2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Canim uzulme saglikli olmasi en onemlisi.cok kilo almasida iyi degil ilerde obezlik yaratabilir.
canim benim kizim ilk aylar hiç 1kilo falan almadi hep 700 800 gram arasi aliyodu 6ci ayda 600 gram almiş doktor kilosu icin gayet iyi dedi ama zayif gibi kizim.ilk aylar kusmadan dolayi 700 falan aliyodu 1 kilo aımiş olsaydi 8 kiloyu bulurdu kilosu.ama senin bebiş 2 ayda 370 gram az almişcanim.bide benjm kizim cok hareketli seninkide öylemi hareketli bebekler zayif olur genelde

Canim üzülme benim bebiste zayif boyuda uzun benimki 5 buçuk aylik 6. 300gr boyuda 69 cm ek gidaya basladik yemeside iyi niye kilo alamiyor bilmiyorum
canim bebişin çok hareketıiyse yediklerini yakiyordur muhtemel benjm kiz cok hareketli o yuzden zayif ek gida nerdeyse herşey veriyorum seviyor hatta bugun elma puresi verdim icine 1 adet bebek buskuvisi ezdim ve uzerine mandalina sıktim ilk uzunu buruşturdu ama bayilarak yedi :) çignemeyi bile biliyor artik :)

benim kizim tembelmiş meyeer.ama bende eşimde 8 9 aylikken cikartmişiz ilk dişimizi acaba genetik yatkinliktanmidir

Evetcanim doktor bana siz nezaman çıkardıysanız ozamanlar çıkarır dedi. Ben de 6aylikken falan çıkmış disim. Bu arada benim oğlumun diğer dişi de çıktı :) uçları görünüyor iki dişinin de çok tatlı oluyor yaa :)

canim bebişin çok hareketıiyse yediklerini yakiyordur muhtemel benjm kiz cok hareketli o yuzden zayif ek gida nerdeyse herşey veriyorum seviyor hatta bugun elma puresi verdim icine 1 adet bebek buskuvisi ezdim ve uzerine mandalina sıktim ilk uzunu buruşturdu ama bayilarak yedi :) çignemeyi bile biliyor artik :)
Ooo hemde nasıl hareketli elleri ayakları hiç durmuyorki çok kilolu ya benim kızım yağlarını yakiyor:-) ondan kilo alamiyor bobregindeki kumdan dolayıda olabilir.

canim benim kizim ilk aylar hiç 1kilo falan almadi hep 700 800 gram arasi aliyodu 6ci ayda 600 gram almiş doktor kilosu icin gayet iyi dedi ama zayif gibi kizim.ilk aylar kusmadan dolayi 700 falan aliyodu 1 kilo aımiş olsaydi 8 kiloyu bulurdu kilosu.ama senin bebiş 2 ayda 370 gram az almişcanim.bide benjm kizim cok hareketli seninkide öylemi hareketli bebekler zayif olur genelde
Senin bebisin kilo alimi gayet iyi masallah canim.evet cok hareketli surekli eli kolu oynuyor:) doktor bu aylarda az olabiliyomus kilo dedi saglikli gorunuyor dedi.ama annelik iste insan endise ediyor bir sorunmu var az aldi diye.saglikli olsunda az alsin.

Arkadaş almış aktivite masasını şimdi ayaksız kullanıyormuş kucağına koyuyormus bebisin. Olabilir gibime geldi benimde.. Fisher price in egitici ogretici cd calari var bizde de, o da guzel. Dediğin markaya bakayım şimdi sağol canım.
Rica ederim cnm bende bikaç ay sonra almayı planlıyorum aktivite masasını baya oyalayıcı bişey

Merhaba bayanlar bayadir yazamadım ama takipteyim hep :) tatilde olunca memlekette yazmaya bile vakit olmuyor.
Benim oglum hastaydı en son çok şükür şimdi iyi. 10 gun once en son kilo boy ölçümü yapıldı 8 buçuk kilo ve 71 cm çıktı . Bu arada tam 184 günlüğüz yani 6ay bitti 7den gün alıyoruz artık. Hala ek gıdaya gecmedim. Ankaraya dönünce doktorumuza gideceğiz o ek gidayla ilgili konuşacak bizimle. Ek gıdaya gecmedim ama arada 1 kasik da olsa corbalardan falan tattirdim. Benimki çok istekli zamanı geldi artık. Biz yemek yerken ağzımıza bakıyor ve resmen ağzını sapirdatiyor :) bizde durumlar böyle .
Maşallah cnm bebişe aramızda 10 gün var bebim bebiş 7500 72 cm di 1 kilo var aramızda benimki çırpı ek gıdayı hapur hupur yiyo ama nazlı kilo alıyo yapı demekki.biz ek gıdaya geçeli bir ay oldu baya ilerledik artık pütürlü şeyler yiyo püre yapmıyorum.sende vayaştan başla cnm sonra alıştırması zor oluyomuş

selam kizlar.bebegim 6 ay 7 gunluk ek gidayaa çoktan geçiş yaptik kahvalti falan yapiyoruz artik bayiliyo kizim yumurtaya:) bir sorum olacak.sizin bebişler diş çikarttimi? bizim 6 ay kontrolumuzde boyumuz 66sm kilo 7000gram çikti 3300 gram 52 sm dogmuştu.doktorumuz kalsiyum iceren şurup verdi bingildak kontrolu yaparken bingildagi az kapanmiş onun için sizede yaptilarmi bu kontrolu? diş belirtilerimiz hepsi var gece huzursuzlugu herşeyi isirma kulak çekiştirme salya kaka sayinda artma.birtek diş etlerimizdü şişme yok.diş etleri şişmeden diş çikarmi ki?
Yalnız değilsin merak etme benim oğluşta 6 aylıkken 7500 gr 72 cnm çıktı zayıf benin bebişte.iştahlıda yiyo ama çok hareketli eli kolu hiç durmuyo ben ona yoruyorum sende dert etme sağlıklı olsunlarda

bakiyorumda bitek benim bebiş zayif:KK43: maşallah bebişlerinize Allah nazardan korusun benim bebiş neden zayif :/
Cnm yapı meselesi her bebek bir olmuyo benim bebekte zayıf önceden takıyodum ama artık takmıyorum kilolu olup sağlıksız olmasındansa zayıf olup sağlıklı olsun yeter

Canim sevindim iyi olduguna bebisin kilo alimindan bahsetmisken bende bugun bunun hakkinda yazacaktim.benim oglum dogumdan beri kilo alimi gayet iyi giderken 4.aydan itibaren dustu.daha az olacagini biliyorum ama daha onceki alimina gore cok dustu gibi geliyor.yani aralik ayinda en son olcmustu doktor 6.630 gr di.bu arada almanyada her ay bakmiyolar boya kiloya ve bu bana cok sacma geliyo saglik sistemini begenmedim hic.turkiyede daha iyi bence.neyse aralik 18 den sonra bugun olcum yaptik 7 kg yani yaklasik iki ayda 370 kilo almis.ama doktora sorarsan kilosu iyi.oglusunun kilo alimi nasil 4 aydan sonra azaldimi?bu arada okuyan diger annelerde yazarsa sevinirim.birde doktor gunde sadece bir ogun sebze ver 1 ay dedi ek gida icin.gerci cok birsey verdigim yok.
Canim bende almanyadayim ve buranin sisteminden bende hic memnun degilim. Biz en son 19 ocakta gittik 21 haftalikken boy 70 santim kilo 8.550 gelmisti ve birdahaki kontrol tee agustosta. Ek gida ile ilgili bilgi hele hic vermedi. Girer girmez sordugu soru pürelerle arasi nasil olmustu, daha yeni 5. ayina girmek üzereydi ozaman. Bende henüz vermiyorum demistim. Basliyasaydin artik dedi ve ne bir fikir ne baska birsey dedi. Türkiyede gercekten daha güzel sistem. Doktor baslama zamanini söylüyor. Ben sasirmistim doktor bana niye baslamadin dediginde, kendisi dicek saniyordum. Neyse kilo meselesine gelirsek baya az almis seninki 3. aydan sonra haftada 100gr falan yine almalilar diye biliyordum, öncesi 180-250 gram arasiydi. Birde 4. ayin sonunda yanilmiyorsam yaklasik dogum kilolarinin 2 kati olmalari lazim diye okumustum. Benimki 4.290 gr dogdu ve 4. ayinin sonunda 8.550ydi

Canim bende almanyadayim ve buranin sisteminden bende hic memnun degilim. Biz en son 19 ocakta gittik 21 haftalikken boy 70 santim kilo 8.550 gelmisti ve birdahaki kontrol tee agustosta. Ek gida ile ilgili bilgi hele hic vermedi. Girer girmez sordugu soru pürelerle arasi nasil olmustu, daha yeni 5. ayina girmek üzereydi ozaman. Bende henüz vermiyorum demistim. Basliyasaydin artik dedi ve ne bir fikir ne baska birsey dedi. Türkiyede gercekten daha güzel sistem. Doktor baslama zamanini söylüyor. Ben sasirmistim doktor bana niye baslamadin dediginde, kendisi dicek saniyordum. Neyse kilo meselesine gelirsek baya az almis seninki 3. aydan sonra haftada 100gr falan yine almalilar diye biliyordum, öncesi 180-250 gram arasiydi. Birde 4. ayin sonunda yanilmiyorsam yaklasik dogum kilolarinin 2 kati olmalari lazim diye okumustum. Benimki 4.290 gr dogdu ve 4. ayinin sonunda 8.550ydi
Hadi ya nerdesin canim umarim yakindir.ben dresdendeyim.bu arada bugun jimnastikdeydim ebe veriyor bu arada.kilosuna baktik orda 7.490 yani eczanede tartmistik yanlislik olmus cok sevindim.yani yaklasik iki ayda 900 gram almis normal yani cok sukur:) bu arada b3n ek gidayi soramamistim oglum cok istedigi icin tattirmaya basladim sadece.ebeye sordum beslenmeyle ilgili bir dergi verdi.

Yalnız değilsin merak etme benim oğluşta 6 aylıkken 7500 gr 72 cnm çıktı zayıf benin bebişte.iştahlıda yiyo ama çok hareketli eli kolu hiç durmuyo ben ona yoruyorum sende dert etme sağlıklı olsunlarda
evet saglikli olsunlar yeter ama benim kizin 2 ayda 2sm uzamiş boyu buna taktim neden uzamamişki boyu :KK43:

kizlar bebekleriniz dönüyormu? benim kizim yuzustunden sirtustune kolay dönüyo ama aksinu yapmiyor henüz.bide destekli oturuyodu birkaç gundur arada desteksiz bile oturuyor bi de dişimiz çiksa

Senin bebisin kilo alimi gayet iyi masallah canim.evet cok hareketli surekli eli kolu oynuyor:) doktor bu aylarda az olabiliyomus kilo dedi saglikli gorunuyor dedi.ama annelik iste insan endise ediyor bir sorunmu var az aldi diye.saglikli olsunda az alsin.
gözün aydin canim ölçüm yanlişmiş :) asil taktigim kilo degilde 2 ayda boyu 2 sm artmiş bu sorunmy acaba neden uzamamişki boyyu

Evetcanim doktor bana siz nezaman çıkardıysanız ozamanlar çıkarır dedi. Ben de 6aylikken falan çıkmış disim. Bu arada benim oğlumun diğer dişi de çıktı :) uçları görünüyor iki dişinin de çok tatlı oluyor yaa :)
maşallah paşaya:) benim kiz tembel diş konusunda henüz şişme falan yok

evet saglikli olsunlar yeter ama benim kizin 2 ayda 2sm uzamiş boyu buna taktim neden uzamamişki boyu :KK43:

canim benimkide bi onceki ay 4.5 cm uzamisti gecen ay 0.5 -1 cm uzamis doktor her ay bir olmaz dedi.onceki aylardada cok hizli degildi zaten.kilo alimi iyide boyu pek uzamiyo genetik heralde babasi uzun sayilir 1.80 ama ben 1.62 yim bana cekti galiba

kizlar bebekleriniz dönüyormu? benim kizim yuzustunden sirtustune kolay dönüyo ama aksinu yapmiyor henüz.bide destekli oturuyodu birkaç gundur arada desteksiz bile oturuyor bi de dişimiz çiksa
benimkide tam tersi sirr ustuden yuzustine kolay donuyo digerine alisamadi hala

X