2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

Embriyolari dondururken parça parça mi donduruyorlar. Mesela 6 embriyo oldu dondurulacak 3-3 mü donduruluyor yoksa 6 si birden mi donduruluyor? Bilgisi olan var mi?
Canım ona doktorun karar veriyor. Tam olarak neye göre bilmiyorum ama sanırım kalitesine göre. Benim embriyolog tek tek dondurulabilir demiş ama doktor iki ve üç olarak donduralim demiş öyle dondurdular

evet canım bu tedavide bende deniycem bunları, ilaveten ısırgan tohumuna yoğurt karıştırıp sabahları yiyen bir arkadaş olmuştu onu da yapıcam :) evet canım kaliteyi etkiliyor sanırım.
inşallah hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar büyütmek nasip olsun..

Allah güzel haberlerini duymayı nasip etsin darısı başımıza :)

Inşallah kucağına almayi nasip etsin allahım
Cok tesekkur ediyorum guzel dileklere... Insallah hepimiz guzel sonuc aliriz...

bence yanlış anlama var. hiç çocuğu olmayan ile bir tane çocuğu olan arasındaki fark tartışmasızdır. tabiki uğraşacaklar ama hiç olmayanlara daha anlayışlı olmak gerekir
Zaten burada kimse kimseye anlayissiz davranmiyor ki... Herkes fazlasiyla iyi niyetli...ben cok rahatliyorum burada

Masallah Allah once pozitif sonucu sonrada sag saglim kucagina almayi nasip etsin..canim sen tedavide ari sutu bal polen yemismiydin peki? Oncesinde yedigini okudum da tedavideyken de yemismiydin?
Canim kullandim benim 2 3 ay adetim 45 gunde geldi bende adetle birlikte karisima basladim 3 ay kullandim. Bu ayda adetle basladim doktor opuya karar verenr kadar kullandim.ben cok etkisi oldugunu dusunuyorun

Canim 10 da demislerdi ben yolda giderken suyu ictim 9 bucukta hastanedeydik o kadar sıkıştım ki lavaboya gittim. Sonra dediler hadi hazirlan. Iciyorum iciyorum tuvaletim gelmiyor sorma zipliyorum yuruyorum. Tabi ben bu ara yine 1 lt su ictim. Guya az su icicektim bu sefrde cok sıkıştım cagirmadilar bir turlu...yine dayanilmaz hale geldim. Artik lavaboya gittim cok az yaptim tuttum kendimi. Sonunda cagirdilar. Hemsire bakti cok iyi sıkışmissin dedi. Ama yine transfer boyu kacircam sandim. Ve bu kez biraz agrili oldu sidetli adet agrisi gibiydi ama sonra gecti. Yataga gecince 1 saat kalkma dediler 45 dakika dayandim ama artik kramp olmaya baslayinca surgu verdiler doğrulttular. Bir 45 dakika daha yattim. Sonra artik cikin dediler bizde arabamiza bindik evimize geldik

mollify he canim doktor 3 4 gun istirahat dedi. Ama hasta gibi de yatma dedi. 2 saatte eve geldik o ara yatamadim eve geldigimden beri de uzanik halde tv izliyorum 2 3 gun boyle yapicam sonra normale doncem

Amin canim insallah..senin yumurta sayi olarak az mi gelisiyordu tedavide? Okudum gecmiside isirgan tohumuyla sayi cok artinca riskli olur benim icin..ben zaten ohss oluyorum.ben ari sutu bal polen kullanmaya karar verdim..umutt arkadasimiz yazmis tedavide kullandigini..masallah iyi sonuclar olmus..bizde onu yiyelim bakalim :)

mollify he canim doktor 3 4 gun istirahat dedi. Ama hasta gibi de yatma dedi. 2 saatte eve geldik o ara yatamadim eve geldigimden beri de uzanik halde tv izliyorum 2 3 gun boyle yapicam sonra normale doncem
Canim cok tesekkurler bende tedaviye baslarsam yiyim bari ari sutu bal poleni..3-4 ay dogal yoldan deniycem olmazsa tedaviye baslamayi dusunuyorum..tedavin hayirli olsun guzel sonuclarini bekliyoruz :)

Canım ona doktorun karar veriyor. Tam olarak neye göre bilmiyorum ama sanırım kalitesine göre. Benim embriyolog tek tek dondurulabilir demiş ama doktor iki ve üç olarak donduralim demiş öyle dondurdular
Ohss oldugum icin transfer yapilmadi. 5. Gun dondurulacak her sey yolunda giderse. En azindan 2 kere sansim olsun istedim. İlkinde pozitif olmazsa bir kere daha ilac almadan transfer yapilir. Umarim ikinciye kalmaz.

canım benim e2 değerim 5500 lerdeydi progesteron da 2,7 bana da ilaç verdi ama nafile çok şükür şimdi iyiyim. senin transfer oldu mu

şu aşılama zamanı öldüm öldüm dirldim idrara sıkışık olmaktan hatta en sonunda dayanamadım masadan kalktım çünkü tutamayacaktım bu sefer o kadar sıkışmayım diyorum ama benim de maşallahım var 30 dakkada bir tuvalete giderim zaten. benim için opu dan bile zor anlayacağın:) neyse olsun bitsin de yatıp uzanması kalsın inşallah:)

Biz transferde 4 kişi idik, stresten dolayi sikisamadik, 3 litre suya rağmen) Ama transfer hemen sonrasi, dr kateter yerleştirip idrari boşalttı, bence en doğrusu da bu.

canım bende çoktan geldim annemlerdeyim uzanıyorum suyu az icmisim sontayla şu doldurdular çok acı çektim berbat bi durumdu üç tane iyi kaliteli transfer edildi dondurma yapılmadı geri kalan 5 tanesi dondurulcak kalitede değilmiş onada üzüldüm boşa gitti diye ama inşallah bunlar tutar da bizi sevindirirler

Kızlar, gebelik testi erken yapmayı dusunuyormusunuz, test gününü mü beklemeye kararlisiniz?
Ben test günü bekleyecektim, öyle karar vermiştim, ama dayanamayacagim ya, daha çok erken, ama yapasim vaaar))

hayırlı olsun canim, inşallah sana sıkıca tutunurlar, inşallah hamile haberini alacaz :))

Kızlar, gebelik testi erken yapmayı dusunuyormusunuz, test gününü mü beklemeye kararlisiniz?
Ben test günü bekleyecektim, öyle karar vermiştim, ama dayanamayacagim ya, daha çok erken, ama yapasim vaaar))

hiç düşünmedim bekliyorum 2 gün kaldı ,ama içim içimi yiyor korkudan kendim yapmayi cesaretim bile yok, yine tutunmayip yıkılacam diye , hic degisik bi sey de hissetmiyom ama bakalim hayırlısı

canım hayırlı olsun sıkı sıkı tutunsunlar sana sen mi istedin 2 tane embriyo konulmasını

ben yapmayı düşünmüyorum canım ya korkuyorum negatif çıkar diye üzülürüm eğer çıkmazsa benim 7. günüm senin kaçıncı günün

seymoss trasferin olmuş hayirli olsun, inşallah bebişlerin sıkıca tutunur sana,hamile haberini alacaz inşallah.
bu defa burdaki bütün arkadaşlar güzel sonuç alır ,rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın

ben 7. yada 8. günü yaptırmış olurum canım. aşılama zamanı da öyle yaptım 10. gün baktırıdm boş yere umut beslemek istemiyorum. Aşılamada ilaçların etkisi 10 güne kadar sürüyo ama tüp bebekte çatlatma iğnesi baya önce vurulduğundan 7. günde çıkmayanı görmedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…