2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

anladım cnm benımde bıraz gobeğim var sarkıklık yok . bende 65 kıloyum kılolarım gıdene kadar taksam ıyı olur galıba emzırınce cabuk gıder dıyorlar ama hala duruyor kılolar...
aynen cnm takıldım aynı kiloda gide gide 8 kilo gitti anca gerisi duruyo süreklide emziriyorum ne zamam gidicek kilolalar

sız kac gunluksunuz cnm bende uyarıyorum hala 2 saatte bır uyarmasammıkı ?
bugn 36. gün cnm 40 ı çıkıcak nerdeyse bu uyku düzenine alıştı bende ellemiyorum ztn acıkınca uyanıyo.25 günlükten beri böyle uyuyo.sende dene 3 saat uyanmazsa uyandırma ztn kendi uyanıyo acıkıp

ANLADIM CNM BIZ SARILIK ATLATTIK 1 GUN HASTANEDE KALDIK KORKUYODUM ILK ZAMNLAR tekrarlar dıye 2 SAATTE BIR UYARIYORDUM ALISMISIM senınkının kılo alımı ıyımı cnm ? sızde buyumussunuz masallah aramızda 7 gun var ..

Sadece yikarsan kurur dediler banyodan sonra şimdi den sonra gazlı bezle batikon alsam olurmu .senin dikiş ler düştümu
Düstü canim duserken sizladi bi tek tam doktora gidecektim megersem dikis dusuyormus, ben hala ara ara batikon surdum korkumdan ve hala kanamam leke leke geldiginden hep pamuk koyuyorum, ped nemli birakiyor, ben bu konuda arastirma yaptigimda dikisi dusmeyen biri doktora gidip kendi aldirmis istersen doktorunla da gorusebilirsin onemli olan dikisin tutmasi emin olmak icin bi doktorunla gorus asla kabiz olma dikisim dustugu halde elimden geleni yapiyorum cunku normal dogum icin kabizlik kacinilmaz

Canim bence de guzel kilo almis. Ne kadar siklikla emziriyosun. Bizde bugun 1aylik olduk ve 2780dogmustu 3950 suan kilosu. Haftalik 250gram almasi gerekirmis bebislerin.

Canim bence de guzel kilo almis. Ne kadar siklikla emziriyosun. Bizde bugun 1aylik olduk ve 2780dogmustu 3950 suan kilosu. Haftalik 250gram almasi gerekirmis bebislerin.

Valla belli saat aralığı yok. Gündüz çok sık emziriyorum nekadar isterse. Gece 3 defa falan emziriyorum oda çok uzun surmuyor hemen bırakıyor 15 dk falan. Gündüz emzirdigim de her memeyi sırayla 30ar dakika veriyorum.

Kızlar bebisiniz ne aralıkta kaka yapiyr benm ki en az 3 günde 1 yaptı bazen 7 gün oluyr ne yapmaliym mama ile destekliyrm ondanmi ki

Canim benim kiz gunde 3-4kez yapiyor kakasini. Yenidogdugunda 4gun kadar mama takviyesi bende yaptim. O zaman bir keresinde tok tutsun diye mamayi koyu yapmistim. Kakasini biraz kati ve zor yapmisti. Mamadan olabilir kivamini sulu yap. birde ben 2gunde bir yarim cay kasigi zeytinyagi veriyorum.

Emmesi de kilosu da iyi masallah. Ben de evham yapiodum ama doktorum tebrik etti bugun sagolsun moral oldu :)

ANLADIM CNM BIZ SARILIK ATLATTIK 1 GUN HASTANEDE KALDIK KORKUYODUM ILK ZAMNLAR tekrarlar dıye 2 SAATTE BIR UYARIYORDUM ALISMISIM senınkının kılo alımı ıyımı cnm ? sızde buyumussunuz masallah aramızda 7 gun var ..
çk şükür iyi kilo alımı 1 ayda 1 kilo almış 3500 doğdu hastaneden 3200 ile çıktık şmdi 4400 gr maşallah sadece anne sütü emiyo.bnde başlarda iki saatte bir uyandırıyodum öyle alıştı sarılık tehlikesi geçince kendi haline bıraktım şmd 3-3,5 saat uyumaya alıştı

Arkadaslar nasilsiniz insallah sizde bebislerinizde iyisiniDir. Benim bebegim cok hasta daha 15 gunluk emmede zorlaniyordu dun ozel dra götürdük biZi cocuk kardiyoloji icin universiteye sevk etti ekosunu cektiler bebegimin kalbinde delik var 2 damari yapisik ve kalp kapagi büyüyor dedi 1 ay sonra kontrole getirin dedi net bi bilgide vermediler 1 ay sonrasını gormeden Bisey diyemeyiz dediler dünden beri eşim de bende perisan olduk:-( ne olur biri bi bilgi versin sizin çevreniZde boyle olan varmi hic duydunuz mu

Arkadaslar nasilsiniz insallah sizde bebislerinizde iyisiniDir. Benim bebegim cok hasta daha 15 gunluk emmede zorlaniyordu dun ozel dra götürdük biZi cocuk kardiyoloji icin universiteye sevk etti ekosunu cektiler bebegimin kalbinde delik var 2 damari yapisik ve kalp kapagi büyüyor dedi 1 ay sonra kontrole getirin dedi net bi bilgide vermediler 1 ay sonrasını gormeden Bisey diyemeyiz dediler dünden beri eşim de bende perisan olduk:-( ne olur biri bi bilgi versin sizin çevreniZde boyle olan varmi hic duydunuz mu

Bana bir buçuk ay kese hamam havuz deniz ilişki yasak dedi doktorum ondan sordum

Ben yurtdisinda yasiyorum ebe eve gelip bana ve minnosa bakiyor sordum iliskiye girebilirmiyiz diye korunarak girebilecegimi soyledi ilk 2 hafta yasak demisti baska bisey demediler

Kızlar hem çocuk emziriyrm hemde agliyrm 2 3 gün önce kabiz olmustm hem dikislerm agtiyr hemde popom yada ordaki dikiş açıldı yada afedrsnz popom yirtildi çocuk emzirmk icn oturmam lazm oturunca bıçak sokuluyr iğne batiriliyr gibi hissedyrm agridan duramiyrm dikisim mi açıldı die baktm popo kisminda olan dikisler yok 26 gün oldu doğum yapalı ama öndeki dikisler duruyor kenarları beyaz sivi gibi birşeyler var .eşim tiksinir die göstermek istemiyrm ki ben bile görünce sasirdm dogm değiştirmiş birde epilasyon imkanm yok dikisten dolayı doktora gitmekten de utaniyrm o halde .acıyan kabizliktan dolayı popom mu yoksa yakınındaki dikiş mi acildida o mu anlayamiyrm cok aciyr ağrı kesici içtim dayanamayrm .botikon alck eşim onla pansuman yapiyim diyrm beyaz şey enfeksiyon olsa atesm cikmazmiydi bilen varsa lütfen yardım etsin açısı cok kötü .. inanin normal doğum yaptım die pişman olmak uzereym .

Canim geçmiş olsun umarım tez zamanda iyileşir meleğin duymadım bu konuda bilgim yok ama okuyunca üzüldüm allah yardimciniz olsun bebeğim

Kabızlık olabilir maksat yirtilmistir ama beyaz bişiler var diyorsun eğer ki akıntı varsa dikislerde doktora gorunmeli sin.
Ille enfeksiyon ateş yapmaz ki. Ona bakma sen.
En kısa zamanda görün doktora utanma canım.
Valla bende 2 gun normal doğum için bekledim direndim sancilarlar acilma olmayinca acil sezeryan a alındım sonra iyiki sezeryan olmuşum temiz valla dikislerim hemen iyileşti ne ağrı duydum ne acı şükürler olsun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…