2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

K
Ac aylik sizin oglunuz ve cok sanlisiniz her yerini olcuyorlar ben yurtsisindayim dogdunda boyunu olctuler o ama kiloyu mutlaka ebe gelir ayda bir tartar kafayida olcmedi

Yani 3 buçuk kilodan fazla almış canım maşallah gayet iyi değil mi ? Sen bilirsin yinede canım yavaştan başla için rahat etmiyorsa.
Canım diğer bebeklerle kıyaslamıyım diyorum ama kime sorsam hep 7 kilonun üstünde be tombik duruyo benm bebiş zayıf bacaklar falan çırpı gibi bende endişeleniyorum bide bunun emeklemesi diş çıkarması var iyice kilo veriyolar ozaman bizimki zatn zayıf iyice zayıflar diye korkuyorum.

Kac aylik sizin bebeginiz

Canim masallah

Canim uzulme 4.aydan sonra haftada 100 gram aliyor genelde bebekler yani onceki gibi degil kilo alimlari.hem bebegin saglikli olduktan sonra kilo cok onemli degil.zaten senin bebisin kilosuda normal sıkma canini.
  • Haklısın cnm ama insan yinede üzülüyo okdr emziriyorum ama yinede az kilo alıyo çok şülür sağlıklı ama burdaki bütün bebişlerin maşallahı var hepsinin kilosu çok iyi benim bebiş zayıf olunca benmi bişeyi eksik yapıyorum diye düşünüyorum

Aa ben yeni gördüm bu başlığı ağustos annelerini kapattıklarından beri girmemiştim ve bende kızıma kavuştum çok şükür bugünümüze

Canım üzülme benim bebisimde zayıf ve uzun benimki 5.950gr ben ek gıdaya geçtim bile yoğurtla başladım bugün aşısı vardı goturduk çok şükür ateşi çıkmadı ama çok huysuzlandi normalde saat 10 yatan bebeğim biraz önce uyudu umarım yarına kadar rahatlar

K

Ac aylik sizin oglunuz ve cok sanlisiniz her yerini olcuyorlar ben yurtsisindayim dogdunda boyunu olctuler o ama kiloyu mutlaka ebe gelir ayda bir tartar kafayida olcmedi

3gun sonra 5ay bitiyor tam doğum tarihi 14 agustos. Burda hep olcuyorlsr hatta sağlık ocağında bile. Kafa ölçüsü önemli gelişim açısından niye olcmuyorlar acaba ?

3gun sonra 5ay bitiyor tam doğum tarihi 14 agustos. Burda hep olcuyorlsr hatta sağlık ocağında bile. Kafa ölçüsü önemli gelişim açısından niye olcmuyorlar acaba ?

Cuma gunu ebede randevumuz var soracagim merak ettim benim bebegimde 18 agustos dogumlu ben bu ay hesaplama isini pek anlamiyorum ama 5.ayina girmeyecek mi bebislerimiz siz 5 ay bitiyor demissiniz
8.aydan 9.aya 1aylik
10.ay 2aylik
11.ay 3 aylik
12.ay 4aylik
1.ayin 18inde 5.ayina girecek
Bu sekilde hesaplanmazmi siz niye diyorsunuz 5 ayi bitiyor off kafam karisti cok konustumm

Ocak 18 inde 5 bitecek senin bebisin 6da gün almaya başlayacak.
Benimki 14 agustos doğumlu ama bu pazar tam 150 günlük olacak yani 5ayi dolacak. Aslında çok kolay hesap. Bazı aylar 31 gün olduğundan biraz daha önce 5ay bitiyor.

Galiba POWERHACK ban yemiş. İsmine tıklayınca Üzgün üye yazıyor. Kaç gündür yok çünkü normalde mutlaka yazardı.

Maşallah

Kuvezde neden kaldı ki erken doğum falan mi

Erken değil hatta 40 arti 4 te doğdu. Gün boyunca suni sancı aldım . 9 cm de açıklıkla çatala aldılar beni suyum gelmeye başladı bulanık geldi . Doktor Eyvah kakasını yaptı dedi au bulanık geldi . Hemen Cataldan aldılar ameliyathaneye sezeryan olmama rağmen yinede oglusumun midesine kaka gitmiş. O sebepten yaklaşık 6 gün kuvozde kaldı. Normal dogsaydi cigerlerine de gidermis belki ozaman 1ay kalırdı kuvozde

Ay çok üzüldüm canım okurken tüylerim diken diken oldu. Neyse ki o kötü günler geride kaldı. Yine allah korumuş ki normal doğum olmamis. Benimde ilk çocuğum 41+ haftasında sancim falan yoktu. Doktor Kakasini yiyebilir diye sezeryana almıştı. Allah Kerem'ini sana bağışlasın canim

Aynı kaderi paylaşıyoruz benim bebişte zayıf ve uzun zaten kilosu iyi olsa şimdi geçmezdim ek gıdaya çünkü bunun diş çıkarması var hastalığı var zayıflıyomuş bebekler bizimki zaten zayıf iyice zayıflar.bende iki gündür öğlen havuç patates irmik karışımı veriyorum ikindi de yoğurt üç gün böyle gidicem sonra meyve püresi ve yoğurtla devam edicem.doktor hippin iyi geceler maması var yulaflı onlardan da verebilirsin dedi organik içerikli bide onun bisküvisi var onuda yoğurda koyup vercem güzel kilo aldırıyomuş

Ispanakla irmigi de bir denesene oda çok faydalı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…