2014 kpss çalışma günlüğüm

Merhaba 2 aylık kısa süreçte günlük kaç saat çalışmak gerekir? Ben bi türlü oturtamadım vizelerden sonra.
Şu ana kadar çok iyi çalıştığım söylenemez. Konu eksiklerim hala var da şimdilik sadece konu mu çalışmalı :44:

kpss konuları hiç aşına olmadığınız konular ise, geç kalmışınız, bu saatten sonra ne konular yetişir, ne soru çözebilirsiniz

ama biraz aşına iseniz özet kitaplardan konu okuyup soru çözmenizi tavsiye ederim

günaydınlar
dün sorularımı çözdüm, günlük planımı uyguladım.
bugün dersanem yok evdeyim, temizlik yapacağım, prığramımı da aksatmam inşallah.
herkesin kandili mübarek osun

günaydın sarfansari ben hafta içi pek çalışamadım. Bugün telafi etmem lazım.

Şunu farkettim annem evde olduğu için ben çok oyalanıyorum evde. Kahvaltıyı birlikte yapıyoruz. Sabah dokuzda kalktım. Kahvaltıyı hazırladım annemi bekledim kalkınca çok oyalanıyor kahvaltı etcez diye de onu bekledim daha yeni kalktık sofradan. saat 12 oldu, ben ders çalışmaya başlayamadım. Her haftasonu da böyle oluyor. Bugün sırf öyle olmasın diye sabah kalkıp annem kalkana kadar ders çalışcaktım. Annem genelde 10.30 gibi kalkıyor.Ben kalktığımda annem uyanık olunca kahvaltıyı hazırla dedi, bende neyse erken ederiz kahvaltıyı saat 11 gibi de derse başlarım dedim. Hiç de öyle olmadı annem beni evde çok oyalıyor. Sabah kalkar kalkmaz evi temizlemeye başlıyor, yıkanan çamaşırları asıyor, sürekli iş yapıyor bende kahvaltı için onu bekliyorum hep. Buna bir çözüm bulmam lazım. Eğer evde yalnız olsaydım saat 9da kalkınca 10 da derse başlayabilirdim.

Bugün haftaiçi olan eksiği kapatmam lazım. Haftaiçi zaten çalışamıyorum evde olduğum günlerde oyalanınca kendime çok kızıyorum. Evde olduğum zamanlar toplasan 3-4 saat anca çalışıyorum tüm gün. Ama benim bu oyalanmam sadece çevreden kaynaklı değil evde yalnızken derse erken başlıyorum ama çabuk sıkılıp kalkıyorum yine oyalanacak bir şeyler buluyorum mutlaka ve dersin başından kalkıyorum. Buna bir an önce çözüm bulmam lazım.

Gidip derse başlayım buralarda yine oyalanıyorum :KK55: Herkese bol çalışmalı verimli bir gün olsun. Kandiliniz de mübarek olsun :))

Hayirli kandiller allah dualarnizi kabul etsn arkadaslar

denemem
benımde bir komsum çok oyalıyordu beni, akşamarı eşim nöbete gidince, her akşam olmasa da haftada bir akşam gelıyordu ve 7 de gelıp 11 de gittiği oluyordu, bazen gündüz kahveye davet ediyordu, bende gidiyordum beni baya bir oyalıyordu

geçen hafta tayinleri çıktı ve 1 hafta içinde gittiler. çok samımı olmamıza rağmen çok üzülmedim, çünkü beni oyalıyordu ve engel olamıyordum buna.
kendileri 8 senedir tayin istiyorlardı çıkmıyormuş, benim şansıma bu sene çıktı, sınava 5 ay kala beni oayalayacak hiçbir şey kalmadı çok şükür :KK52:

diğer görüştüğüm arkadaşlarım hep çalışıyor, hafta sonarı sadece arada görüşüyoruz, onlar sıkıntı olmuyor.

sarfansari kurtulmuşsun bende annemi evden mi atsam acaba :KK1::KK1:

Kıyamam ben ona beni oyalasa da arada sağolsun ymeğimi yapıyor evi temizliyor ben ders çalışayım diye bana hiç iş yaptırmıyor :))

Bugün ders çalıştım ama çok verimli geçmedi benim için maalesef. Tarihten 150 soru çözdüm osmanlı kuruluş yükselme konusuna çalıştım. Pek çalışasım yok yatana kadar biraz boş geçmesin vaktim diye matematik sorusu çözcem sonra da bugün kandil olduğu için biraz da kendime vakit ayırcam dua falan ederim. sonra da uyurum :))

Sizin nasıl geçti gününüz?

günaydın herkese
vaktim olmuyor bu aralar uğrayamıyorum.
geçen günki kpss kalkacak haberlerinden sonra eteklerim tutuştu. bi anda kaldırılamaz ama önümüzdeki yıllarda ne olacağı belli değil.
o yüzden kısa zaman kalmışken daha sıkı şekilde çalışmaya başladım. bu sene son kez deniyorum kpssyi. bi daha umut beslemek istemiyorum.
o yüzden pek bilgisayar açmıyorum, çünkü başından kalkamıyorum. telefondaki net paketimi de iptal ettim facebookta da oyalanıyordum.
ha gayret deyip derslere asılıyorum.
sizler nasılsınız ?

kpss konuları hiç aşına olmadığınız konular ise, geç kalmışınız, bu saatten sonra ne konular yetişir, ne soru çözebilirsiniz

ama biraz aşına iseniz özet kitaplardan konu okuyup soru çözmenizi tavsiye ederim

Yok hiç bilmiyor değilim dershaneye gidiyorum ve az da olsa bakmışlığım var ama tamamen konuya hakim değilim, özellikle soru çözerken.
Şimdilerde konuyla uğraşmak yerine çözümlü sorulardan mı gitsem ona karar veremedim bi türlü.

günaydın herkese
vaktim olmuyor bu aralar uğrayamıyorum.
geçen günki kpss kalkacak haberlerinden sonra eteklerim tutuştu. bi anda kaldırılamaz ama önümüzdeki yıllarda ne olacağı belli değil.
o yüzden kısa zaman kalmışken daha sıkı şekilde çalışmaya başladım. bu sene son kez deniyorum kpssyi. bi daha umut beslemek istemiyorum.
o yüzden pek bilgisayar açmıyorum, çünkü başından kalkamıyorum. telefondaki net paketimi de iptal ettim facebookta da oyalanıyordum.
ha gayret deyip derslere asılıyorum.
sizler nasılsınız ?

İyi yapıyorsun internet insanı çok oyalıyor. Ben sadece çok sıkıldığım zamanlarda bakıyorum.
Ben hala ders çalışmaya alışma aşamalarındayım :KK1: Yani çok isteyerek oturmuyorum masanın başına bunun sebebi çok eksiğimin olması netlerim bir artsa eksiklerim azalsa o zaman motive olacağım inşallah :)) Ama canım istese de istemese de oturup çalışıyorum mutlaka.

Yok hiç bilmiyor değilim dershaneye gidiyorum ve az da olsa bakmışlığım var ama tamamen konuya hakim değilim, özellikle soru çözerken.
Şimdilerde konuyla uğraşmak yerine çözümlü sorulardan mı gitsem ona karar veremedim bi türlü.

konu çalışmadan olmaz, bence özet bir kitaptan konuları oku. İhtiyacın ders notları, x yayının ders notları ya da pegemin ders notlarından biri varsa onlar güzel. Ordan oku sonra çözümlü soru çöz. Çözümlü sorular bitince de çözümsüzlere geçersin.

$pic0001.jpg
kızlar bu kıtapları bulursanız alın çok guzel ve keyıflı faydasınıda çok gördüm :)

Evet devrim haklısın internet oyalıyor.
Ama ben motivasyon açısından ders çalışırken kk''nin faydasını da çok gördüm.

Dersanede 2 saat ders aramız vardı bugün.
Saat 3 te eve gelebildim yemek yaptım yeni oturdum.
Hafif bir başağrım da var. Umarım fazlalasmazda bu saatten sonra bari ders calisabilirim

Kızlar forumun yeni hali hoşuma gitti ,mavi renk güzel olmuş cidden :)
Birazdan ders çalışmaya başlayacağım, tarihle birlikte matematik ve türkçe de çalışmaya karar verdim. Haftasonu evde olduğum için, cumartesi türkçe ve matematikten birer ünite pazar günü de aynı yine birer ünite ekleyeceğim tarih çalışmasının yanına. Her ders için de 1 konu anlatım 2 soru bankası kullancam. Hafta içi de sadece tarih çalışcam. Konular ilerledikçe rahatlıyorum eksiklerim azalıyor inşallah 2 hafta sonraki denemede de çalışmalarımın sonucunu alırım netlerim yükselir.

Kızlar forumun yeni hali hoşuma gitti ,mavi renk güzel olmuş cidden :)
Birazdan ders çalışmaya başlayacağım, tarihle birlikte matematik ve türkçe de çalışmaya karar verdim. Haftasonu evde olduğum için, cumartesi türkçe ve matematikten birer ünite pazar günü de aynı yine birer ünite ekleyeceğim tarih çalışmasının yanına. Her ders için de 1 konu anlatım 2 soru bankası kullancam. Hafta içi de sadece tarih çalışcam. Konular ilerledikçe rahatlıyorum eksiklerim azalıyor inşallah 2 hafta sonraki denemede de çalışmalarımın sonucunu alırım netlerim yükselir.

Denemem benim de çok hoşuma gitti
Pastel tonlarını çok severim zaten

Bende coğrafya ve tarih özet ve sorularımi tamamladim.
Şimdi anayasa calisip soru cozecegim

Benimde daha hiç baslamadigim 2 soru bankam kaldı.
Elimdeki tarım kitapları bitirene kadar onlara baslamayacagim. Sanırım elimdekiler de 2 aya kadar ancak biter.

Kaloriferler de sondu artık, evler çok soğuk, battaniyeyle ders çalışıyorum :KK14:

Denemem benim de çok hoşuma gitti
Pastel tonlarını çok severim zaten

Bende coğrafya ve tarih özet ve sorularımi tamamladim.
Şimdi anayasa calisip soru cozecegim

Benimde daha hiç baslamadigim 2 soru bankam kaldı.
Elimdeki tarım kitapları bitirene kadar onlara baslamayacagim. Sanırım elimdekiler de 2 aya kadar ancak biter.

Kaloriferler de sondu artık, evler çok soğuk, battaniyeyle ders çalışıyorum :KK14:
Aynen bende çok üşüyorum ev soğuk dışarısı sıcak olsa bile ev haziran sonuna kadar ısınmıyor maalesef.
Battaniye ile bazen yatakta çalışıyorum daha çok konu okurken yatağa geçiyorum uzanarak çalışması iyi oluyor. Hem dinleniyorum hem de kitap okur gibi okuyorum ders kitaplarını. Alışkanlık sanırım hayatta oturarak kitap okuyamam uzanmam lazım :)) Sadece ders çalışırken masaya geçiyorum.

Bugün bende kuruluş yükselmenin testlerini bitirdim. Çoğunu çözemedim çözemedikçe kitabı açıp okudum, aradım o bilgi nerde var diye. O bilgiye ulaşcam derken ilgisiz yerleri de okuyarak öğrenmiş oldum :)) Hala çalıştığım konulara hakim değilim çok soru çözmeden geçtiğim için galiba ama napim zaman az kaldı konuları bir an önce bitireyim diye öyle yapıyorum. Bir de bugün osmanlı duraklama videosunu izledim. Yarında gerileme ve osmanlı kültür uygarlık videolarını izleyeceğim. Bu 3 üniteye de kitaptan çalışıp testlerini çözcem yarın. Birer ünite de matematik ve türkçe çalışırım.

Hesabıma uyabilirsem mayısta genel kültür konularım bitecek. Türkçe matematiği zaten yapabiliyorum, onlara da bakcam belki onlar da mayısta bitebilir... Ben mayıs sonuna kadar 15 kitap anca bitirebilirim. benim 100 den fazla kitabım var büyük ihtimal bitmez benim kitaplar çok da zorlamayacağım kendimi. Haziranda da ne kadarını bitirebilirsem bitircem, tekrar yaparken.

Aynen bende çok üşüyorum ev soğuk dışarısı sıcak olsa bile ev haziran sonuna kadar ısınmıyor maalesef.Battaniye ile bazen yatakta çalışıyorum daha çok konu okurken yatağa geçiyorum uzanarak çalışması iyi oluyor. Hem dinleniyorum hem de kitap okur gibi okuyorum ders kitaplarını. Alışkanlık sanırım hayatta oturarak kitap okuyamam uzanmam lazım :)) Sadece ders çalışırken masaya geçiyorum.Bugün bende kuruluş yükselmenin testlerini bitirdim. Çoğunu çözemedim çözemedikçe kitabı açıp okudum, aradım o bilgi nerde var diye. O bilgiye ulaşcam derken ilgisiz yerleri de okuyarak öğrenmiş oldum :)) Hala çalıştığım konulara hakim değilim çok soru çözmeden geçtiğim için galiba ama napim zaman az kaldı konuları bir an önce bitireyim diye öyle yapıyorum. Bir de bugün osmanlı duraklama videosunu izledim. Yarında gerileme ve osmanlı kültür uygarlık videolarını izleyeceğim. Bu 3 üniteye de kitaptan çalışıp testlerini çözcem yarın. Birer ünite de matematik ve türkçe çalışırım.Hesabıma uyabilirsem mayısta genel kültür konularım bitecek. Türkçe matematiği zaten yapabiliyorum, onlara da bakcam belki onlar da mayısta bitebilir... Ben mayıs sonuna kadar 15 kitap anca bitirebilirim. benim 100 den fazla kitabım var büyük ihtimal bitmez benim kitaplar çok da zorlamayacağım kendimi. Haziranda da ne kadarını bitirebilirsem bitircem, tekrar yaparken.
100 kitap mi Masallah. Ben geçen masada göz kararı kitaplarımı şansım 50 küsür çıktı. Bunlardan 2 tanesi hiç başlamamış diğerleri yarım yamalak. O 2 taneyi bırakıp yardimlari bitireceğim öncelikle. Sinava girerken çözemediğim kitap kalmasın istiyorum. Beni yarım kalan kitaplar, eksik birşeyler psikolojisi verir çünkü.Yarım kitaplarim yarıdan fazlası çözülmüş. Geçen hangi kitapta hangi konular duruyor diye liste çıkarmak istedim, o kadar dağınık konular birakmisim ki liste yapmakta zorlandım biraktim.11 gün sonra 10 günlüğüne memelekete + tatile gideceğiz ordan dönüşte 2 ay içinde bitiririm yarım kitaplarımı inşallah.

günaydın kızlar :KK3:
denemem ve safransarı maşallah ne çok kitabınız var. benim elimde şu an taş çatlasa 9 tane kitabım var kalem ucu değmemiş olan. 6 tanesi yargının kozik oda serisinden diğerleri 1 tane paragraf soru bankası ve matematik soru bankası .
ales tarzı türkçe ve matematik soru bankası almayı düşünüyorum bir tane.

100 kitap mi Masallah. Ben geçen masada göz kararı kitaplarımı şansım 50 küsür çıktı. Bunlardan 2 tanesi hiç başlamamış diğerleri yarım yamalak. O 2 taneyi bırakıp yardimlari bitireceğim öncelikle. Sinava girerken çözemediğim kitap kalmasın istiyorum. Beni yarım kalan kitaplar, eksik birşeyler psikolojisi verir çünkü.Yarım kitaplarim yarıdan fazlası çözülmüş. Geçen hangi kitapta hangi konular duruyor diye liste çıkarmak istedim, o kadar dağınık konular birakmisim ki liste yapmakta zorlandım biraktim.11 gün sonra 10 günlüğüne memelekete + tatile gideceğiz ordan dönüşte 2 ay içinde bitiririm yarım kitaplarımı inşallah.

Sarfansari bende öyle yapayım yarımları bitireyim önce diyorum. Dediğin gibi eksik kitaplar insanda eksiklik hissi bırakıyor maalesef.Kitapları gördükçe gözümde büyüyor. O yüzden çalıştığım kitap sayısını daha da azaltmaya karar verdim. Her dersten video izleyip 1 konu anlatım 1 soru bankası şeklinde gitcem. En azından şu dersten 1-2 kitap bitirdim diyebileyim. Şu an elimde biten hiç kitap yok. Genel kültür için elimde uzmanın öğreten serisi var öncelikle onları bitircem, uzmanın konu anlatımı ile birlikte.
Bir de çeşitli kaynaktan çalışmak daha mantıklı aynı yayının serisini bitirmektense her yayından bir iki kitap bitirmek daha yararlı olur diye düşünüyorum.

günaydın kızlar :KK3:
denemem ve safransarı maşallah ne çok kitabınız var. benim elimde şu an taş çatlasa 9 tane kitabım var kalem ucu değmemiş olan. 6 tanesi yargının kozik oda serisinden diğerleri 1 tane paragraf soru bankası ve matematik soru bankası .
ales tarzı türkçe ve matematik soru bankası almayı düşünüyorum bir tane.

Günaydın devrim,
bende de kozmik oda serisi var onu haziran ayında çözmeyi planlıyorum. Onun dışında kalem ucu değmemiş olan da beyaz kalemin konu anlatımı var. Onu da haziranda konu tekrarı yaparken bitirmeyi düşünüyorum. Geri kalan kitaplrın hepsi yarım yarım. Herhalde o bitmiş olan kısımları birleştirsen bir 10 kitap kadar çıkar :))

Gideym çalışmalara başlayım hemen :)) Herkesin bugünü çok verimli geçer inş. iyi çalışmalar :KK3:

günaydn :KK14: bugun bı halsızlk var ustmde uykuluyum nasıl açılabılırım :KK17: test çözuyorm bende bugun hafta içi hep tarıhe baktm savaslar antlasmalar halada eksıklıkler var tabı öyle bı anda çalıstm full aklımda kalıcak dıye bırsey yok :KK50: çalışmaya devam :KK52: ıyı çalışmalar kızlar :KK68:

günaydn :KK14: bugun bı halsızlk var ustmde uykuluyum nasıl açılabılırım :KK17: test çözuyorm bende bugun hafta içi hep tarıhe baktm savaslar antlasmalar halada eksıklıkler var tabı öyle bı anda çalıstm full aklımda kalıcak dıye bırsey yok :KK50: çalışmaya devam :KK52: ıyı çalışmalar kızlar :KK68:

Türk kahvesi iç canım :KK34:

X