2014 temmuz agustosda tup bebek deneyecekler hayyyydiiii :)))))

Bu akşam içimde
Tuhaf bir sıkıntı var
Dünyada sanki bir ben kalmışım.
Sanki herkes nerde keder varsa bırakmış
Ben nerde bulduysam toplamış almışım.
Önümde söğüt ağacı
Her zamanki haliyle, çaresiz
Havuzda su rahat
İnsanlar susmuş
Sessiz bir yağmur gibi başladı bende
Konuşmak ihtiyacı.

Bu yazdıgın şiirmi bilmem ama bana bu ara hep oluyo😁😁

Selam kızlarrr iyi gecelerrrrr bende tedavime başladım uzun protokolle lucrin kullanıyorum bugun 5.günüm hayırlısı inşallah 3.denemem diyemicem cünkü diger ikisinde ilacın 10. Günleri tedavilerim iptal edildi cünkü yumurta gelişmedi kısa protokldü ikisi şimdi uzun protokolle başladık inşAllah bu sefer transfere kadar gidebiliriz hepimizin hakkında hayırlısını diliyorum herkese iyi gecelerrr inşAllah bu sene bitmeden bebiş haberlerimizi alıcaz🙏🙏🙏❤❤❤❤

inşallah bu sefer yumoşlar büyür göbüşte bebek olur... bende geçen ay klomen kullandım bi tanecik yumoş oldu ama 11mm gelişimi durdu tedavi bi işe yaramadı hayırlısı böyleydi demek... şimdi 8-9 temmuz gibi adet olmayı bekliyorum sabırsızlıkla... ikinci tüp bebek tedavimize başlıcaz kısmetse..

:KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:canımmmm nasılsın napıyosun... nasıl gidiyo:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

son bir iki aydır bende bir tembellik varki sorma gitsin... miskin ötesi bişey oldum zorla yemek yapıyorum zorla temizlik yapıyorum herşeyi zorla yapıyorum ve sabırsızlıkla adet olmayı bekliyorum:KK35::KK35:

inşallah sperm çıkarda dileğiniz olur. yaşınız çok genç olmasa yumurta dondurma önerecektim ama pek lüzum yok gibi.
sperm çıkmasa da tedaviler sürekli gelişiyor yeni şeyler çıkıyor. umudunuzu yitirmeyin. hayırlısı olur inşallah

İnşallah canim yumurta ve dondurma derken Esim otuz bir yasinda

Bu akşam içimde
Tuhaf bir sıkıntı var
Dünyada sanki bir ben kalmışım.
Sanki herkes nerde keder varsa bırakmış
Ben nerde bulduysam toplamış almışım.
Önümde söğüt ağacı
Her zamanki haliyle, çaresiz
Havuzda su rahat
İnsanlar susmuş
Sessiz bir yağmur gibi başladı bende
Konuşmak ihtiyacı.

Canim siir mi yazdin kendi duygularin mi :KK43:

İnşallah canim yumurta ve dondurma derken Esim otuz bir yasinda

sperm çıkmadığı taktirde yumurta toplama işlemi sonrasında toplanan yumurtaların boşa gitmemesi için yumurta dondurma işlemi yapılabiliyor ama kadın yaşının ileri olduğu yumurta rezervinin daha az olduğu durumlarda oluyor bildiğim kadarıyla

sperm çıkmadığı taktirde yumurta toplama işlemi sonrasında toplanan yumurtaların boşa gitmemesi için yumurta dondurma işlemi yapılabiliyor ama kadın yaşının ileri olduğu yumurta rezervinin daha az olduğu durumlarda oluyor bildiğim kadarıyla

Anladim canim ona gerek olmaz sanirim ama sperme bagli olduğu için sorun bende yok çünkü

selam arkadaşlar beni de aranıza alırmısınız :) ilk tüp denemem geçen aydı ve malesef negatifti doktorum genetik test istedi çıkması 3 haftayı buluyormuş haftaya tekrar kontrole gidicem eğer bi sorun çıkmazsa temmuz da 2.yi donmuşlarımla deniycez hepimiz için hayırlısı olsun göbişlerimiz bebişlerimizle dolsun inşallah :KK49:
hoşgeldin arkadaşım inşlh sende hamiş olursun bizlerde.....
kızlar kimse yok mu?? nerelerdesiniz? kızlar geçen gece rüyamda hastaneye gittiğimi gördüm tüp bebek merkezinin kapısını uzaktan görüyorum ama bir türlü kapıya ulaşamıyorum ormanlardan çalılar arasından karanlıkta bir yol buldum ama yol bi noktada bitti sonra az aşağımda bi baba kız gördüm baktım orda yol var çok sevindim Allahım hayırlara çıkarsın... bir sorun çıkarda tedaviye başlayamam diye çok korkuyorum bu korkudan etkileniyorum sanırım
ah cnm bu ruyalar ne böle ya hep aklımızda bende kaç gündür ruyamda hep sperm almaya gidiyormusum güya nasıl gecenin karanlığında acayip saçma sapan ruyalar var bu aralar bende de bilinç altım pekde iii sayılmaz bu aralar odan galiba:26:
Anladim canim peki nerde bu doktor çok sevindim ya inşallah hayirlisi olur simdi spermleribuldunuz nolcak
bu dr. istanbulda cnm..şimdi bizim morfolojilerinin düzelmesini bekliyorum her an düzelirse o ay başlıcam tedaviye ama bakalım zaten rapor çıakrdım ilaçalrımı aldım evde ben hazır kıta beklemedeyimde bizim spermler yılalrca gelmedi geldi şlimdide nazlanıyor morfolojileri inşlh tez zamanda düzelirde ebnde başlarım tedav,iye:26::26::26:

bende temmuz başı başlıyorum zeynep kamil hastanesinde raporum cıkıyo . 2 başarısız aşılamam var. ılk tup denemem. 29 yaşındayım. tanımlanamayan infertilite teshısı koydular. bende problem yok eşimde sayı ve hareket ıyı morfoloji kötü. dr dogal yoldan da olabılır dıyo. ama olmadı 10 senedir.
hoşgeldin inşlh bu son olur bebeğin seninle olur....
cemrem cnm nsln biz seninle sırayla yaşayacağız demek sorunları morfolojisi bizimde biliyorsun kabusumuz geçecek ikimizde aynı anda hamiş olacağız:)
ahh cnm ya sen nerelerdesin bakim:KK20::KK20: seni merak ettim hep aman h,ç deme aylardır edaviye başlıcam idye diye bi hal oldum başladığımda yok hani...:26::KK14::KK14:inşlh olur cnm sen neler yaptın tedaviye başladın mı neler oldu anlat kız:KK19:
Selam kizlar ben bugüne kadar birçok topikte bulundum biryildir ugrasiom basima neler neler geldi ameliyat oldum kistlerim alindi menapoza sokuldum 6ay tam denedik nisanda opu oldu ancak tüpün biri alinmisti diğeri tikali yumurta toplandi iki tane donmuş embriyo var çünkü laparoskopi oldum diğer tüp için ama cikarilamadi yapisiklik nedeniyle şimdide transfer için sivi ikisinin engellenmesi gerekli essure diye bir alet takilcak tüpe ama Türkiye de yok delirmek uzereyim iki aydir bekliyorum ...Rabbim hepimizin yardimcisi olsun.
cnm merhaba ya neler gelmiş başına gerçekten hepsi geçmiş bitmiş olsun bu sefer son olsun bebeğin sana tutunsun cnm o alet hakkında hiç bi bilgim yok ama inşlh işlerin kolaylaşır güzelim...
Selam kızlarrr iyi gecelerrrrr bende tedavime başladım uzun protokolle lucrin kullanıyorum bugun 5.günüm hayırlısı inşallah 3.denemem diyemicem cünkü diger ikisinde ilacın 10. Günleri tedavilerim iptal edildi cünkü yumurta gelişmedi kısa protokldü ikisi şimdi uzun protokolle başladık inşAllah bu sefer transfere kadar gidebiliriz hepimizin hakkında hayırlısını diliyorum herkese iyi gecelerrr inşAllah bu sene bitmeden bebiş haberlerimizi alıcaz🙏🙏🙏❤❤❤❤
hoşgeldinnnn bu sefer yüzün gülsün inşlh:KK49::nazar::KK52:

Selam kizlar bugun randevum vardi..18 gundur decapeptyl kullaniyordum bugun eger uygun gorurlerse puregona baslaticaklar 1 saat sonra arayacaklarmis..bugunku ekografide 8 yumurta gordu doktorum..insallah kaliteli olur guzel olgunlasirlarda dollenmede sorun olmaz kaliteli embryolar elde ederiz...bakalim 1 saat sonra ne diyecekler...

Hoşgeldin canimm öncelikle herşey gönlünce hayirlisiyla olsunnnn sorun ne peki ne testi istedi

hoşbuldum canıım hepimiz için sonuçları güzel olsun inşallah benim sol tüp tıkalı başkada bişeyimiz yok ilk denemem olumsuz olunca bide genetiğe bakalım sorun ordamı dedi öyle işte canım senin?

kızlar benim başlamama 2 hafta var folik asit omega 3 ve demir hapı kullanıyorum. demir seviyem cok dusmus mecburen kullanıyorum folık asıtte zaten dr un onerdıgı bısey. omega 3 ü de haşimato hastasıyım ben vücut direncim artsın diye kullanıyorum. sizde mutlaka folık asıte baslayın

Selam kizlar bugun randevum vardi..18 gundur decapeptyl kullaniyordum bugun eger uygun gorurlerse puregona baslaticaklar 1 saat sonra arayacaklarmis..bugunku ekografide 8 yumurta gordu doktorum..insallah kaliteli olur guzel olgunlasirlarda dollenmede sorun olmaz kaliteli embryolar elde ederiz...bakalim 1 saat sonra ne diyecekler...

hadi bakalım güzel haberler ver bize... benim ilk tüp bebek tedavimde ultrason kontrolünde doktorum 8-10 yumurta görülüyo demişti ama üç tanesi dolu çıktı üçü de döllendi iki tanesi anneye tutundu ama rabbim emanetlerini doğmadan aldı rabbim ol dedikten sonra ha 10 embriyon olsun ha 1 ne fark eder bunun için sayıya takılma :KK16::KK16::KK16::KK16:

kızlar benim başlamama 2 hafta var folik asit omega 3 ve demir hapı kullanıyorum. demir seviyem cok dusmus mecburen kullanıyorum folık asıtte zaten dr un onerdıgı bısey. omega 3 ü de haşimato hastasıyım ben vücut direncim artsın diye kullanıyorum. sizde mutlaka folık asıte baslayın

canım ben 6 aydır folk asit ve demir hapı 1.5 aydır da b12 iğneleri kullanıyorum demir eksikliği ve b12 tavan yapmış bende... bebişler gelene kadar eksikleri tamamlamak lazım :KK49::KK49:

hadi bakalım güzel haberler ver bize... benim ilk tüp bebek tedavimde ultrason kontrolünde doktorum 8-10 yumurta görülüyo demişti ama üç tanesi dolu çıktı üçü de döllendi iki tanesi anneye tutundu ama rabbim emanetlerini doğmadan aldı rabbim ol dedikten sonra ha 10 embriyon olsun ha 1 ne fark eder bunun için sayıya takılma :KK16::KK16::KK16::KK16:

canim benim ilk denememde (5 sene once) 9 yumurta var demisti 8 toplandi biri bos cikti 7 taneden 3 u dollendi..2 si konuldu ilkinde tutmadi.ikincide tek dondurulmus embryom hic olmaz ,tutunamaz dedigim tutundu ve oglum oldu..
dolayisiyla sayiya cok takilmiyorum kalite onemli ama iste kaliteyi bilemedigimiz icinde sansimiz artsin diye cokda az yumurtamiz olmasini istemeyiz degilmi? :)

kizlar 2 gun daha decapeptyl kullanip cuma gunu puregon ve yarim ampul decapeptyle devam edecekmisim..
haftaya saliya yine randevu verdiler...

canım ben 6 aydır folk asit ve demir hapı 1.5 aydır da b12 iğneleri kullanıyorum demir eksikliği ve b12 tavan yapmış bende... bebişler gelene kadar eksikleri tamamlamak lazım :KK49::KK49:

b12 tahlılım normal cıktı dr gerek yok dedi. inşallah bu zımbırtılar kılo yapmaz yaa :KK43:

b12 tahlılım normal cıktı dr gerek yok dedi. inşallah bu zımbırtılar kılo yapmaz yaa :KK43:

valla kilo yapsa da benim için önemli değil evlenene kadar 45 kiloydum 4 sene içinde 60 kilo oldum kıyafetler üzerimde daha güzel durmaya başladı mutluyum :KK1::KK1:

canim benim ilk denememde (5 sene once) 9 yumurta var demisti 8 toplandi biri bos cikti 7 taneden 3 u dollendi..2 si konuldu ilkinde tutmadi.ikincide tek dondurulmus embryom hic olmaz ,tutunamaz dedigim tutundu ve oglum oldu..
dolayisiyla sayiya cok takilmiyorum kalite onemli ama iste kaliteyi bilemedigimiz icinde sansimiz artsin diye cokda az yumurtamiz olmasini istemeyiz degilmi? :)

haklısın canım... sanırım ilk hamişlerimizden olacaksın...birde ben başlayabilsem tedaviye :KK5:

haklısın canım... sanırım ilk hamişlerimizden olacaksın...birde ben başlayabilsem tedaviye :KK5:

insallah canim insallah sizlerde ardim sira gelirsiniz :))
sen ne zaman basliyorsun tedaviye?

Son düzenleme:
X