2016 üçüz anneleri :)

Kızlar bayramınız mübarek olsun.
Kızım 1750gr doğdu solunum problemi var aynı zamanda sarılık atlattık. Oğlanlar 2100-2200 gr emme reflekslerinin gelişmesi gerekiyor. Biri sarılık geçiriyor diğeride enfeksiyondan dolayı küvözde ama çok şükür durumları iyiye gidiyor artık daha iyiler bayram tatili araya girdiği için bebekleri veremiyoşarmış bayramdan sonra kuzularıma kavuşacağım
Maşaallah kiloları gayet iyi doğmuşlar. Benimde 2 oğlum sarılık geçirdi atlattılar çok şükür şimdi de diğer oğlumda sarılık var inşallah o da kısa sürede atlatır. Genidoğanların %80inde genelde yaşanan bir problemmiş hastanede atlatmış olmaları iyi aslında. Enfeksiyon neden oluşmuş ?

Sarilik hic onemli bisey degil inanin nerdeyse her bebekte oluyor teklerde bile oluyor o yuzden ucuzde cok normal heralde yeni bir dunyaya adapte olmaya calisiyor o minnacik bedenler o yuzden sanirim bu tarz ufak tefek seyler yasiyorlar onemli olan buyuk onemli bir sorun olmamasi

Bu arada bebegi kuvezde olan diger arladaslar sizde durumlar nasil ? Estetik tansiyon duzeldi mi biraz? Bebeklerin cikisiyla ilgili bisey dedi mi dr lar? Fatma senin kuvezdeki bebegin nasil canim yoksa evde mi artik? Arslan-3 seninkiler nasil canim son durumlari ne oldu ?

Sarilik hic onemli bisey degil inanin nerdeyse her bebekte oluyor teklerde bile oluyor o yuzden ucuzde cok normal heralde yeni bir dunyaya adapte olmaya calisiyor o minnacik bedenler o yuzden sanirim bu tarz ufak tefek seyler yasiyorlar onemli olan buyuk onemli bir sorun olmamasi

Bu arada bebegi kuvezde olan diger arladaslar sizde durumlar nasil ? Estetik tansiyon duzeldi mi biraz? Bebeklerin cikisiyla ilgili bisey dedi mi dr lar? Fatma senin kuvezdeki bebegin nasil canim yoksa evde mi artik? Arslan-3 seninkiler nasil canim son durumlari ne oldu ?
Tansiyon problemim hala devam ediyor. 25 temmuzda dr tansiyon holteri takıp takip edecek. Duruma göre ilaç yazıcam dedi. Dikiş yerimin sağ tarafında oturduğum zaman ağrı oluyor ve iç kısımda şişlik oluşuyor yattığımda da geçiyor. O nuda bi dra göstermem gerekecek. Geçende de banyo yaptım banyo sonrası bende bi titreme üşüme başladı yarım saate kendime gelemedim. İdrar yollarımda enfeksiyon vardı dr ilaç yazmıştı gece içtim etkisini mi gösterdi anlamadım. Bebeklerim iyiler çok şükür sadece bitanesi yoğun bakımda sarılık geçiriyor ve mideden besleniyor. Diğeri küvözde mideden besleniyor. 1 tanesini sepete aldılar yakında onu verecekler gibi gözüküyor ama drlar net birşey söylemiyorlar malesef. Bakıcı bulmuştuk bugün başlayacaktı sözde kadın başka biriyle anlaşmış daha bebekler gelmeden kadını kaçırdık bütün düzenim bozuldu gerçi herşeyde bi hayır vardır derler bebekler geldiğinde bırakıp gitseydi benim için daha zor olurdu. Şimdi yeni birini aramaya başladık yrn görüşmeye biri gelecek bakalım ben hala eğilip kalkamıyorum ev işlerini tam yapamıyorum 2,5 ay sürekli yatmaktan vücudum hamlamış durumda kas ağrılsrımda oluyor hemen yoruluyorum :KK43:

Arkadaşlar çoğul gebeliklerde yoğun kanama geçireniniz var mı 10 haftalık hamileyim ve yaklaşık 5 haftamdan beri leke ve kanama yaşıyorum nasıl geçer dr ilaç vermiyo bebeklere bişi olcak die çok korkuyorum :KK17::KK43:

Arkadaşlar çoğul gebeliklerde yoğun kanama geçireniniz var mı 10 haftalık hamileyim ve yaklaşık 5 haftamdan beri leke ve kanama yaşıyorum nasıl geçer dr ilaç vermiyo bebeklere bişi olcak die çok korkuyorum :KK17::KK43:
Progestan iğne vermedi mi drun canım benim kanamam olduğunda iğne yazmıştı dr gerçi gene olacak olan oluyor iğneyede pek güvenme demişti

Rahim duvarını da kalinlastiriyomus verdi dr bnde kullanıyorum ama kahverengi leke geliyo bazen çok geliyo bazen az ama bitmiyor
kahverengi leke bende de çok uzun süredir geliyor yeni yeni azaldı.. ben progeston iğne yapıorum her gün.. kahverengi önemli değilmiş.. hatta bi ara koyu kırmızı gibiydi.. açık kırmızı tehlikeli kalkma hep yat iş yapma ya mubdi çek canım karnına dokunup hergün

kahverengi leke bende de çok uzun süredir geliyor yeni yeni azaldı.. ben progeston iğne yapıorum her gün.. kahverengi önemli değilmiş.. hatta bi ara koyu kırmızı gibiydi.. açık kırmızı tehlikeli kalkma hep yat iş yapma ya mubdi çek canım karnına dokunup hergün
Bn ilaç kullanamıyorum cnm 15 gün önce çok büyük bi kanamam oldu sonra yavaş yavaş kahverengiye dönüştü ve hala geliyo dr kanama yeri görüyo kesenin altında ama ne olacagini bilemeyiz diyo

Rahim duvarını da kalinlastiriyomus verdi dr bnde kullanıyorum ama kahverengi leke geliyo bazen çok geliyo bazen az ama bitmiyor
Duphaston içinde de progestan bulunuyormuş belki ilaçtan dolayı kanaman oluyor olabilir çünkü ben ne zaman kullansam bi kaç gün sonra kanamam başlar. Hamilelikten önce adetlerm düzene girsin diye kullanıyordum ben

Bn ilaç kullanamıyorum cnm 15 gün önce çok büyük bi kanamam oldu sonra yavaş yavaş kahverengiye dönüştü ve hala geliyo dr kanama yeri görüyo kesenin altında ama ne olacagini bilemeyiz diyo
benimde bebeklerin etrafındakiler temizlenmiş ama aşağıda daha vardı.. bu kahverengilerle atarız şnşallah onu da.. pozitif ol.. iyi düşün Allaha sığınmaktan başka yokki çaremiz.. benim 9. haftada çok büyük bir avuç dolusu pıhtı düşürdüm bütün gece de kanama devam etti.. kesin gitti benelerim dedim acile gittik öle öğrendik üçüz olduklarını... kan ilacı verdi doktor kanamadan dolayı bebekler kansız kalmasın die.. yurt dışında reçetesiz ilaç alınamıyor mu alsan vursan orogeston ampülü..

Duphaston içinde de progestan bulunuyormuş belki ilaçtan dolayı kanaman oluyor olabilir çünkü ben ne zaman kullansam bi kaç gün sonra kanamam başlar. Hamilelikten önce adetlerm düzene girsin diye kullanıyordum ben
Bnde kullandim ama dktorum hamile kalınca yine verdi bilmiyorum kanamanın sebebi ne

benimde bebeklerin etrafındakiler temizlenmiş ama aşağıda daha vardı.. bu kahverengilerle atarız şnşallah onu da.. pozitif ol.. iyi düşün Allaha sığınmaktan başka yokki çaremiz.. benim 9. haftada çok büyük bir avuç dolusu pıhtı düşürdüm bütün gece de kanama devam etti.. kesin gitti benelerim dedim acile gittik öle öğrendik üçüz olduklarını... kan ilacı verdi doktor kanamadan dolayı bebekler kansız kalmasın die.. yurt dışında reçetesiz ilaç alınamıyor mu alsan vursan orogeston ampülü..
Evt cnm bnde tam 8 haftalikken aynı senin gibi kanama yaşadım avuç içi kadar pıhtı düşürdüm ve çok ağrım ve kanama oldu ama şükür bebekler iyi dediler bnm dördüz ama işte o günden sonra bitmeyen kahverengi leke geliyo şükür kırmızı değil dktorum kirmizi olursa tehlikeli dedi ama her türlü leke kanama bni korkutuyo suan kaç haftalık oldun

Evt cnm bnde tam 8 haftalikken aynı senin gibi kanama yaşadım avuç içi kadar pıhtı düşürdüm ve çok ağrım ve kanama oldu ama şükür bebekler iyi dediler bnm dördüz ama işte o günden sonra bitmeyen kahverengi leke geliyo şükür kırmızı değil dktorum kirmizi olursa tehlikeli dedi ama her türlü leke kanama bni korkutuyo suan kaç haftalık oldun
tek olan önde gidio 15 haftalık ikizler 14 oldu.. benim azaldı baya kahve lekede.. kolay değil rahim adapte olmaya çalışıo korkma bişey olmaz o kanamayla düşmediyse düşmez artık inşallah

BirTutamMutluluk20 BirTutamMutluluk20 sen en tecrübelimiz olarak sana bişey sormak istiyorum bebeklere bakım ürünlerini doğmadan almışmıydın şampuan kremler yağlar vs eve gelir gelmez kullanabilecekmiyiz onları ben hep küvözde kaldıklarında kendim hallederim diye herşeyi erteledim şimdi elde var sıfır biraz kıyafet o kadar, sürekli yatıyorum zaten şimdi tutuştum,diğer arkadaşlarda cvp verirse mutlu olurum tabi:)

Masallah dördüz mü dogalmi oldu

X