2014---KPSS Çalışmaları <3

Ne güzel konuların bitmiş. Okurken yüzümde bir gülümseme oluştuğunu fark ettim. Konularımın biteceği günü düşündüm sanırım
Günde 300 soruyla tam hazırlanmış olursun.
Kolay gelsin.
Dediğin gibi asla topiğini bırakma. Ben de bırakmayacağım

aksine daha çok çalışmam gerek :) Allah hepimizin yardımcısı olsun

yaş problemleri bitti 60 soru çözdüm. baya zaman alıyor şu mat denen meret

Birkaç soru daha :)

Bu soruda A şıkkını düşünmüştüm.

Bu soruda, E şıkkında yarım küre derken Doğu Yarımküre/Batı YK. mi demek istemiş?

Bu soruda da, heyelanın görüldüğü bölgeler için "bitki örtüsü gür diyemez miyiz ki?"

Son düzenleme:
Naz, kuzum genel olarak anlatmaya çalışayım.

1- Soruda nüfusun özelliklerini vermiş hangisi olabileceğini sormuş. Gelişmiş ülkelerde doğum oranı düşük yaşlı nüfus fazla, genç nüfus azdır. Grafiklere bakarsan en alt kısım doğum oranıdır. ve en az olanlar e şıkkında..

2- Soruda ise, gelişmekte olan ülkenin piramidini sormuş. Gelişmekte olan ülkeleri şöyle ayırt edebilirsin. Doğum çok- ölüm az.. yani b.

3- Soruda, eğitimin yetersiz olduğuna ulaşamayız çünkü nüfusu bilmiyoruz yeterli mi değil mi, sanayi ve hizmet gelişmiş- işsizlik azalır, tarımdaki verime ulaşılmaz verim başka bir olgu, gelişmiş olduğu için doğum oranı azdır. D şıkkına ulaşabiliriz çünkü dediğim gibi gelişmiş ülke sanayisi ve hizmeti daha baskın eğitimli insanların varlığını gösterir.

4- V şıkkı. çünkü doğu Karadeniz doğum oranı batıya göre yüksek olsa da göç veren bir bölge.

5- A şıkkı hariç diğerleri azaltır veya arttırır ama iç göç herhangi bir etki yapmaz. sadece yer yerleştirirler. Aydından Manisaya gitmek gibi..

1- Kuzum direk A diyemezsin, çünkü güneş ışınları ekvatora dik gelir ve kuzeye doğru eğilmeye başlar. Türkiye yengeç dönencesinin de yukarısında ve hiçbir zaman dik alamaz. Cisimlerin boyu da hiçbir zaman sıfır olmaz. Bu yüzden öğle vaktinde hep kuzeyi gösterir. Mesela 4 mevsimin belirgin yaşanması deseydi, kuzey yarım kürenin orta kuşağında olduğu için diyebilirdin.

2- İzmir daha batıda olduğu için başlangıç meridyenine daha yakındır

3- evet doğu batıdan bahsetmiş. cevap e.

4- canım güneş ışınlarının geliş açısı mevsimlere göre değişiyor ya sanırım onla alakalı olabilir.biraz düşünücem bu soruyu

5- dağların oluşumu belirler zaten yüksekliği- alçaklığı sonuç değilde sebeptir. Yükselti akarsuları ve sıcaklığıda etkiler.

6- Heyelan en sık karadenizde oluyor özellikle doğu karadenizde. 1 ve 2 şıkkını söyleyebiliriz. ama fay hatları sık değil. sadece 3 derdim ben.

kendimce açıklamaya çalıştım umarım anlatabilmişimdir. hemen yazamadım çıktım yeni geldim kuzum

çalıştıgımda buraya yazacağım demişim yazayım aynısını
alan çalıştım biraz coğrafya tarih ve rehberlikten de test çözüm maaşallah Allah arttırsın :124:

selam kızlar bende ağırlıklı tarih çalışıyorum çok zorlanıyorum oldum olası sevmezdim tarih coğrafya derslerini (

Canım çok teşekkür ederim, yardımın için. Tabi ki anlattın, o kadar uğraşmışsın. Yalnız burada 2. açıklamayı anlamadım. İki meridyen arası mesafeyi soran soruydu. Bir de heyelan olayı sorusunda, senin dediğin gibi ben de "Yalnız 3" demiştim. Ama yanlış çıktı. Çünkü, cevap şıkkına göre "bitki örtüsünün gür olduğunu" da söyleyemeyiz demek istemiş.

gerçi heyelanın görüldüğü her yerde bitki örtüsü gür değil ama "sık" yaşandığı dediği için direk karadenizi aldık
ben 2. soruyu yanlış algılamışım kusura bakma canım
meridyen arası mesafeyi sormuş.
meridyenlerin arası ekvatorda genişleyip kutuplara doğru sıklaşıyor dünyanın şeklinden dolayı
ekvatora en yakın olanda şıklarda antalya

Son düzenleme:

Haklısın canım, meridyen mantığını şimdi hatırladım ve anladım.
Heyelan sorusuna da akşam tekrar bakacağım.
Şimdi hazırlanıyorum, dışarıya çıkacağım. Herhalde ancak akşam ders çalışabilirim. :))

balımm hayırlı olsun topiğinn ne zamandır girmiyordum. Oh valla konuları da bitirdin ben daha çırpınıyorum 2 eğitim dersim 1 de coğrafyam kaldı bitsede başlasam tekrara senin gibi

bitirirsin elbet kuzum. bitirmek maharet değil valla akılda taze tutmak daha meşakatli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…