2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Canim boya veriyor senin bebis masallah.en onemlisi bu bebeginin saglikli gelistigini gosteriyor.cok kilo saglik gostergesi degil.cok zayifta degil endiselenme hic.bende arkadasa katiliyorum ek gidaya baslamamaya calua erkende.cok sukur emzoriyosun ve artik bebisler daha az kilo aliyor 3 aydan sonra bizimde gecen ay 400 gr di merak etme.
Cnm bende 6. Ayda planlıyordum am doktor kilosunu az buldu yavaş yavaş başla hazırla bebeği ek gıdaya dedi.bende zaten çok yedirmiyorum sadece sebze püresi ve yoğurt yediriyorum etrafımdaki herkes 5 aylıkken başladı ek gıdaya sütleri yettiği halde alışması kolay olur diyolar bakalım.bide canım kilosu iyi olsa bende hemen başlamazdım ama bunun hastalığı var diş çıkarması emeklemesi zTn kilo veriyo bebekler bu dönemde benmki zaten zayıf bide kilo verirse iyice zayıflar.doktor yavaştan başla deyince napıyım ki benim doktor zayıf bebek seviyo

Bu arada isvec keki yerine sodali kek yaptım bundada yumurta ve süt yok ama çikolata sosu da bok bol süt var :) bunu ilk ke denedim bakalım tadı nasıl olacak :)
Eline sağlık canim baktim ısveç kekine lezzetli görünüyordu benim eşimin tatlıyla arası pek yok daha cok tuzlu yapiyorum ben evet canan hanimin tatifleri guzel oluyor

Cnm bende 6. Ayda planlıyordum am doktor kilosunu az buldu yavaş yavaş başla hazırla bebeği ek gıdaya dedi.bende zaten çok yedirmiyorum sadece sebze püresi ve yoğurt yediriyorum etrafımdaki herkes 5 aylıkken başladı ek gıdaya sütleri yettiği halde alışması kolay olur diyolar bakalım.bide canım kilosu iyi olsa bende hemen başlamazdım ama bunun hastalığı var diş çıkarması emeklemesi zTn kilo veriyo bebekler bu dönemde benmki zaten zayıf bide kilo verirse iyice zayıflar.doktor yavaştan başla deyince napıyım ki benim doktor zayıf bebek seviyo
Tamam canim benimki sadece bir oneriydi sen nasil istiyosan oyle yaparsin tabiki ama dedigim gibi kiloya cok takilip uzulme saglikli olmasi en onemlisi.oglusunu opuyorum:)

Kızlar bir süre pasif kaldım nasilsiniz bakalımm hım bazi anneler ek gıdaya geçmiş bile hayırlı olsun biz 176 günlük olduk 15inde ayın aşımızz var allah yardımcım olsun diyim :)

Ne zaman doğdu Can'ım senin kuzu? Benim kızım erken doğdu 5 aylık kontrolde 7230 gr geldi
Canım 14 ağustos ta sadece birkaç gün erken doğdu. Zaten sezeryanla doğum yaptım. Suyum azaldığı için biraz daha erken aldılar. Bugün 148 günlüğüz yavaş yavaş buyuyo ruz teyzesi. Senin kuzun kaç günlük ve neden erken doğdu.

Canım 14 ağustos ta sadece birkaç gün erken doğdu. Zaten sezeryanla doğum yaptım. Suyum azaldığı için biraz daha erken aldılar. Bugün 148 günlüğüz yavaş yavaş buyuyo ruz teyzesi. Senin kuzun kaç günlük ve neden erken doğdu.
Benim kuzu da 31 temmuz doğumlu Can'ım. 35+0 da benim tansiyonum yükseldiği için alındı. Kiloları yakın olunca ondan merak edip sordum Can'ım.

Kızlar bir süre pasif kaldım nasilsiniz bakalımm hım bazi anneler ek gıdaya geçmiş bile hayırlı olsun biz 176 günlük olduk 15inde ayın aşımızz var allah yardımcım olsun diyim :)
Oo KayiplardAydın Bayağı dir. Biz iyiyiz şükür bebisler le uğraşmaya devam. 148 günlük olduk bizde. Gün geçtikçe büyüyor bebisler.

Oo KayiplardAydın Bayağı dir. Biz iyiyiz şükür bebisler le uğraşmaya devam. 148 günlük olduk bizde. Gün geçtikçe büyüyor bebisler.
Öğle oldu canım ya iptal ettirdim sonra geri döndüm evet bende ne zaman büyüdü diyorum :)

Siz bilirsiniz
Aynı kaderi paylaşıyoruz benim bebişte zayıf ve uzun zaten kilosu iyi olsa şimdi geçmezdim ek gıdaya çünkü bunun diş çıkarması var hastalığı var zayıflıyomuş bebekler bizimki zaten zayıf iyice zayıflar.bende iki gündür öğlen havuç patates irmik karışımı veriyorum ikindi de yoğurt üç gün böyle gidicem sonra meyve püresi ve yoğurtla devam edicem.doktor hippin iyi geceler maması var yulaflı onlardan da verebilirsin dedi organik içerikli bide onun bisküvisi var onuda yoğurda koyup vercem güzel kilo aldırıyomuş
Ama hazir mama vermeyin evde kendiniz yapin tamam organik ama raf omru uzun oldun diye koruyucular konuluyor siz yapip verin daha cok kucukler

Patatesle havucu 2 su bardağı suda soyup doğrayıp haşlıyorum yarım saat irmiğide bir tatlı kaşığı biraZcık suda haşlıyorum sonra havuçla patatesi tel süzgeçten geçiriyorum içine biraz haşladıpım sudan koyuyorum sonra irmiği ekleyim yediriyorum.bende 1 hafta sonra meyve püresi geçicem

Akil vermek gibi olmasin ama yaptiklarinizi ilk basta bulamac yapmayin tek tek verin ve 3 gun bekleme kurali yapin alerji olup olmadigini gozlemlersiniz hemde bebekte damak tadi olusur daha somrasinda sebzelerden baslayin en sona karistirarak verin ve ilk ogun ev yapimi yogurt verin cunku bagirsak sistemleri daha gelismedi ve tadimlik verin 1.gun bir cay kasigi
2.gun 2 tatli kasigi
3.gun yemek kasigiyla

Patatesle havucu 2 su bardağı suda soyup doğrayıp haşlıyorum yarım saat irmiğide bir tatlı kaşığı biraZcık suda haşlıyorum sonra havuçla patatesi tel süzgeçten geçiriyorum içine biraz haşladıpım sudan koyuyorum sonra irmiği ekleyim yediriyorum.bende 1 hafta sonra meyve püresi geçicem

Akil vermek gibi olmasin ama yaptiklarinizi ilk basta bulamac yapmayin tek tek verin ve 3 gun bekleme kurali yapin alerji olup olmadigini gozlemlersiniz hemde bebekte damak tadi olusur daha somrasinda sebzelerden baslayin en sona karistirarak verin ve ilk ogun ev yapimi yogurt verin cunku bagirsak sistemleri daha gelismedi ve tadimlik verin 1.gun bir cay kasigi
2.gun 2 tatli kasigi
3.gun yemek kasigiyla

Bebegi dis cikaran annelere
Evet bugun ebede kontrolumuz vardi 5 aylik olacak dedi cunku kafami karistirip ek gidaya gecmemi soyleyenler vardi ebem butakmadi 6 aydan once olmaz dedi ve oturtma dedi
Aynen canim ama oturtma konusuna gelince artik benim oglum oturmak istiyor kucagimda oturtuyorum ve cok nadirde olsa kahvalti esnasinda mama sandalyesinde oturtuyorum.bazi kaynaklardada intrnette destekli oturtabilirsiniz yaziyor ki zaten 4 aylik bur bebek destekli oturabilir canim.

X