2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

M mucizem28 annem aradi canim telefonunda sorun varmis.bu arada iyi haberler almana sevindim

POWERHACK POWERHACK canim uzulme yarin gorursun!bebisini hayirlisiyla

zehra42 zehra42 umarim biran once duzelir canim
bende hala yollardayim simdi bir yerde mola veriyorum hem yemek yiyorum garson kizda hamileymis.yakinda dogurursun sen dedi morelimi bozdu! insallah 2-3 hafta daha gelmez morelim bozuldu ama haklida cok kilo aldim 47 ile hamile kaldim 66 kilo oldum en son bebegim 2450ydi bakalim pazartesi doktorumuz ne dicek!
Bana 6. Aydan beri diyirlar bebegin asagida lesin geliyor cok dikkat et diye. Doktora soyledigimde dalga geciyordu onlarla:)

sssp sssp bazi insanlar bilip bilmeden konusuyor piskolojisi kaldirirmi diye dusunmeden hem takdiri ilaji ne yazdiysa o olur!
M mucizem28 yollar cok duzgun canim sarsilicak yol degil ama yagmur yagmaya basladi mola verdim!az kaldi eve gelmeme Allahin izniyle!

Gittim tatlım. Hamilelik kalıntısı die bişey varmış ilk kez duydum. Çok yaygınmış. Yine son haftalarda olduğu için şanalısın dedi. Karaciğere bakıldı eğer enzimlerde sıkıntı olsaydı hemen sezeryana alacaklardı. Bebeğe zararlıymış. Ama çok şükür temiz çıktı. İlaç verdi krem verdi. Bi de kortizon iğne verdi de onu almadım. Gece krize girdim resmen çok kötüydüm. Nst de sancı çıktı yalnız. Hissedersen hemen gel serum takcaz dedi. Şimdi içim rahat ama hala deli gibi kaşınıyorum

Bununla geçmiş olsun canım değerlerin normalmiş bak çok şükür, inş ilaçlar da etki eder hemen toparlarsın :)) sancın kaç civarlarında çıktı değer olarak bazen enfeksiyondan da Kaynaklı olabiliyor çünkü. Eğer düşük değerlerdeyse çok sıkıntı etme canım, hem artık doğsalar bile prematüre olmuyorlar, belki annesi özlemiştir kavuşmak içindir bunlar

Bununla geçmiş olsun canım değerlerin normalmiş bak çok şükür, inş ilaçlar da etki eder hemen toparlarsın :)) sancın kaç civarlarında çıktı değer olarak bazen enfeksiyondan da Kaynaklı olabiliyor çünkü. Eğer düşük değerlerdeyse çok sıkıntı etme canım, hem artık doğsalar bile prematüre olmuyorlar, belki annesi özlemiştir kavuşmak içindir bunlar
Canım ne de güzel yazmışsın :) sancı çok ufakmış takmadım. Hem olacak artık yavaş yavaş. Bizde onu özledik hakkında hayrlı zamnda gelsin inş :)

Kizlar ban yedim 1 gunluk :) daha yeni mapustan ciktim sukurler olsun okudum yazdiklarinizi.

Canım ne de güzel yazmışsın :) sancı çok ufakmış takmadım. Hem olacak artık yavaş yavaş. Bizde onu özledik hakkında hayrlı zamnda gelsin inş :)

canım sanada geçmiş olsun bak temiz çıkmış çok şükür bu arada stres fazla yapıorsun yapma artık lütfenn !..

Canim bende pazartesi muayene olucam. Muayene olmamiz lazim cunku normal dogumda bebegin basi o bolgede ki kemiklerden gecip gecmiyecegine bakiyor doktor. Benim kemik agrim oluyo diyince normal kemikler dogum icin aciliyor dedi doktorum. Kemik acilmasi tamamlaninca cati muayenesi yapiyoruz dedi. En son gittigimizde de basinin olcusune bakti iyice. Bir suru arkadasim dogum yapti. Onlarda muayene oldular bir sikinti olmadi. Ben dogumu tetiliyecegini zannetmiyorum. Boyle seylerde insana vesvese vermemeleri lazim zaten hamikeyken insan daha hassas oluyor. Bana dogumum yaza gelicek diyince of cok zor olur cok bunalirsin diyorlardi ama o kadar abartildigi gibi olmadi.
Canim bende pazartesi muayene olucam. Muayene olmamiz lazim cunku normal dogumda bebegin basi o bolgede ki kemiklerden gecip gecmiyecegine bakiyor doktor. Benim kemik agrim oluyo diyince normal kemikler dogum icin aciliyor dedi doktorum. Kemik acilmasi tamamlaninca cati muayenesi yapiyoruz dedi. En son gittigimizde de basinin olcusune bakti iyice. Bir suru arkadasim dogum yapti. Onlarda muayene oldular bir sikinti olmadi. Ben dogumu tetiliyecegini zannetmiyorum. Boyle seylerde insana vesvese vermemeleri lazim zaten hamikeyken insan daha hassas oluyor. Bana dogumum yaza gelicek diyince of cok zor olur cok bunalirsin diyorlardi ama o kadar abartildigi gibi olmadi.
Haklısın canım ama yine de insan korkuyor bir de ilk kez alttan muayene olcam onun verdigi duygu da var nasıl acıcam bilmiyorum Rabbim yardımcımız olsun her konuda çatı muayenesi olduktan sonra bana yine yazar mısın nasail geçti diye

5-6 gündür giremedim internete wınnla giriyorum internetim bitmiş sıcaktada çıkamadım pek gece çıktık yürüyüşe eşime , wınna yükleme yapalım dedik sistemde sorun varmış en nihayetinde hallettim geldim yine. girmediğim günlerdekiler okudum . Benimde yan yatıca oturunca felan kemiklerim hep acıyo. doğuma hazırlanıyoruz sanırım :KK22:vajinayada baskı oluyo zaman zaman

Kizlar doktordan gelioruz.
acile kostuk sabahtan beri karnim tas gibi ve kasilma var die.
nstte sancim cikti doktor dogum sancilari baslamis dedi ama acilma yok.
o yuzden eve git dinlen dedi eger sancilarin devam ederse hemen gel dedi.

Canim cok gecmis olsun simdi nasilsin peki? Sancilarin devam ediyo mu? Sakin stres yapma gelirse de hayirlisiyla gelsin bebis annesi artik erken degil ki :KK15: sancilarin kac civari cikti?

Canim cok gecmis olsun simdi nasilsin peki? Sancilarin devam ediyo mu? Sakin stres yapma gelirse de hayirlisiyla gelsin bebis annesi artik erken degil ki :KK15: sancilarin kac civari cikti?

sagol kuzum valla kac cikti bakmadim ama doktorum dogum sancilari baslamis ama acilma yok die eve yolladi hala devam edio belim ayrilicak gibi karnim surekli sert.
zaten farkli oldugunu anladim.
doktorum gelsede problem degil dedi 3200 olmusuz :)

5-6 gündür giremedim internete wınnla giriyorum internetim bitmiş sıcaktada çıkamadım pek gece çıktık yürüyüşe eşime , wınna yükleme yapalım dedik sistemde sorun varmış en nihayetinde hallettim geldim yine. girmediğim günlerdekiler okudum . Benimde yan yatıca oturunca felan kemiklerim hep acıyo. doğuma hazırlanıyoruz sanırım :KK22:vajinayada baskı oluyo zaman zaman

canim zaten suan sancim var doktora gittik karnim tas gibi die bakti nstde sanci cikti doktor dogum sancilarin baslamis dedi ama acilma yok die eve geldim hala devam edio devam ederse siddeti artar ise nisan su gelirse gel dedi beklioruz evde

sagol kuzum valla kac cikti bakmadim ama doktorum dogum sancilari baslamis ama acilma yok die eve yolladi hala devam edio belim ayrilicak gibi karnim surekli sert.
zaten farkli oldugunu anladim.
doktorum gelsede problem degil dedi 3200 olmusuz :)
Oy masallah bebisime :KK200::nazar: iyi takip et bakalim canim gecmezse aksam tekrar git herkese düzenli agri girip cikacak diye bisey yok kimisinde devamli süren agrilarla basliyomus dogum uzan dinlen sevdigin seylerle ugras hakkinda hayirlisi olsun insallah tatlim güzel haberlerini duyalim

Oy masallah bebisime :KK200::nazar: iyi takip et bakalim canim gecmezse aksam tekrar git herkese düzenli agri girip cikacak diye bisey yok kimisinde devamli süren agrilarla basliyomus dogum uzan dinlen sevdigin seylerle ugras hakkinda hayirlisi olsun insallah tatlim güzel haberlerini duyalim

sagol birtanem dusa girdim rahatlamak adina da siddetlenirse ariycam doktorumu.
amin canim allah razi olsun korkuda sardi sorma belim kasigim karnim fena

sagol birtanem dusa girdim rahatlamak adina da siddetlenirse ariycam doktorumu.
amin canim allah razi olsun korkuda sardi sorma belim kasigim karnim fena
Korkma tatlim korkacak ne var hersey normal günüde erken degil gelmek isterse gelsin iste melek ne güzel :KK68: belkide yalanci sancilardir ama gercekse de Rabbim kolay dogumlar nasip etsin insallah sende benim gibi yalnizsin duyduma göre kaynananda tatildeymis yalnizim diye stres yapiosan hic yapma bak esin yaninda biliyorum insan yaninda destek ariyo ama olsun sen hayirlisiyla yavrunu al kucagina gerisi önemli degil

Arkadaşlar doğum çok yaklaştı dün bir
geçmiş olsun canım.belki yalancı ağrılardır.gerçek doğum ağrısımı dedi doktor? hem doğum başlasada korkma zaten bebeğin maşallah dğacak kiloda sıkıntı olmaz.Bir gelişme olursa haber ver.Yavrunu sağlıcakla kucağına alırsın inşallah.

Haklısın canım ama yine de insan korkuyor bir de ilk kez alttan muayene olcam onun verdigi duygu da var nasıl acıcam bilmiyorum Rabbim yardımcımız olsun her konuda çatı muayenesi olduktan sonra bana yine yazar mısın nasail geçti diye
Ben de hamilelikten once iltihap olmustu muayene olmadan oncede sonra da cok stres yapmistim. Psikolojim bozuldu resmen. Sonra arkadaslarla konustuk bu konuyu herkes benim gibiymis megerse.:KK48:
Onlari dusunuyorum herkes mecburen katlaniyor diyorum kendi kendime. Aklima getirmemeye calisiyorum baska dusunceleri:KK33: sana da tavsiyem kendini motive etmeye calis. Bir de ben ilk muayene de kendimi kasmistim o zaman canim acimisti sonra doktor kasma kendini diyince fark ettim kendimi kastigimi. Gozlerimi kapatip rahatlayip bitmesini bekledim. Aninda acisi gitti. Senin elinde olan bisey acidi diye kendini kasarsan daha cok acir kisir dongu yani. Allah kolaylik versin insallah sende zorlanmadan atlatirsin. Ama unutma her kadin mecburen katlaniyor bu duruma yalniz degilsin:KK66: pazartesi anlatirim nasil gectigini.:KK39:

X