2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Canim sana lafim yokki sen neden ustune aldin sen ayrim yapmadin.
Arkadasin biri anne sutu alan bebekler daha direncli olur demis ona alindim..
Senlik bisi yok bebegim

Anladım canım ne bilim acaba kırıcı mi oldum diye düşündüm de asla kırıcı olmak istemem :KK66: sevindim öyleyse.

Sen hic birakma memeyi sutun gelir benim vardi ama bebegim almadi.
Neler yaptim neler olmadi agladim gece uyumadim hep meme teklif ettim hep red etti agladi 1 gun boyunca mama vermedim ama gene almadi banamisin demedi resmen catladi aglamaktan.
Ama sonra bende aglaya aglaya pes ettim.
Senin bebeginin gazi vardir agliyorsa sayet sakin sutum yetmiyor deme yetiyor de hersey beyinde bitiyor.
Cok sukur evet iyi gelisimi allaha sukur eli ayagi duzgun kusuru yok.
Haklisin canim, gazi cok fazla vardi bi ara azalinca bitti sandik ama bitmemis bi kac gündür cok agliyor yine. Dayanicaz artik mecbur.
Senin kizinda da vardi yanilmiyorsam, nasil düzeldi mi?
Masallah kuzuna:nazar:

Haklisin canim, gazi cok fazla vardi bi ara azalinca bitti sandik ama bitmemis bi kac gündür cok agliyor yine. Dayanicaz artik mecbur.
Senin kizinda da vardi yanilmiyorsam, nasil düzeldi mi?
Masallah kuzuna:nazar:

Canim biz hem sapsimplex veriyorduk sonra biogaina verdik cocuk bir rahatladi anlatamam. 3 ayin sonuna tamamen bitti vermedim surubu baktim kesilmis kendi cikariyor gazini.
Tabi simdi 155 gunluguz :) buyuduk aglamasi durdu az sabir canim bende yasadim anliyorum seni

Insallah kisa zamanda cikartir sende o da rahat eder.
Benim kizimin kakasi normale dondu hafif civik ti simdi normal.
Disi cok hosuna gitti herhalde parmak hep altta disine dokuyor.
Rahat biraksa foto cekicem ama rahat durmuyor
canim gozun aydin bebegin çikarmiş ilk dişini
benim kiziminda cok salyasi akiyor ne bulsa agzina sokmaya calişiyor isiriyor
nezaman çikarir acaba dörtgözle bekliyorum :)

Ama burda biraz bize haksizlik olmuyor mu?
Sutumuz varda bizmi vermiyoruz yada bebegimiz emmiyorda bizmi vermiyoruz.
Lutfen bu konuda asiri hassasim benim kizim zorla 2.5 ayina kadar emdi biberona alismisti.
Bende isterdim doya doya emsin anne sutunun yerini elbette hicbisi tutmaz.
Ama cok sukur kizimin masallahi var ve dincli.
Lutfen biraz daha konusurken hassas davranalim burada benim gibi vicdan azabi cekip emziremeyen annelerde var...
canim benim ablamin oğlu hic meme emmedi.inatçi bir bebekti.mama içerek buyudu.gelişimide yaşitlarindan önde.9ayina yeni geçmişti yurumeye başladi yeminle :)

canim gozun aydin bebegin çikarmiş ilk dişini
benim kiziminda cok salyasi akiyor ne bulsa agzina sokmaya calişiyor isiriyor
nezaman çikarir acaba dörtgözle bekliyorum :)

Cikardi kuzum alttan 2 tane disimiz var bir dis cikti 2 gun sonra digeri cikti.
Cok sukur rahatladik salya ve huzursuzluktan darisi basiniza ins :)

Canim biz hem sapsimplex veriyorduk sonra biogaina verdik cocuk bir rahatladi anlatamam. 3 ayin sonuna tamamen bitti vermedim surubu baktim kesilmis kendi cikariyor gazini.
Tabi simdi 155 gunluguz :) buyuduk aglamasi durdu az sabir canim bende yasadim anliyorum seni
Ay insallah, cocugum harap oluyo resmen aglamaktan, uykulari bölünüyo bu gaz yüzünden, 4 aylik olduk hala bi rahat edemedi. Artik oturdum bende agladim onla..
Damlayi bende bir deneyim, sab simplex kullaniyoruz bizde anlik yardimi oluyor fakat sonra tekrar basliyor, insallah atlatiriz.
Doktoruna sormusmuydun sen biogaina'ya baslamadan önce? Ne kadar veriyordun?

Ay insallah, cocugum harap oluyo resmen aglamaktan, uykulari bölünüyo bu gaz yüzünden, 4 aylik olduk hala bi rahat edemedi. Artik oturdum bende agladim onla..
Damlayi bende bir deneyim, sab simplex kullaniyoruz bizde anlik yardimi oluyor fakat sonra tekrar basliyor, insallah atlatiriz.

Doktor verdi biogaina yi canim ben kafama gore almadim.
3 damla aksamlari veriyordum oda rahat ettirip uyutuyordu.
Sen genede doktoruna sor ona gore hareket et canim.
Oda 30 tl oda 30tl ayni fiyat ama biogaina daha iyi

canım geçmiş olsun.benim oğlumda hastaydı öksürük yoktu ama burun akıntısı tıkanıklık vardı.belki yardımcı olur diye yazmak istedim.ben yurtdışında yaşıyorum doktor sadece burun damlası verdi ve sık sık dışarı çıkartıp hava aldırın ve odasını sık sık havalandırın dedi.birde nemlendirirsen uyuduğu odayı.biz bunları yaptık çok faydası oldu.çok şükür geçti ilaç kullanmadan.türkiyede genelde bebek hasta olunca sarıp sarmalarlar ve dışarısı soğuk diye çıkarmazlar.havaya göre giydirip çıkartırsın kapalı burnun açılmasında baya faydalı oluyor.inşallah tamamen iyileşir.acil şifalar diliyorum
çok sağol cnm öksürükte olunca bronşite çevirmesin diye mecburen kullandık ilaç.. odayı havalandırıyorum su ısıtıcıyı yatttığı odada buhar olsun diye sürekli açıyorum viks koyuyorum sıcak suya burnunun akıntısı geçti çok şükür ama öksürük az da olsa var hafiflemiş tabi....asıl sorun meme istemiyor artık ne yapacağm şaştım her türlü yolu denedim şebeklikte dahil ama nafile diliyle itiyor ağzındayken bakıyor inatçıyım en son narayı basıyor :KK43:

bize de 5damla vermişti doktor.. faydasını gören çok ama ben kimyonlu çay hariçfayda görememiştim hiçbirşeyden.. az kaldı geçer mutlak cnm üzme kendini ,gelişimi iyi bebeklerde görülürmüş en fazla..

Bebislerinizi oturtmaya basladinizmi ve ek gidaya ne zaman gececeksiniz kac ayliksiniz
bizimkide oturunca keyifleniyor ama çevreden erken diyorlar...ek gıdaya yoğurtla başlanıyo ama ben şimdilik sadece herşeyin tadına baktırıyorum az bir kaşık ucuyla ..henüz cesaret edemedim mama ve anne sütü birlikte aldğıi çin aslında başlamam lazım..

ah bu bebeler resmen şimdiden parmağında oynatıyorlar istemedikleri hiçbirşeyi yaptıramıyorsun erken doğduğu için sütü gelmedi ilk günler meme ucuda küçük e birde sezeryan(buarada aynı zamanda eşim beyin ameliyatı geçirdi birtanecik babam ölüm döşeğinde oğlumu göremeden vefat etti 20 günlükken) ve asla riske atamayız deyip dayadılar hastanede mamaya tabi mama bir kezse meme 3 kez verdim ama 4 ay ancak ..topu topu 30cc her emmede ...şimdilerde zorla ağlayaak itiyor memeyi... vicdan bir yandan susmayan kaynanam bir yandan dün bile aramış bebeği doyuruyrum dedim bana mamamı diyo yok su veriyorum diyecen olmuo.....kasımn ortasından bu zamana 600 gr bile almamış gelişimi iyi sayılır 7 kilo ama anne sütünü daha fazla aldığı aylara göre çok az bu arada 2400 dü doğduğunda....ne bilim ya sağlıklı olsunda herşey nasip diyeceğim o ki rızkını veren ALLAH ....bunada şükür kendimi böyle teselli ediyorum hep.......

mesela gece iki kez uyanıor gün içerisindede en az 4 yada 5 kez doyuruyoruz karnını aradada anne sütü azda olsa ,kim ister gece sıcak yatağndan kalkmadan emzirip yerine koymayı kalkıp mama yap soğut içir derken en az 1 saat gidiyor gün içindede tüm iş bekliyor malum bayanız o yüzden bizim gibi anne sütü veremeyen yada yetmeyen bayanlar biraz daha hassasız....mesajım sadece anlaşılma çabası tabi keyfi vermeyen insanlara veya tembellik yapalara tepkim sizinkinden farksız....ama işte bunları yaşayanve detayları anlatmayan çok arkadaşım vardır....zaten bu topiklerdede bence işi daha ciddiye alan anneler var tembel ve keyfi anelik yapan niye takılsınki buralara :)

Son düzenleme:
Bebislerinizi oturtmaya basladinizmi ve ek gidaya ne zaman gececeksiniz kac ayliksiniz
Ben azar azar oturtuyorum cnm artık yatmak istemiyor doktora sordum engelleme oturt dedi emzirme yastığımla destekli oturtuyorum 3-5 dk. 136 günlüğüz ek gıdaya geçmedim kısmet olursa 6. Ayda geçicem

Cok güzel anlatmissin The Calender The Calender , kaynanana da üzülme, insan yeterki gelissin büyüsün torunum der, sütün yoksa yada yetmiyorsa mecbur vericen mamayi, anneler saten yeterince üzülüyo destek olmak gerek.
Ben abimin esiyle bir gün arayla dogum yaptim, onun sütü gelmemis, ayni odada yatmistik sürekli emziriyodu, bebek emiyo saniyoduk. Sonra cikis gününe gelince beni saldilar bebegim kaybettigi kilolari almaya baslamisti, ama yengemi salmadilar cocuk klinigine yönlendirmemiz lazim cok fazla kilo kaybi var az da olsa biraz kilo almaliydi dediler. Cok üzüldü gitmek istemedi, ebe o zaman bir gün boyunca beraber emzirelim demis, denemisler sonuc yok. En sonunda demisler sütün yok mama vermemiz lazim cocuk kac gündür ac kalmis. Hastaneden ayrilirken mecbur mamayla ayrildi ama eve gelince o kadar üzülmüski illa emzircem diye, bebek agladiginda ilgilenmemis bile icecekse anne sütü icsin diye. Abim yazik kendi ugrasmis mama hazirlamaya. Ama Allah'in isi bir kac gün sonra gelmis sütü, ama insan bilemiyor iste o bebek agladikca hepimiz üzülüyoduk, annem kizim mama ver bak süt yokmus mama icen bebeklerde var sonucta diye destek olup moral vermeye calisti ama inat etti yengem. Yani yanlis anlasilma durumuda var, kaynanaya bak anne sütü degil de mama ya tesvik ediyor diye, ama durum tamamen farkliydi neredeyse 5 gün sürdü sütün gelmesi o süre icindede mecburdu.

X