2014 kpss çalışma günlüğüm

hepinize tek tek çok teşekkür ediyorum kızlar buraya yazdıktan sonra güzel yorumlarınızla moralim birazda olsa düzeldi sağlığımada kavuşayım inşallah ekimdeki sınava çalışmaya başlıycam

sağlığın önemli canım. sağlığın elden giderse en üst derece memurluk bile zevk vermez.

85 ben senden bekliyordum zaten zeki arkadaşım maşallah bana 2010 da 88,5 nete 77 küsur almıştım aradaki farka baksana 25 net az yaptığım halde 4,5 puan farketti sınavın zorluğuna en büyük kanıt....bölüm neydi canım bak memurmuşsun bilmiyordum sende başkalarına bakıp geçmiş şeyler için kendini üzme en azından kadrolu atanmışsın benim şuan özelde bile bir işim yok dediğin gibi daha hayırlı şeylerle karşılarım diye düşünmeye çalışıyorum ama stresten tükürük bezlerimde kis çıktı (yani ben stresten diyorum) kabakulak gibiyim gece afakanlar bastı kötü huylu bişey varmıdır diye Rabbim önce sağlık ve huzur versin neyapalım elimden gelen buydu :KK14:

arkadaşım sıkma canını, gerçekten olacağı varsa olur elbette. geçmiş olsun allah sağlık sıhhat versin. bir de sınava üzülüp daha çok hasta olma.

2010 dan bahsetmişsin, zaten 2010 birçoğumuz için kötü oldu, hem de çok kötü. netlere karşın puanlar yerlerde süründü malesef. sınava en çok çalıştığım seneydi o sene, ve ilk girişimdi. düşünün daha vatandaşlık dersini bile kavrayamamıştım o yıl. ama allah büyük, elbet bir kapı açar bize de diye ümit ediyorum.

Sağlık olsun mavli geçti gitti, benim de 85 geldi hiç bir işe yaramaz. Bizim bölümden her sene daha az kadro açılıyor puanlar tavan yapıyor. 85le hiç bir yere atanılmaz. Ama hiç çalışmasam da aynı puanı alırdım ondan eminim :)) Çalışarak yapılacak bir sınav değildi bana göre. Netlerim iyi değil sınav zor olduğu için biraz yüksek gelmiş puanım. 83 nete 85 puan gelmiş. önceki girdiğimde 98,75 nete 90 puan gelmişti aradaki farka bak, Sınavın öncekilerden farklı olduğu burdan belli. Her şeyin hayırlısı yaa benim atandığım sene kpss den çok düşük alıp üzülen arkadaşlarım açıktan alımla devlette benden daha yüksek maaşlı işlere girdiler. Onlara çok sevindim ben onlardan önce işe başladım ama beklediler şimdi çok iyi işleri çok mutlular. Gerçekten her şeyin hayırlısı olsun. Kpss olmamıştır çünkü belki başka daha hayırlı bir işin olacaktır. Böyle düşünmek lazım.

denemem, puanın işine yaramayacağını düşünsen bile yine de tebrikler eksik konum var diyordun ona rağmen iyi almışsın :)
ben netlerime baktığımda açıkçası şok oldum. genel yetenekte 5 yanlışım çıkmış ve hepsi de türkçeydi, tek tek sınav kağıdından baktım. matematikten hiç yanlış yok ama işaretlediğim 25 türkçenin 5 ini yanlış yapmışım... toplamda 12 yanlışım var ve 78 nete 82,9 gelmiş. eğer türkçeden o yanlışlar olmasaydı birkaç puan fazla alırdım ve bölümümde ümitli olurdum atanmak için. fakat şu durumda çok belirsiz çünkü bölüm sıralamaları henüz belli değil. eğer 2012 puanıyla aldıkları kadar müh. alırlarsa bana son atamada sıra gelebilir bir ihtimal. fakat dediğim gibi her şey kadroya ve bölüm sırama bağlı. açıkçası ümitlenip de sonradan hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum. rabbim inşallah en doğrusunu nasip eder hakkımızda...

arkadaşım sıkma canını, gerçekten olacağı varsa olur elbette. geçmiş olsun allah sağlık sıhhat versin. bir de sınava üzülüp daha çok hasta olma.

2010 dan bahsetmişsin, zaten 2010 birçoğumuz için kötü oldu, hem de çok kötü. netlere karşın puanlar yerlerde süründü malesef. sınava en çok çalıştığım seneydi o sene, ve ilk girişimdi. düşünün daha vatandaşlık dersini bile kavrayamamıştım o yıl. ama allah büyük, elbet bir kapı açar bize de diye ümit ediyorum.

denemem, puanın işine yaramayacağını düşünsen bile yine de tebrikler eksik konum var diyordun ona rağmen iyi almışsın :)
ben netlerime baktığımda açıkçası şok oldum. genel yetenekte 5 yanlışım çıkmış ve hepsi de türkçeydi, tek tek sınav kağıdından baktım. matematikten hiç yanlış yok ama işaretlediğim 25 türkçenin 5 ini yanlış yapmışım... toplamda 12 yanlışım var ve 78 nete 82,9 gelmiş. eğer türkçeden o yanlışlar olmasaydı birkaç puan fazla alırdım ve bölümümde ümitli olurdum atanmak için. fakat şu durumda çok belirsiz çünkü bölüm sıralamaları henüz belli değil. eğer 2012 puanıyla aldıkları kadar müh. alırlarsa bana son atamada sıra gelebilir bir ihtimal. fakat dediğim gibi her şey kadroya ve bölüm sırama bağlı. açıkçası ümitlenip de sonradan hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum. rabbim inşallah en doğrusunu nasip eder hakkımızda...

Rabbim hayırlı kapılar açsın inşallah canım ben kamu yönetimi ayrıca ilahiyat önlisans mezunuyum kamudan bişey olmaz 80 üzeri almam gerkiyordu:KK43: ilahiyat için ekimde alan sınavı var eğer iyi puan alırsam sonra mülakat onada çok çalışmam lazım ama bu kadar çalışp hayal kırıklığından sonra hiç çalışasınm gelmiyor ayrıca hastalıklarla uğraşıyorum ramazandan sonra başlıycam inşallah

benimki çöpe gitti canım tarihten çok beklentim var sınava girdiğimde hepsi bitti önlisanscılar size tavsiyem matematiğe yüklenin gk den süprizlere hazırlıklı olun ki benim gibi şok olup matematiğe geçememezlik yapmayın

Sağlık olsun mavli geçti gitti, benim de 85 geldi hiç bir işe yaramaz. Bizim bölümden her sene daha az kadro açılıyor puanlar tavan yapıyor. 85le hiç bir yere atanılmaz. Ama hiç çalışmasam da aynı puanı alırdım ondan eminim :)) Çalışarak yapılacak bir sınav değildi bana göre. Netlerim iyi değil sınav zor olduğu için biraz yüksek gelmiş puanım. 83 nete 85 puan gelmiş. önceki girdiğimde 98,75 nete 90 puan gelmişti aradaki farka bak, Sınavın öncekilerden farklı olduğu burdan belli. Her şeyin hayırlısı yaa benim atandığım sene kpss den çok düşük alıp üzülen arkadaşlarım açıktan alımla devlette benden daha yüksek maaşlı işlere girdiler. Onlara çok sevindim ben onlardan önce işe başladım ama beklediler şimdi çok iyi işleri çok mutlular. Gerçekten her şeyin hayırlısı olsun. Kpss olmamıştır çünkü belki başka daha hayırlı bir işin olacaktır. Böyle düşünmek lazım.

mavli, sıkma canını. Vardır Allahın bir bildiği.
denemem, beni cebinden çıkarırsın demiştim ki çıkarmışsın da...
hayatın cilvesi işte , 85 sana yetmezken bana yetiyor. belki de istediğim yer için yeterli puan :)

-----------------
evet lisans mezunu arkadaşlarım,
önlisanslara altın öğütlerinizi bekliyorum.
2 ayda en etkin şekilde nasıl çalışabiliriz ?

rabbim hepimizin yardımcısı olsun
emek veriyoruz ter döküyoruz
ama kısmetten öteye gecemıyoruz

elimizden gelenı yaptık / yapıyoruz
bundan sonrası için yapacağımız birşey yok artık
yeni kapılar, yeni umutlar....

ne zamandır dogru duzgun ders calısamıyorum
bugun dersanem vardı hazırlandım ona bile gıtmedım :KK17:
sıcaktan dolayı tansıyonum çok düşük
birazdan tuzlu ayran yapıp dolaba koyacagım ve kendımı halsız hısseddıkce ıcıp dersın basından kalkmayacagım
calısmalarımı gunluk olarak buraya yazacagım kı kendimi kontrol etmiş olayım
bugünden itibaren gunde 1 tane deneme çözüp eksiklerimi göreceğim
şimdi deneme ve cıkmıs sorular siparişi vereceğim umarım bayramdan önce elimde olur

akşamları yatarken, yatakta yarım saat 45 dk kıtap okurum mutlaka
bugünden itibaren anayasa kitabım basucu kitabım olacak
günde 10 sayfa okusam sınava kadar en az 2 kez kitabı bıtırırım

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
insallah kendıme verdiğim bu sözleri tutabilirim

mavli, sıkma canını. Vardır Allahın bir bildiği.
denemem, beni cebinden çıkarırsın demiştim ki çıkarmışsın da...
hayatın cilvesi işte , 85 sana yetmezken bana yetiyor. belki de istediğim yer için yeterli puan :)

-----------------
evet lisans mezunu arkadaşlarım,
önlisanslara altın öğütlerinizi bekliyorum.
2 ayda en etkin şekilde nasıl çalışabiliriz ?

devrim denemem sınavdan sonra femin denemelerini çözmemizi tavsiye etmişti
okudun mu bilmiyorum
bende şimdi internetten alacağım kitapları seçtim
cıkmıs sorular, ihtiyaç ve femin denemeleri birde güncel kitap aldım uzman kariyerin
35 deneme ediyor toplamda
elimde birde yediklimin denemesi var
sınava kadar hepsi biter inşallah
günde bir deneme çözüp eksik konularımı tamamlayacağım inşallah

sarfansari;36237503]ne zamandır dogru duzgun ders calısamıyorum
birazdan tuzlu ayran yapıp dolaba koyacagım ve kendımı halsız hısseddıkce ıcıp dersın basından kalkmayacagım
şimdi deneme ve cıkmıs sorular siparişi vereceğim umarım bayramdan önce elimde olur

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
insallah kendıme verdiğim bu sözleri tutabilirim[/QUOTE]

Amiiiin
Allah'im hepimize kolayliklar versin canim.
İnşallah güzel gecer sinavimiz.

Ben artik forumu kullanmayi unutmusum kizlar kusura bakmayin .yeni bir şehir ev derken bende hem kendimi hem derslerimi düzene koymaya calisiyorum.
İyi calismalar hayirli Ramazanlar hepinize

Son düzenleme:
devrim denemem sınavdan sonra femin denemelerini çözmemizi tavsiye etmişti
okudun mu bilmiyorum
bende şimdi internetten alacağım kitapları seçtim
cıkmıs sorular, ihtiyaç ve femin denemeleri birde güncel kitap aldım uzman kariyerin
35 deneme ediyor toplamda
elimde birde yediklimin denemesi var
sınava kadar hepsi biter inşallah
günde bir deneme çözüp eksik konularımı tamamlayacağım inşallah
35 deneme biter canim hatta 1 kere daha alirsin :)
denememin yazdiklarini kacirdim sanirim döneyim bi eskilere.
ben tarih tekrarina baslayamadim bi turlu.bu aksam baslayip cumartesiye kadar bitirmem lazim
matematige agirlik verdim.
bende su an pegem ve murat yayinlarinin denemesi var.bitsin femi alayim.

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
'
ben de epeydir verimsiz calisiyordum ama lisans sinavindan sonra aklimi basima topladim :)

35 deneme biter canim hatta 1 kere daha alirsin :)
denememin yazdiklarini kacirdim sanirim döneyim bi eskilere.
ben tarih tekrarina baslayamadim bi turlu.bu aksam baslayip cumartesiye kadar bitirmem lazim
matematige agirlik verdim.
bende su an pegem ve murat yayinlarinin denemesi var.bitsin femi alayim.

'
ben de epeydir verimsiz calisiyordum ama lisans sinavindan sonra aklimi basima topladim :)
sen fem in denemesini çözmüştün diye hatırlıyorum
birde ales cıkmıs sorular kıtabını alıyorum
onu da çözeceğim.

bende de lisan sınavından sonra rahatlık oldu sebepsiz
tansiyon düşüklüğümden hep
9-6 cıkıyor :KK14: halsızlık yorgunluk oluyor

sen fem in denemesini çözmüştün diye hatırlıyorum
birde ales cıkmıs sorular kıtabını alıyorum
onu da çözeceğim.

bende de lisan sınavından sonra rahatlık oldu sebepsiz
tansiyon düşüklüğümden hep
9-6 cıkıyor :KK14: halsızlık yorgunluk oluyor

5lisini cozmustum evet :)
alesin türkce soru bankasindan istiyorum bende ama elimde 2 tane hic cozulmemis soru bankasi var turkceden.
facedeki gruplarda ortaligi ayaga kaldirdilar sinavdan sonra simdi puanlari hep yuksek. tabi cogu salliyo da:))
midem rahatlayinca ben hayata döndüm.
insallah tansiyonun düzelir bir an önce:KK16:

5lisini cozmustum evet :)
alesin türkce soru bankasindan istiyorum bende ama elimde 2 tane hic cozulmemis soru bankasi var turkceden.
facedeki gruplarda ortaligi ayaga kaldirdilar sinavdan sonra simdi puanlari hep yuksek. tabi cogu salliyo da:))
midem rahatlayinca ben hayata döndüm.
insallah tansiyonun düzelir bir an önce:KK16:
sınav zorsa herkese gore zor bence
herkesın sansı calısıp, bildiği yerden çıkıp çıkmaması
bende matematik öğretmeniyim diyen birinin 18 soru işaretleyebildim sadece yorumuyla korkmustum
ama güvendiğim kişilerin yorumlarını dinleyince abarttıklarını anladım
çok kafa yormamak gerek onlara
elimizden gelenı yapalım da, sonrası kısmet artık

midenin artık ıyı olmasına sevindim
demek doğru tedavi olunca sonuç verdi
bende bir hafta midemden çok sorun yaşadım gecen haftalarda
o zaman anladım ne kadar olumsuz etkilediğini
çok gecmiş olsun

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

Bende suan düzgün calisamiyorm oruc dengemi iyice sasirtti sabah zor kalkıyorum valla oruç bitsn gunde 500 soru cozucem en az sabah erkenden kalkmayi dusunuyorm hergun çözdüğüm soruları bende yazicam buraya az kaldı hayirlisiyla bitirsek orucuda ders calismaya baslasam :KK43:

Bende suan düzgün calisamiyorm oruc dengemi iyice sasirtti sabah zor kalkıyorum valla oruç bitsn gunde 500 soru cozucem en az sabah erkenden kalkmayi dusunuyorm hergun çözdüğüm soruları bende yazicam buraya az kaldı hayirlisiyla bitirsek orucuda ders calismaya baslasam :KK43:
ben oruç tutmuyorum bebişten dolayı
allah yardımcınız olsun, az kaldı 1 hafta sonra calısmaya başlarsın inşallah
dersane nasıl gıdıyor memnun kaldın mı

ben oruç tutmuyorum bebişten dolayı
allah yardımcınız olsun, az kaldı 1 hafta sonra calısmaya başlarsın inşallah
dersane nasıl gıdıyor memnun kaldın mı

Dersane iyi canm bnde bu hafta sonu gidemedm kalkamadm gece uyumamistm sahura kdr uyumuyoruz sahurdan snrada kalkamiyoruz oylene kdr bayramdan snra araliksiz calismam lazm lisans sinavida cok zormuş korkuyorm valla sınavdan :S

Dersane iyi canm bnde bu hafta sonu gidemedm kalkamadm gece uyumamistm sahura kdr uyumuyoruz sahurdan snrada kalkamiyoruz oylene kdr bayramdan snra araliksiz calismam lazm lisans sinavida cok zormuş korkuyorm valla sınavdan :S
zorsa herkese gore zor bakma yorumlara sen
sartlar eşit sonuçta
bayrama bıryere gıdecek mısınız ?
benım eşim çalışıyor, benım bayram evde gececek

zorsa herkese gore zor bakma yorumlara sen
sartlar eşit sonuçta
bayrama bıryere gıdecek mısınız ?
benım eşim çalışıyor, benım bayram evde gececek

Bayramda benim eşimde calisiyor canim evdeyiz bizde.Onbeş gün bayramdan snra izin alicak ama izne gidenler dondukten snra yaz bitmeden tatile gitmek istiyor tatilde sabah erken kalkip test cozmem gerekli insallah çalışabilirim eşime soyleyim de ders çalıştırsn beni söylersem başımdan kalkmaz valla :)

Bayramda benim eşimde calisiyor canim evdeyiz bizde.Onbeş gün bayramdan snra izin alicak ama izne gidenler dondukten snra yaz bitmeden tatile gitmek istiyor tatilde sabah erken kalkip test cozmem gerekli insallah çalışabilirim eşime soyleyim de ders çalıştırsn beni söylersem başımdan kalkmaz valla :)
benım esimde calısıyor ama memleket 3 saat oldugu ıcın gıdebılırız aslında
ama ben 3 gun ders calısamam o zaman, gitmeyecegız bu bayram
insallah kurban bayramına sınavımız gecmıs, kafamız rahat giderız

benım esimde calısıyor ama memleket 3 saat oldugu ıcın gıdebılırız aslında
ama ben 3 gun ders calısamam o zaman, gitmeyecegız bu bayram
insallah kurban bayramına sınavımız gecmıs, kafamız rahat giderız

Insallah şu sinavi yuksek puanla bi atlatsak super olur adak adadim valla atanirsam ilk maasimla kurban kesicem :)

Bende inşallah kazanırsam kesicem kurban. Rabbim hayırlısıyla kolayca atlatmayı nasip etsin

kızlar netleriniz ne alemde? pegemin 5li denemesini çözen var mı ya bana zor geldi biraz 86 net yapabildim sadece :KK25:

X