2014 KPSS B grubu (GK-GY) düzenli çalışma ve dertleşme topiği. Buyrun kızlar :)

sende benim gibi önden testle başlamışsın yanlız değilmişim

merhaba kızlar,bende iki bebeyle çalışmaya çalışıyorum

islamiyet öncesi türk devletleri
ilk türk islam devletleri

konuları bitti.benide listeye eklerseniz sevinirim.istanbuldayım işletme mezunuyumherkese bol çalışmalı günler ve zihin açıklığı dilerim

sende benim gibi önden testle başlamışsın yanlız değilmişim

Türkçeden konulara baktım sözcükte anlam cümlede anlam konuları biliyorum dedim testlerini çöziyim şu an elimde tek kaynak var ondakileri bitirdim sonra coğrafya bakim hatırlıyomuyum dedm eee hatrlıyorum konuları arada bilmediğim şeyler için defterime baktım =) sonra baktım coğrafyada kendimi bölgeler testinde buldum derkene onu da bitirdim fena gitmedi sevindm ...Matematikten benim sorunum zaten problemler oluo genelde konuları hatrlıyorum ama genede göz gezdiricem ,,Ama gel gelelim Tarih ve anayasa işte oturup eşşek gibi çalışmam lazım Anayasa testine baktım o da bana baktı ...Belki Mat içinde şubattan sonra tek ders kursa giderim diyorum mantık soruları geldi falan diolar ya birz korkuorum ya ...İşte benim program bilip bilmediğim konular ve dersler olarak ayrıldı bildiğim konuların testlerini çözdüm eksik olanları çalışıcam bi ayar başladım bu hafta hangi odaya gidersem elimde test kitabım

Son düzenleme:

Benimde geçen seneden elimde kalan 4 5 tane soru bankam vardı geçen hafta onları bitirdim bugünde 5binlik olana başladım dedim önce bunlar bitsin sonra yeni yayın kitaplarımla ve uzaktan eğitimimle sıfırdan başlarım
Benimde Türkçe, Tarih, Vat da problemim yok 2012 de Tarihten 25 vatandaşlıktan 9 net yaptım ama gel gelelim coğrafya beni bitirdi sınavda çeltiğin nerede yetiştiğinde bile kararsız kalıp yanlış işaretlemişim oysa problemim yok sanıyordum hep görsel haritalardan çalışmıştım dağları bayırları hep unutmuşum şimdi onları plan yapıp yapıp bozuyorum sanırım elimdeki bankayı bitirmeden plan oturtamıcam.
Matematikte keşke hepsi mantık olsa en kolayı onlar problemlerden bile kolay. Şubattan sonra git bence de riske atma bende ders almayı düşünüyorum sorun yok ama garantilemek gerek.
öf en kötüsü de tekrar hazırlanmak şu sınava

Kizlar bana da bi akil verirseniz cok mutlu olurum.
Bu yil kpssye girmeye karar verdim ama dersanedemi evdemi hazirlanmaliyim bilemedim. Kafama yatan dersane baya uzak, yani nerden baksaniz 2saate yakin bi zamanim yolda gecicek. Zamanin yani sira yol parasi da olucak. Hesapladim 10aylik yol parasi toplamda 1500lira olucak. Dersanede 1500lira olsa yemek falan olmadan bana 3000liraya patliycak. Bu arada yalniz yasiyorum. Calismak icin uygun ortamim yani ama evde duzen oturtamiyorum bi turlu. Kafam cok karisik, uykularim kaciyor artik dusunmekten. Yas 30 oldu, iyice umutsuzlastim artik.
Bayada uzun yazdim ama okuyup akil veren olursa cok memnun olurum.

ben olsam giderdim çünkü evde her zaman oturup çalışamıyorsun ama dersane insanı zorla bir düzene sokuyor eğer kazanacaksam 3.000 tl çok da önemli değil. ben dersaneye gitmiyorum çünkü ailemden bu fedakarlığı yapmalarını isteyemem artık. evde hazırlanmaya çalışıyorum ama dediğim gibi bir düzenim yok oturtamadım bir türlü

pamukseker ben de kimya mühendisiyim ve istanbuldayım. yüksek lisansı bitirdim doktoraya başvurdum
inşallah bu sene kazanırız geometriden ilk konuyu geometrik kavramları bitirdim. beni de listeye alırsanız çok sevinirim

Son düzenleme:
ponyoo'cum ben ekol hocayı öneririm kesinlikle. Öss'ye hazırlanırken hep oradan dinlerdim. Geometriyi anlamaya ve soruları çözebilmeye başlayınca çok seveceksin geometriyi eminim. Kaynak olarak da benim pek fikrim yok ama kızlar önermişler.
İnşallah en kısa sürede halledersin geometriyi canım.

kızlar ihtiyacın 2014 kpss lisans setini alan var mı ? varsa nasıl iyi mi ?
Bende 2012 var canım ama sayısal derslere hiç bakmadım henüz ihtiyaçtan. 2014 yayınlarını da dershaneye gittiğim için verecekler ama sen matematik için istiyorsan set dışında ayrıyeten başka bir kaynak alırsın bence canım. Diğer derslerde gayet iyi çünkü ihtiyaç.
Merhaba begushhcum daha önceden hazırlanmış olman büyük bir artı canım, insan unutsa bile önceden görmüş olmanın aşinalığı bile artı oluyor. Ben çok sıfır olduğum için zorlanıyorum açıkçası, tarihi yarıladım ama ilk kez gördüğüm şeyler olduğu için tekrar başa döneceğim bitirdikten sonra. Kaynak olarak da aynı kaynakları düşünmüşüz.
Başarılar diliyorum canım, inşallah gönlümüze göre puanlar alırız.

Maşallah canım, 2 bebeyle bu konuları bitirmiş olman gayet iyi. Ekledim tabloya ve listeye.
obeb okek ve rasyonel sayıları bitirdim taze taze yazayım ve yatayım
herkeze iyi geceler
Ekledim canım, tebrik ederiimm
Eğer evde kendi kendime çalışabilirim diyorsan 2 saatlik vakit kaybına ve o kadar para vermek yerine uzaktan eğitim almanı öneririm canım. Topikte alan kızlar var gayet memnunlar. Şu an mesela ihtiyaç uzaktan eğitimin tanıtım dersleri var ücretsiz. Eğer hoşuna giderse anlatımlar 500 tl'ymiş galiba. Onu düşünebilirsin.
Meslektaşım merhaba hoşgeldin. Ekledim tabloya canım. İnşallah istediğimiz puanlarla istediğimiz yerlere atanırız. Allah kolaylıklar ve zihin açıklığı versin.

Bana 800 civarı bir rakam verdiler ama sonradan nolduysa rakam 1200 oldu eğer 800 olsaydı gidecektim ama maalesef o kadar para 2 gün için veremem tüm hafta olsa neyse... O yüzden uzaktan eğitimde karar kıldım anlamadıysan dön başa tekrar tekrar dinle. Dersane de sana bir kere anlatıp geçecekler tekrar etmesi de test çözmesi de yine senin. Mantıken uzem daha geçerli. Tabii maddi imkanla alakası yok söylediğimin ama 1500 liraya 500 tl uzaktan eğitim + eksik olduğun dersten özel cd veya ders + bol kaynak yapsan daha karlı çıkarsın...
Etkilemek istemem ama 2 saat yol ben olsam gitmem

Canım çok sağol evet hazırlandm ama unuttum sanıodum Tarih ve anayasa gerçekt unutmşm da coğrafya Türkçe şu anlık iyi matematikte zaten çok soru çözmek lazım yarın itibariyle Tarih,Mat olarak başlıcam anayasayayı ben çabuk unutuyorum onada haftaya giriş yapıcam...Uzman kariyer ne zor ne kolay yediiklimde öyle tam kıvamında ama ihtiyaçta olmazsa olmaz

Toplam 490 Tarih sorusu çözdüm.

Bu kadar bilgi bana fazla bugünlük yeter

Edit: Tarihin tüm konularından 1er 2şer yaprak çözdüm tek bir konu değildi. Tekrar gibi bir şey oldu...

Çalışan arkadaşlara Allah zihin açıklığı versin

Son düzenleme:
Eğer evde kendi kendime çalışabilirim diyorsan 2 saatlik vakit kaybına ve o kadar para vermek yerine uzaktan eğitim almanı öneririm canım. Topikte alan kızlar var gayet memnunlar. Şu an mesela ihtiyaç uzaktan eğitimin tanıtım dersleri var ücretsiz. Eğer hoşuna giderse anlatımlar 500 tl'ymiş galiba. Onu düşünebilirsin.

Uzaktan eğitim dersleri düşünülebilir aslında canım, dvd dersleri arastırdım ama kullanan bulamadım. Uzaktan eğitimi de araştırayım 2012de bakmıştım ama pek bişiy hatırlayamadım şimdi. 2saat zaman kaybı üzerine bi dersane parası civarında yol parası, ki yeme içme yok bunun içinde, baya ağır olucak. Düzene girmek açısından istiyorum dersaneyi de sanırım:)

Yakında bi dersane var, orayla görüşmedim fiyat konusunda. Onlar haftaiçi her gün 900 gibi bi rakam verirlerse olabilir diye düşünüyorum. Ama uzak olan dersane çok revaçta şu anda:) Reklam olmasın diye ismini vermiyorum ama uzak olan dersanenin uzaktan eğitimi de var..ama uzak işte:)
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim, karar verdiğimde sizi de bilgilendiririm:)
Şu uzemi araştırayım ciddi ciddi

sanırım ihtiyaçtan bahsediyorsun reklam olmaz merak etme. kpss kurslarında tüm hafta olanı yok hiç duymadım en fazla 3 gün oluyor
ben ilk arke eğitimin uzaktan eğitimini alacağım gk+ gy 100 lira ihtiyacın uzaktan eğitiminde kararsızım sanırım onu almam
sırf ismi revaçta diye tercih etme çünkü her şubesinde öğretmenleri farklı pendikteki hocalarını hiç övmüyorlar mesela.

Evet canım ihtiyaç:) Bursada yaşıyorum ben ve buraya daha yeni geldi. Bursadaki en iyi matematik hocasını almışlar, beni asıl etkileyen o oldu, dilci olduğum için matematik sorun azıcık benim için:)
İlk arkenin kitaplarını almıştım geçen sene ama sınava başvurmayı bile unutunca kaldı öyle yepyeni:)
Uzaktan eğitimle dvd dersler arasında fark var mıdır sence? Dvd dersler de kafama yatmıyo değil ama kullanıcı bulamadım bi türlü.

mrb kızlar beni de aranıza alırmısınız uzun zamandır sizi takip ediyodum ama ders çalışmamya başlayamadım inş.yarın başlıcam hakkımızda hayırlısı olsun

Mrb arkadaslar..bende 2011 iktisat mezunuyum..2012 de alandan hazirlandgm icin b grubunu ihmal ettim ve sureyi yetstremedgm icin 70 aldm..aciasi gk gy hic bakmamistm hep alan calismistm..smdi 2014 b grubuna hazirlancam ama karar veremiyorum
Hamileyim ve mart sonu nisan basi gbi dogum yapicam..ben becerebilir miym bilmiyorum.hem yapamam diye korkuyorum hem karar veremedim zaman geciyor diye uzuluyorum..onerilerinizi bekliyorum degerli arkadaslarim..cok stred yaptm isin icinden cikamiyorum..

İnşallah emeklerimizin karşılığını alırız canım. Kolay gelsin şimdiden.
mrb kızlar beni de aranıza alırmısınız uzun zamandır sizi takip ediyodum ama ders çalışmamya başlayamadım inş.yarın başlıcam hakkımızda hayırlısı olsun
Hoşgeldin aramıza
Başlangıç yapınca gerisi geliyor zaten canım. Ucunu bırakma yeter ki, her gün az da olsa bak. Çalıştıkça yaz buraya. Allah zihin açıklığı versin

Merhaba acelyacım
Bebişini hayırlısıyla ve sıhhatle kucağına alırsın inşallah.
Hamilelik belki doğum yapınca biraz engel olabilir çalışmalarına ama nisana daha çok var canım. O zamana kadar tüm dersleri bitirebilirsin bile. Doğumdan sonra kendine gelene kadar 1 ay ara versen dahi önünde yine 2 ay kalıyor kpss'ye. Eğer memurluğu istiyorsan ve bu konuda kararlıysan aklında hiç soru işareti kalmasın hemen başla canım. Burada 2 çocuklu ablalarımız var ve hepsinin maşallahı var çalışma konusunda. Sen de karnındaki bebişinle başarabilirsin bence

Canım biraz geç yazıyorum ama teşekkürler yorumun için. Bende bu sene kendimi tamamen KPSS'ye vermek istiyorum. O yüzden AÖF'e kayıt yaptırmamaya karar verdim.

Birde benimde Türkçe'de Sözcükte Anlam bitti. Tabloya ekler misin Büşracım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…