2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Annenin minyon olmasi genetik disinda cok fazla bebegi etkilemiyor bildigim kadariyla yani esin iri yariysa 4 kg bebek de dogurabilirsin :)
Tesekkur ederim. Benim annemde zayifmis dogum yaptiginda falan 50-55 kiloymus 2700 kg dogmusum suan 45 kiloyum korkuyordum rahatladim az da olsa. Esim iri uzun. İnsallah sag salim dogar. Sende dogum yapmissin insallah hersey istedigin gibi olur

Ben fitil falan kullanmistim enfeksiyon iltihap icin gecmedi ama. Allah sana saglik versin bebegini de. Herkese saglik herkesin bebegine saglik sihhat versin. Bizimde en basta uyusmamazlik vardi bende o anlamda sorun yasadim igne yaptirdim fkaat ilk gebelik oldugu icin sorun olmayacagini onlem icin yapildigini soylediler. Tesekkur ederim hemen muz yemeye baslamayalim o zaman. Suan iyiyim 37. Hafta olucak insallah bir sorun cikmaz. Cogu insan kuvoz konusunda pek korkmayin diyor da insanin elinde olan bir sey degil iste...

Evet korkmana gerek yok sağlıklı olsunda hiç önemli değil bebeğin kuvezde kalması . İnşaAllah erken doğum olmaz . 37. Haftadaysan hic de bi sıkıntı çıkmaz eğer bebisin akciğerleri geliştiyse . Bende yarın kontrole gideceğim bakalım doktorumuz ne diycek kasılmalarım baya arttı . Belki bakarsın yarin doğururum

bendede ufak sivilce şeklinde oluşuyor kaşıdığım yerler.umarım artma.seninde yakında geçecektir yavaş yavaş vücudun eski haline dönüyor çünkü doğumdan sonra.
36.haftadayim benimde kasintim var randevu alip gitmeliyim yazdikl
bendede ufak sivilce şeklinde oluşuyor kaşıdığım yerler.umarım artma.seninde yakında geçecektir yavaş yavaş vücudun eski haline dönüyor çünkü doğumdan sonra.

Bilgilendirdigin icin tesekkur ederim gercekten. Akcigerin gelisip gelismedigini ogrenebiliyor muyuz suan bir sey olacak diye cok korkuyorum ben. Zamaninda herkes zayif oldugum icin o kadar dusurursun olur karninda demislerdi Allaha sukur saglikli. Erken dogum da olur dediler zayif kansizlik oldugu icin oda olmadi daha da olmaz diye dusunuyorum sukurler olsun. Bende acile gitmistim dogumhaneye almislardi bacaklarim tutmuyor gibiydi kasilmada vardi. Git bakalim canim insallah hayirli dogum yaparsin sende bebegin saglikli olur onu mutlu huzurlu buyutursun Allah sıkıntı gostermesin kimseye.

Bende de kasinti var vucudm da bacaklarimin her yeri yara oldu adeta sizce doktora gitmeli miyim yazdiklarinizi okudum da durumlarimiz ayni rahatladim bende kotu bir sey sanmistim

Amin cümlemizi sıkıntı dert tasa göstermesin rabbim . Akciğerlerin gelişip gelişmediğini doktorlar ultrasonla artik görebiliyorlar canım . Sen sıkıntı yapma kendine hatta doğumu bile düşünme rabbim yardımcın olur İnşaAllah . Kimsenin lafina da bakma. Zamanında ben de en yakinlarimdan ayni sözleri işittim hala bana diyorlar hic 9 aylık gibi göstermiyorsun diye sanki yalan söyliyormuşum gibi . Bende ben bebeğimi icimde saklıyorum benim bebeğim edepli kendini fazla belli etmiyor diyorum catliyorlar ..

Merhaba yazdıkların
dikkatimi çekti benimde rahmim asagida ve bu 2 ci hamileligim düşük tehlikesi yasamadim ikisindede ve ilk dogumda normal doğumu bekletti doktor ama kızımın başı yukarda ve catim dar olunca agrilara rağmen hiç açılma olmadı doktorda doguramassin dedi mecbur sezeryan oldum aklıma takıldı acaba benim doktor mu onemsemiyor diye

Hemen randevu almaliyim o zaman. Esimde astim var bildigim kadariyla genetik. banada diyorlar hatta benim karnim 7.ayda falan sismeye basladi. Hala gostermiyormusum falan bundan sonra senin dedigini derim

Demekki sizinki benimkine gore daha yukarida olabilir benim rahmim baya bir asagida doktor sizi ve bebisinizi tehlikeye atacak bir harekette bulunmaz rahim dusuklugu bizde genetik

Bende de kasinti var vucudm da bacaklarimin her yeri yara oldu adeta sizce doktora gitmeli miyim yazdiklarinizi okudum da durumlarimiz ayni rahatladim bende kotu bir sey sanmistim
canım bende çok fazla kaşıntı olmadı ve az sivilce gibi oluşumlar var.bende karaciğer sorunu çıkmadı.eğer çok kaşınıyosan yaralar oluştuysa sonuçta kötü bir şey olmasada doktora git emin ol karaciğer yada normal gebelik kaşıntısımı hem belki yaraların için krem verir.ihmal etme canım.

Hemen randevu almaliyim o zaman. Esimde astim var bildigim kadariyla genetik. banada diyorlar hatta benim karnim 7.ayda falan sismeye basladi. Hala gostermiyormusum falan bundan sonra senin dedigini derim
Bi an önce al . Zaten senin her hafta kontrole gitmen lazim bi doktorun var mi ?

kızlar ben de bugün kontrole gittim bebek 3.200 olmuş.İri görünüyor dedi dr. ve hala dönmemiş malesefayın 14 ü gibi düşünüyorum dedi ama nst güzel çıkmış böyle çıktığı sürece sorun yok dedi inşallah hep güzel çıkar ben de mümkün olduğunca günüüne yakın doğmasını istiyorum çünkü.

Tesekkur ederim kasimaktan yara oldu rsmen kucuk kucuk haftaya gidecegim zaten

Evet. Gecen hafta zaten acile gittim orda da baktilar kalp atislarina falan normal
Olsun sen acile bile gitsen her hafta mutlaka ama mutlaka doktoruna git ihmal etme . En doğru bilgiyi seni takip eden verir . Eğer tabi özellerdeki paracı doktorlar gibi değilse. Benim doktorum sayesinde simdi ayaktayım allah ondan razi olsun devlet hastanesi gibi bi hastanede mükkemmel bi şekilde ilgileniyor . Doğumuma girmesini çok isterdim ama nasip .

Kızlar alttan muayeneden çok korkuyorum . Korkumu yenmek için ne yapmam lazim biri bana bilgi verirse çok iyi olur . Şimdiden tesekkur ederim ..

Tesekkur ederim. Benim annemde zayifmis dogum yaptiginda falan 50-55 kiloymus 2700 kg dogmusum suan 45 kiloyum korkuyordum rahatladim az da olsa. Esim iri uzun. İnsallah sag salim dogar. Sende dogum yapmissin insallah hersey istedigin gibi olur
Tesekkurler canim. Tanidigim yasli bir kadin var ufak tefek, o hep anlatir 4 kiloydu benim cocuklar dogdugunda diye. Sonradan minyon ya da iri olup olmadiklarini bilmiyorum ama dogum kilosunu etkilemiyor, bir suru ornegi var :))

Koccaman göbüş duruyor daha :) neyse şu kaşıntı bi geçsin de gecelerim çok kötü geçiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…