2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Sevgili arkadaşlarım benim dün kontrolüm vardı . 10 gün önceki kontrolumde kafası doğum kanalına girmiş ve normalden aşağıda demişti. Dünkü kontrolde yine aşağıda kafası dedi suyu azalmış dedi ve plesentası yaşlanmış dedi. Plesenta o kadar sorun değilde suyu oldukça azalmış dedi. Pazartesi yatışım olacak sunni sancıyla doğurtucak. Dualarınızı eksik etmeyin benimde dualarım hep sizlerle bu mübarek cuma gününde. Çok tedirğinim bi tuhaf hissediyorum kendimi hem seviniyorum bi o kadarda değişik duygular içindeyim :oops:
Canım inşallah bebeğini sağlıcakla alırsın kucağına Allah yardımcın olsun.

kizlar aslinda temmuz annesi olacaktim ama benim kiz gelmeyince agustos annesi olcam bende insallah :anneadayı::nazar: bugun 40 haftam doldu ama hicbir dogum belirtim yok masaallah agustos anneleinin cogu dogurmus tebrik ederim bebeginizi gule gule buyutun insallah darisi basima :KK51:

Arkadaşlar genel olarak yazmak istiyorum.bazı arkadaşlar bebişleri için artık doğsun biran önce gelsin artık falan yazıyorlar üstelik çoğunun günleri geçmemiş bile.tabiki herkes bebeğini kucağına almak görmek ister bir an önce ama herşeyin bir vakti var onlarında gelişimini tamamlayacağı tarih belli ekstra bir durumda doğumun erken başlaması başka.henüz zaman varken bunu söylemek hem allahın hemde bebeklerin gücüne gider diye düşünüyorum.ben şahsen kıyamıyorum ne kadar gelişimini tamamlarsa o kadar iyi bence.O yüzden erken gelsin falan değil hayırlısıyla ve sağlıcakla doğsun bebekler diyorum.bu benim fikrim ve bazı annelerin yaşadıklarını, sorunlarını okuyunca bunu diyenlere çok kızıyorum.dediğim gibi herşeyden önce sağlık ve hayırlı bir doğum gelir.Allah hepimize sağlıklı ve hayırlı doğumlar nasip etsin.
Hepimize canım inşallah bizde 40. Haftayı bekliyoruz

Evet c
tatlım şartlama kendini bende senin gibiydim hep normal doğuma şartlamıştım sezeryan olmaya bi sebep çıkıcak diye ödüm kopuyodu ama burda normal diye doğuma gidip olumsuz gelişmelerden dolayı sezeryan sayesinde bebeği ve kendi sağlıkla doğumdan çıkan arkadaşları gördükçe düşüncelerim değişti.artık bebeğim ve benim için hangisi sağlıklı ve hayırlı olacaksa o olsun diyorum.doktoruma da güveniyorum keyfi sezeryancılardan değil onun için önce Allaha sonra doktorumuza emanet en hayırlısı olsun inşallah[/QUOTE evet canım bende senin gibi düşünüyorum benimde çatı muanem yapıldı hafif aşağıda basıklık çıktı ama normal dedi doktor son anda karar vericez dedi yani çok takma kafanı herşeyin hayırlısı ben şimdi 40 haftayı beklicez

Bi şey sormak istiyorum size .. ben 37. Haftama yeni girdim bundan 10 gün önce kadar bana gittiğim özel hastane bana erken doğum riskin var bebek rahime inmiş dedi ayrıca sunu da belirteyim benim hamileliğim pek de kolay geçmedi . Böbregimde tas var ve sürekli enfeksiyon uretiyor bu yüzden sürekli bi sıkıntılar içinde hamilelik geçiriyorum . İki defa hastanede yattım riskli gebelik yüzünden . Neyse asil konumuza gelelim , bebek 2 hafta geride dediler 2 kilo 100 gram di . Eger doğum baslarsa seni sezeryan yapacağız dediler bende nedeni ni sorunca bebegin daha küçük vede bebeğin kafa tasi gelişmemis olabilir bu yüzden rahimden geçerken sıkıntı olup beyin kanaması geçirebilir dediler . Bende 10 gün boyunca yattım sürekli doğum başlamaması için sürekli dua ettik . 10 gün sonunda tekrar doktora gittik bu sefer devlet hastanesine gittim bana bebek 2 500 kilo olmuş artik doğum yapsan bi sıkıntı olmaz erken doğumu atlattım artik suyun gelince en ufak san cin olursa mutlaka gel dediler . Sence ben hangisine inanmalıyım bana bi fikir verirseniz sevinirim .. :110:

Kızlar bi bakın hele çatı muayenesi oldum birkac saat önce ve su akar gibi islaklik vardı muayene sonrası şimdide bebeğim hareket etmiyor moralim ok bozuk birşeyler diyin en ihtiyacmn olduğu zaman suan :KK43:

Kızlar bi bakın hele çatı muayenesi oldum birkac saat önce ve su akar gibi islaklik vardı muayene sonrası şimdide bebeğim hareket etmiyor moralim ok bozuk birşeyler diyin en ihtiyacmn olduğu zaman suan :KK43:
canim cati muayenesinden sonra su geliyor bu cok normal hatta cok az kanda gelebilir korkma!2-3 bardak su ic yada soguk sut sol tarafina yat 1 saat icinde hareket eder!

Sevgili arkadaşlarım benim dün kontrolüm vardı . 10 gün önceki kontrolumde kafası doğum kanalına girmiş ve normalden aşağıda demişti. Dünkü kontrolde yine aşağıda kafası dedi suyu azalmış dedi ve plesentası yaşlanmış dedi. Plesenta o kadar sorun değilde suyu oldukça azalmış dedi. Pazartesi yatışım olacak sunni sancıyla doğurtucak. Dualarınızı eksik etmeyin benimde dualarım hep sizlerle bu mübarek cuma gününde. Çok tedirğinim bi tuhaf hissediyorum kendimi hem seviniyorum bi o kadarda değişik duygular içindeyim :oops:
insallah kolaylikla atlatirsin canim!Allah kolay dogumlar versin dualarimiz seninle!

Allah razı olsun sizlerden. Ya simdi esimden bi haber aldım çok üzüldüm . Eşim mağaza müdürü olarak çalışıyor bi marketler zincirinde. Yardımcısı hırsızlık yaptı malesef defalarca eşimde tesbit etti ve çıkardılar işten . çokta severdi yardımcısını ama hırsızlık bu göz yumulmuyor işte. şimdide bölge müdürü marketlerin patronlarına yaranmak için eşimi harcamaya çalışıyo. daha önceden eşim başka firmada uzun yıllar bölge müdürlügüde yapmıştı. çok stresli diye artık yapmıyor. bu firmaya girdikten iki ay sonra bölge müdürlüğü teklifi geldi kabul etmedi eşim. yeni bilge müdürüde biliyo esimin teklif alıp kabul etmediğini iş tecrubesini v.s. ama size sunu söyleyim bazıları insan gibi görunuyor ama çok hak yiyorlar. simdi o kişi patronlara ne dediyse artık yardımcısının hırsız olmasından eşim sorumluymuş bu nebiçin bir anlayıştır arkadaşlar bana bi anlatın ne olur. öyle canım sıkkınki anlatamam. şimdi eşime demişlerki seni reyon elemanı olarak başka subeye transfer edicez. Allah a havale ediyorum onları. hamile oldugumu bugun yarın dogumum olacagınıda biliyo o bolge muduru. Sizlerinde kafasını sisirdimse affedin anlatacak kimsemde yok sizinle paylaşmak iltedim sadece..:KK42:
Allaha havale et herkes yaptigini bulur!Hayirli dogumlar insallah!kafani yorma is olacaga varir

canım ben olmadım ama çatı muayenesi olan arkadaşlardan duyduğum kadarıyla hafif kanama veya akıntı olabiliyormuş ama tabi su gibiyse amniyon sıvısıda olabilir.ne kadar aktı? bebeğin hareketlerini ne zamandan beridir hissetmiyosun? çünkü benim bebeğimde her zaman hareket etmiyor normal bu ama tabi bebeğine iyi sen tanırsın.çok endişelenşyorsan acile falan git bir kalbini dinle rahatlarsın.

Bi şey sormak istiyorum size .. ben 37. Haftama yeni girdim bundan 10 gün önce kadar bana gittiğim özel hastane bana erken doğum riskin var bebek rahime inmiş dedi ayrıca sunu da belirteyim benim hamileliğim pek de kolay geçmedi . Böbregimde tas var ve sürekli enfeksiyon uretiyor bu yüzden sürekli bi sıkıntılar içinde hamilelik geçiriyorum . İki defa hastanede yattım riskli gebelik yüzünden . Neyse asil konumuza gelelim , bebek 2 hafta geride dediler 2 kilo 100 gram di . Eger doğum baslarsa seni sezeryan yapacağız dediler bende nedeni ni sorunca bebegin daha küçük vede bebeğin kafa tasi gelişmemis olabilir bu yüzden rahimden geçerken sıkıntı olup beyin kanaması geçirebilir dediler . Bende 10 gün boyunca yattım sürekli doğum başlamaması için sürekli dua ettik . 10 gün sonunda tekrar doktora gittik bu sefer devlet hastanesine gittim bana bebek 2 500 kilo olmuş artik doğum yapsan bi sıkıntı olmaz erken doğumu atlattım artik suyun gelince en ufak san cin olursa mutlaka gel dediler . Sence ben hangisine inanmalıyım bana bi fikir verirseniz sevinirim .. :110:
37.hafta bebegin gelisimini tamamladigi hafta ve erken dogum diye tabir edilmiyor!2500kilo normal ama dogduktan sonra kilo kaybediyorlar ilk gunlerde benim oglum 2770 dogudu hastaneden ciktigimizda 2540di!sen doktorlara guven onlar elinden geleni yapiyorlar!korkma sakin ol!bende cok paniktim ama alisiyor insan!hayirli dogumlar.

canım ben olmadım ama çatı muayenesi olan arkadaşlardan duyduğum kadarıyla hafif kanama veya akıntı olabiliyormuş ama tabi su gibiyse amniyon sıvısıda olabilir.ne kadar aktı? bebeğin hareketlerini ne zamandan beridir hissetmiyosun? çünkü benim bebeğimde her zaman hareket etmiyor normal bu ama tabi bebeğine iyi sen tanırsın.çok endişelenşyorsan acile falan git bir kalbini dinle rahatlarsın.

Canım sıvı o kadar aşırı değildi doğum yakın herhalde

X