2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
kızlar merhaba, ben kendi durumunu anlatayım size kısaca
2 ay önce dr a adetlerim çok düzensiz 2-3 ay adet görmüyordum. dr yumurtalık tembelliği dedi.6 aylık bir tedavi sonrası gebe kalmamı istedi.bu arada insülin değerim yüksek ve biraz daha zayıflamam için diabet ilacı verdi . adet söktürücü ve ardından diane35 e başladım. 2.kutum biteli 4 gün oldu.2 gün önce adet belirtilerim çok vardı belim ağrıdı karnım falan şişti. ama bugün ilacımın bitişinin 4. günü ve ben adet olamadım.korkuyorum . hastanede çalışıyorum :KK1: ama branş hast. olduğu için kadın doğumcumuz yok.
uff neden böyle oluyor kafama çok takıldı

kızlar merhaba, ben kendi durumunu anlatayım size kısaca
2 ay önce dr a adetlerim çok düzensiz 2-3 ay adet görmüyordum. dr yumurtalık tembelliği dedi.6 aylık bir tedavi sonrası gebe kalmamı istedi.bu arada insülin değerim yüksek ve biraz daha zayıflamam için diabet ilacı verdi . adet söktürücü ve ardından diane35 e başladım. 2.kutum biteli 4 gün oldu.2 gün önce adet belirtilerim çok vardı belim ağrıdı karnım falan şişti. ama bugün ilacımın bitişinin 4. günü ve ben adet olamadım.korkuyorum . hastanede çalışıyorum :KK1: ama branş hast. olduğu için kadın doğumcumuz yok.
uff neden böyle oluyor kafama çok takıldı

Adetlerinin düzene girmesi zaman alabilir.. 2. kutuyu bitirdiğine göre tedavinin henüz 2. ayındasın anladığım kadarıyla.Adet olamadım diye sıkma kendini,adet gecikmen düzensiz yumurtladığın yahut yumurtlamadığın için oluyordur.Hamilelik şüphen varsa 1 hafta daha beklersin kan tahlili yaptırırsın, birşey yoksa da doktoruna durumuna bildirirsin canım. Hayıt tohumu al aktardan, adetinin yaklaşacağı zamanlar, olana kadar sabah akşam 1 bardak iç, faydasını görürsün.

Adetlerinin düzene girmesi zaman alabilir.. 2. kutuyu bitirdiğine göre tedavinin henüz 2. ayındasın anladığım kadarıyla.Adet olamadım diye sıkma kendini,adet gecikmen düzensiz yumurtladığın yahut yumurtlamadığın için oluyordur.Hamilelik şüphen varsa 1 hafta daha beklersin kan tahlili yaptırırsın, birşey yoksa da doktoruna durumuna bildirirsin canım. Hayıt tohumu al aktardan, adetinin yaklaşacağı zamanlar, olana kadar sabah akşam 1 bardak iç, faydasını görürsün.

teşekkür ederim canım.. hamilelik şüphem şöyle yok ilaç kullanmadığım için hamile kalmayacağımı düşünüyorum.o ihtimal aklıma gelmiyor ama Rabbim bilir tabii ki orasını.eğer ki öyle birsey varsada ben onun üstüne ilaçda kullandım.
hayıt tohumu nedir. ne için kullanılıyor.

teşekkür ederim canım.. hamilelik şüphem şöyle yok ilaç kullanmadığım için hamile kalmayacağımı düşünüyorum.o ihtimal aklıma gelmiyor ama Rabbim bilir tabii ki orasını.eğer ki öyle birsey varsada ben onun üstüne ilaçda kullandım.
hayıt tohumu nedir. ne için kullanılıyor.

Hayıt Tohumu bir çeşit bitki, aktardan alabilirsin..

İdrar söktürür.
* Sancıları keser.
* Adet kanamalarını düzenler.
* Anne sütünü artırır.
* Hazımsızlığı giderir.
* Karın ağrısını ve ishali keser.
* Ayak şişlerini indirir.
* Akrep ve arı sokmalarında faydalıdır.
* Hormon dengesizliğinden kaynaklanan kadın hastalıklarını iyileştirir.
* Bazı rahim iltihaplarında kullanılır.
* Rahmin ameliyatla alınmasından sonra vücudun dengelenmesine yardımcı olur.
* Rahim kistlerinde; yumuşak adele dokusunda oluşan lifsi kistlerin tedavisinde şifa sağlar.
* Menopozda görülen ter basmalarına, başdönmesine, döl yolu kuruluğuna, sinir bozukluklarına, isteriye, kabızlığa, hazımsızlığa, osteoporosis’e (kemik içlerinin koflaşarak zayıflamasına neden olan bir hastalık) iyi gelir.
* Adet öncesi görülen, adetin başlamasıyla kesilen, alınganlık, kızgınlık, duygusal çöküntü, göğüslerde şişme ve hassasiyet, tatlı yiyeceklere aşırı istek, kabızlık veya ishal, karın şişmesi, başağrısı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Adet öncesi gerginlik , genellikle östrojen ve progesteron hormonları arasında dengesizliğe neden olur. Progesteron’ un noksanlığı; adet gecikmesi, göğüslerde hassasiyet ve memede ağrı, sancı, kramp ve depresyon gibi semptomlara yol açar. Hayıt bu semptomların giderilmesinde veya azaltılmasında etkili olabilmektedir. Hayıt meyvesi içerisindeki eterli uçucu yağların ve diğer sinerjik bileşiklerin hipofiz bezi üzerinde pozitif etkileri vardır. Bilindiği gibi hipofiz bezi pekçok vücut hormonunun dengesinden sorumludur.
Hayıt tohumu, hipofiz bezini yumurtalıklardaki corpus luteum tarafından progesteron üretiminin artmasına yol açan belirli hormonları daha çok veya daha az üretmek için uyarır. Hayıt meyvesi vücuttaki kadınlık hormonlarını doğal bir şekilde dengeleyerek işlev görür. Hayıt meyvesi, başkaca progesteron terapilerinin başarılı olamadığı durumlarda bile başarılı olabilmektedir. Hem de bazen sentetik hormon yerleştirme sonucu oluşan yan etkilerin hiçbirine neden olmadan. Hayıt meyvesinin adet öncesi gerginlik semptomlarına faydasını az 2 hafta içinde kendini açıkça gösterir. Fakat, en iyi sonuç için hayıt meyvesi en az 3 boyunca aralıksız kullanılmasıyla alınır. Yapılan çalışmalarda daha uzun süreli olarak hayıt meyvesi alımının Adet öncesi sendromları tamamen ortadan kaldırabileceği düşünülmektedir.
Hayıt Tohumu Kullanımı,Hayıt Nasıl Kullanılır,Hayıt Kullanımı
Yarım tatlı kaşığı tohum havanda hafifçe ezilir, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır. Üstü kapalı olarak 10-15 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-3 bardak taze demlenmiş çay, soğultulmadan öğün aralarında içilir. (internetten alıntıdır)

Hayıt Tohumu bir çeşit bitki, aktardan alabilirsin..

İdrar söktürür.
* Sancıları keser.
* Adet kanamalarını düzenler.
* Anne sütünü artırır.
* Hazımsızlığı giderir.
* Karın ağrısını ve ishali keser.
* Ayak şişlerini indirir.
* Akrep ve arı sokmalarında faydalıdır.
* Hormon dengesizliğinden kaynaklanan kadın hastalıklarını iyileştirir.
* Bazı rahim iltihaplarında kullanılır.
* Rahmin ameliyatla alınmasından sonra vücudun dengelenmesine yardımcı olur.
* Rahim kistlerinde; yumuşak adele dokusunda oluşan lifsi kistlerin tedavisinde şifa sağlar.
* Menopozda görülen ter basmalarına, başdönmesine, döl yolu kuruluğuna, sinir bozukluklarına, isteriye, kabızlığa, hazımsızlığa, osteoporosis’e (kemik içlerinin koflaşarak zayıflamasına neden olan bir hastalık) iyi gelir.
* Adet öncesi görülen, adetin başlamasıyla kesilen, alınganlık, kızgınlık, duygusal çöküntü, göğüslerde şişme ve hassasiyet, tatlı yiyeceklere aşırı istek, kabızlık veya ishal, karın şişmesi, başağrısı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Adet öncesi gerginlik , genellikle östrojen ve progesteron hormonları arasında dengesizliğe neden olur. Progesteron’ un noksanlığı; adet gecikmesi, göğüslerde hassasiyet ve memede ağrı, sancı, kramp ve depresyon gibi semptomlara yol açar. Hayıt bu semptomların giderilmesinde veya azaltılmasında etkili olabilmektedir. Hayıt meyvesi içerisindeki eterli uçucu yağların ve diğer sinerjik bileşiklerin hipofiz bezi üzerinde pozitif etkileri vardır. Bilindiği gibi hipofiz bezi pekçok vücut hormonunun dengesinden sorumludur.
Hayıt tohumu, hipofiz bezini yumurtalıklardaki corpus luteum tarafından progesteron üretiminin artmasına yol açan belirli hormonları daha çok veya daha az üretmek için uyarır. Hayıt meyvesi vücuttaki kadınlık hormonlarını doğal bir şekilde dengeleyerek işlev görür. Hayıt meyvesi, başkaca progesteron terapilerinin başarılı olamadığı durumlarda bile başarılı olabilmektedir. Hem de bazen sentetik hormon yerleştirme sonucu oluşan yan etkilerin hiçbirine neden olmadan. Hayıt meyvesinin adet öncesi gerginlik semptomlarına faydasını az 2 hafta içinde kendini açıkça gösterir. Fakat, en iyi sonuç için hayıt meyvesi en az 3 boyunca aralıksız kullanılmasıyla alınır. Yapılan çalışmalarda daha uzun süreli olarak hayıt meyvesi alımının Adet öncesi sendromları tamamen ortadan kaldırabileceği düşünülmektedir.
Hayıt Tohumu Kullanımı,Hayıt Nasıl Kullanılır,Hayıt Kullanımı
Yarım tatlı kaşığı tohum havanda hafifçe ezilir, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır. Üstü kapalı olarak 10-15 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-3 bardak taze demlenmiş çay, soğultulmadan öğün aralarında içilir. (internetten alıntıdır)

vaay canına.. bunların hepsi=hayıt tohumu mudur yani.. peki alacağım bende hemen :)çok teşekkür ederiimmm

günaydın kuzular hastayım daha ıyıleşemedım akşam 8buçkta yattım bu seferde çok uyumaktan başım ağrıdı :KK43: bugunler degerlı gunlerım benım hamıle kalmak için ama rahımfılmı sonrası 2gun ılışkı yasaktı mıkrop kapmayım dıye

Canım geçmiş olsun Rabbim acil şifa versin...

canım bu kadar takmamamız lazım. Benim universiteden surekli ailecek görüstügümüz tüm arkadaslarım suan hamile digerleri dogurdu. :KK14: etrafındakilere ve aile baskılarına bu kadar kafayı takmamamız lazım.:KK14: diyene bak :KK14: pooofffff :KK14:
neyse insallah bizim de olur bizim de olacak sekerim..
Inşallah canım.
Rabbim aratmasın...

Tatlım şimdi bi de adwtlisin iyice duygusala bağlamışsın çok normal, adet olana kadar hamile olduğumuza dair kendimizi o kadar çok umutlandırıyoruz ki olmayınca sonu hüsran oluyor ,2-3 gün kendimize gelemiyoruz. Aslında tam zamanında adet olmak bile bir nimet. Bunu böyle düşünüp kendimizi rahatlatmamız lazım.

Ben 13 gibi bekliyordum 9. Da olunca şoka girdim hafiften eskiden bu kadar etkilemezdi adet yaş ilerledikçe mi böyle oluyor nedir...

kızlaaar MEVLİD kandiliniz hayırlara vesile olsun ,bol bol dua edelim birbirimize kendimize HZ. MUHAMMET MUSTAFA'NIN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE dualar edelim,varsa toz tanesi kadar bi sevabımız onun yüzü suyu hürmetine dualar edelim,minicik bi karıncanın bile bedenine kalp yerleştiren Rab'bimiz bizleride evlatsız bırakmasın inşaAllah ,evlat diye ağlatmasın amiiiin rab'bim bu topikte,dünyanın her yerinde,ellerini semaya kaldırıp evlat diye yakaran herkese bu mübarek günün yüzü suyu hürmetine hayırlı,sağlıklı evlatlar nasip etsin AMİİİİİİN:KK16:

Selamun Aleyküm bende yeni üye olanlardanım ve bende 2014 de anne olmak istiyorum... beni de aranıza alır mısınız ?? bi kaç gündür takip ediyorum sizi, daha tamamını okuyamadım ama biticek inş.. ben de 1 buçuk yıllık evliyim, yaşım 29.. 2013 mayıs ayından beri doktora gidip geliyodum fakat bir türlü net bişi söylenmiyordu, nihayet 2013 sonunda harika bi doktor buldum, ve yoluma onunla devam ediyorum, bu ay ilk defa SEROHENE kullandım, devamında OVİTRELLE aşısı oldum, bakalım bekliyoruz... biliyorum siz şimdi bat ne zaman diceksiniz, inanın bende bilmiyorum, kistim yüzünden adet düzenim bozulmuştu bu ay düzene girdi, aşıyı 4 ocakta oldum, sat 22 aralık, aşıya göre bat 18 ocak , sat a göre 14 ocak , kafam çok karıştı :KK1: ilkkez yorum yaptığım için yanlışlarım olabilir şimdiden kusura bakmayın... Bu arada herkese hayırlı kandiller...

Son düzenleme:
kızlaaar MEVLİD kandiliniz hayırlara vesile olsun ,bol bol dua edelim birbirimize kendimize HZ. MUHAMMET MUSTAFA'NIN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE dualar edelim,varsa toz tanesi kadar bi sevabımız onun yüzü suyu hürmetine dualar edelim,minicik bi karıncanın bile bedenine kalp yerleştiren Rab'bimiz bizleride evlatsız bırakmasın inşaAllah ,evlat diye ağlatmasın amiiiin rab'bim bu topikte,dünyanın her yerinde,ellerini semaya kaldırıp evlat diye yakaran herkese bu mübarek günün yüzü suyu hürmetine hayırlı,sağlıklı evlatlar nasip etsin AMİİİİİİN:KK16:

ben bu ay çatlatma iğnesi yaptırdım canım bat 20 ocak bu seferde olmazsa napcam diye kara kara düşünür oldum.dualarında benide unutma inşallah sanada hayırlı kandiller :KK16:

ben bu ay çatlatma iğnesi yaptırdım canım bat 20 ocak bu seferde olmazsa napcam diye kara kara düşünür oldum.dualarında benide unutma inşallah sanada hayırlı kandiller :KK16:

tabiki canım dualarım tek kendimi değil anne olmak isteyen herkesi düşünüp herkese dua ediyorum inan ki ama bişeyi merak ettim yaşın kaçki daha yeni evlisin hemen tedaviye neden başladın kuzum

Son düzenleme:
Selamun Aleyküm bende yeni üye olanlardanım ve bende 2014 de anne olmak istiyorum... beni de aranıza alır mısınız ?? bi kaç gündür takip ediyorum sizi, daha tamamını okuyamadım ama biticek inş.. ben de 1 buçuk yıllık evliyim, yaşım 29.. 2013 mayıs ayından beri doktora gidip geliyodum fakat bir türlü net bişi söylenmiyordu, nihayet 2013 sonunda harika bi doktor buldum, ve yoluma onunla devam ediyorum, bu ay ilk defa SEROHENE kullandım, devamında OVİTRELLE aşısı oldum, bakalım bekliyoruz... biliyorum siz şimdi bat ne zaman diceksiniz, inanın bende bilmiyorum, kistim yüzünden adet düzenim bozulmuştu bu ay düzene girdi, aşıyı 4 ocakta oldum, sat 22 aralık, aşıya göre bat 18 ocak , sat a göre 14 ocak , kafam çok karıştı :KK1: ilkkez yorum yaptığım için yanlışlarım olabilir şimdiden kusura bakmayın... Bu arada herkese hayırlı kandiller...

hoşgeldin canım ne yanlışı estağfurullah :KK16:
bende geçen ay çatlatma iğnesi vuruldum ama tutmadı bu ay kendi haline bıraktım bu ay hamile kalamazsam (inşaAllah kalırım(z)
tekrardan iğne olcam benim bütün testlerim gayet iy çıktı birtek rahim filmi çekinmedim onada sıra gelecek doktor ne derse onu yapcam rab'bim hakkımızda hayırlısını versin şu hayırlı mübarek gecede dua edelim birbirimize hayırlı evlatlar için dilerim rab'bim uğraşlarımızı boşa çıkarmaz ve dualarımızı kabul eder amiiin

tabiki canım dualarım tek kendimi değil anne olmak isteyen herkesi düşünüp herkese dua ediyorum inan ki ama bişeyi merak ettim yaşın kaçki daha yeni evlisin hemen tedaviye neden başladın kuzum

23 yaşındayım ablacmda benim flört dönemim çok uzundu o yüzden ilkgünden hamile kalmayı planladım hiç korunmadım ilk iki ay olmayınca klomen çatlatma iğnesi derken böyle oldu işte herkes beklenti içinde bende anne olmayı çok istiyorum birde annemin 5 sene sonra tedaviyle olmuş çocuğu kayınvalidemin 8 sene ameliyat sonrası olmuş bende yusuf yusuf modundayım anlayacağın :KK5::26::KK25::KK17:

hoşgeldin canım ne yanlışı estağfurullah :KK16:
bende geçen ay çatlatma iğnesi vuruldum ama tutmadı bu ay kendi haline bıraktım bu ay hamile kalamazsam (inşaAllah kalırım(z)
tekrardan iğne olcam benim bütün testlerim gayet iy çıktı birtek rahim filmi çekinmedim onada sıra gelecek doktor ne derse onu yapcam rab'bim hakkımızda hayırlısını versin şu hayırlı mübarek gecede dua edelim birbirimize hayırlı evlatlar için dilerim rab'bim uğraşlarımızı boşa çıkarmaz ve dualarımızı kabul eder amiiin

Öncelikle kocaman bir AMİİİİİNNNN diyorum, evet senin çatlatma iğnesi vurulduğunu okudum, inş bu ay hamile kalırsın, ALLAH hepimize yardım etsin, hem maddi hem manevi zor bir dönem, benim hikayeme gelince, ben yazdığım gibi geçen mayıs ayında özel hastanede muayene oldum, pko teşhisi koydu doktorum, smear testine tahlil gönderdi, hormon tahlili yaptırdı, herşey normaldi, hemen bebek istiyormusun dedi, evet dediğim halde diane 35 verdi 3 ay kullan gel dedi, ( hala anlamış değilim, ben bebek diyorum o doğum kontrol hapı veriyo ) neyse hap bitti , kontrole gittim, ama maalesef doktorumda gitmiş, sonra onun yerine gelene muayene oldum, o da özel hastane olduğunda mıdır nedir, eşimin işini, maaşını sordu, muayene etti, tedavisiz olmaz, zayıfla öyle gel dedi... doktorun yaklaşımı çok önemli, ağlamamak için kendimi tuttum ama, eşimi aradığımda ağlamaya başlamıştım bile...ordan çıkarken o hastaneye bidaha gitmemeye karar vermiştim bile.. bunun devamı aylarda sol kasığımda felaket bi ağrı başladı, ağrısı belime ve böbreklerime vurmaya başlamıştı, adet düzenim bozulmuştu, en son 46 günün üzerine adet olmuştum, ve bu fırsatı kaçırmadan adetin 3. günü 29 aralıkta, şuan çok güvendiğim doktoruma gittim, çünkü hormon tahlili isticekti, ve 1 ay daha bekleyemezdim... hormon tahlillerim yapıldı, eşime sperm testi yapıldı ve herşey çok güzeldi, ama üstten ultrasonla bakınca nurtopu gibi 5 cm kistim bize el salladı :KK1: önce bana kisti eritmek için ilaç verdi, kist 21 günde eridi, devamında anestezili olarak rahim filmi çekti doktorum, o da temiz çıktı, sonrada adetin 5. günü serophene kullandım 5 gün, günde 3 tane, sanırım sağ tarafta 19 mm ye yakın yumurtam oluşmuştu, o gün çatlatma iğnemi oldum, ve gün aşırı ilişki önerdi doktorum, dediği herşeyi yaptım, bakalım sonuç ne olacak... çoooooooooook uzun oldu biliyorum ama, etrafımda anlatabileceğim kimse yok, doktor ilaç verdi bile desem, hemen çocuğun olmuyomu diye soruyolar :2:

Amin çok güzel dua etmişsin Allah hepimizin yüzünü güldürsün tez zamanda İnşallah...

vaay canına.. bunların hepsi=hayıt tohumu mudur yani.. peki alacağım bende hemen :)çok teşekkür ederiimmm

Rica ederim canım..

Ben 13 gibi bekliyordum 9. Da olunca şoka girdim hafiften eskiden bu kadar etkilemezdi adet yaş ilerledikçe mi böyle oluyor nedir...

Aynen öyle oluyor canım.. 31 oldum şahsen.

Hoşgeldin aramıza, kızıma hamiş kalmaya uğraşırken 4 kes yumurta takibi yaptırmıştım 4. de tutturdum. Demem o ki olmazsa üzülmek yok, bir dahaki aya yeni umutlarla devam, olursa da süper olur o ayrı:)

3-4 kez takip yaptırdıktan sonra aşılama deneyebilirsin tatlım,ilk defa mı takip yaptırıyorsun?

Herkese hayirli kandiller hepimizin duasi kabul olsun dilerim Rabbimden yuzunuzu guldurur arkadaslarim umudunuzu kaybetmeyin ne olur Rabbim elbet nasip edecektir hepinizin anne haberini almak en buyuk duam hepinize duaciyim.ben dun doktora gittim ve yaza bebek dusundugumu ne yapabilecegimi sordum simdiden yapilmasi gereken birsey varmi die troidlerine fln baktir hormon testi yaptir kahve ve cig eti tuketimini azalt mumkunde cikar hayatindan dedi ve cikolatayi cok az tuket sigaradan kesinlikle uzak dur dedi sizlerede bilgi vermk istedim doktorumda docent docent olusuda guven verdi bana

X