2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

papatyyaa123 papatyyaa123 canim kizlarda söylemiş zaten cok erken bide transfer günü sayilmiyomus daha 4.gun erken yani ben yapmayi düşünmüyorum..
Alya_naz Alya_naz cnm sen clexane igneleri buzdolabina mi koymustn havalar sicak uzerinde oda sicakligi yazio
Yok canım buzdolabında degil benimkiler.. Yatak odamda cekmecede tutuyorum.

Canim e 2 zaten masallah guzel lh ta ayni sekilde yumurtlama zamanlarinda falan bakiliyor yumurtanin kalitesi icin cok yuksek yada dusuk olmamasi lazim labaratuvar araligini bilmiyorum bazen cok degisiyor ama follikuler fazda yani yumurtlama fazinda 1 ile 8 9 arasina kadar normal deniliyor seninde 2.4 olduguna gore hersey yolunda demektir :halay:

Uzayli gibi hissettim su an o_O:KK48:
Hi lh i hatirladim simdi sen yazinca dun yucel bey sey demisti dozu dusuk tutmamiza ragmen 15-20 arasi yumurtan oldugu icin lh in az cikar yani vucudundaki yumurtalari catlatabilecek kapasitede olmayabilir o yuzden sana lucrin catlatma ignesi veriyoruz diye..
O degilde ben olgun yumurtayi folikulun capina gore oluyodu saniyodum mesela cap 18mm ise olgun 15 ise degil:KK70: doktor demez mi olur mu hangisinden olgun cikacagi hic belli olmaz diye.. :KK23::KK23:

Uzayli gibi hissettim su an o_O:KK48:
Hi lh i hatirladim simdi sen yazinca dun yucel bey sey demisti dozu dusuk tutmamiza ragmen 15-20 arasi yumurtan oldugu icin lh in az cikar yani vucudundaki yumurtalari catlatabilecek kapasitede olmayabilir o yuzden sana lucrin catlatma ignesi veriyoruz diye..
O degilde ben olgun yumurtayi folikulun capina gore oluyodu saniyodum mesela cap 18mm ise olgun 15 ise degil:KK70: doktor demez mi olur mu hangisinden olgun cikacagi hic belli olmaz diye.. :KK23::KK23:
Canim olurmu oyle sey hepimiz tecrubeyle ogreniyoruz birbirimizde ogrencek cok seyimiz var malesef sagolsun dr larimiz pek aciklama yapmadigi icin kendi capimizida ogreniyoruz :KK70: aynen bazen mesela hesaplarken 5 yumurtan var diyolar opu cikiyor 7 8 :)

Kızlar ben de bugün keseyi gördüm:nazar::nazar:
İnşallah herkese nasip olur darısı kalp atımlarına :KK25:
Transferim 11 ağustosta olmuştu bugün (tam 18 gün sonra) keseyi gördük kalp atımı için 2 hafta sonraya gün verdi biraz geç değilmi sizde nasıl durumlar?
Gözün aydın canım.. Allah saglıkla kucagına almayı nasip etsin. Ya benim de 15 Agustos'ta transfer olmustu dün ikinci kan testimi yaptirdim, şükürler icin hersey yolunda... Bana da ilk gebelik muayanesi icin 15 gün sonraya gelin dediler. Kese icin nie daha erken cagırmadılar diye dusundum simdi bak :işsiz: Ya da 15 gün sonra hem kese hem de kalp atısı birlikte mi olur ?

Kizlar bugun transferimin 5.gunu erken gebelik testi yaptim cikmadi idrarimi falan bekletmedim ama etkilenmem dedim cok etkilendim tutmadi sanirim 2 emrbiyo olsaydi illaki cikardi degilmi :KK43:
Canim üzülmek için erken. Testlerin hassasiyeti farklı. Ayrıca senin yerleşme günün gelmedi bile henüz

Canım hayırlı olsun sıkı sıkı tutunsunlar inşallah guzel haberlerini bekliyoruz
Transfer nasıl gecti gecti zor mu acı hissettin mi
Sonda nasıl acıtan bişey mi?
Transfer kolaydı xlcanim idrari iyi ayarlamak gerek. Ben bi türlü ayarlayamadim. Sonda da çok rahat bişi hiç öyle ağrı sizi yok müthiş derecede. Bu arada idrara o kadar sikisiktim hiç gerek yokmuş baya boşalttı idrari öyle 8slem yaptı. Cikardiginda wc ihtiyacım hiç yoktu nerdeyse.

Hadi hayirli olsun canimm hic birakmasin bebislerin seni 9ay boyunca..
Amin teyzesi allah razı olsun. İnşallah gün gelsin karın tokusturalim :)

ilaçları 825 e aldımmm.
normal mi?
bana iyi gibi geldi de.
Çok iyi arkadaşım

Ooooo hadi gecmis olsun. Ilk yaptin gerisi kolay tavsiyem yarinki igneyi diger tarafa yap ayni bolgeye yapma. Bide igne sonrasi muhakkak yuru.

sağ ol canım benim. işteyim ya zaten dolanıyorum bol bol. biraz zorlandım ama yarınkini falan rahat yaparım herhalde artık. zaten cumartesi kontrol var.

29 -08-2016
Kizlar bugun bir embriyo trasferim oldu suan otele geldik dinleniyorum..Benim diger 2 tedevimde 3 .gün embriyosu trasfer edilmişti 2 tane malesef olmamiştı..bu sefer genetik tani yada 5 güne gitmesini istiyorduk.. tahminimizden az yumurta olustu 4 tane ve 3 gune 2 tanesi saglikli geldi..doktorla konustuk ve 5. Güne giderse trasfer edelim diye karar aldik..ama bu sabah birinin daha gelişimi durdu diye embriyolog aradi ve bir tane trasfer edicez dedi.,ve bende illa genetik istiyorum demedim ..tabi doktorun tutumuda trasferden yanaydi..
Trasferimde sabah kahvaltımı guzelce yaptım 2 bardak çay içtim hiç su içmedim,sonrasinda 1 de burda olun dediler ama saat 3 de trasfer oldu..saat 1 den sonra heran çağirirlar diye yavaş yavaş su içmeye başladim ve sadece 1 litre su içtim..trasferde çok sıkışık degildim ,ve trasferden yarım saat sonra sikiştım oda normaldir herhelde..
İnşallah bu tek embriyom tutunur.
Test tarihim 8 Eylul ..benide ekleyin listeye kim yapmiştı listeyi ???!

29 -08-2016
Kizlar bugun bir embriyo trasferim oldu suan otele geldik dinleniyorum..Benim diger 2 tedevimde 3 .gün embriyosu trasfer edilmişti 2 tane malesef olmamiştı..bu sefer genetik tani yada 5 güne gitmesini istiyorduk.. tahminimizden az yumurta olustu 4 tane ve 3 gune 2 tanesi saglikli geldi..doktorla konustuk ve 5. Güne giderse trasfer edelim diye karar aldik..ama bu sabah birinin daha gelişimi durdu diye embriyolog aradi ve bir tane trasfer edicez dedi.,ve bende illa genetik istiyorum demedim ..tabi doktorun tutumuda trasferden yanaydi..
Trasferimde sabah kahvaltımı guzelce yaptım 2 bardak çay içtim hiç su içmedim,sonrasinda 1 de burda olun dediler ama saat 3 de trasfer oldu..saat 1 den sonra heran çağirirlar diye yavaş yavaş su içmeye başladim ve sadece 1 litre su içtim..trasferde çok sıkışık degildim ,ve trasferden yarım saat sonra sikiştım oda normaldir herhelde..
İnşallah bu tek embriyom tutunur.
Test tarihim 8 Eylul ..benide ekleyin listeye kim yapmiştı listeyi ???!
Tatlim hayirlisi olsun insallah. Sıkısiklik konusunda ben de soylw oldu ben cok sikisiktim sira beklerken hemsire ultrasondan bakti ve sondayla biraz aldi. Zaten sikisik olmazsan ultrasonda goremezse dr yapmiyor.yani benim transfer sirasinda once hemsire bakio sikis8klik iyi ise dr cagiriyordu. Kafayi ona yorma

Kızlar test gunum persembe ama bugun fayanamadım ıcım ıcımı yedı gıttım kan verdım sımdı ıkı saate cıkar dedıler maıl olarak alıvam erken ama en azından bırazda olsa kendını bellı eder ınsllah dua edın bana lutfen

Kızlar ben de bugün keseyi gördüm:nazar::nazar:
İnşallah herkese nasip olur darısı kalp atımlarına :KK25:
Transferim 11 ağustosta olmuştu bugün (tam 18 gün sonra) keseyi gördük kalp atımı için 2 hafta sonraya gün verdi biraz geç değilmi sizde nasıl durumlar?
Hayırlısıyla kucagınada al tatlım.. 2 hafta sonra gayet iyi.. Erken gittiğinde duyulmama ihtimalide oluyor bu sefer stres yapacaktın niye duymadım diye şimdi daha garanti olmuş..

X