2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

canım hayırlısı olsun içini ferah tut ve stres yapma...

çok teşekkür ederim :KK36: opu deniyor galiba bu yumurta toplamadan çok korkuyorum biraz anlatır msın canm nasıl gitmek gerekiyor yanında neler götürülmeli dr um da ketum biraz herşeyi öyle açık açık konuşamıyorum bende de acayip bi hastane korkusu var tecrübeli arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim hastane de evimden uzak arabamız yok nasıl gidip gelmek gerekir

Mrb bende bugün ilk ignemi oldum ve tedaviye başladım 4 gün sonra yumurta takibin var çok korkuyorum ilk tüp bebek denemeniz bi destek olur diye sizlerle konuşmak istedim

Korkacak bisey yok arkadasim ignelere olumlu cevap verir insallah vücudun ve 12_14 gün ortalama ile yumurtalar toplanir nestesi alicagin için agrı duymazsin sonrasinda bir iki gun biraz rahatsiz hissedebilirsin ama cabuk gecer merka etme,sonrasinda embriyolarin gelisimine doktorunun sistemine gore transfer yapilir,transferde agrili degil merak etme ,sonrasinda 10 gun icinde sonucu ögrenirsin,hayirli olsun,rabbim yüzünü güldürsün insallah...

yok canım ben senden de gerideyim benim opudan sonra tutan olmadığı için şı-ubat ayı adetini bekliyorum.
adetten sonra doktoro kontrole gideceğiz ve nasıl bir yol izleyeceğimize karar verilecek.y
yani sen bende çoook öndesin

@zeymus bende daha iğne aşamasindayim arkadaşim yalniz degilsin,hemde bu 4.denemem,hayirlisiyla buyusun yumurtalar yeterki transfere saglikli embriyolarla gelelim rabbim herkese evlat nasip etsin,

TE="xergen, post: 44899882, member: 169430"]canım yaşadıklarımız benziyor. benim de bu ikinci tedavim ama yarım kaldı. ilkinde benim bebeğim de 8 haftalıkken gelişmediği için düşük yaptımm
Hakkında hayırlısı....[/QUOTE]
Öyle canım hakkımızda hayırlısı. Tedavininneden yarıda kalmıştı

Kizlar bugun transferin 7. Gunuydu gunler gecmek bilmiyortestgunu yaklastikca iyice geriliyorum nedense.gobegimin altinda batmalar oluyor iki gundur kasik agrisi ile birlikte birde goguslerim cok sis sanki adet olcakmisim gibi..progestanin etkileri olabilirmi..gunlerin bu kadar uzun oldugunu bilmiyodum daha once...
Sabir sabir sabir canim bu etkilerin hepsi normal merak etme canim hamilesin oyle dusun oyle davran zaman daha cabuk gecer
canım jeli sıktıktan sonra en az 10-15 dakika evin içinde hareket etmelisin.
yoksa jel donuyor...
2 gündür hareket ediyorum canim sagilsim diye.oncesinde bilmiyordum
neden ki bir gün sonra duş alabilirsiniz demişti hemşire
Canim burasi epey soguk banyoda iaitici yol ilik suyla almak gerekiyor ya ben hastalanirim.diye alamıyorum canim o ladar soguk ki en ufak usutmede hapşırmaya basliyorum o yuzden
çok teşekkür ederim :KK36: opu deniyor galiba bu yumurta toplamadan çok korkuyorum biraz anlatır msın canm nasıl gitmek gerekiyor yanında neler götürülmeli dr um da ketum biraz herşeyi öyle açık açık konuşamıyorum bende de acayip bi hastane korkusu var tecrübeli arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim hastane de evimden uzak arabamız yok nasıl gidip gelmek gerekir
Canim giderken normal ulasim araciyla gidersin aslinda gelirken de biraz fazla dinlenirsen yine toplu tasima olur ama biraz halsiz oldugun icin taksiyle dönebilirsin. Anestezi alicaksin zaten ameliyathanede uyuyacaksin yatakta uyanacaksin hafif adet agrilarin olacak sadece. Biraz oturup kalkarken de olabilir ama 1 gunde geciyor merak etme

Canım opuya zaten sana hemsire demiştir aç ve susuz gidilecek.
zaten seni bayıltacaklar merak etme
opudan sonra ayılma ve dinlenme süren var. bu sürede bazı kişiler de ağrı oluyor ama bazılarında da birşey olmuyor kişiden kişiye değişiyor. ama acı dediysem de öyle çok olan birşey değil ama çok bile olsa bebeklerimiz için değer. tansiyonuna bakılıyor. hemşire hafif bir kahvaltı getiriyor ve meyve suyu sonra hafif haraketler le kaldıp giyiniyorsun. ama ben den sana tavsiye kalktığında ve giyindiğinde sürekli karşıya bak çünkü ben bu seferkinde narkozdan heralde fenalaştım.. ve giyinirken yanlız olma yanın da mutlaka birisi olsun. sonra da eve gidiyorsun. bu işlem opu olduğu için otobüslede gidebilirsin
Ama transferden sonra mutlaka taksi veya bir araba ile gidin ve arabanın arkasına uzan.

TE="xergen, post: 44899882, member: 169430"]canım yaşadıklarımız benziyor. benim de bu ikinci tedavim ama yarım kaldı. ilkinde benim bebeğim de 8 haftalıkken gelişmediği için düşük yaptımm
Hakkında hayırlısı....
Öyle canım hakkımızda hayırlısı. Tedavininneden yarıda kalmıştı[/QUOTE]
canım benim ikinci tedavim ilkinde pozitif sonucu gördüm haziran ayında ama 8 haftalık hamile iken bebeğim gelişmediğinden düşükle kayıp ettim..
ikinci dede 4 adet yumurtada 1 anomi 2 si geriden geliyor ve diğeride tutanamadığı için iptal oldu

@zeymus bende daha iğne aşamasindayim arkadaşim yalniz degilsin,hemde bu 4.denemem,hayirlisiyla buyusun yumurtalar yeterki transfere saglikli embriyolarla gelelim rabbim herkese evlat nasip etsin,
canım ben şubat ayında muayene olacağım bu tedavim de bir yumurtalığım da 6 çapında iki adet polip görülmüştü eğer adette bunları atamazsam ameliyat olacam

Bu cumartesi opu deniyo sanırım yumurtalar alınacak ve transfer daha sonraki günlere ama hazırlık aylar önceden yapılması gerekirmiş doğru hamilelik için vücudu hazırlamak gerekiyomuş bende araştırmıştım aylar önceden hergün folik asit içmeye başladım mesela beslenmemi kuvvetlendirdim bu arada sigara dumanından bile uzaklaştım her konuda dikkatli davrandım tabi yapabildiğim kadar arı polenide yemeye başladım sizin sayenizde incirde yerim artık çok teşekkürler tavsiyelerinizle bilgileniyorum Hoppa
inşallah kaliteli çıkar yumurtalarınız.Rabbim yardımcınız olsun...

opudan hiç korkma.bir iğne ve serumla uyutuluyorsunuz.hiçbir şey hissetmiyorsunuz.opudan sonra 3-5 gün kanama olur endişe etmeyin.ped götürebilirsnizi yanınızda.bir süre dinlendikten sonra çıkıyorsunuz zaten.hiç korkmayın.yumurtalarınız için de incir hurma ceviz badem yiyebilirsiniz...

TE="capkek, post: 44888402, member: 640160"]arkadaşlar bu gün test günümdü ve sonuçu ilk size yazmak istedim sonuçumuz pozitif ,cumartesi tekrar yapilacak yükselirse iyi gidiyor dedi doktorum, sizin duânızla oldu ,çok şükür allahim, bunu duymak bile bi farklı 11 yıl sonra ilk defa yaşıyorum bu duyguyu ,allahim inşallah sizlerde pozitif sonuçlar alırsınız.
Allah nazardan saklasin,
TE="capkek, post: 44888402, member: 640160"]arkadaşlar bu gün test günümdü ve sonuçu ilk size yazmak istedim sonuçumuz pozitif ,cumartesi tekrar yapilacak yükselirse iyi gidiyor dedi doktorum, sizin duânızla oldu ,çok şükür allahim, bunu duymak bile bi farklı 11 yıl sonra ilk defa yaşıyorum bu duyguyu ,allahim inşallah sizlerde pozitif sonuçlar alırsınız.
Allah nazardan saklasin, canım! Zamaninda sağlıklı dogsun. Darısı başımıza inşallah![/QUOTE]

âminn insallah canım, inşallah sizlerde pozitif sonuçlar alırsınız

canım ben şubat ayında muayene olacağım bu tedavim de bir yumurtalığım da 6 çapında iki adet polip görülmüştü eğer adette bunları atamazsam ameliyat olacam

Hayirlisi olsun arkadasim purüzleri ortadan kaldirip tedaviye başlamak rn dogrusu elbette,guvendigin merkezdeysen doktorun en dogrusunu bilir,bizde de yaş sorun ben 41 yaşndayim,4.denemedeyiz,bu sefer pgt yapilcak bahcecide 2.denemem gecen sefer blast 2 embriyo transfer edilsi ama olmadi bu sefer pgt den saglikli embriyo gelirse cd56 testi yapilcak bakalim en gec sali opu var,her seferinde daha rahat olmamiz gerekirken her denemenin farkli stresleri oluyor,rabbim evlatsiz koymasin kimseyi...

Hayirlisi olsun arkadasim purüzleri ortadan kaldirip tedaviye başlamak rn dogrusu elbette,guvendigin merkezdeysen doktorun en dogrusunu bilir,bizde de yaş sorun ben 41 yaşndayim,4.denemedeyiz,bu sefer pgt yapilcak bahcecide 2.denemem gecen sefer blast 2 embriyo transfer edilsi ama olmadi bu sefer pgt den saglikli embriyo gelirse cd56 testi yapilcak bakalim en gec sali opu var,her seferinde daha rahat olmamiz gerekirken her denemenin farkli stresleri oluyor,rabbim evlatsiz koymasin kimseyi...
amiin canım Allahım emeklerimizi boşa çıkarmasın ben de 37 yaşındayım ve hiç bebek yok. 10 yıllık evliyim.

kızlar bugünn transfer sonrası 3.günüm az önce lavaboda peçeteye baya yoğun akıntılar geldi pelte pelte. birkısmı kahverengimsiydi.opudan sonra ilk gün hariç hiç böyle birşey yaşamamıştım. normal birşey midir bu? yaşayan var mı aranızda?

Allah nazardan saklasin,

Allah nazardan saklasin, canım! Zamaninda sağlıklı dogsun. Darısı başımıza inşallah!

âminn insallah canım, inşallah sizlerde pozitif sonuçlar alırsınız[/QUOTE]
Sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Umarım bizlerde yaşarız bu güzel duyguyu..

kızlar bugünn transfer sonrası 3.günüm az önce lavaboda peçeteye baya yoğun akıntılar geldi pelte pelte. birkısmı kahverengimsiydi.opudan sonra ilk gün hariç hiç böyle birşey yaşamamıştım. normal birşey midir bu? yaşayan var mı aranızda?
Yok canım olmadı bende hiç niye olduk bilemedim

Bebişlerin kazi çalişmalarina devam ediyor arkadaşm,kendilerine yer yapiyorlar,tutunma çalismalaridir,kötü düsünme:KK66:

amiin canım Allahım emeklerimizi boşa çıkarmasın ben de 37 yaşındayım ve hiç bebek yok. 10 yıllık evliyim.

Ben evlenmek icin gec kalanlardanim sanirim,4 yillik evliyim 37 de evlendim,kendiliginden 3 kere hamilede kaldim ama 6 haftayi gecemedik keseyi gorduk ama kalp atisi duyamadik hic,ögretmenim evlendigimizdwn beri butun tatillerde doktor kontrolerinde ya da tedavide oluyorum hayirlisini diliyorum hakkimizda,saglikli evlatlar versin inşallah...

süper 15 yumurta çok iyi. canım yumurta sayını arttırmak için birşeyler yapmışmıydın ve opuya kendi doktorun girmedi mi??
sahin bey olmadıgı için mümin bey girdi tatlım geldi bir nasılsın bile demiyor yani neyse ben ısırgan tohumunu çok yedim canım kesin onun faydasını gördüm bide incir ezmesimi nedir böyle top top oluyor bilimden almıştım kesin onlar çok iyi geldi canım hep aç karnına yedim bfnde bir tane yumos cıkıyodu

X