kendimi durduramıyorum bu aralar yedikçe yiyesim geliyor. Kilo durumuma bakmadım ama eski kıyafetlerim biraz sıkmaya başladı ki hamileliğimde çok kilo kaybetmiştim bizde de uykusuzluk devam ediyor geldiklerinden beri ben bidetek bakıyorum bazen ayakta uyukladığım bile oluyor yorgunluktan Allahtan arada kardeşim annem gelip yardım ediyo bende biraz dinleniyorum. Bende de bebeklerden biri fena susturmak mümkün değil kucağımda bile ciyak ciyak ağlıyor. Göbek deliği fırladı biz üç aylık olduk toparlanacağı a daha da şişti yarın doktor kobtrolüne gidicez bakalım ünş ameliyat demez dr. Diğer bebeğimde de şişmeye başladı ama onun o kadar şiş değil. Bakalım ikisinede ne diyecek dr. 75ml üçüne birden mi yoksa sadece birine mi eğer üçüne birden geliyorsa Maaşallah çok iyi ben bitanesine anca 70ml çıkartabiliyorum ki süt arttırıcı bir sürü şey kullanmama rağmen tek çocuk olsa ğroblem olmıycaktı belki ama üç çocukla ancak napalım herkez rıskıyla gelirmiş dünyaya. Ben bu ay sünnet yaptırayım diyorum çocukları ama rota vürüsü aşısıda olcak bide dr göbek fıtığı ameliyat derse diye korkuyorum hepsi üst üste çok zor olur. Sünnet yaptıran arkadaşlar var mı ?
Slm canim, benim yaramaz fitik ameliyati oldu o sirada sunnetide aradan cikardik cok korkmustum cok aglayan bir cocuk sunnet olunca nasil susturacagim diye ama hic korktugum gibi olmadi sadece ameliyattan sonra anestezinin etkisi gecerken cok agladi sonra bisey olmadi pipisine bardak koydurdu doktor bez degmeyince cok cabuk ıyilesti kontrollerde iyi dedi doktor. Kagit olan bardaklarin kucuk olan boyundan aldik alt kismini kesip kesilen kisim yukarda kalacak sekilde yerlestirdik her alt acmadada yenisiyle degistirdik yaptirirsan aklinda olsun tabi doktorunada sorarsin yap derse yaparsin.

Slm canim, benim yaramaz fitik ameliyati oldu o sirada sunnetide aradan cikardik cok korkmustum cok aglayan bir cocuk sunnet olunca nasil susturacagim diye ama hic korktugum gibi olmadi sadece ameliyattan sonra anestezinin etkisi gecerken cok agladi sonra bisey olmadi pipisine bardak koydurdu doktor bez degmeyince cok cabuk ıyilesti kontrollerde iyi dedi doktor. Kagit olan bardaklarin kucuk olan boyundan aldik alt kismini kesip kesilen kisim yukarda kalacak sekilde yerlestirdik her alt acmadada yenisiyle degistirdik yaptirirsan aklinda olsun tabi doktorunada sorarsin yap derse yaparsin.
inşallah bu günleri görürüzde bize de fatdalı olur bu bilgiler.. 25+4 üm öle korkuorum ki şu 28 i bi göreydik

Aslan 3 su fıtığı mıydı.o bu kadar çabuk mu ameliyat ediliyor. Benimkişerin birindede vardı.üç dört ay sonra gelin dediama iişlik azaldı bu ara bence düzeldi.

Slm kızlar doğum yapanların durumları hep aynı sanırım bizim oğlanlarda da fıtık var göbek fıtığı artı birinde kasık fıtığı ve inmemiş sperm sorunu var bende sünnet istiyorum ama bu sorunlarla yapmazlar sanırım birinde de tiroit çıktı bizde 2,5 aylık olacaz ama dertlerimiz bitmedi hala Dr fıtıklar için şimdilik bekleyeceğiz dedi zamanla eğer ağlatmazsak ve gaz olmazsa vs geçebilir dedi o zaman ameliyat olmayacaklar inşallah geçer zamanla bizde durumlar böyle şimdilik ama cidden çok zor Allah hepimizin yardımcısı olsun hele de tek bakanların ben çok zorlanıyorum umarım sizin minnoşlar sakindir bizimkiler hiç uyumuyorlar maalesef büyük bir hasretle altı aylık olmalarını bekliyorum o zaman belki biraz rahatlarım diyorum

Aslan 3 su fıtığı mıydı.o bu kadar çabuk mu ameliyat ediliyor. Benimkişerin birindede vardı.üç dört ay sonra gelin dediama iişlik azaldı bu ara bence düzeldi.
Slm canim, evet her iki kasiginda su fıtığı vardi ayni zamanda gobek fitigimizda var. Cerrahla gorustugumuzde suanki durumu kotu değil belki hicbir zaman bisey olmaz belki 1 dk sonra bağırsak girer cikamaz ise acil ameliyat gerekir dusunup kara verin dedi, bizde takip eden doktorumuzla gorustuk hemen yaptirin ciksin aradan dedi bizde yaptirdik. Artik daha sakin ameliyattan once daha cok agliyordu belki ameliyatin etkisi belkide farkli biseyden simdide okuyunca acaba erkenmi kara verdik diye düşündüm ama bizimkiler hastslik konusunda cok sansizlar baslarina gelmeyen kalmadi eger bekleseydik oglumdaki bu gaz sancisi yuzunden kesin daha buyuk sorunlar cikardi.

Slm canim, evet her iki kasiginda su fıtığı vardi ayni zamanda gobek fitigimizda var. Cerrahla gorustugumuzde suanki durumu kotu değil belki hicbir zaman bisey olmaz belki 1 dk sonra bağırsak girer cikamaz ise acil ameliyat gerekir dusunup kara verin dedi, bizde takip eden doktorumuzla gorustuk hemen yaptirin ciksin aradan dedi bizde yaptirdik. Artik daha sakin ameliyattan once daha cok agliyordu belki ameliyatin etkisi belkide farkli biseyden simdide okuyunca acaba erkenmi kara verdik diye düşündüm ama bizimkiler hastslik konusunda cok sansizlar baslarina gelmeyen kalmadi eger bekleseydik oglumdaki bu gaz sancisi yuzunden kesin daha buyuk sorunlar cikardi.
Rabbim şifa versin inşallah

Canım bende çok kilo kaybetmiştim dediğin gibi kilo almaya başladım kendimi durduramıyorum bu aralar yedikçe yiyesim geliyor. Kilo durumuma bakmadım ama eski kıyafetlerim biraz sıkmaya başladı ki hamileliğimde çok kilo kaybetmiştim bizde de uykusuzluk devam ediyor geldiklerinden beri ben bidetek bakıyorum bazen ayakta uyukladığım bile oluyor yorgunluktan Allahtan arada kardeşim annem gelip yardım ediyo bende biraz dinleniyorum. Bende de bebeklerden biri fena susturmak mümkün değil kucağımda bile ciyak ciyak ağlıyor. Göbek deliği fırladı biz üç aylık olduk toparlanacağı a daha da şişti yarın doktor kobtrolüne gidicez bakalım ünş ameliyat demez dr. Diğer bebeğimde de şişmeye başladı ama onun o kadar şiş değil. Bakalım ikisinede ne diyecek dr. 75ml üçüne birden mi yoksa sadece birine mi eğer üçüne birden geliyorsa Maaşallah çok iyi ben bitanesine anca 70ml çıkartabiliyorum ki süt arttırıcı bir sürü şey kullanmama rağmen tek çocuk olsa ğroblem olmıycaktı belki ama üç çocukla ancak napalım herkez rıskıyla gelirmiş dünyaya. Ben bu ay sünnet yaptırayım diyorum çocukları ama rota vürüsü aşısıda olcak bide dr göbek fıtığı ameliyat derse diye korkuyorum hepsi üst üste çok zor olur. Sünnet yaptıran arkadaşlar var mı ?
Bizim dr 6 ay dedi sünnet için bende hemen istiyodum

Selam kızlar,size asla yapmam dediğim ama hayaller hayatlar olayı ayağımda yiğiti sallarken yazıyorum çünkü her akşam 7-8 den sonra 1-2 saat ağlama krizleri tutuyor belirtiler koliğe benziyor:KK43: sallamayı bırakınca hemen uyanıyor, bide hiç doymuyor dün gece saat 5 e kadar onunla uğraştım en son ağlama krizine girmişim eşim yatırdı uyumuşum kayınvalide evine döndü şimdilik gündüz ablam geliyor önümüzdeki hafta o da gelmeyecek tek bakıcam nasıl olucaksa bukadar zor olacağını tahmin etmiyordum:KK43: Allahtan diğer oğlum ve kızım fena diil evde bir beşik bir sepet bir park yatak var ama üçüde koltukta uyuyor yatağa koyunca uyanıyolar

Selam kızlar,size asla yapmam dediğim ama hayaller hayatlar olayı ayağımda yiğiti sallarken yazıyorum çünkü her akşam 7-8 den sonra 1-2 saat ağlama krizleri tutuyor belirtiler koliğe benziyor:KK43: sallamayı bırakınca hemen uyanıyor, bide hiç doymuyor dün gece saat 5 e kadar onunla uğraştım en son ağlama krizine girmişim eşim yatırdı uyumuşum kayınvalide evine döndü şimdilik gündüz ablam geliyor önümüzdeki hafta o da gelmeyecek tek bakıcam nasıl olucaksa bukadar zor olacağını tahmin etmiyordum:KK43: Allahtan diğer oğlum ve kızım fena diil evde bir beşik bir sepet bir park yatak var ama üçüde koltukta uyuyor yatağa koyunca uyanıyolar
Ayy rabbim yardımcınız olsun gerçekten okadar zormuu,bende doğum yapınca kendim bakmayı düşünüyordum bakamazmıyım acaba:110:

Bende kendim bakmaya çalışıyorum ve cidden çıldırmanın eşiğindeyim bide uyumayan bebek benimkiler o yüzden daha da zor 2 gündür üniversite öğrencisi geliyor büyük oğlanla ilgileniyor o biraz rahatlattı şükür dün bide kv ler aramış eşimi bize gelsinler diye sanırım bir kaç ay gideceğim en azından bebekler oturup ek gıdaya geçene kadar belki büyüğe bakar bende bebişlerle ilgilenirim ve ev işi falan da çok fazla olmaz diye umut ediyorum Allah hepimizin yardımcısı olsun amin

Bende kendim bakmaya çalışıyorum ve cidden çıldırmanın eşiğindeyim bide uyumayan bebek benimkiler o yüzden daha da zor 2 gündür üniversite öğrencisi geliyor büyük oğlanla ilgileniyor o biraz rahatlattı şükür dün bide kv ler aramış eşimi bize gelsinler diye sanırım bir kaç ay gideceğim en azından bebekler oturup ek gıdaya geçene kadar belki büyüğe bakar bende bebişlerle ilgilenirim ve ev işi falan da çok fazla olmaz diye umut ediyorum Allah hepimizin yardımcısı olsun amin
Rabbim yardımcınız olsun nasıl rahat olcaksaniz öyle çareler arayın kayınvalide nin de yanında olur çocuklar ve senin sağlığın için hayırlısı olsun

Slm canim, ayni benimkiler gibi onlarda koltukta yatmayi seviyorlar benimde oglum cok fena bu ara mama degisikligi yaptik oda kabiz yapti yardimsiz kaka yapamiyor zeytinyag suruyorum dizleri karnina dogru itiyorum zor bela yapiyoruz kakayi cok sukur ablam geldi simdi biraz rahatim ama 2 hafta kalip gidecek sonrada is basi yapmam lazim hala ortada bir bakici yok ne yapacagim bilemiyorum ben bile bakarken bu kadar zorlanirken bakici nasil bakicak ki Allah yardimcimiz olsun...

X