2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

Ya kizlar siz jele hep devam etmissiniz bana igneler bitince tekrar jel kullan dediler neden acaba

canım inşallah sonucun pozitif olur ve zamanı geldiğinde bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.
ben de adetimin bitmesini bekliyorum.doktora gidip muayene olacam bakalım doktorum neler diyecek.ben doktoruma güveniyorum ama bu topikteki bir arkadaşımıza hiç söylenmemesi gerek şeyler deyip onu üzmüş ben de çok şaşırdım. kayınvalidem de annem de acaba özel hastane para için mi bazı şeyleri yapıyorlar başka bir yer mi denesen dedikleri zaman da benim kafam karıştı.
ben her zaman ki gibi herşşeyi akışına bıraktm ama bazen yol mu göstermek lazım diye düşünmeye de başladım...
bu aralar aktardan aldığım bazı takviye ilaçlar var kayınvalidem de biraz kendiniz deneyin bakalım bu ilaçlarla diyor. dediğim gibi kafam çok karıştı.
iki tane embriyo koymakla ilgili bir yazı okudum,arkadasımız aglamış, o konudan mı bahsedıyorsun canım?

bu o kadar değişik bir süreç ki, güvensen de doktoruna merkeze arada sırada aklına gelebılıyor,acaba doğru yer mi,acaba 2. de başka yere mi gitsem,acaba para için mi yapıyorlar. biz de tedavilere başlamadan önce çok düşündük bunları. ama bir yerden başlamak gerekiyor. yani içinden bir ses başka merkeze mi gitsem acaba diyorsa,gidip başka merkezlerle de görüşme yapabilirsin. ön görüşmeler ücretsiz oluyor. yaptırdığın testleri falan götürürsün. farklı bir bakış açısı sunar belki doktor. o daha içine sinebilir. belki de diğerleri içine sinmeyecek,bu doktoruna devam edeceksin. ama en azından gittim görüştüm dersin. kaybedeceğin bişey yok nasılsa.

ben de çok okudum o bitkileri,ibrahim saraçoğlunu ama hiçbirini yapamadım:) ben biraz pimpirikliyim,acaba ters teper mi,bişey olur mu diye düşündüm hep.yaşım 30dan önce olsa deneyebilirdim bu bitkileri ama yaşım 33. 1 sene zaten kendimiz denedik olmadı,rezervim çok iyi değil,o yüzden ben maddi durumum el verdiğince çok ara vermeden deneyebildiğim kadar çok deneyeceğim.

hep bunu merak etmısımdır şimdi bu embryo nrmalde ıkız bebeıs dımı.bu tutarsa bir yıl sonra diğer embryoyu koysan ikizmimi olacak yanı cok enterasan
sımdı bana 1 embriyo kondu. bu embriyo tekiz de olabılır,ikiz de olabilir. döllenmş yumurtayı vücuda koyduktan sonra döllenmiş yumurta ikiye ayrılır ve iki ayrı embriyo gelişmesi başlar ve ikiz gebelik olur ama tek yumurta ikiz olur.eğer 2 tane embriyo konurrsa da çift yumurta ikizi olur. 1 yıl sonra konan embriyoyla ikiz olma durumu yok.

transfer olan arkadaşlarım bi sorum olacak. şuan hangi ilaçları kullanıyorsunuz? ben crinone jel,progestan iğne hergün 1 tane kalçadan,oksapar iğne hergün göbekten(kan pıhtılaşma gibi bir sorunum yok oysa ki)estrofem sabah 2 akşam 2,dekort,coraspin,folik asit, bu kadar olması normal mi acaba. bazen çok fazla olduğunu düşünüyorum o_O

transfer olan arkadaşlarım bi sorum olacak. şuan hangi ilaçları kullanıyorsunuz? ben crinone jel,progestan iğne hergün 1 tane kalçadan,oksapar iğne hergün göbekten(kan pıhtılaşma gibi bir sorunum yok oysa ki)estrofem sabah 2 akşam 2,dekort,coraspin,folik asit, bu kadar olması normal mi acaba. bazen çok fazla olduğunu düşünüyorum o_O
Baya bi çokmuş . crinone JEL sabah akşam. Estrofem günde uç kez , folbiol bir tane kulkaniyorum.
Gebelik oluşursa hibor iğne eklenecek. İnşallah eklenir.

Bende günde 2 tane estrofem 1 tane elevit 1 tane coraspirin ve 2 tane Crinone jel kullanıyorum

Baya bi çokmuş . crinone JEL sabah akşam. Estrofem günde uç kez , folbiol bir tane kulkaniyorum.
Gebelik oluşursa hibor iğne eklenecek. İnşallah eklenir.
demi :KK57: benim kadar yok heralde ya. vardır heralde bir bildiği doktorun. napıyım içiyorum bende ama ölmem heralde ya :110: transfer öncesi o kadar kullandım normaldi. transfer sonrası da bi bitmedi ilaçlar :KK49:

X