2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Canım bana normal geldi kilosu. Bizim ki 37.2 haftada 3010 kg. Normal kilosu dedi bugün doktorum. Geçen pazartesi de 285

burada yasiyorum ben!siz ne kadarlik hamilesiniz kacinci haftaniz?
37+2 bugün. Ben de epidural normal doğum istiyorum ama burada epidurali tamamen uyuşturarak yapıyorlarmış. Oysa Tüekiye de walking epidural yapıyorlar. Dolayısıyla açılma ve ıkınma daha kolay oluyor. Şaşırdım açıkçası burada ki epidural sistemine.
Sizin doktorunuz bununla ilgili birşey söyledi mi ya da benim hastanenin prosedurumu böyle acaba?

tamamen uyusturmak ne demek Bilmiyorum ama bana soylemilen belin alt kismi kalcanin yaklasik 1 karis yukarisindan epidural verilecegi ve cok kisa bir surede etkisini gosterdigi!ve bu etki gogus altindan bacaklara kadar oldugunu ve dogum bittikten yaklasik 5 10 dk sonra etkisinin yok oldugu!yani genel anestesi gibi degil tamamenden kastiniz oysa cunki gecen cumartesi acildeydim bana a iklanan bundan ibaret!

yani sadece gogus altindan baslayarak bacaklara kadar yayilan omirililten verilen ince uzun bir tel yardmiyla verilen bir igne epidural!teli sadece omirilik yolunu acmak!icin kullaniyorlar sonra siringayla birlestirip epidurali omirilikten veriyorlar bir cesit lokal anestesi

Kastettiğim tam da tarif ettiğiniz bölgenin tamamen uyuşturulması. Türkiye de sadece sancıyı hissetmeyecek kadar bel bölgesi uyuşturuluyor, onun dışında isterseniz yürüyebiliyor ve ya pilates topunda açılmayı kolaylaştıran hareketleri yapabiliyorsunuz. Ama ağrı çekmiyorsunuz. Böylece açılma ve doğum daha kısa sürede oluyor. Oysa burada belden aşağısı tamamen uyuştuğu için yürüyemiyorsun ve yatağa nst ye bağlı olarak 10 cm açılana kadar bekletiliyorsun yatarak. Hatta suni sancı veriliyor. Kendin hissederek ıkınamıyorsun.Dolayısıyla açılma yavaşlarsa veya durursa sezaryen ihtimali artıyor.
Açıkçası ben çok şaşırdım böyle bir uygulama olduğuna. Tamamen doktorun rahatı gözetilmiş bir uygulama. Acaba dedim sadece bizim hastaneye özgü mü, yoksa Amerika genelinde mi böyle?

Epiduralin nasıl olduğunu biliyorum, Bahsettiğim etki derecesi.

zaten dogum yapiyorsun sonra plesentayi almalari temizlemeleri kesik varsa dikis atmalari falanda bunlardan sonra ki surecte yuruyebiliyorsun!benim dogum yapan arkadaslarim hemen kalkti bebegini emzirdi yurudu.yani saatlerce yatakta oylesine kalmadilar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…