2016 üçüz anneleri :)

Kizlar bugun kontrlldn geldm cok kararsizim su tarama testlerni yaptraym mi yaptrmaym mi dye. Suanlk gidisat guzl sukur ama sonradi icn cok korkuyo insan.:KK43: borde doktorm rahim agzna dikis atma knusunu syledi bidahaki gidise detayli konusucaz.sizler yaptrdysanz kacnci haftanzda oldu acba?
Canim benim doktorum Allah korusun herhangi birinde problem varsa hangisinde zaten anliyamayiz dedi
O yuzden tarama testi yaptirmamizi gereksiz buldu
Biz de yaptirmadik.Allah korusun öyle bi sey olsa bile aldiramam ben sonuçta digerlerini de etkiler
Yine de sen bilirsin içini rahatlatacaksa yaptir
Bana dikis atildi canim 14 haftamda
Oyle korkulacak bi sey degil
Ufak anestezi verip uyutuyolar uyandigimdaysa hic agrim sizim olmadi

Canim benim doktorum Allah korusun herhangi birinde problem varsa hangisinde zaten anliyamayiz dedi
O yuzden tarama testi yaptirmamizi gereksiz buldu
Biz de yaptirmadik.Allah korusun öyle bi sey olsa bile aldiramam ben sonuçta digerlerini de etkiler
Yine de sen bilirsin içini rahatlatacaksa yaptir
Bana dikis atildi canim 14 haftamda
Oyle korkulacak bi sey degil
Ufak anestezi verip uyutuyolar uyandigimdaysa hic agrim sizim olmadi
Evett canm bnim doktormda o sekilde dedi . smdi yaptrsam allh koruyn bisy ciksa kendmi uzup bitirirm.Dikis konsndada doktorm birz kararsz bna birakti.zrn bn her konuda kararsz birym sizlerde olmasniz napardm valla cok tesekkr edrm canm.

Evett canm bnim doktormda o sekilde dedi . smdi yaptrsam allh koruyn bisy ciksa kendmi uzup bitirirm.Dikis konsndada doktorm birz kararsz bna birakti.zrn bn her konuda kararsz birym sizlerde olmasniz napardm valla cok tesekkr edrm canm.
Ne demek canim
Benim doktorum dikis konusunda cok netti mutlaka yapilmali dedi ben de yaptirdim

Kizceler bu sabahdan itibaren her sabah ac karnina 1 tatli kasigi pekmez yicem
Hem vitamin acisindan iyi hem de bebeklere kilo aldırıyo aklinizda bulunsun
Dogduklarinda 2 kilo olsalar yeter kuvozu de etkiliyo sonucta kilo

Canim hoşgeldin
Kesinleşti mi?
3 tane kese gözüktü canım 10 gün sonra kalp atışlarını duymak için gideceğim. Çok tuhaf duygular içerisindeyim şuanda hem şaşkın hem heycanlı hemde çok korkuyorum :KK43: yürürken bile kalbim pır pır atmaya başladı koşmuşum gibi nefes nefese kalıyorum sanki :s nasıl olacak nasıl geçecek bu süre bilmiyorum ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

3 tane kese gözüktü canım 10 gün sonra kalp atışlarını duymak için gideceğim. Çok tuhaf duygular içerisindeyim şuanda hem şaşkın hem heycanlı hemde çok korkuyorum :KK43: yürürken bile kalbim pır pır atmaya başladı koşmuşum gibi nefes nefese kalıyorum sanki :s nasıl olacak nasıl geçecek bu süre bilmiyorum ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.
Hepimizin ilk hissettiği seyler bunlar canim
Merak etme sen en fazla 3 ayindan sonra cok isinicaksin bebislerine:)
Ay hayali bile guzel degil mi?üç minik ayni evde kosusturuyolar:))

Hepimizin ilk hissettiği seyler bunlar canim
Merak etme sen en fazla 3 ayindan sonra cok isinicaksin bebislerine:)
Ay hayali bile guzel degil mi?üç minik ayni evde kosusturuyolar:))
Evet gerçekten çok güzel bir duygu ama erken doğum riski çok fazla ve 2-3 ay kadar gelişimlerinin amamlanmadı için kuveze alınması gerekiyormuş. Endişem sağlıklarında sıkınrı olmadan gelişebilmeleri. Dünyada 7000 kadında 1 rastlanan durummuş bu olay. Hem maddi hemde manevi anlamda çok zor bir süreç bu süreç nasıl geçecek bilmiyorum. O kadar çok gebe kalmak isiyordum ki Rabbim nasip etti bana bu duyguyu hemde 3 tane vererek. Ben onlara yetememekten korkuyorum :KK43:

Evet gerçekten çok güzel bir duygu ama erken doğum riski çok fazla ve 2-3 ay kadar gelişimlerinin amamlanmadı için kuveze alınması gerekiyormuş. Endişem sağlıklarında sıkınrı olmadan gelişebilmeleri. Dünyada 7000 kadında 1 rastlanan durummuş bu olay. Hem maddi hemde manevi anlamda çok zor bir süreç bu süreç nasıl geçecek bilmiyorum. O kadar çok gebe kalmak isiyordum ki Rabbim nasip etti bana bu duyguyu hemde 3 tane vererek. Ben onlara yetememekten korkuyorum :KK43:
Işte o riskler icin Allaha siginmaktan başka çare yok malesef
Aynen maddi manevi cok güçlü olmak gerekiyo bu süreçte
Eger üçüzde kalirsa birini aldirmayi dusunuyomusun canim?

Işte o riskler icin Allaha siginmaktan başka çare yok malesef
Aynen maddi manevi cok güçlü olmak gerekiyo bu süreçte
Eger üçüzde kalirsa birini aldirmayi dusunuyomusun canim?
Birini aldırmayı düşünenem. Çünkü ben 1,5 sene bekledim çocuğum olmasını ve tedavi gördüm. Aşılama yapılarak hamile kaldım. Çok dua ettim. Allahta bana 3 tane nasip etti. Ben onların canına nasıl kıyabilirim :KK43: ama dr derseki bu sıkıntılı almamız gerekiyor diye ozmn belki ama herhangi bir sıkıntı oluşmazsa düşünmüyorum. Yoketmeninde çok riski olduğunu söyledi doktorum. Bazıları patır patır doğuruyo dedi bide :) kafam o kadar çok karışık ki ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Sadece belki diyorum kalp sesini duymaya gittiğimde 2 tane olmuş olur die kendimi avutuyorum. Allah kimseye kaldıramayacağı yükü vermesin :KK43:

Ben bi de hastaneyle ayni şehirde de değilim
Doktor bana 30 haftasindan sonra mutlaka burda olman gerekiyo yetisemezsin sonra hastaneye dedi
Gelecek ay mecbur kiralik bi ev bulucaz Bakuden
Evimden esimden uzak cok zor olucak bana ama yapacak bi şey yok geçici hepsi
Maddiyat konusunda gercekten cok zor durumlar bizi bekliyo
Hastaneye yakin yerde ev bulmak nerden baksan 1000 lira
Dogumuymus 3 bebegin kuvozuymus acaip masrafli
Ya kredi cekicez ya da arabayi saticaz baska çaresi yok

Birini aldırmayı düşünenem. Çünkü ben 1,5 sene bekledim çocuğum olmasını ve tedavi gördüm. Aşılama yapılarak hamile kaldım. Çok dua ettim. Allahta bana 3 tane nasip etti. Ben onların canına nasıl kıyabilirim :KK43: ama dr derseki bu sıkıntılı almamız gerekiyor diye ozmn belki ama herhangi bir sıkıntı oluşmazsa düşünmüyorum. Yoketmeninde çok riski olduğunu söyledi doktorum. Bazıları patır patır doğuruyo dedi bide :) kafam o kadar çok karışık ki ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Sadece belki diyorum kalp sesini duymaya gittiğimde 2 tane olmuş olur die kendimi avutuyorum. Allah kimseye kaldıramayacağı yükü vermesin :KK43:
Eger aldirmayi dusunmuyosan o zaman bu işin kötü taraflarini düşünüp böyle bi dönemde kendini strese sokma canim
Her şey iyi olacak oyle düşün Allah dağına göre kar verirmiş unutma
Bizi aklina getir tek olmadigini hatirla
Hepimiz ayni yolu yurucez birlikte

Ben bi de hastaneyle ayni şehirde de değilim
Doktor bana 30 haftasindan sonra mutlaka burda olman gerekiyo yetisemezsin sonra hastaneye dedi
Gelecek ay mecbur kiralik bi ev bulucaz Bakuden
Evimden esimden uzak cok zor olucak bana ama yapacak bi şey yok geçici hepsi
Maddiyat konusunda gercekten cok zor durumlar bizi bekliyo
Hastaneye yakin yerde ev bulmak nerden baksan 1000 lira
Dogumuymus 3 bebegin kuvozuymus acaip masrafli
Ya kredi cekicez ya da arabayi saticaz baska çaresi yok
Benim gittiğim hastaneyle evim arasındaki uzaklık 2,5 saat aynı şeyi bizde düşünüyoruz. Nasıl yapabiliriz ne ederiz diye. 3 ay kuvez parası 50000 civarında para tutar diyorlar bide kiralık bşr yer tutsak 3 ay 3000-4000tl buda asgari bulunabilirse bu fiyata çocukların bezi mamasını hiç saymıyorum. İlla bi yardımıda gerekecek. Gerçi şuda bir gerçek gelen rızkıyla birlikte geliyor. Rabbim hayırlı kazançlar nasip etsin eşlerimize. Bizede sağlıklı sıhhatli bebeklerimizi kucağımıza almayı

Eger aldirmayi dusunmuyosan o zaman bu işin kötü taraflarini düşünüp böyle bi dönemde kendini strese sokma canim
Her şey iyi olacak oyle düşün Allah dağına göre kar verirmiş unutma
Bizi aklina getir tek olmadigini hatirla
Hepimiz ayni yolu yurucez birlikte
Bende sizden cesaret alıyorum. Allah razı olsun. Gerçekten zor bir süreç. Kaygılanmamak elde değil. Allah yardımcımız olsun inşallah.

Benim gittiğim hastaneyle evim arasındaki uzaklık 2,5 saat aynı şeyi bizde düşünüyoruz. Nasıl yapabiliriz ne ederiz diye. 3 ay kuvez parası 50000 civarında para tutar diyorlar bide kiralık bşr yer tutsak 3 ay 3000-4000tl buda asgari bulunabilirse bu fiyata çocukların bezi mamasını hiç saymıyorum. İlla bi yardımıda gerekecek. Gerçi şuda bir gerçek gelen rızkıyla birlikte geliyor. Rabbim hayırlı kazançlar nasip etsin eşlerimize. Bizede sağlıklı sıhhatli bebeklerimizi kucağımıza almayı
Canim sizin yine iyimiş ya bizim 1 aylık hastane masrafi 60000 tutuyo.biz napalim?Tek umudumuz fazla erken dogmamalari:KK43:hem maddi hem manevi cok zor olucak çünkü
Bende sizden cesaret alıyorum. Allah razı olsun. Gerçekten zor bir süreç. Kaygılanmamak elde değil. Allah yardımcımız olsun inşallah.
Inşallah canim

X