2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

can
canim ben daha yeni dogum yaptigim icin e bide ilk bebek tecrubesizligi kestiremiyorum ne kadar emzircegimi bazen yarimşar saat emiyo iki memeyide hala birakmiyo bende doymuyo diye dusunuyorum ya da sütüm yetmiyo belki diye ama ozaman normal yani uzun sure emmesi

Kızlar bebişlerinizde sarılık oldumu nasıl düşürdünüz
bizimkide topuk kani testine gidince doktor hafif sarilik var ama her yenidoganda olcak kadar dedi.gunes banyosuna devam ediyoruz hergun ön arka 5 er dk birde ac birakmamaya calisiyorum sut yetmezse mama veriyorum gunde 2 kez genelde.

canim benim bugun 6. gunum baya kuculdu ki bana devamli ikizmi diyolardi yanimdan gecenler donup bakiyodu simdi asagida bingildak hafif sarkik bisey kaldi daha 1 hafta olmadi zamanla Oda biraz toplanir insallah
benmd baya küçüldü aşağı doğru sarktı biraz bugünden itibaren korse kullanmaya başladım bakalım nekdr toparlıcak.

benmde aynı cnm ilk bebek o yüzden ilk haftalar paniktiö biraz doymuyo diye ama uzun süre emmesi herzaman doymadığı içn değil memede kalmk istiyolar doymasalar yaygarayı basıyolar valla o yüzden endişe etme sürekli emzir

aynen bazen nazindan meme istiyo 2 dk emiyo basliyo uyumaya yatirinca basliyo aglamaya bazen doymadi diye mama veriyorum yine agliyo gazi varsa diye aliyorum kucagima karni tok hala boynuma cuk cuk yapiyo memeyi verince uyuyo cok uckagitci bunlar.

Canım şimdi doktordan geldik kızımda idrar yolu enfeksiyonu çıktı sarılık oranıda 13.5 çıktı canım ilaç kullanacak 10 gün kontrol var

Canim yetiyodur sutun, bez sayisina ve kilo alimina dikkat et. Aglama hepsinde oluyor, gaz sancisi da basladi

Sorma cicim ya dün gece 38 derece ateş ile hastanede kaldık serum yedim bir sürü iğne ateşimi düşürmeye çalıştılar 37 ye i diye sabaha karşı eve geldik

Kızım iyi çok şükür inşallah yetiyorduk
Sutum bol bol emziriyorum inşallah one geçmez

Gün
bizimkide topuk kani testine gidince doktor hafif sarilik var ama her yenidoganda olcak kadar dedi.gunes banyosuna devam ediyoruz hergun ön arka 5 er dk birde ac birakmamaya calisiyorum sut yetmezse mama veriyorum gunde 2 kez genelde.
güneş banyosunu nasıl yaptırıyosun çıplak olarak 5 dk güneşe mi tutuyorsun

aynen bazen nazindan meme istiyo 2 dk emiyo basliyo uyumaya yatirinca basliyo aglamaya bazen doymadi diye mama veriyorum yine agliyo gazi varsa diye aliyorum kucagima karni tok hala boynuma cuk cuk yapiyo memeyi verince uyuyo cok uckagitci bunlar.
aynen cnm çk fenalar benmkide öyle çenemi emiyo bende dayıyorum memeye :) bişey daha söyliyim bn yeni keşfettim göğsün birini emzirdikten snra ikinciye geçmeden mutlaka gazını çıkar çünkü gaz olduğu zmn mide şiş oluyo emsede doymuyo uzun süre emiyo ama gazını çıkarırsan diğer memeyi daha kısa sürede emip uyuyo

Canım şimdi doktordan geldik kızımda idrar yolu enfeksiyonu çıktı sarılık oranıda 13.5 çıktı canım ilaç kullanacak 10 gün kontrol var
çk geçmiş olsun cnm inş iyileşir biran önce kız çocuklarında çk oluyomuş enfeksiyon.sarılık içinde sık sık emzir cnm gerekirse mama ver aç kalmasın hiç bide pencereyi açarak arkalı önlü güneşe yatır

Gün

güneş banyosunu nasıl yaptırıyosun çıplak olarak 5 dk güneşe mi tutuyorsun
pencereyi aç cnm güneş gelen yere yatır 5 dk önüne bezi kalsın sadece 5 dk arkasını güneşe tut ama pencere açık olsun çünkü camdan gelen güneşin faydası yk

Peki canım

canim benim bugun 6. gunum baya kuculdu ki bana devamli ikizmi diyolardi yanimdan gecenler donup bakiyodu simdi asagida bingildak hafif sarkik bisey kaldi daha 1 hafta olmadi zamanla Oda biraz toplanir insallah
Benimde mide kısmı şişkince duruyr hala korse giyiyrm ama pek etkilemiyor sanrm 12 gün geçti

Kızlar kendinize dikkat edin ben hastalandim dün gece acile kostuk 38 derece atesle 2 serum yedim bugunde 5 günlük sabah akşam iğneye başlandı.
CRP ve üre yüksek çıktı.
Basım çok ağrıyor halsizlik ateş basma üşüme.
Soğuk su iciyordum birde banyo yapmıştım Mevlüt için başım islakti hemen yattım kurutma dan ondan olabilir die düşünüyorum.

ay bunu bildigim iyi oldu ben direk oburune geciyodum bidahakine deniyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…