2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

kizlar bu arada sutu gelmeyen arkadaslara bi tavsiyemde sut gelmiyo diye emzirmemezlik etmeyin hastanede ilk gece sut yoktu zorla agiz sutu geliyodu ama bebegin emme ic gudusu varken devamli verdim memeyi bikac kez bile bosa bile emse kardir dedim sonra mamayi verdim hastanede 2. gun bile farketti ve ayni taktikle devam ettim.mamayida anne memesi ucu olan biberonlarla verdim.sut olmayinca yara oldu tabi.lansinoh surup gogus kalkani koydum bidahaki sefere pamuk gibi yapiyo.eve cikincada yukardaki mesajda yazdiklarima dikkat ettim bide hızlıca sıcaga yakin bi duş aldim direk artti süt.ama en onemlisi devamli memeyi verip sütu gelmeye tesvik etmek.azicik bile olsa bebegin emme gucu cok etki ediyo.

kizlar selam sutum bebegime yetmiyor nasil arttira bilirim lutfen yardim
Canım akşamları rezene çayı iç ve gün içinde en az 5 6 tane taze incir ye ve tabiki bol bol su iç.rezeneyi aktardan al bi su bardağı sıcak suya bir çay kaşığı olacak şekilde demle içine de yarım çay kaşığı kimyon ekle düzenli olarak her akşam iç,kimyon da gazı önlemede çok etkili

Masallah sizede guzel kilo almissiniz mevludu bizde gecen hafta yaptik kayinvalidem donecekti erken diye:)
Allah kabul.etsin...
Bu arada sut icin neler iciyosun
Bennlactamil aliyorum
Humana stilltea
Ve bol.su iciyorum
Iyi simdilik.ins devam eder

Amin canım allah sizinkinide kabul etsin valla bol su içiyorum ben benim kıza arada mama veriyorum sütüm bol olmasi için lactamil mi iciyorsun nasıl iyi mi ?
Bende mama yi kesmek istiyorum artık ta sağ göğüs ucum var solunki yok denecek kadar içe göçük ; (

Canim benimde yarin belli olacak hastaneye yatis ayni durumdayim bendede sanci falan cikmadi henuz nst de.epidural isteyebilirsin daha az agriyla dogum gerceklesjyorsa.hakkimizda hayirlisi artik.

Slm kızlar bende doğum yaptm bugün tam bir haftalık olduk darısı bekleyenlerin başına.. sütü gelmeyen arkadaşlar üzülmeyin bende spinal sezeryan oldum üçüncü gün sütüm inmeye başladı arkadaşlarn dediği gibi yılmadan sürekli emzirin ve de doğru taktikle emzirmeye gayret gösterin benim yara oldu göğüs uçlarm ameliyat acısını bile unutturdu ama yine de dünyanın en güzel mutluluğu allahm isteyen herkese yaşatsn...

çkk geçmiş olsun cnm inşş biran önce iyileşir.bebek reflüsü olabilir sürekli kusuyosa.benmd çk şükür bi sıkıntımız yk şimdilik birbirimize alışmaya çalışıyoruz
Dün bir doktora götürdük adam muayene etmeden hafif sarılık olmuş sarı kaka ile atar 40 günde dedi oysa bir hafta önce muayene ettiğinde 8 derece çıkmıştı sarılık oranı 15 dereceye kadar normal demişti dün ölçmedi huzursuz oldum yarın başka doktora götüreceğim kızımı inşallah kötü bişeyi yoktur öğürerek kusuyor zavallım

2 gundur deniyorum lactamili bakalim.etkisini gosterirse soylerim.cnm
Bugun goz ve kalca muayenemiz vardi gozde bi sikinti.yok ama kalcada riskli dedi ortapediye goruncez bakalim ins kotu bisey yoktur dua et cnm sende yaptirmadiysan hemen yaptir kalca ultrasonunu erken mudahale ediyolarmis cnm

Kızlar ya benim bebisi emziriyorum ama bazen ağlıyor sürekli mama verince rahatliyor. Ben tek emsin istiyorum ama mamaya mecbur kaliyoruz.
Birde hastalanicam sanırım aşırı burun akintisi var

Kalça ultrasonumuz temiz bebeğim de göz için doktor mu yonlendirdi bize bizi denmedi
Göz muaynesi olmadik
Inşallah bişi yoktur bebeğim dua edicem

Gecmis olsun canim, benim kardesimde kalca cikigi vardi o yuzden hastaneden cikmadan ultrasonu cektirdik hemen. Aman ihmal etmeyin, kalca cok onemli

Kızlar ya benim bebisi emziriyorum ama bazen ağlıyor sürekli mama verince rahatliyor. Ben tek emsin istiyorum ama mamaya mecbur kaliyoruz.
Birde hastalanicam sanırım aşırı burun akintisi var
Canim yetiyodur sutun, bez sayisina ve kilo alimina dikkat et. Aglama hepsinde oluyor, gaz sancisi da basladi

cnm sarılığı aman ihmal etme başka doktorada götür.bizim 11,6 oldu acile götürmüştük çk şükür emerek ve güneşe tutarak atlattık.senin bebişte reflü var tahminimce bebek mağazalarında reflü yastığı var baş kısmı yüksekte olan onlardan alıp yatır baya işe yarıyo

kızlarrr slmmm herkeseee.sütün miktarından ziyade kalitesi önemli kilo aldıran besleyen kaliteli oluşu,lactamil ve haşlama et ve suyu kalitesini arttırıyo benm hep sarı renkli kaymaklı oluyo sütüm arada sağınca görüyorum.bide süt artması için still tea.kuru incir kuru kayısı kuru yeşil üzüm ve hurmadan hoşaf yapıp içine kabuk tarçın atın.bide sütlü irmik tatlısıda iyi süt yapıyo tabi bide 4lt su için ve fırsat buldukça uyuyun

bide emzirmekten vazgeçmeyin kızlar sütüm yetmiyo doymuyo diye düşünmeyin bn geçen haftaya kdr 3 saat emzirdiğim bile oluyodu büyüklerin bu bebek doymuyo mama verelim demelerine aldırmadm vermedm mama 1. haftada kestm ısrarla emzirin onlar emdikçe süt artıyo mamaya ihtiyaç olmuyo.geçen gün bi denedik mama vermeyi almadı istemedi yemek

slm herkeze bugün doktorda kontrolum vardı bebek tam inmiş diye doktor alttan muane etti 3 4 cm açıklık varmış ama nst de sancı çıkmadı bende bişey hissetmiyorum sadece arada bi sancı giriyo cikiyi düzenli bişey yok yani doktor yarın sabah gel yatış yapalım dedi ama bende daha tık yok napsam ki sabaha kadar sıklaşır ki acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…