2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

yok canim evdeyim!sanci yok baski arada bir oluyor.cok stressliyim gelsin istiyorum ama 1 hafta daha beklesin istiyorum yani tuhaf bir ruh halim var son zamanlarda :KK43:
Benimde farkım yok inan ki. Ama seninki biraz daha dursa iyiydi. Neyse ama çok aşırı da küçük değil. Hayrlısı Allahtan

Çok sağol canım inş seninde güzel haberlerini alırız tez zamanda. 10 günden sonra mı bakılıyordu.
Insallah guzel haberleri sizinle paylasirim...1 hafta kaldi test gunume...5 senelik evliyim Rabbim kimseyi evlatsizlikla imtihan etmesin..Hayirlisiyla annelik duygusunu ben de tatmak istiyrm..Rabbim ol der insallah hayirlisiyla

Insallah guzel haberleri sizinle paylasirim...1 hafta kaldi test gunume...5 senelik evliyim Rabbim kimseyi evlatsizlikla imtihan etmesin..Hayirlisiyla annelik duygusunu ben de tatmak istiyrm..Rabbim ol der insallah hayirlisiyla
Rabbim gönlüne göre versin inş canım. Mutlaka haber et olur mu

Sizde hamilelik sekeri mi var banada haftaya yapacaklar birde neler yiyorsunuz biraz bilgilendirirmisiniz
genel olarak yazıyım cnm
sabah: yumurta yeşillik domates peynir 1 d çavdar ekmeği(küçük kare dilimleri 1 d baz alarak)
ara: meyve(kavun,karpuz,üzüm gibi şekerliler hariç)
öğle:sebze,protein,salata ,yoğurt,1 d ekmek
ara:meyve
ara:ayran
akşam:sebze,protein,salata,1d ekmek
ara:5 fındık veya 5 badem veya 2 ceviz

Not:genelde öğlen olmak şartıyla bulgur pilavı ya da makarna(tam buğday) yersem ekmek yok,bakliyat yersem ekmek ve sebze yok.sebzelerden çoğu yasak zaten bende mecburen döndür döndür aynı şeyleri yiyorum(semiz otu,ıspanak,taze fasulye,kapya biber,mantar)
aklıma gelenler böyle.kendime göre ayarlıyorum.sen haftaya şeker yüklemen varsa bulgur makarna bakliyat karıştırma bence çünkü benim şeker düştükçe ekledi onları

GoldenVenus GoldenVenus bendede hamilelik sekeri var ama diyet pek yapmiyorum sadece yemeklerin porsiyonunu azalttim! 29 haftamdan bugune kadar 2 defa yuksek geldi oda 135 doktor surekli tekrarlamiyorsa normaldir dedi zaten her hafta olcum sonucunu tuttugum kagitlari goturuyorum!
sizde hic yuksek geldimi?

Benimde farkım yok inan ki. Ama seninki biraz daha dursa iyiydi. Neyse ama çok aşırı da küçük değil. Hayrlısı Allahtan
canim 4cm aciklikla 40 haftaya bile gelebilirain dedi doktor!pazartesi randevumda sindi dogsadasorun olmaz ama 36 haftasinda cigerleri gelismis olur dedi!bende su anda 35+4um Allahin izniyle yani 2 gu! daha idare ederse 36 olcaz ondan sonra kendimi kasmicam!tabii beklenilem ve full term diye adlandirilan hafta 37. hafta! hersey kismet canim Allah hayirlisini versin insallah!hepimiz sag saglim kavusalim meleklerimize Allahin izniyle:KK200::emir_bebek:

GoldenVenus GoldenVenus bendede hamilelik sekeri var ama diyet pek yapmiyorum sadece yemeklerin porsiyonunu azalttim! 29 haftamdan bugune kadar 2 defa yuksek geldi oda 135 doktor surekli tekrarlamiyorsa normaldir dedi zaten her hafta olcum sonucunu tuttugum kagitlari goturuyorum!
sizde hic yuksek geldimi?
canım benim özellikle sabah açlık yüksek çıkıyodu.bu diyetin dışındakiler zaten yemiyorum ama diyetteki ölçüler biraz fazla kaçırsam tokluk hemen 140 ın üzerine çıkıyo diete uyduğum halde bile tokluklar bazen 110 da çıkıyo 135 de .aynen bende bi ajandam var yediklerimi ve ölçümlerimi götürüyorum her gidişimde

GoldenVenus GoldenVenus aclik orani sekere bagli degilmis bobreklere bagliymis canim!70 ile 90 arasi iyi tokluk 120 ye kadar.seninkiside iyi. zaten 160 200arasi gelmiyorsa kaygilanma dedi doktorum Allaha sukur hic o seviyelere cikmadim! ekmek zaten yemiyorum canim cok tatli pasta turu seyler istiyor yemiyorum.surada az bir zaman kaldi insallah sag saglim aliriz bebisleri kucagimiza zaten dogum yapinca plesanta vucuttan cikar cikmaz seker seviyemiz yerine gelcek sonra o cok sevdigim cukolatali kekten ve kadayif talisindan yapip doyasiya yicem ahtim var :))

GoldenVenus GoldenVenus aclik orani sekere bagli degilmis bobreklere bagliymis canim!70 ile 90 arasi iyi tokluk 120 ye kadar.seninkiside iyi. zaten 160 200arasi gelmiyorsa kaygilanma dedi doktorum Allaha sukur hic o seviyelere cikmadim! ekmek zaten yemiyorum canim cok tatli pasta turu seyler istiyor yemiyorum.surada az bir zaman kaldi insallah sag saglim aliriz bebisleri kucagimiza zaten dogum yapinca plesanta vucuttan cikar cikmaz seker seviyemiz yerine gelcek sonra o cok sevdigim cukolatali kekten ve kadayif talisindan yapip doyasiya yicem ahtim var :))
sabah açlık şekerini napsak fazla düşüremedik 100-110 arası azıcık kaçırsam çıkıyo ama doktor sabah için gece boyunca hormonal değişimlerdende kaynaklı olabilir dedi diyetisyenede gidiyorum ama içimiz rahat olsun diye 10 gün önce iç hastalıkları uzmanınada gittik geriye dönük 3 aylık vücuttaki şeker ortalamasını veren bi kan testi yaptı 4.5-6.3 arası olması lazımmış benim 4.9 çıktı çok iyi olumsuz etkilememiş dedi.son 1 ay benimde bayram reklamlarında canım ülker ece istedi doğumdan sonra koca bi kutu alıp yumulucam valla:KK72:

24 saatle 4 gun arasinda degisiyormus. Miktar olarak azdi benimki, doktor dedi ki hepsi bi anda bosalmadiysa, 4 gunu de gecebilir biraz :KK43:

Ama bugun soyle bir sikintim var, sanki gaz kasilmasi gibi karnim sisip kasiliyor midem tarafi. Sanci mi gaz mi emin olamadim, bilen biri var mi :KK17:
HMM ALLLAHIM YARDIMCIN OLSUN CNMM

GoldenVenus GoldenVenus zaten aclik orani 2 3 ay once degisti canim 70 95ti 90a dusurduler! ben fazla kaygilanmiyorum sonucta ucta bir seviyede degiliz! abimin esinde glukoz seviyesi 280 cikti diyette yapmadi herseyi yedi ve kizi 41.haftada 3500 kilo dogdu ustelik cokta saglikli masallah dedigim!gibi 160-200 cikarsa ki Insallah cikmaz o zaman kaygilanirim!

canim 4cm aciklikla 40 haftaya bile gelebilirain dedi doktor!pazartesi randevumda sindi dogsadasorun olmaz ama 36 haftasinda cigerleri gelismis olur dedi!bende su anda 35+4um Allahin izniyle yani 2 gu! daha idare ederse 36 olcaz ondan sonra kendimi kasmicam!tabii beklenilem ve full term diye adlandirilan hafta 37. hafta! hersey kismet canim Allah hayirlisini versin insallah!hepimiz sag saglim kavusalim meleklerimize Allahin izniyle:KK200::emir_bebek:
Amiiiin amin kuzum. Bn 40 haftalığım eşim 43 haftalık doğmuş:) bizim kız da bekler mi dedik ama açılma dalgalarım başladı gibi. Bide doktor çabuk gelecek gibi dedi. Yarın 4-5 cm olduysa bırakmam hastaneden dedi ama bn kaçacak gibiyim :KK76: Rabbim bi yol çizdi şüphesiz bize tevekkül etmek düşer. Ama bi gerçek varsa plates topu çok işe yarıyor. Tavsiye ederim

GoldenVenus GoldenVenus zaten aclik orani 2 3 ay once degisti canim 70 95ti 90a dusurduler! ben fazla kaygilanmiyorum sonucta ucta bir seviyede degiliz! abimin esinde glukoz seviyesi 280 cikti diyette yapmadi herseyi yedi ve kizi 41.haftada 3500 kilo dogdu ustelik cokta saglikli masallah dedigim!gibi 160-200 cikarsa ki Insallah cikmaz o zaman kaygilanirim!
canım senin iyi değerlerin maşallah benim en ufak bişeyde artmaya müsait olduğu için pimpirikli olduk bizde bebek olumsuz etkilenirse diye ama o testten sonra rahatladık kendi doktorumuzda şekeri olmayıp 4 kg doğuranda var hemde şeker olumsuz etkilese suyu fazlalaşır ve eşi yaşlanır sizde herşey yolunda dedi çok şükür

maşallah oğluna canım ama merak etme artık gelecek kiloya sahip:) bende son anda sezeryan gerekmezse normal doğum düşünüyorum.doktoruların yorumu değişir bu konularda genellikle ama epidural olupta rahat doğuranlarda varmış.açıkçası epidural zaman zaman benimde aklıma geliyor ama sanırım ben o andaki sancı durumuna gidişata göre karar vereceğim.akışına bıraktım yani anlayacağın:) hayırlısı neyse o olsun canım hakkımızda.
Cevap biraz hem oldu Canım bende gidişata göre hareket edilen ilk başta vurulmucam doktorda dedi dayanamıcak duruma gelirsen vururuz dedi

X