2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

5 gün sonra adet oldum canim bunu yazmamışım kusura bakma,ben doktorumla konuşmaya gittim doktorumda şaşıyor hani neden tutmuyor diye herşeyim temiz çıkıyor bütün testler falan ama yapacak bi şey yok rabbimin takdiri ,eşimden sperm aldılar dondurduk ,dondurma işlemi yaptık ama kafam karışık o anda karar verdik ,bakalım yaza bi daha deneriz diye ,ilac verdi kendiliginizden hamile kalırsın diye ama şeyden vardır bi hayir
ben daha adet olmadım ama kahverengi akıntılar geliyor canım hakkımızda hayırlısı buymuş demek elimşzden bir şey gelmez ki benim dr da şaşırıyor canım senden çok ümitliydim dedi canım genetik araştırma testi yaptırdın mı devlet hastanesinde oluyormuş herhalde bu seferde oraya giderim bakalım ne çıkacak inş bizde hamile kalırız canım

seninkidemi düşdü üzüldüm şimdi ,seni anlayabiliyorum,üzülme desem boş şu an,rabbim bizede bi gün nasip eder insallah elimizden geleni yaptık ama olmadi ,insallah bi kac ay sonra tekrar deneriz o zmn olur,ümidimizi kayıp etmiyelim sonuna kadar devam insallah,
yok tatil degil canim evime geldim ,yurtdışından gelmiştim tedavi için.
inşallah bize de nasip olur canım canım dr ne ilacı verdi hamile kalman için merak ettim

Kizlar benim progestan igne bitene kadar jeli kullanmam yasak siz berabermi kullaniyorsunuz

Ne ameliyatı canım? Doktorun ve tüp bebek merkezin iyiyse eğer değiştirme doktor ne derse onu uygula ama iyi deilse deiştır derim
canım ikinci tedavimin 5 günü gibi kontrole gittiğimizde doktor 2 adet polip gördü bence tedaviyi bırakalım önce ameliyat ol ondan sonraki ay yine tedaviye başlarız dedi.ama arkasından senin poliplerinden daha büyük olan arkadaşlar hamile kaldı ve bebekleri oldu yine de sen bilirsin dedi.zaten hemen karar vermemiz gerekiyordu biz de eşimle yarım saat düşündükten sonra devam etmeye karar verdik
zaten ilk bebeğim düştüğün de doktor biz iki defa kayıptan sonra mutlaka bu ameliyatın olunmasını istiyoruz dedi. ben de zaten bu da kayıpla sonuçlanırsa ameliyat olucam diye düşündüm ve devam kararı almıştık ama bu sefer zaten transfere kadar bile gelemedik

inşallah bize de nasip olur canım canım dr ne ilacı verdi hamile kalman için merak ettim

ilaçlara henüz bakmadim canim sana sonra yazarım, iğnelerin etkisi var galiba kendime gelemedim, acayip karnim agriyor yerimden kalkamiyom benim adetim çok ağrılı oluyor ,bakar yazarım olurmu

Benimde oyle canim bir esim var o hallediyor herseyi sagolsun.kimse de bilmiyor zaten birde misafir geliyor bugun yatili
umutcum kendini yorma lütfen dikkatli ol. her zaman bu bebek için neler çektiğinizi onu dünyaya getirmek için ne engelleri aştığınızı düşün ki kendini iş yaparken frenle...

Üzüldüm canım. Rabbim daha hayırlı sağlıklı bir gebelik nasip eder inşallah. Bence de doktorun önce ameliyat diyorsa olman daha iyi. Bi engel varsa tutunmasına o engel kalkmadan da tup bebek tedavisi olsan da embriyo koysalar da tutuçamaz. Benim merkez de yogun ama randevu saatlerinde aldılar hep, bekletmiyorlar,hemşirelerden doktorumdan memnunum. Televizyonda bir hoca "ilk denemeden sonra eğer doktorunuzdan memnunsaniz, doktorunuza guveniyorsaniz 2. Denemeyi ayni yerde yapabilirsiniz, cunku muhakkak farkli bir yontem izlerler farkli tetkikler yaparlar. Ama 2. Si de olmadiysa 3. Icin baska merkez arastirin "demisti. Ama bu tabi goreceli. Cok guveniyosundur doktoruna, farkli bir tedavi denerler, o zaman 3. Yu de deneyebilirsin ayni yerde. Ama bence tutunmasina engel olan seyleri temizlemek gerekir.bu arada Bugün benim de transferim gerçekleşti. 2. Transferim bu. Intralipid serum tedavisi uyguladıkları bana mesela ilk tedaviden farklı olarak. Kan sulandirici iğne verdiler bu defa. Toplam 5 ılacim var. Allah ne verdiyse yapacağız dediler. Bakalım bundan sonrası Rabbime kalmış.
canım inşallah sonucun pozitif olur ve zamanı geldiğinde bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.
ben de adetimin bitmesini bekliyorum.doktora gidip muayene olacam bakalım doktorum neler diyecek.ben doktoruma güveniyorum ama bu topikteki bir arkadaşımıza hiç söylenmemesi gerek şeyler deyip onu üzmüş ben de çok şaşırdım. kayınvalidem de annem de acaba özel hastane para için mi bazı şeyleri yapıyorlar başka bir yer mi denesen dedikleri zaman da benim kafam karıştı.
ben her zaman ki gibi herşşeyi akışına bıraktm ama bazen yol mu göstermek lazım diye düşünmeye de başladım...
bu aralar aktardan aldığım bazı takviye ilaçlar var kayınvalidem de biraz kendiniz deneyin bakalım bu ilaçlarla diyor. dediğim gibi kafam çok karıştı.

Ka

Kaçıncı günün derken nasıl oluyor döllenip bekletilme süresi mi yani? Benim yumurtalar istenilen boyuta gelmediği için alınıp laboratuarda geliştirildi bir ay öyle geçti sonra polip tespit edildi bir ayda öyle geçti histereskopi oldum şimdi önümüzdeki adet gününü bekliyorum.
canım bana da doktor tedavini bırakalım ben ce histereskopi ameliyatı ol ondan sonra tekrar tedaviye başlayalım ama bu şekilde polipi olan çok hastamın bebeiği oldu deyince bizde eşimle zaten tedaviyi yarılamışız devam ederiz bu olmaz sa ameliyat olurum dedik
histereskopi nasıl bir ameliyat canın acıyor mu ve öncesi ve sonrası neler yapman gerek ertasi gün işe başlanbilir m i

Arkadaşlar yumurtalar toplandıktan nekadar sonra merkez sizi arayıp durumu hakkında bilgi verdi benimde dün toplandı bugun heyrcanla bekliyorum acaba ben mi arayıp sorsam

Birde yumurtalar toplandıktan sonra transfere kadar ne yaptınız yani ne yiyip içtiniz benim cumartrsi yada pazartesi transfer olucak tabi sağlıklı embriyo döllendiyse

kızlar bugun transfer gunumun 3. gunu ilk gun ve dun ıyıce dınlendım uzandım zorunlu olmadıkca kalkmadım kasıklarda hafıf hafıf batmalar oldu 5. gun embrıosuydu benımkı ve sızdede oldumu bılmıyorum ama cok kotu 2. kere bas donmesı yasadım sanırım uzun sure yattıgımdan ayaga kalktıgımda oldu bıde gaz sancısı oluyo bel agrısıyla off cok heyecanlıyım:)

umutcum kendini yorma lütfen dikkatli ol. her zaman bu bebek için neler çektiğinizi onu dünyaya getirmek için ne engelleri aştığınızı düşün ki kendini iş yaparken frenle...
Soyledim artik canim dun esim hic birseye iizn vermiyor zaten ben de yapmiyorum eltime dedim tedavi olduk diye o da keske gelmeseydik falan dedi uzuldum yok dedim ne olacak kendin pisir kendin ye oldu biraz

ilaçlara henüz bakmadim canim sana sonra yazarım, iğnelerin etkisi var galiba kendime gelemedim, acayip karnim agriyor yerimden kalkamiyom benim adetim çok ağrılı oluyor ,bakar yazarım olurmu
tamam canım sağol bende belki dra sorar senin ilaçlardan yazdırırım benim daha adetim gelmedi o ağrı normal herhalde sonuçta gebe kaldın rahim kalınlaştı onu düşürmek çok zor olur benim ilk düşükte öyle olmuştu çok zordu kıvranmıştım resmen

kızlar bugun transfer gunumun 3. gunu ilk gun ve dun ıyıce dınlendım uzandım zorunlu olmadıkca kalkmadım kasıklarda hafıf hafıf batmalar oldu 5. gun embrıosuydu benımkı ve sızdede oldumu bılmıyorum ama cok kotu 2. kere bas donmesı yasadım sanırım uzun sure yattıgımdan ayaga kalktıgımda oldu bıde gaz sancısı oluyo bel agrısıyla off cok heyecanlıyım:)
Canim ayni gun transfer olmusuz ayni seyler bendede oldu ozellikle dun gece ust uste batmalar yasadim sag tarafimda gazdan fenayim bende sanirim ilaclardan ben mecburen ara ara kalkiyorum cunku bana bakacak kimse yok tek basimayim

Arkadaşlar yumurtalar toplandıktan nekadar sonra merkez sizi arayıp durumu hakkında bilgi verdi benimde dün toplandı bugun heyrcanla bekliyorum acaba ben mi arayıp sorsam
canım bugün ararlar büyük ihtimalle hayırlı olsun tedavin

X