2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

Günaydın kızlar, birkaç gündür yapamadim ama heyecanla takip ediyorum sizi. 1 saattir bütün yazılanları okudum. Elos canım ne kadar çok git gel yaşadın, hayır olsun inşallah. Vardır bunun da bir hikmeti.

Ben de tüm ignelerimi bitirdim. Akşam 21 de catlatma iğnesini de vurdum. Yarın sabah 9 da opu var. İlk tecrübe olduğu için ne olacak çok merak ediyorum. İnşallah güzel sağlıklı yumoslarim vardır, sağlıklı bir şekilde gelişirler de transfer sürecinde bir aksilik olmaz. Şimdiye kadar rutin takibe gidiyor gibiydim ama yavaş yavaş heyecan sarıyor gibi. Goguslerim sismeye basladi catlatma ignesinden sonra. Arada sulu akıntı geliyor. Tartıda da 1 kiloya yakın artış var. Bunların hepsi ilaçlardan kaynaklı normal tepkiler herhalde.

canım bilmiyorum ki merkezden doktor hala aramadı. bakalım ne diyecek. pgt yöntemiyle embriyoların kromozom anomalilerine bakıp sağlıksız olanları eliyorlar. dezavantajı maliyeti oluyor. ben şu aşamada kime güveneceğimi de şaşırdım. dün 2. aşılamamı yapan doktorla görüştüm. tüp bebek yaptırdığımızı bilmiyordu. biz daha söylemeden bir aşılama daha yapalım size diyor. bu kadar paragöz bir insan olamaz. sonra söyledik 2 tüp bebek yaptırdık başarısız oldu diye. pgt yöntemini deneyin bu defa dedi. ama doktorunuza benim önerdiğimi söylemeyin yüzyüze bakıyoruz diyo:) hocam dedim bir de cgh var ona ne dersiniz. o ne diyor :KK70: bilmiyormuş cgh yöntemini. ben dedikten sonra internete girdi hmm bu pgt gibi bişey diyor. ben bu insana doktor olarak nasıl güveneyim. işte bunlarla uğraşıyoruz canıım.

çok haklısın canım ya hele bir de bir iki defa negatifle karşılaşınca bir sonraki adımda aynı doktora mı gitsek,farklı bir yöntem mı denesek,doğru merkezde miyim soruları artık kafanda dolaşmaya başlıyor. bizi en yakın zamanda pozitife götürecek tedavi hangisi sorusu insanı yoruyor.benim de şurda 4 günüm kaldı test yaptırmama ama başladım düşünmeye ister istemez acaba gidip istanbulda mı denesek bu defa da diye. ben bursadayım,bursada raporlu yaptıracağım yer sayısı sınırlı,o yüzden istanbula gitme fikri var açıkçası aklımızda.bilmiyorum canım,inşallah gerek kalmaz bunları düşünmeme. siz hangi şehirdeydiniz canım,nerde yaptırıyordunuz?

çok haklısın canım ya hele bir de bir iki defa negatifle karşılaşınca bir sonraki adımda aynı doktora mı gitsek,farklı bir yöntem mı denesek,doğru merkezde miyim soruları artık kafanda dolaşmaya başlıyor. bizi en yakın zamanda pozitife götürecek tedavi hangisi sorusu insanı yoruyor.benim de şurda 4 günüm kaldı test yaptırmama ama başladım düşünmeye ister istemez acaba gidip istanbulda mı denesek bu defa da diye. ben bursadayım,bursada raporlu yaptıracağım yer sayısı sınırlı,o yüzden istanbula gitme fikri var açıkçası aklımızda.bilmiyorum canım,inşallah gerek kalmaz bunları düşünmeme. siz hangi şehirdeydiniz canım,nerde yaptırıyordunuz?

canım ben ankarada novaartta yaptırdım ikisini de. inanki merkezden de doktorumdan da çok memnunum. demek ki benim vücudumda bir sıkıntı var diyorum. hoca gerçekten iyi niyetli bunu anlıyorum. aşılama yapan doktor gibi paragöz değil. az çok anlıyoruz artık doktorların hal ve tavırlarından. inşallah seninki tutar canım bu aşamada pozitif düşün ve inan. bu birazda şans işi. görünür bir problem yoksa bazen şansa kalıyor canım.ben aynı doktora devam edeyim diyorum. daha aramadı ama olsun değişik bir güven duyuyorum:)

canım ben ankarada novaartta yaptırdım ikisini de. inanki merkezden de doktorumdan da çok memnunum. demek ki benim vücudumda bir sıkıntı var diyorum. hoca gerçekten iyi niyetli bunu anlıyorum. aşılama yapan doktor gibi paragöz değil. az çok anlıyoruz artık doktorların hal ve tavırlarından. inşallah seninki tutar canım bu aşamada pozitif düşün ve inan. bu birazda şans işi. görünür bir problem yoksa bazen şansa kalıyor canım.ben aynı doktora devam edeyim diyorum. daha aramadı ama olsun değişik bir güven duyuyorum:)

internetteki reklamlarda 'pgt yöntemi ile cinsiyet seçimi' yazıyor. ben sadece cinsiyet seçimi sanıyordum,şimdi senden öğrendim embriyo kalitesine de bakıldığını.

transferin hangi gün oldu canım.kaçıncı gün embriyosuydu. transfer olduğun günü sayarsan kaçıncı gün yaptın testi,bir de idrarda mı baktın.

salı gunu transfer oldu 5. gun embrıosuydu dun yaptım testı 7 gun yanı ıdrarda cıktı kan testı bugun oglen vercem normalde cuma gunu ama dayanamıyommmmmmmmmmm :)

Canım hayırlı olsun ikinci çizgiyi görmüşsun.kan testini ne zaMan yaptırcan belirti yasadinmıı?

bugun oglen ama normalde cuma bende belırtı herkestekı gıbı gaz sancısı kasıklarda batma wc sıklıgı akıntı arasıra ates ellerde ozellıkle ama son 3 gundur kasıklarımda fındık gıbı 2 adet sag sol yerde batma var o kadar cnm

salı gunu transfer oldu 5. gun embrıosuydu dun yaptım testı 7 gun yanı ıdrarda cıktı kan testı bugun oglen vercem normalde cuma gunu ama dayanamıyommmmmmmmmmm :)

valla benımkı pazartesi oldugu halde dayanamıyorum yapsam mı dıye,eşim tutuyor beni:) cuma olsaydı test günüm,kesin yapardım bugün:)

yarın başka dra gitcem inşallah belli olur artık bu belirsizlik çok kötü
Canım bu değerde doktorun keseyi görememesi çok normal. Çünkü keseyimgörebilmek için bhcg değerinin en az 1500 Olmalı. Eğer rahim duvarın ince ise değerlerinde bu kadar yüksek olduğuna göre dış gebelik olma ihtimalin var. Doktorunun seni devlet hastanesine yönlendirme nedenide yatırıp takip edebileceği yataklı servisinin olmayışı ve acil bi durum karşısında gece nöbetçi doktorun olmayışındandır. 7 tane dondurulmuş embriyon varmış onları değerlendir derim, çünkü dondurulmuşlarla tedavi daha kolay ve rahat. Ayrıca tutma ihtimali daha yüksek. Hastaneyi Değiştirme başka hastanede başka dr varsa ona başla derim. O kadar emek vermişşin . Allah yardımcımız olsun.... Moralini yüksek tut Umarım bu belirsizlik bir an önce çözülür.

valla benımkı pazartesi oldugu halde dayanamıyorum yapsam mı dıye,eşim tutuyor beni:) cuma olsaydı test günüm,kesin yapardım bugün:)
valla daha once negatıfı gorup o hastaneden ıs yerıne 10 dk yolu 1 saatte gıdınce ınsan ıster ıstemez korkuyo:KK43: dun eczahaneden testı aldım sozde sabah yapacaktım esımden gızlı ama dayanamadım :) sılık cıkması bıle yuregımde bayram oldu anlatamam :)

X