2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

Kizlar ben ilk gun yattim 2.gun aksama dohru oturmaya basladim yari oturur vaziyette durdum hep ayaklarimi uzattim bugun 13.gunum hala bi is yapmiyorum esim yapiyor herseyi. Egilmiyorum uzanmiyorum. Ama ayakta yemek falan yapiyorum arada.7 8 gun her gun 2 avuc kabak cekirdegi 2 gune 1 ananas. Sut ictim hep protein agirlikli beslendim. En az 2 litre su ictim hergun. Ben 4.gun idrar testine basladim silik cikti koyulasti sukur 10.gunde kanda 489 cikti ama bu ksiiden kiaiye degisir uzulecekseniz hic yapmayin cunku cikmayabilir.

sorununuz neydi ve kaçıncı tedavide olumlu sonuc aldınız acaba. hayırlı olsun bu arada.

Kizlar merhabaa:))topici yeni gordum. Ben de dondurul,us transferi surevindeyim. Opudan sonra donduruldu ve 2. Adetimi oldum bugun ve yarin estrofeme basliorum:)) heyecanliyimmmm:))) bu surecte onceginiz her hangi bisi var mi?ozellikle beslenme sekliyle ilgili? Bir de doktorum beni kontrole cagirmadi. Aradigimda direk estrofeme basliyorsun ddi. Gunde 3 kez kullanicam. Ben cok saglam bir pkoyum bu arada sorunumuz bu.. siz estrofeme baslamadan hormon testi yaptirdiniz mi ya danasil isledi surec acabaa

Kizlar merhabaa:))topici yeni gordum. Ben de dondurul,us transferi surevindeyim. Opudan sonra donduruldu ve 2. Adetimi oldum bugun ve yarin estrofeme basliorum:)) heyecanliyimmmm:))) bu surecte onceginiz her hangi bisi var mi?ozellikle beslenme sekliyle ilgili? Bir de doktorum beni kontrole cagirmadi. Aradigimda direk estrofeme basliyorsun ddi. Gunde 3 kez kullanicam. Ben cok saglam bir pkoyum bu arada sorunumuz bu.. siz estrofeme baslamadan hormon testi yaptirdiniz mi ya danasil isledi surec acabaa

hoşgeldın canım. benım dondurulacak yumurtam olmadıgı ıcın 2. tedavımde butun surecı bastan yasadım,senın soruna bu yuzden cevap veremıyorum ama iyi dileklerimi gönderiyorum sana. guzel bır sekılde transferın olur ve sonucunu da olumlu alırsın umarım:)

hoşgeldın canım. benım dondurulacak yumurtam olmadıgı ıcın 2. tedavımde butun surecı bastan yasadım,senın soruna bu yuzden cevap veremıyorum ama iyi dileklerimi gönderiyorum sana. guzel bır sekılde transferın olur ve sonucunu da olumlu alırsın umarım:)
Ayy canim cook tatlisin cok tesekkur ederim:)) hossbulduk ve bu guzel karsilama icin de tekrar tesekkurler:)) hepimiz icin hersey cooook guzel olur insallahhh:)) senin tedavin ne asamada canim?

Mrb arkadaslar ben 5 yillik evliyim.bu ay tup bebek icin tedaviye basliycam.

Doktor adetin ilk gunu ara dedi.ikinci gunu baslanmiyormu acaba ignelere.
Yardimci olun lutfen bide cok heyecenliyim nasil atlatirim akil verin bana.

Bir yanim huzunlu bir yanim heyecanli.heyecandan 4 kilo vermisim bu ay.
Basim agriyo midem bulaniyo.adetim bugunlerde baslar ,onun sancisida var.

Kızlar ya yarım saattir 3 4 kez şiddetli şekilde hapsurdum. Çokta dikkat ediyorum aslında evde beni görsen iz kalın pijama üstünde hırka ayağımda 2 tane çorap ... nasıl oldu bilmiyorum hapsiracagim zaman hep sert şekilde karnimi tuttum ama korkuyorum şimdi çok :KK43:
Canim hic birsey olmaz rahat olbende 4.gun cok hapsirmistim ama birsey olmadi rahat ol.
sorununuz neydi ve kaçıncı tedavide olumlu sonuc aldınız acaba. hayırlı olsun bu arada.
Sebepsiz i feetilite malesef pko vardi ama bende pkonuj hicbir olumsuz etkisi yoktu 2.tedavimdi bu

günaydın arkadaşlar
histeroskopi ameliyatı olan arkadaşlar
yarın ben de bu ameliyatı olucam kısmetse
ameliyatın fiyatları ne kadar

hosgeldin canim. tedavin hayirli ve guzel gecer insallah. benim de ohss nedeniyle donduruldu embriyolar ilaclari biraktim. ilk adetimi bekliyorum hemen gidecegim kontrolo doktorum duruma gore baslariz dedi.

benim de kan pıhtılaşması için test yapılmadı ama tedbir olarak kan sulandırıcı clexane iğneyi göbekten vuruyorum. progestan hap verdi ama vajinal yoldan alıyorum. climara fort adıında bir bant verdi,onu da bacağıma yapıştırıyorum ve bir de proluton adlı bir iğne kullanıyorum 4 günde bir,yarım ampul olarak vuruluyor. herhalde bu 2. de olmazsa başka testler yaparlar. bana aşılama öncesi histereskopi yapılmıştı,rahim filmi çekilmişti. tekrar isterler mi bilmiyorum. ama tutmuyorsa niye tutmuyor,merak ediyor insan. bir de seninki iyi kaliteymiş. o zaman illaki bir neden var tutmamasına.

canım senin en azından iğnelerle önlemini almışlar. bende de pıhtılaşma vardır belki. inşallah bu tutar senin de hiçbirine gerek kalmaz. benim değer iyice düştü dün 3,3 olmuş. bugün yarın adet olurum herhalde. bi de şey dediler embriyolar görünürde kalitelidir ama belki kromozomları bozuktur diyorlar. o yüzden yeni denemede pgt yöntemini önerdiler ama bilemiyorum. kafam çok karışık. sanki hepsi ticarethane gibi.

dün randevum vardı doktor yumurtalarımın iyi olduğunu şu anda 5-6 adet yumurta olduğunu ancak iki polipinde olduğunu onun için önce histeroskopi ameliyatını olmam gerektiğini sonra da 3 tedaviye başlamam gerektiğini söyledi.istersen hemen bu çarşamba yaparım ama k,lo veririm dersen birkaç ay sonra yapalım dedi.
akşam kafam çok karıştı 5-6 yumurta oluşumuna sevindim ama ilk tedavimde 8 yumurtadan 6 tanesi zayii oldu 2. tedavim de de 4 taneden 4 ü zayii oldu yani yumurtalar tahminimce kaliteli değil...
akşam da kafama takıldı 2 ay kendimiz denesek mi diye acaba bu 5 adet oluşan yumurta polikistik overden kaynaklanan yumurta olabilir mi ki.
bu konuda siz ne dersiniz

sonuç olarak akşam karar verdim ve (yarım saat 9 da biraz önce randevumu aldım) ameliyatı olucam

dün randevum vardı doktor yumurtalarımın iyi olduğunu şu anda 5-6 adet yumurta olduğunu ancak iki polipinde olduğunu onun için önce histeroskopi ameliyatını olmam gerektiğini sonra da 3 tedaviye başlamam gerektiğini söyledi.istersen hemen bu çarşamba yaparım ama k,lo veririm dersen birkaç ay sonra yapalım dedi.
akşam kafam çok karıştı 5-6 yumurta oluşumuna sevindim ama ilk tedavimde 8 yumurtadan 6 tanesi zayii oldu 2. tedavim de de 4 taneden 4 ü zayii oldu yani yumurtalar tahminimce kaliteli değil...
akşam da kafama takıldı 2 ay kendimiz denesek mi diye acaba bu 5 adet oluşan yumurta polikistik overden kaynaklanan yumurta olabilir mi ki.

sonuç olarak akşam karar verdim ve (yarım saat 9 da biraz önce randevumu aldım) ameliyatı olucam
Canim hayirlisi olur insallah dedigin gibi o kadar yumurtayla dogal yolla da olabilir ama sagliklilar mi bu onemli pkoda cok yumurta oluyor ama benm en fazla 2 3 oluyordu oda klomenle ama gecen ayki ilaclarin etkisi devam eder o yuzden de cok yumurta olabilir. Ameliyat ne tam bilmiyorum ama insallah iyi olur hersey

Kızlar dün 20 dakika kadar yürüdüm,eve geldim dünden beri karnım adet sancısı gibi ağrıyor,önceki kimyasal gebeliktede böyle karnım ağrımıştı moralim çok bozuk.Sizde bu tür sancılar olmuşmuydu?

Mrb arkadaslar ben 5 yillik evliyim.bu ay tup bebek icin tedaviye basliycam.

Doktor adetin ilk gunu ara dedi.ikinci gunu baslanmiyormu acaba ignelere.
Yardimci olun lutfen bide cok heyecenliyim nasil atlatirim akil verin bana.

Bir yanim huzunlu bir yanim heyecanli.heyecandan 4 kilo vermisim bu ay.
Basim agriyo midem bulaniyo.adetim bugunlerde baslar ,onun sancisida var.
Canım günaydın:) Şimdiden hayırlı olsun tedavin ve sana bütüüün güzellikler getirsin:) İnan, çok inan, inancına sımmmsıkı sarıl!: Benim bu süreçte yaşadığım en tekrar tekrar öğrendiğim bu oldu. SABIR ve İNANÇ. Çok kolay bir süreç değil elbtte ki ama zorlukların içinde her biten gün seni bebeğine yaklaştırdığını hissedicen ve bu da en büyük moral ve sbır kaynağı olucak sana:) Adetim 2. veya 3. günü başlıyor tedavi tatlım. Ben de doktorumu hep regl olduğum gün aradım ve ertesii gün gittim. Muayeneden sonra sana uygun olan dozda ilaç veya iğnelere başlicak. Sonra ara kontrollerle durumuna göre hazırl olduğunda yumurtaların toplanacak. Sonra da transfer süreci bşlicak. İşte bu kadar:) Allahım beraberinde olsun tatlım. Heyecanlan ve heyecanını hem olumlu hisset içinde. Her şey çok güzel olucak:)

hosgeldin canim. tedavin hayirli ve guzel gecer insallah. benim de ohss nedeniyle donduruldu embriyolar ilaclari biraktim. ilk adetimi bekliyorum hemen gidecegim kontrolo doktorum duruma gore baslariz dedi.
Çook teşekkürler canım:) Sana da çok çook geçmiş olsun. Bundan sonraki süreç harika geçicek inşallah:) Güzel haberlerimizi vericez teker teker.

Çok geçmiş olsun canım. Herşeyde bir hayır vardır ama sen aklındaki soruları mutlaka doktoruna sor. Çünkü senin bünyeni en iyi o biliyor.

X