2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
slm canım benim de bu ay 6 gün önce geldi bizde üç aydır korunmuyoruz yaş 33

stres ten oluyor sanırım bu erken gelmeler başka probleminiz varmı? ben daha önceden baktırmıştım hormonlarıma falan normal çıkmıştı 6 ay -1 sene içinde olur dedi sgk doktoru gönderdi başka da bir şey söylemedi bizde bekliyoruz işte bizim evimizin nur 'u helen gelmedi.

bende geçen hafta gittim bir problem yok denk gelmemiştir canım kendimizi rahatlatalım çok kaptırıyoruz sonra kırmızıları görünce üzülüyoruz elimizden geldiğince rahat olalım

bende geçen hafta gittim bir problem yok denk gelmemiştir canım kendimizi rahatlatalım çok kaptırıyoruz sonra kırmızıları görünce üzülüyoruz elimizden geldiğince rahat olalım

ayy ne bileyim artık şaşırdım stres oluyorum kendimi yaşlanmış hissediyorum sanki bir an önce olsun istiyorum. Küçükken türk filmlerinde izlerdik ya hemen bebek olur du. Ben hep istediğimde hemen olacak sanırdım yanılmışım

inan dr gidinceye kdr bende öyleydim korunmayı bıraktık hemen olacak sandım niyeyse artık,3 aydır adetim geldiğinde ağladım. doktorum da arkadaşım oluyor hiç kasma kendini dedi tek tek herşeye bakarız sorun varsa da beklencek bir durum yok müdahale ederiz hemen dedi. içimde mutlaka var ama geçen haftaya göre daha iyi hissediyorum kendimi.yaşlarımız yakın sonuçta karartma kendini canım

aynen
aynı duyguları paylaşıyoruz.

mrb arkadaşlar bende 23 yaşındayım daha evleneli çok olmadı ama bende pko hastasıyım şuan tedavi olmuyorum dr bi süre bekleyelim olmazsa folikasit vercem dedi

Merhaba canım, pko ile ya da gebe kalamama ile folik asidin ne gibi bir ilgisi var ki.. Folik asit eksikliğinde bebekte gelişen omurilik anomalilerini önlemek için , gebelik düşünenlere 3 ay öncesinden verilen bir vitamin yalnızca.. Gebeliği kolaylaştırıcı bir etkisi yok ki..

Bence de kimseyi takma. Allah yardimcin olsun. Doktorlar surekli cagiriyor. Yumurta takibi vs. Zor isler ama bebis isten daha önemli.

aynen
aynı duyguları paylaşıyoruz.

Gayed sen kac yıllık evlisin cnm? Ben de 31 yasindayim. Biran once elimizden ne geliyorsa yapmaliyiz. Esin de üroloji ye gitsin. Onda da olabilir bir sorun. Sonra sen hsg cektir. Zaten hsg yi devlet hastaneleri cekmiyor. Disarda cektircen ? Bi ozel doktora danisip cektirirsin. Sirayla bunlari istiycekler çünkü. Evliligin 3 yili gectiyse devlettten aşilama dan yararlanabilirsin. Zaman önemli. Zaman kaybetme. Saracoglu kurlerine de bak. Esine keciboynuzu. Sana sogan ve incir kürü.

"Özel doktorlara israrci olursaniz takibe aliyorlar. Guaaza senin yasin kucukmus. Ins. Doktora gerek kalmadan olur cnm"

Inşallah hepimize :)

amin cnm cümlemize nasip etsin rabbim bende 12 yıllık evliyim afyonluyuz

Amin cnm inşallah. Siz de sorun nedir?

bizde sorun yok aslında mı demeliyim bilmiyorum 2 defa aşılama oldum tutmadı 12 yıllık evliyim gecen yıl ocak ve subat aylarında aşılama oldum rabbim nasip etmedi ama olucak insalaah rabbime inanıyorum nasip edecek hepimize

Sebepsiz gebe kalamama . Sebepsiz infertilite mi oyle birşey deniyor sanirim. Peki neden tüp bebek denemedin ? Yaş kaç? 40 yaş altiysan devlette de hakkin var.

Sebepsiz gebe kalamama . Sebepsiz infertilite mi oyle birşey deniyor sanirim. Peki neden tüp bebek denemedin ? Yaş kaç? 40 yaş altiysan devlette de hakkin var.

neyse adı lazım degil cnm tup bebek içinde maddi inkan yok cnm yaşımda 33 oldum bu ayın 15 de

neyse adı lazım degil cnm tup bebek içinde maddi inkan yok cnm yaşımda 33 oldum bu ayın 15 de

Yaş 33 se hic bekleme. Devlete git. Asilamada verdigin para kadar bile vermeden sadece ilac parasının katki payini verceksin. Daha neyi bekliycen ? 2 tane hakkin var. Bunlari dene biran once. Benim senin durumunda bir arkadaşım vardi. Suan 3. Ye hamile. 2 asilama 1 tup bebek negatif sonuclandi . Sonra normal yoldan hamile kaldi. Tüp bebek de tutmasa bile sonrasinda hamile kalan cok kisi var.

Bu arada esin de sperm testi yapmistir sanirim degil mi 12 yil olduysa? Onda bir sorun var mi?

bana dedilerki cok para gidiyomuş die bizde karsılayamacagımız için hiç tup bebek için gitmedim sadece asılama için gittim dr oda canakkalede tup bebek yapmıyolar cnm sadece asılama yapıyo cnm bakalım ben bı arastırım varmı canaklaede tup ben ilcesindeyim canakkalenin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…